III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
10. únor 2009

tak lodžie byla hotová už po 9h
ovšem Mikšovi se nějak rozhodil režim, usnul až ve 13h a já s ním 😀
zkoušela jsem uspávat bez nošení, ale byla jsem tak grogy, že jsem si prcka hodila vedle sebe do postele, nechala ho mručet a nakonec po půl hodině usnul

sněžilo tu celý den, i docela fučelo, nicméně jsme v půl čtvrté vyrazili na prochajdu
potkávali jsme víceméně hlavně maminy s kočárkama

jajdi, tak odkaz je dobrej, já už bych taky potřebovala inspiraci, co můžu s prckem podnikat

spetro, tak snad budete po očkování v pořádku

spetra
10. únor 2009

jajda: tak se těšíme na recenze knížek... kdyžtak objednáme taky... 😉
tak T. má měřeno v konečníku 37,6 takže v pohodě a dokonce sám usnul 😉

betina
10. únor 2009

ahoj holky,

tak kromě dnešní dvohodinové cestě domů, kdy jsme skoro brečela, ja byla hrozná, jdu tě podpořit jajdi 😀
nevím, včera jsem už byla z malé tak hotová, že jsem prostě večer musela jet nakupovat, abych se uklidnila a chtěla si koupit cigára 😠 , i když jsem odnaučený kuřák....takže dnešní noc:20.00, 23:30 - to je super, ale pak 01:00, 2,3,4,5,6,6:45 konec....a přes den? řev,řev,řev a já musím vymýšlet blbiny, nosit hračky, hrt divadlo a jak chodím na záchod? nosím si před záchod lehátko 😠 ☹ jsem s nervama v prčicích a jdu heldat nějaké knížky pro hyperaktivní děti.
jinak ven jezdím každej de, aspon na ty dvě hodky, jinaol by spala přes den ani ne 20 minut ☹

tanuki
10. únor 2009

ahoj holky, u nás se opět hrozný večer - má hlad, řve zoufale.. ale u rozmraženého mlíčka, se neuklidnila a zlobila dál. Tak jsem jí zpívala (otevřela jsem si zpěvník, páč ačkoliv většinu těch písní znám, tak si na ně ne a ne vzpoměnout...) pak se zklidnila a šla uspat.
Uspávám teď přes týden 2xhalí belí, 1x holubí dům a pak pro jistotu ještě 2krát halí belí. Ale většinou usne u holubího domu (což je pro nás příznačné, obzvlášť pasáž "ptáci krouží a neznají strach" protože je vyháníme z balkónu, oni zakrouží a vrátí se 😠 a zasklení až v létě, až bude nová fasáda) Ilči, závidím 😉

Ale jak s tím mlíkem.. Beti, u Vás to nemůže být nedostatkem mlíka? Veru se budí JEN pohodině a půl 😀
🙄

betina
10. únor 2009

tanuki,

ne,ne, myslím, že mlíčkem to nebude, na kontrole před týdnem přibírá ukázkově, jenže ona je hyper a ve všem a v nocsi se vzbudí tím, jak sebou mlátí ☹ tde dáváme na noc i kašičku...první buzení je po dlouhé době, ale pak se třeba vzbudí, že ji vypadl dudel, pak že má nohu ve šprušli apod 😀 a to zpívání opravdu pomáhá na uspání

tanuki
10. únor 2009

ještě jsem slyšela o nějaké knížce, pro uplakané děti, kterým údajně chybí "4. trimestr" neznáš to? Třeba je to verunky přpad - vytrená z bříška, když sama ještě nechtěla..

jajdaelda
11. únor 2009

dobré ranko....

teda beti...to je síla s tou nocí...to se Ti nedivím,to by byl vyřízenej asi každej...já jsem se rozhodla pokračovat v častém nechování..takže si s ním jdu pohrát a pak uvidíme..

včera jsem se poprvé koupala s prckem ve velké vaně...byla to sranda...měl tendenci kopat nožičkama...tak jsem ráda,že mu voda nevadí...teď už jen,ať se trochu oteplí a budeme chodit na plavčo 😉

dneska jdu odpo na masáž,tak už se moc těším....

holky chrápou vaši prckové? mamina mi tvrdí,že to Kubovo chrápání není od hrtanu,ale od zvětšených mandlí ☹

ilci
11. únor 2009

beti, noc nezávidím
já dneska uklidňovala v 1:15, ve 2:00 (nošení ve vaku) a ve 3:50 už jsem kojila, i když extra hlad neměl
u nás to bude opět bříško
jinak jsme ho sice uspali před 22h, ale od 6h zase řádí 😀
čekám, že brzo vytuhne

tanu, já každý rok vyhazuju holubí hnízda s vajíčkama
hold dobří holubi se vracejí .... potvory

na prcka zpívání na uspání nějak nezabírá, spíš se u toho řehtá
vede u nás Já do lesa nepojedu, To ta Helpa, Macejko, Na tom bošileckým mostku a pak písničky, co jsem mu vymyslela - jak je úžasnej a skvělej 😀 😀
a nejlepší je, když zpívá tatínek - totálně falešně, domýšlí si slova, ale o to je to větší zábava 😉

jajdaelda
11. únor 2009

holky, tak jsem právě pocítila poprvé mateřskou křivdu na svém dítěti ☹

před časem mi má bývalá nejlepší kamarádka,která ma o 5 měsíců starší holčičku nabídla,že mi přiveze po ní nějaké věci...přivezla tedy oblečení, nějakou tašku na kočár, nosičku a nahřívací plyšovou opičku...nevím proč,ale tak nějak jsem předpokládala,že mi to dala (tašku na kočár a spací vak mi výslovně řekla, že mi dáva)...alespoň já bych to tak brala, kdybych někomu dávala věci po Kubovi,tak pokud bych je chtěla zpátky,tak to řeknu hned,ale spíš bych je dala s tím,že je zpátky nechci....o věci ani tak nejde, ty jsem skoro nepoužila,protože jich má Kuba doast, ale právě tu plyšovou opičku si Kuba moc oblíbil....no a před chvílí mi psala,jestli bych jí mohla přivézt tu opičku, co nám půjčila...no normálně mi skoro ukápla slza,jak mi přišlo líto,že už ji Kuba mít nebude ☹ Tak mu koupím jinýho plyšáčka.....a taky se budu muset podívat po nějaké té nosičce 😒

....jak jste spokojeny s tou Manducou?

jajdaelda
11. únor 2009

tedy tady je zase hnusně...vichr a chumelenice ☹

betina
11. únor 2009

jajdi,

tak to mě mrzí a slza by mi ukápla asi taky. mám ted kamarádku, která čeká v červnu chlapečka a ted opravdu, když jsem ji dovezla univerzální obelčky (ne růžový 😀 , tak ji říkám, tohle ti dávám na malýho a třeba bílý těhu gatě, jsem řekla, že půčuju, protože se třeba snad jednou ještě budu hodit a dávat znova 1600 se mi nechce ☹ ale nikdy by mě nenapadlo si ty věci brát zpátky, no jo no, holt každá jsme jiná. Tak Kubíkovi taky kup opičku a na kamarádku se vyprdni!

tanuki, prosím, nevíš něco blíž o té knížce, protože si mě teda dostala, ono je to docela možný, přece jen šla malá o 2 týdny dřv ven a ještě císařem ☹

ilci, ale taky smekám, ve 2 vstávat a nosit ve vaku.... ☹ kolikrát mám pocit, že i u toho kojení chrápu a že se bojím, abych ji nezalehla, ach jo ☹

dnešní noc zase super. 20:00, 1:00, 4:30, 6:00, 6.30 vstávání

ilci
11. únor 2009

beti, tož on byl za minutu tuhej
teď taky, zkoušela jsem uspat v postýlce, ale rozeřval se, asi jsem tu správnou dobu prošvihla, dala jsem ho do vaku a než jsem ho stačila "naaranžovat", byl tuhej
jen jsem zvědavá, jestli mu to vydrží dýl než 20 minut

jajdi, tož to je blbý ☹
Kuby je mi líto

spetra
11. únor 2009

Holky já tu knižku mám je to Nejštastnější mimnko v okolí. Ale ta už pro vás není... ☹ Je to opravdu pro uplakánky v prvních 3. měsících než je všechno zajímá - spíš na vypořádání se s kolikou.... Je super ale opravdu jen na ty první 3. měsíce... pak je ještě druhý díl ale ten už je zase jak jsem koukala už pro děti tak od roku....
Je to děs ta kamarádka, chápu že chce něco vrátit ale má to říct předem!!!
Holky držím vám palce. Je to hrozný s tím nočním vstáváním, já když mám jednou za čas vstávat k malému 4 za noc... tak jsem úplně hototová....
Jinak včerejšek dopadl dobře, malý usnul sám - teplotu měl 37,5, pak se asi za půl hodinky zbudil ale po 15 minutách zase usnul a spal ažžž do 3:50. Pak jsem si s ním ale do 5:15 musela hrát a pak spal až do 8. 🙂 - náš rekord. Teď má teplotku 37 rovných a mrčí pod hrazdičkou¨, tak jdu hold asi chovat... ☹

jajdaelda
11. únor 2009

holky díky za podporu 😉 je to fakt ale zvláštní pocit....a to se jedná jen o plyšáka... 😉
beti...jj, zítra jí vrátím všechny věci, protože jsem je fakt nepoužila....svět se nezhroutí,ale pravda je, že ji budu už brát trochu s rezervou...jinak s tím spaním držím pěsti,ať to vydrží..

My měli noc - 20:15, 1:30, 5:30....v 6 dojedl a pak zabral ještě v posteli do 7:15 a to jsme vstávali...chvilku pásl,chvilku jsem ho chovala na klíně a před devátou si začal mnout očička,tak jsem ho dala do postýlky, 10minut řev a zatím spinká. 😀 a nejedl 4 hodiny!

holky, nepoužíváte některá facebook...nějak jsem o tom hodně slyšela,tak jsem se dnes zaregistrovala a jsem z toho nějaká vykukaná 😨 😵 😀

ilci
11. únor 2009

jajdi, nepoužívám, neporadím

spetra
11. únor 2009

co se týče manduci: já jsem spokojená, ale nemám s čím srovnat takže asi tak... jen nevím jestli mi v tom T. bude chtít být i když se mu nebude chtít spát...

jajdaelda
11. únor 2009

tak jsem právě zjistla, že na zítra vypsal ten magor zkoušku v Praze...za prvý jsem to včera přehlídla a za druhý se to za 3 dny fakt nenaučím

tanuki
11. únor 2009

ahoj, tak u nás noc od 20:45, pak v 1 😵 ve 2 😅 ve 4, v 5:30, v 6:30..okolo to se hrozně kroutila, to jsem si jí vzala na sebe..a ozvalo se kadění.. (normálně kadí v tak 7, 7:30), ale tentokrát, jak to bylo brzo, tak pak šla ještě spinkat 😵 😵 😵 a spinkala do 8:45. řeknu Vám, že je to úžasný, nemuset ráno vstávat 😀

Jájo, to fakt měla říct 😠 u nás je to tak, že věci od kamarádky, co má jen jedno mimi (a teď nově druhé v bříšku), tak půjčila a kamarádka se 2ma dětma a tchýni kolegyně s dvojčatama už další nechtějí..a vysloveně darovaly.

Ad manduca - my jsme velmi spokojení, jediný prblém - hřejete se navzájem, ale venku je zima, takže má normálně kombinézku..ale v dopr.prostředcích se jí to moc nelíbí, protože se pak poněkud přehřívá. Bude ěnjaký ten pražský sraz? že bych jí vzala s sebou a mohla bys jí vyzkoušet. Jinak poté, co jsme se Spetrou investovaly ty nekřesťanské peníze, tak mi znalá známá doporučila podobné a levnější - Patapum

jajdaelda
11. únor 2009

jo... a všechno nejlepší Mikšovi!!!!!!!!!!!!! 😉

betina
11. únor 2009

Ilci, rovněž se přidávám, ať je ten 5 měsíc v klidu a pokoji 😀

jajdi, tak to mě mrzí a nemůžeš to prostě jen zkusit? nebo se počítají termíny a ty bys jeden propásla? už dávno se tě chci zeptat, co tady v Brně studuješ?

jajdaelda
11. únor 2009

beti...nemůžu a ani to nechci zkusit 😉 ...protože o tom nemám páru a jet kvůli tomu do Prahy se mi nechce 😖 Nejsem okecávací typ...buĎ umím nebo neumím.... 😒

Studuji Newton College...ve Spořitelní akademii

jajdaelda
11. únor 2009

se musím smát...včera jsem nadávala,jak nechce Kuba usnout...a teď usíná dneska už po třetí a já ho budím, protože ho potřebuji za chvíli nakrmit, páč pak jedu na masáž a musím ho předat taťkovi zaopatřenýho...matka usurpátorka a ještě neví,co chce 😀 😀

radus78
11. únor 2009

tanu, světýlka v jeskyni jsou, jen nám tam hraje relax. hudba.

betina
11. únor 2009

jajdi, tak tu školu ti ted na mateřské nepřeju, ale jinak ti ji závidím, já ji moc chtěla, ale nejsou penízky....třeba jednou ☹

radus78
11. únor 2009

jajdi, taky mi kámoška nějaké věci půjčila, ale výslovně řekla, že mi je půjčuje. Moc jsem je nepoužívala, abych je nezničila, ale sem tam se hodily. 😉

ilci, gratulace Mikešovi!!!!! 😀 😀 😀 Řádně to oslavte.

Beti, nám se spaní s kašičkou zlepšilo. Teď dvě noci po sobě vzhůru 2x za noc. A

radus78
11. únor 2009

Jsem to nedopsala. A to proto, že tlačila, jinak by to bylo asi jen 1x. 🙂

ilci
11. únor 2009

holky, díky, už jsem koupila zákusky 😅
a nemůžu se dočkat, až MM dorazí z práce, nejradši bych se na ně hned vrhla

tak jak dnes Mikeš vstával už po 6h, má nějak spací den
dopoledne s přestávkama 2h a teď už chrní půl hodiny po procházce

jajdi, taky nejsem okecávací typ
tak třeba by to klaplo 😉

jajdaelda
11. únor 2009

tanu..díky za doporučení...to Patapum je taky docela dobrý...i recenze jsou fajn..

s tím srazem...klidně bych něco udělala,ale v tomhle počasí to je spíš někam do kavárny 😒

spetra
11. únor 2009

no chtělo by to spíš něco kde ti naši prckové můžou "v klidu" kříkat a hrát....
víte o tom, že na floře jednou za měsíc je kino pro miminka?

jajdaelda
12. únor 2009

spetro...a Ty bys do Prahy taky dorazila? I když já bych věděla o jedné fajnové cukrárně v Benešově 😀 Ale tam by se spíš vyžily maminky než děti 😀

manža mě tlačí,abych vybrala nějakou tu nosičku a přiznám se,že to Patapum se mi fakt líbí...jen nevím,jestli modré nebo černé...no na leto bude asi praktičtější modré...

Kubulín včera od 13.00 nespal....usnul v půl osmé u krmení...chtěla jsem udělat experiment - dát mu 120ml z flašky a pak ještě z prsa, ale u 110 vytuhnul 😅 , pak se probral v 1:30 a pak v 5:30......
tak prý mám od půlky zad nahoru zkrácené a ztuhlé svaly a levou stranu mám kratší 😒 ...no v 31 letech docela dobrý....asi budu muset zase začít cvičit...

no, a taky mě napadá,že si budu muset začít vyběhávat asi tu rodičovskou...neb mateřská mi 3.3. končí 😒 to nějak rychle uteklo ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru