III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
12. srp 2008

moje tchýně je taky úplně aktivní. Někdy mám chuť jí říct, že to dítě bude naše a ne jejich. Děsí mě co malé nakoupí. Ona prostě není ten typ, že by se zeptala, co bych pro malou chtěla. Takže možná budeme mít některé věci dvakrát. Chtěla nám kupovat i kočár. Já se samozdřejmě nebráním nějaké finanční výpomoci, ať si koupíme co chceme, jenže to jí vůbec nenapadne. Mám už doma několik "báječných" vánočních dárků, které jsem v životě nepoužila nebo neoblíkla. 😖

ilci
12. srp 2008

oskarko, ty jdeš na MD 8 týdnů předem? aspoň podle pasu to tak vychází
tak si užijte dovolenou 😉

oskarka
12. srp 2008

Ano, ilci, já jdu jako pracující /nebyla jsem na neschopence/ 8 týdnů před termínem porodu.

rehos
12. srp 2008

Ahoj,všimla jsem si vaší diskuze,můžu se přidat?Moc zdravím Chiwulku kterou znám z IUI.Pěkně to letí co?Není to tak dlouho co jsme se zoufale snažily a teď!?Jinak mě dost často otékají nohy,bolí mě kyčle a jde to až do nohou,hrůza ☹ Dnes jsem byla na sepsání porodopisu a v pondělí nás čeká kurz před porodem.Jak přibíráte?Ze mě už te´d je taková velrybka 😀

mikulka
12. srp 2008

Dnes jsem si koupila těho pás a jsem moc spokojená. Jinak jsem si totiž při chůzi musela břicho držet rukou, už je hodně těžké a velikánské, a také mě dost bolelo právě z té tíhy. Pás pěkně podepře.

Mně moc rady nikdo nedává, vědí, že si vše najdu na netu. Někdy něco zaslechnu, ale nevadí mi to.
Ovšem když jsem zhubla, tak se to v rodině taky dost řešilo. 😕

oskarko, to se ještě srovná. A říkali ti, kolik váží?

ilci
13. srp 2008

oskarko, mě to zaujalo z toho důvodu, že neznám nikoho, kdy by šel 8 týdnů před, dělala jsem i na personálním a fakt jsi jediná, o kom vím, proto jsem se ptala 😀
a nezáleží, jestli ženské dělaly nebo byly na PN 😉 všechny šly 6 týdnů

mikulko, kupovala sis ho ve zdrav.potřebách nebo obchodě s prádlem?
já co jsem pás viděla, mě moc nezaujal
naštěstí zatím nemám s pupkem problémy, ale kdoví, co bude za pár týdnů 😀

já teda zatím přibrala tak 5-6kg, což ujde, ale jako velryba se cítím už delší dobu 😀

oskarka
13. srp 2008

Ilci, MUDr. mi to takto doporučila (na mateřskou se přeci chodí 8-6neděl před, 8 můžu, 6 už musím) a já jsem ráda, v práci už jsem byla dost utahaná, tak to jen vítám🙂.
Taky jsem teď ze všeho dost ufuněná, a to jsem přibrala jen 3kg, z toho orientačně 1,8 má už miminko🙂)).

mikulka
13. srp 2008

Ahoj holky,

ilci, pás jsem kupovala v obchodě s těho modou (Mutti). Mají buď s návlekem, což jsem nechtěla, nebo jen ten pás. Ten je o půlku levnější a lepší, řekla bych. Proč mít na břiše další návlek od pásu, že jo. Mají různé velikosti, takže si můžeš vybrat přímo na sebe. Dá se jako by pod břicho a pak po stranách si to podle břicha utahneš. 😉

oskarko, taky jsem nevěděla, že se dá jít na MD 8 tt před porodem. Ale je to určitě lepší, opatříš si věci na mimi a vůbec, dopočineš si! 😉 😉

ilci
13. srp 2008

oskarko, jj, chodí se 6-8 týdnů, to vím, ale jak říkám, jsi jediná 😉
chápu, že chceš jít dřív, já jsem kvůli dojíždění (100 km do práce) šla na PN už v červnu, s kombinací vstávání ve 4h ráno to už bylo vražedné
a po té nehodě u Studénky jsem tuplem ráda, že jsem doma

mikulko, u nás sem právě objevila ten pás jen ve zdrav.potřebách, měli jeden a byl děsný 😀
tak třeba ho potřebovat nebudu, ale pupík teď roste mnohem rychleji, že 😀

oskarka
13. srp 2008

Ahoj mikulko, ráda Tě vidím.
No, jo, nebudu přeci chodit do práce více než je nutné🙂. Už mi to tam lezlo krkem.
Ten pás neznám, asi se na něj také juknu, jestli by mi nevyhovoval.

radus78
13. srp 2008

tak jsem byla dnes v poradně a dr. mě odeslala do nemocnice na kapačky ☹
tak doufám, že mě brzo zase pustí.

ilci
13. srp 2008

raduš, kvůli tomu tvrdnutí bříška? nebo něco jiného?

radus78
13. srp 2008

Ilci, přesně tak, sice mám dlouhé a uzavřené hrdlo, ale říkala mi, že by mi mohla přijít silnější kontrakce a odtekla by mi plodová voda. Ale říkala, že by to mělo být jen na pár dnů. Tak se zatím mějte a jak mě pustí tak se zase ozvu 😉

ilci
13. srp 2008

raduš, tak to zvládni a ať si co nejdřív v pořádku 😉

betina
13. srp 2008

ahoj holky,

radus, vidím, že dneska je den debil, tak at všechno dobře dopadne, držím ti pěstičky!!! já taky byla dnes u Dr.začínám se otevírat, mám měkké hrdlo a hodně krátkej čípek. Musím ležet a vydržet minimálně 14 dní. Jo a za týden na kontrolu a pak už zřejmě na porodní ☹

den DEBIL!!!!!!!

jajdaelda
13. srp 2008

beti a radus..držím vám oběma moc, moc pěstičky, ať jste vy i holčiny zdravý a v pořádku.

eliotka
autor
13. srp 2008

Ahoj holky, tak to teda nejsou moc dobré zprávy ☹
Holky, tak se držte, radus, ať jsi brzo doma a betinko, ty prosím tě lež a nic nedělej. Bude to dobré.

spetra
13. srp 2008

To je fakt den ☹ Mě zase zjistili bílkovinu v moči a vysoký krevní tlak a to jsem měla vždy nízký... ☹

chiwule
13. srp 2008

ahoj holky, já jsem dneska taky jak praštěná. Usnula jsem kolem 11hodiny a vzbudila se až o půl 4 odpoledne! a navíc mám dneska nějak tuhé břicho celý den, asi je to tím pitomím střídáním počasí a tlakem nahoru-dolů...

betinko - nezoufej, já se otvírala již ve 24tt a taky jsme to ustály (ťuk, ťuk, ťuk) až do teď. ty už jsi skoro za vodou, ve 34tt by měly být už dotvořené plíce a miminko už pak nabírá tuk. A ve 37tt už se to bere jako normální porod, neboj, bude dobře.

redus, držím palečky. asi ti dají něco na uvolnění děložního svalstva, to by mělo do 2dnů od nejhoršího pomoct.

oskarko, to je super, že už jdeš na mateřskou, já se asi plynule přehoupnu z PN 🙂

chiwule
13. srp 2008

rehos, na tebe bych pomalu zapoměla 🙂 je skvělý, že už jsi 35tt, to je taková moje malá meta teď, dosáhnout 34tt 🙂 jsem hodně zvědavá v pátek na kontrole, snad se mi nález moc nezhoršil, resp. doufám, že vůbec. Hlavně abych se zas neotvírala, to by mě šupli do nemocnice zpátky a na kapačky a asi až do porodu 😒

chiwule
13. srp 2008

jo a s těma kilama - já od začátku přibrala 10kg, velrybka je moje kamarádka 😎

betina
13. srp 2008

ahoj holky,

chiwule, no snad to nějak přečkáme. Máme ale CS 4-5, což není prý moc dobrý. snad to do toho 34 vydržíme. JInak jak jsem odcházela od doktorky, bulela jsem a nasedla do auta a zjistila jsem, že mi ukradli rádio. V tu chvilku mi to blo jedno,jen je to prostě bordel.
ale stanou se i horší věci

chiwule
13. srp 2008

beti a dali ti nějaké medikamenty, nebo jen nařídili klid na lůžku? jinak s tím rádiem je to fakt k vzteku! je fakt, že to na psychické pohodě teda nepřidá ☹

spetra
13. srp 2008

beti: to naštve... držím palečky nech jste v pořádku...

betina
13. srp 2008

chiwule, klid na lůžku a 10 mangézií denně- 3,3 a 4. Trochu moc na můj vkus 😠

chiwule
13. srp 2008

beti, pokud nemáš kontrakce, tak ti asi nic jinýho dávat nebudou... já teď beru 4x denně 2magnézia, tj. 8kousků. Není to málo, ale prý se magnéziem nedá předávkovat 😕

jajdaelda
13. srp 2008

beti, to CS bych jako špatné neviděla. Já měla v 29TT CS3 a doktorka ani nehlesla. A v těhu průkazce je to v 28TT jako kritické. Určitě to bude dobré, uvidíš. Musíš teď být silná...už kvůli Verunce. Fakt moc držím pěsti!!

ilci
13. srp 2008

holky, tož ještě nějaký ten týden vydržte!
beti, rádio teda naštve, ale chápu, že má člověk jiné starosti

mila12
13. srp 2008

holky, držte se...to je fakt blbý den...já byla taky na kontrole, tak jsem se zeptala na ten test na cukrovku, že mi ho jako nedělali - no a oni prý "zapomněli", takže jdu zítra ráno, dneska mi vzali i krev na krevní obraz, beru dál magnezium, ale do toho mi připadli starosti s mámou a manželem, oba čeká operace, takže já je ve svém stavu vozím oba po doktorech, ach jo.... ☹
Ještě, že mi není špatně, jen už bývám pořádně utahaná, ono je těch 14 kilo navíc znát 😀, pořádná velryba

betina
13. srp 2008

milo,

to jsou teda taky radosti. Holky, to co my, jako ženský vydríme, to je fakt nářez 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru