III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
15. říj 2009

Kubík slaví první rok, přejeme mu pevný krok. Správnou míru podrážky, ať pak řeže zatáčky. Bez úrazů, ran a pádů… ať má nad svým tělem vládu. K tomu úsměv na tváři, ať vždy krásně zazáří. Když se na něj podíváte, ať z něj radost všichni máte. Kubíku hlavně to zdravíčko 😉 😵 😵 😵 😵 😵

radus78
15. říj 2009

jajdi, u nás to ještě taková hrůza není. Sněží, ale sníh moc nazůstává. Horší je to od Rožnova dál. MM jel dneska do Rožnova (je to od nás asi 13 km) a psal, že je tam spousta sněhu a po cestě popadané stromy ☹
Dneska jsem musela do obchodu s golfkama, protože jsem zjistila, že na velkém kočáře mám prázdné gumy a Anička měla od sněhu mokrý obličejík. Ještě, že to mám jen kousek...

lestep
15. říj 2009

Kubíčkovi vše nej k ročku. 🙂 hlavně zdravíčko.

jajdaelda
15. říj 2009

radu....moc děkujeme za krásnou básničku 😉

lestep, také děkujeme za přáníčko...

tak mi dneska přišel dopis od DM a normálně mě rozbrečel.... "už je tomu rok.... (nebudu citovat,předpokládám,že vám přišel taky 😉 )...fakt to není možný...jj, před rokem to na mě už skoro šlo 😀 teď na to vzpomínám s úsměvem.

jinak máme roční prohlídku za sebou, tak váha 11,49 kg (na to,že je po dvou operacích a nemá kus vnitřku,tak je tedy macek 😀 😉 ) a 82 cm.

ilci
15. říj 2009

Kubíkovi všechno nej k významným narozeninám, hlavně to zdravíčko

jinak jste nás teda přerostli, taky jsme byli na roční prohlídce : 81 cm a váhu sestra odhadla na 11,5 kg, páč Mikeš furt vyskakoval a údaje kolísaly mezi 11,4kg a 12,1 kg
obvod hlavy 49cm, což mě pobavilo, páč když jsem pletla čepičku, bylo to podle návodu na 2leté dítě, obvod hlavy 45 cm

tanuki
15. říj 2009

tý jo, už přes 80cm!
Kubískovi hlavně to zdravíčko, ať je spokojený človíček!

holky, zítra mi držte palce, mám zkoušku a nějak jsem to nezvládla. Kochala jsem se svým prckem, jaký už je to člobrda 😵

jajdaelda
15. říj 2009

holky díky!!

no s tou mírou mě taky zaskočila, protože normálně rostl tak 2 cm za měsíc a teď to jsou 3.
ilci obvod má 50 cm,ale taky jsem se pobavila,když jsem mu v Tescu kupovala beranici na 2-3 roky a musela jsem ji jít vrátit,protože mu byla tip ťop 😉

tanu...budeme držet pěstičiky,to zvládneš....já už bych se taky měla pustit do bakalářky a vůbec se mi nechce 😒

tanuki
15. říj 2009

holky, to jsou čínské míry 😀

betina
15. říj 2009

ahoj holky,

kubíčkovi jen to nejlepší k jeho prvním významným narozeninkám a hlavně spoustu zdravíčka, Verunka posílá pusinku 😀 holky, vy teda máte obříky (to je dobře), naše Verunka měla v roce 8,05kg a 73,5 cm, prcek je to 😀
dneska jsem byla u dr.kvůli sobě, pořád mě zlobí nachlazení a ted mě z toho bolí plíce, prostě, jak jsem přestala kojit, tak se na mě zase sypou nemoci, dr.říkala, že některým ženám těhu a kojení vyloženě svědčí 😀 , no ale verunka...byly jsme tam půl hodiny, protože jak ona se předváděla, dr.byla hotová, jak furt kecá, že to ještě neviděla, ona prostě ráno otevře oči a kecá a kecá a hrozně rozkazuje dělá chytrou, musím to natočit, je to fakt sranda.

holky, hezký večer papa

jajdaelda
16. říj 2009

beti...děkujeme za přáníčko...no, obříci to jsou..zrovna mi někdo v nemocnici řikal, že se možná na nás lidi budou koukat, že je Kuba zaostalej 😠 🙂 ,protože vypadá na víc,ale samozřejmě ještě nemluví atd.....ale z toho si dělám prd...
jinak já mám pocit,že mě nejvíc svědčilo těhotenství,co se týče nemocí,to mi fakt nic nebylo (pominu bolesti kloubů)

Verunku natoč ať taky vidíme,jak roste.

Jinak tříkolka sklidila mega úspěch...škoda jen,že je venku takhle hnusně....budeme muset prohánět po baráku...

jajdaelda
16. říj 2009

jo a dneska v půl čtvrtý nás probudil monitor,tak jsme usoudili, že rok je takový mezník pro více věcí a vyndání monitoru a dání do krabice s nápisem "pro mladšího sourozence 😀 ", mezi tyto věci patří....

holky, když už je prckům rok, dáváte jim ještě vigantol a kanavit? Já se na to dr. zapomněla zeptat 😔

jajdaelda
16. říj 2009

tak jsem teď počítala tu váhu při porodu a teď a u Kuby se opravdu ztrojnásobila 😎

jajdaelda
16. říj 2009

lestep...koukala jsem,jakou hezkou sněhovou nadílku máte 😨

ilci
16. říj 2009

jajdi, tak s pohledy, že mám zaostalé dítě, mám bohatou zkušenost
hlavně v létě, když se dávaly holčičky s malým "do řeči" a on nereagoval způsobem adekvátním ke svým rozměrům 😉
když se maminka zeptala, jak je starý, tak jsem odpověděla - většinou následovalo : jeee, ten je ale velký, jinak jsem to neřešila 😉
s čepicema mám stejnou zkušenost, na 2-3 roky jsou malé

kanavit nedávám, co jsem dávala UM, dle dr. to není potřeba, je to v UM obsaženo
vigantol mám dobrat, prý se narodil na zimu, sluníčka si neužil, tak ať je odolnější

monitor jsme vyřadili asi před měsíce, Mikšík hodně cestuje v postýlce a tak nám houkal docela často

jajdaelda
16. říj 2009

tanu...tak co zkouška?

tanuki
16. říj 2009

mám 😵 ale mluvila jsem tam jak blb ☹
Kanavit stačí určo půl roku.. Vig by se měl. ale my ho přes léto nedávali skoro vůbec, na sluníčku byla dost, i když by neměla..ale když je člověk s lezoucím dítětem venku, tak se tomu nevyhne 😀

My teda neztrojnásobíme, le, že by bývala měla tu porodní váhu jako já - 2800g 😉 byla v tom bříšku ěnjaká překrmená 😀
Tak odedneška už slavíme- už dostala 3dárky (jedno z toho sandálky Essi, protože už se mi nechtělo čekat těch pár dní a nechat jí naboso nebo v botech na ven.) Mají tu akci -30% místo 590, tak 420 😉

jajdaelda
17. říj 2009

tanu...tak blohopřeji....šikula....mě se na dnešek o škole zdálo...akorát že o střední 😖

holky, k nám má dneska přijít tchýně a švagrová s rodinou plus moje mamina na oslavu a já jsem nervní jak prase 😖 vůbec nevím,co se se mnou děje a odnáší to chudák manžel a neví proč 😒 ....se musím hodit nějak do klidu...takhle jsem si tu oslavu nepředstavovala ☹

tanuki
17. říj 2009

jajdi neboj, stačí, že bude svíčka na dortu a Kubík se o zábavu a pohodu postará 😉

lestep
17. říj 2009

jajda- jé, už s etěším na dopis z DMka. 🙂 teda, to je váha i míra.fakticky koukám. 🙂

beti- brzy se uzdrav. 🙂

jaja- vigantol do roku, kanavit do půl roku.zvládněte oslavu. je to vždycky nápor na nervy, takový oslavy. aspoň teda pro mě. 🙂

radus78
17. říj 2009

spetro, Tomáškovi krásné narozeninky, spustu dárečků a spoustu lumpačin 😉 😵 😉

radus78
17. říj 2009

tanu, gratulace ke zkoušce 🙂

jajdi, taky myslím, že stačí svíčka 😉 Hoď si nohy na stůl a dej si kafe. Ono se to nepo....
vigantol nám říkala mudra do jara. Kanavit nedáváme od té doby co začla jíst mléčné kaše. Anička má obvod hlavy 46. Musím ji jít koupit taky nějakou beranici, aby měla něco do pořádné zimy.

rehos
17. říj 2009

Ahoj holky,zdravím po delší době,není moc čas 😉
Dodatečně přeju dětičkám k roku všechno jen to nejlepší,ať jsou šťastné a veselé 😵
Mařenka měla v roce 10kg a 80cm 😉 Jinak je to pořádnej ďábel,fakt jsme z ní unavená,celý dny v pohybu.Umí s epořádně vztekat když jí něco nedovolím takže hrůza,hlavně venku.V kočárku být nechce ale když jí vyndám tak jí to táhne do silnice a do trávy mezi hov..Teď co bylo tak hnusně se málem zbláznila ve fusaku,terpve když jsme dojely do krámu a dostala rohlík tak se sklidnila.kdyby aspoň už uměla chodit vedle mě a v klidu ale to si počkám...Jinak dělá pokroky,je to super vidět jak se mění,hrozně ráda si hraje s hrnkam a miskama jako že vaří takže k vánocům bude nádobíčko 😉 Jinak moc pěkně tancuje kdykoliv zaslechne nějaou melodii tak ji budu muset natočit a ukázat vám 🙂
Tanu gratuluju ke zkoušce,obdivuju tě 😉
Jo a jak byla ta zima tak si pořád rvala čepici z hlavy,budu muset pořídit nějakou jen co s enavlíkne,máme samé zavazovací pod krk.No a rukavice si hned taky sundávala tak nevím,asi jí budou mrznout ruce 😒

rehos
17. říj 2009

Jo ještě k tomu Vigantolu,původně jsme ho měli mít do roka ale pak doktorka řekla že se nově doporučuje do 2 let a já se těšila že už skončíme,děsně mě to nebaví ale Maru je vyloženě zvyklá,stačí říct kapičky a už otevírá pusinku 😀

betina
17. říj 2009

ahoj holky,

jajdi, tak co oslava? doufám, že si se nenervovala moc!!!!!
my dneska máme už podruhé verunku na noc u babičky, tak uvidíme, jak to zvládnou.mně se teda stýská moc, je to zvláštní, když si člověk uklízí a nevisí mu na noze řvoucí verunka 😀
rehos, úplně tě chápu, taky se modlím, aby už verunka chodila, protože, jak píšeš, v kočárku být nechce, ale v dešti a v počasí, které panuje, to jinak nejde.
holky, hezký večer, jdu dělat jetě do rpáce, zítra si můžu pospat papa

tanuki
17. říj 2009

Tak už jsme skoro u konce 😀 Tomáškovi všechno nejlepší!!!

Já byla včera v báru, taky to bylo divné..nebyl tam signál, ale jak znám muže, tak by mi ani nezavolal i kdyby to doma nešlo 😉 jakš takš to šlo. ale bez UM se to neobešlo 😀

jajdaelda
18. říj 2009

Tomáškovi dodatečně vše nejlepší k narozeninám hodně zdravíčka a brzo sourozence 😉

jajdaelda
18. říj 2009

Verunce vše nej k dnešnímu ročku!

Tak a hurá do druhýho roku,to bude ještě pokroků 😀

jajdaelda
18. říj 2009

tak oslava celkem ušla....hodila jsem se do klidu,ale pak přijel manža a prý ať přestanu s přípravou jídla,že přijede akorát tchýně se synovcem 😠 tak jsem byla naprdnutá ještě víc, že to mohli říct včera,že jsem se nemusela připravovat s tolik jídlem...no nakonec dorazili všichni,celkem to ušlo až na chvíli, kdy jsem lítala kolem plotny a nikdo nehlídal Kubu a ten spadl hlavou na podlahu 😠 ...no,snad to bude bez následků....fakt ty děti obdivuji,kolik toho snesou....no a den skončil tak, že manža usnul u Tv, moje mamina taky a já asi po sedmičce vína stále střízlivá koukala na superstar 😒 a protože to bylo strašný,tak jsem šla spát asi v půl desátý....

jo a vím,že všechny už to berete jako samozřejmost, ale u nás je to pořád svátek 😀 Kubík včera udělal 3 krůčky sám a pořád má snahu se zvedat a ťapat....dávám tomu pár dnů,že bude chodit...

s tím Vigantolem a Kanavitem je fakt zvláštní,jak každej řiká něco jiného....už asi nebudu dávat nic,nebo přes zimu ten Vigantol

holky,co plánujete za dárečky na vánoce - pro manži i děti? Já mám pro Kubu vláček, ale včera dostal jak od mojí maminy,tak od švagrovců 😖 ,tak nevím,jestli mu ho dát nebo ho dát někomu jinému. a pro manžu vůbec nevím,protože jsme si řekli něco malého,neb jsme si koupili to auto,ale nechce se mi mu dávat pyžamo a trencle 😀

radus78
18. říj 2009

Verunce taky přejeme všechno nejlepší k tomu prvnímu slavnému roku 😉 😵

radus78
18. říj 2009

jajdi, u nás to není samozdřejmost. Anička ještě neudělala ani ty 3 kroky. Zatím udělá tak krok a kecne na zadek 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru