III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

mila12
6. srp 2008

beti, ten fusak je fakt pěkný

ilci
6. srp 2008

beti, tak to je slušná cena
já právě přemýšlím mezi emitexem a kaiserem

betina
6. srp 2008

jj, ta cena je fat super, Kaiser neznám, ale výberu nelituju🙂 tak doufám, že v praxi nebudu zklamaná. Četla jsem ale diskuze o emitexu a maminky byly spokojený.

ilci
6. srp 2008

já bych řekla, že emitex je populární, určitě nebudeš litovat 😉

spetra
6. srp 2008

jj, emitex "zná" každý. Někde radila nějaká paní fusak loop, prý je také odepínací, stejně teplý, ale zabere mín místa... cena cca 1.000,--... tak nevím...

ilci
6. srp 2008

tak jsem byla dnes na 1.lekci předporodního kurzu
probrala se výbavička mimča, co do porodky pro nás a pro mimčo, 1.doba porodní, jak poznat porod, bylo i video
video porodu bude zas příště 😀

betina
6. srp 2008

ilci,

tak to je supr. My jsme se včera akorát stačily seznámit a povědět si něco o magneziu, trrdnutí břicha a to je vše 🙂

ilci
6. srp 2008

betino, to jsme probírali taky
já mám teda děsné křeče i v nohách, tak nevím, jak to bez něj ke konci těhu vydržím, asi to zkonzultuju s dr.
kolik vás tam chodí?
nás je 8

mikulka
6. srp 2008

Ahoj holky,

beti, fisak se mi moc líbí a je to dobrá cena. Je dost teplý?
lici, a byly to dobré informace na tom kurzu? Jak se pozná první doba, resp., jak se odliší od poslíčlků?
Já jen vím, že poslíčci nejsou tak pravidelné, a že když na ně pomůže vlažná sprcha, ještě to není ono. A taky, že v I. době porodní je tlak na konečník.

Holky, a klystýr se dává v té I. době, jak přijedeme do porodky? No, kdy jindy, že jo. 😕

Já dnes byla u holiče na barvě a nějak mě to zmáhalo, hlavně dlouhé sezení na dost tvrdých žiidlích. To ještě před 2 měsíci to bylo v pohodičce.

bufi
6. srp 2008

Ahoj holky,
já už bych nejradši snad porodila, dneska mi roste břicho snad každou minutou a tvrdne mi i když jenom sedím u PC. Jsem pořád unavená, to jak v noci moc nespím, páč když se chci bez bolesti otočit, musím si sednout a pak zas lehnout. O WC nemluvě... 😢 Takže 2hoďky přes den není žádný problém vytuhnout. Nedovedu si představit, že bych do toho stavu mít třeba 2leté dítě 😨 !!!
Břicho docela pobolívá, jako na vaječnících a teď mi to občas vystřeluje do zad. Tož nevím, že by poslíčci? 😲
K dokt. jdu až 19.8., páč má dovču, přijde mi to docela dlouhá pauza.
Koukám, že se nějak vyznáte v těch fusacích. Já to ještě neřeším. Ale už jsem jeden flaušový obhlížela.

Ty látkovky asi budou trochu záhul, pro jistotu taky budeme mít v zásobě jednorázovky. Nevím, jestli právě pro novorozeňata nejsou lepší látkovky, protože jestli kadí 10x a víckrát za den, tak je snad ekonomičtější to vyprat, ne?? (Možná v šestinedělí budu ráda, že jsem ráda...) A jaké kupujete separačky?

K zácpě: - pijete taky odvar z lněného semínka? Je to fakt zaručené, navíc je to dobré na žaludek a na por. cesty.

Tož se mějte, nevím, kdy se mi zas bude chtít sedět u PC. Docela mě děsí, jak to pak vše budu zvládat. Jsem šííííleně líná! A únava bude prý ještě horší.

radus78
6. srp 2008

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? konečně jsem našla někoho, kdo je zhruba ve stejném týdnu jako já. 🙂

betina
6. srp 2008

ilci,

nám radily na ty křeče v lýtkách, mám je taky 😠 banány a hlavně mandle. Důležitý je ale vysadit jakékoliv magnézium. Byla jsem ráda, že o vím, protože jaksi stále beru 6 magnézií denně a doktorka mi neřekla, že už nemám 😠
na kurzu je nás taky 8 🙂

mikulko: fusak se mi zdá teplý dost, stejně tam asi budu dávat deku 🙂

radus78
6. srp 2008

betino,

proč nemáš jíst magnézko. Já taky beru 6 denně a vždycky když se zeptám, jestli to mám poříd jíst, tak mi doktorka řekne, že jo.

ilci
6. srp 2008

betino, nám říkala nebrat od 36tt, že to brání stahům

jinak ty poslíčci : při stahu na začátku porodu prý bolí záda a kontrakce jsou pravidelnější a interval mezi nimi se zkracuje
a teď nevím, ať to nepopletu, že má (nebo nemá?) bolet břicho jako při MS
I.doba porodní trvá cca 15hodin
klystýr : jednak ho člověk může odmítnout, dává se, pokud ještě není mamina úplně otevřená, pokud je, tak ne, protože by taky mohla porodit na záchodě 😀
jinak PA doporučovala pít čaj z maliníku, ale až po 37tt, jíst lněné semínko - z odvaru je prý sliz a je to hnus, ale vlastní zkušenost nemám
taky je dobrá ta masáž hráze, že to mnohé pomohlo proti nástřihu nebo byl nástřih na 1 steh, ale že to samozřejmě nefunguje u každé

spetra
6. srp 2008

ted budete holky chytré po těch kurzech 🙂 tak nás méně vzdělané informujte 😉
Radus: vítej mezi námi

betina
7. srp 2008

radus

magnézko způsobuje jakoby ztvrdnutí dělohy a tím předchází svalovým kontrakcím. Jenže v našich týdnech těhotesnství by jž sval-děloha pracovat měly a my měly začít pomalu cítit kontrakce a učit se je prodýchávat. Jinak bude ta naše děloha tvrdá a porod horší. Alespon tak to vysvětlovali a připadá mi to i logické ☹

ilci
7. srp 2008

bety, tož nevím
když mi dělali v pondělí KTG, tak sestra říkala, že by se děloha ještě hýbat neměla, takže předpokládám, že by ještě neměly být ani kontrakce

radus78
7. srp 2008

Betino

taky jsem četla, že hodně magnézka způsobuje ochabnutí svalů u novorozenců, ale prý se nemá jíst jen poslední měsíc. Já ho beru asi od 18. týdne, protože mi strašně tvrdlo břicho. Dokonce jsem byla 12 dnů na kapačkách v nemocnici, protože mi tvrdlo cca 20x denně. Tvrdne mi pořád, ale už míň. V poradně se vždycky zeptám doktorky, jestli to mám ještě brát a ona mi řekne, že určitě. Příští týden jdu zas, tak uvidím, co mi řekne.

Docela vám závidím, že můžete jít na předporodní kurz. U nás v nemocnici ho prostě přes prázdniny nedělají a je až ke konci září a to už budu těsně před porodem. ☹

ilci
7. srp 2008

radus, u nás ho vedou PA mimo porodnici, do porodky se můžu jít jen podívat
PA mají vlastní prostory, jakoby mateřské centrum, mají tam kurzy, cvičení, přednášky, u té jedné se dá chodit na kurzy a cvčení i po porodu
jinak pro takové případy jako jsi ty nabízejí individuální přípravu k porodu, můžou dojít i domů za těhulkou
a po porodu samozřejmě návštěva doma, pokud je zájem

mila12
7. srp 2008

no a u nás je to taky tak, je víc možností kam jít, jak říká ilci. Já jsem byla prvně, vybrala jsem si to přímo v porodnici, poslední hodina bude prohlídka komplet sálů a pokojů. Dobrý je, že tam mluví přímo jak to chodí tam u nich.

spetra
7. srp 2008

u nás kurz je, ale pouze jednorázový s prohlídkou sálů do 2 hodin, takže se dozví jenom základy...

ilci
7. srp 2008

já to mám 5 lekcí po 2hodinách, z toho jednou je to s tatínkem 😉

betina
7. srp 2008

radus,

taky nechodím na kurzy do porodky, ale na soukromý kurzy, které vede PA. myslím, že by to takhle mělo být v každým městě, snad ☹

chiwule
7. srp 2008

Ahoj holky, můžu se k vám také přidat? Spoustu z vás znám z jiných diskuzí, jen jsem teď delší dobu na koníka nemohla ... jsem na začátku III. trimestru...

jajdaelda
7. srp 2008

chiwule, ahoj a vítej....

tak jsem se koukala také na ten fusak, co doporučovala betina a mooooc se mi líbil. Už jsem ho měla i zamluvený a protože firma je kousek od nás, tak jsem se na něj zajela dnes podívat i s lůžkem do kočáru. No, nakonec fusak je větší a širší než celé lůžko 😅 Ani jsem netušila, že už to vložené lůžko je zateplené a při sporťáku se dá použít jako fusak...tak nakonec jsem odjela se zateplenou zavinovačkou jak do lůžka, tak do autosedačky...což asi využijeme více...

ilci
8. srp 2008

já měla původně vybraný kočár s vloženou taškou, ale nakonec máme jiný, takže koukám po fusaku

betina
8. srp 2008

holky,

my ještě kočár vybraný nemáme ☹ byli jsme pro jeden rozhodnutý, nakonec na něj byly špatné kritiky...takže se dneska jedeme podívat ještě po dalších a prostě už nějaký budeme muset objednat.
Jinak, jsem včera byla u astroložky 🙂 tak malá prý bude po mně, taková aktivka a mám tam dva silné dny k porodu a to 4.září 😲 a 5.října. Tak jsem si to hezky vyposlechla no a uvidíme. Ne, že bych věřila všemu bezhlavě ale necháme se překvapit 🙂

jo holky, tak jste věděli, že do porodnice se mají koupit takový speciální produšní síťkovaný gaťky? já to neslyšela a hlavně se teda budu muset podívat na net a pro jistotu (štěstí přeje připraveným) si začít balit tašku pro sebe.

Hezký den holky!

radus78
8. srp 2008

my už si kočár objednali. Ale bylo to hrozné rozhodování. Nakonec máme s vloženou taškou. 😉

Ty gaťky jsem slyšela. Taky budu muset zajít do lékárny a koupit si tam balíček do porodnice. Bývají v něm jednorázové kalhotky, ale nevím jestli jsou zrovna síťované.

betina
8. srp 2008

včera jsem je viděla, možná je víc druhů. tyto byly síťované a samozřejmě lerační, ale na to nesejde, hlavně že budeme větrat 🙂

ilci
8. srp 2008

jo, o kalhotkách vím, je to lepší než normální kvůli tomu větrání a asi i líp udrží vložku
jinak nám PA doporučovala co největší porodnické vložky, ať pokryjí předek i zadek a hodně toho vsáknou

kočár mi poslali včera, tak vyhlížím pošťáky 😉
byla to rychlovka, objednávala jsem ve středu a paní večer volala, že zrovna ten náš jí ve čtvrtek přijde, jestli ho chceme
v obchodě by to trvalo 2 měsíce, pokud bychom nechtěli vystavený

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru