III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
20. led 2010

jajdi, mě je to celkem jedno, klidně můžem nějakou novou diskuzi, lépe řečeno s míň zavádějícím názvem 😀

lestep
20. led 2010

jaja- tak ondrášek okoukal ode mě, že já se napiju třeba kafíčka udělám ÁÁ a on to dělá tky, když se napije. 🙂

radus- tak ať to moc malé nezmodrá, bude dobrá. chuděra.

tanu- malá je teda nákupčí. 🙂

jaja- jé, to musel být zážitek. a jak se to pozná, že je nezpevněný pánevní dno. mám v rodině fyzioterapeutku a nevím to. jo, klidně a jaký máš nápad?

ilci
20. led 2010

zbojník řádí v postýlce, snad brzo usne, tak jsem si vás konečně pořádně dočetla 😀

tanu, to musí být sranda chodit takhle nakupovat, teda samozřejmě z mého pohledu 😉

taky by mě zajímalo, jestli i laik pozná, zda je zpevněné pánevní dno
já teda necvičím, takže si myslím, že taky nic moc ....

radus78
20. led 2010

tak Anička má na líčku jen trochu modřinku, moc to vidět není.
Tak o svalstvu pánevního dna mi ani nemluvte. Dneska jsem byla prozměnu na plicním a mám prý doznívající zánět průdušek. Minulý týden to byl začínající zánět dutin 😀 Mám strašné záchvaty kašle a to byste mě měli vidět, když mě chytne záchvat, jak peláším na záchod. 😀 Jak se uzdravím, tak s tím musím začít něco dělat 😉

spetra
20. led 2010

lestep: tak áá dělá T. taky, ale má to od tatky, ten to dělá když pije pivo... my to používáme místo slova pití, když chce napít řekne ááá, když vidí pití řekne ááá...
to nevím, ale přesně když pčikám, kašlu - musím okamžitě letět...

jajdaelda
20. led 2010

se picnu...píšu fááákt hodně dlouhej příspěvek a ono mi to spadne 😠

jajdaelda
20. led 2010

tak znova...kua 😀

lestep...my to poznáme podle příznaků,které popisuje spetra a radu....fyzioterapeut to poznal podle toho,že mi přejel po určitém svalu kolem páteře a já zařvala jak lev...varoval mě,že ve stáří to může způsobit docela problémy...dobré je,že se dá začít kdykoli a pokud se cvičí pravidelně,tak se ty svaly zpevňují docela dobře rychle...

radu, uzdrav se brzy,ať můžete jít s Áňo brzo ven...

jajdaelda
20. led 2010

ilci..koukala jsem,Ty jsi nějak zkrouhla fotečky? 😕

lestep
20. led 2010

spetra- jo, já to dělala nevědomky.je to takový upřímný, když se člověk napije, tak to odkoukal ode mne. 🙂 jak se jinak cítíš?

radus- teda, to je něco. už bude líp.dej se do kupy.

jaja- tak já v těhu cvičila pánevní dno.jak nám ukazovala na těhu cvičení- zatahovat jakoby konečník dovnitř a povolovat, zkoušet přerušovat močení atd. tak to jsem dělala. určitě nějaký sviky bych našla, co jsme měli letáčky z praxe. kouknu na to a začnu s tím něco dělat.

dnes jsem byla na kontrole u homeopatky. cítím s edobře. bylo to fajn.

tanuki
21. led 2010

k tomu mohu říct jen, že epino je zázrak 🙂 Jen jsem měla problémy se sexem, páč vlastní porod byl tak rychlí, že jsem si odřela sliznici 😅

tanuki
21. led 2010

k tomu mohu říct jen, že epino je zázrak 🙂 Jen jsem měla problémy se sexem, páč vlastní porod byl tak rychlý, že jsem si odřela sliznici 😅

jajdaelda
21. led 2010

ty jo, tanu, co Ty tady takhle brzy??? 😕 😕 😕

tak epino asi zázrak je,ale já v té době o tom nějak neuvažovala a teď napodruhé nevíím,jestli by to mělo smysl...

spetra
21. led 2010

lestep: Jirka to udělala taky nevědomky, ale chytlo se to u T. tak že to použítá místo slova pití... 😉
já o epinu uvažovala, a nakonec jsem ho nepořídila... teď už to taky považuju trošku za zbytečné... ale možná se mýlím...

lestep
21. led 2010

holky, jak s emáte? jaký máte počasí? u nás sněží a mrzne. 🙂

tanu- tak brzy?

tanuki
21. led 2010

to víte..usnu s dítětem a pak se jdu učit 😠
To epino se používá v Německu i u starých dam na cvičení proti inkontinenci 😉 ale už ho o 500zdražili, než co jsem ho kupovala já..a i ty 2000tenkrát byly opravdu hodně 😠

betina
21. led 2010

ahoj holky,

epin-no? no taky jsem si říkala, že možná u druhýho těhu bych to zkusila. no pánevní dno u mě asi dobrý, protože přece jenom jsem Verunku nevytlačila jako vy, ale byla mi vyjmuta 😀
my musíme s malou na oční, protože nám přes den mrká, tak se trochu bojím, no snad to tik není, ale bojím se, aby to nebyla alegie na psa ☹ ach jo. taky jsme dostaly dneska priorox, tak jsem zvědavá, snad nebudou nějaký moc velký reakce. ale holky z jiný rubriky psaly, že prý je výborný na zmírnění reakce na očkování dávat dětem týden před oč.probiotika a týden po taky.

ilci
21. led 2010

jo, o těch probiotikách jsem to taky slyšela

jajdaelda
21. led 2010

ahoj beti...
tak snad to nebude nic vážného...
co je priorox? To jsou ty spalničky?

betina
21. led 2010

jajdi, jj, to jsou zarděnky, spalničky a poslední nevím 😀

lestep
22. led 2010

beti- ta at je malá bez reakce. 🙂

tanuki
23. led 2010

Beti tak jak to šlo a kolik se připlácí? já mám v plánu si zjistit, jak to teda je, zda to není jen reklamní trik.. Myslím Priorix VS trivivac.
No, my máme opačný problém, malá moc nemrká, od narození. jednou sjem to nadhodila před dr..a tomu to přišlo v pohodě, jako jo..ale ona fakt mrká třeba 4krát míň než my!? no, ale mluví fakt hodně, takže nepředpokládám, že by měla poškozený mozek 😅 ale stejně je to divné..

jajdaelda
23. led 2010

ahoj holky,
tak bet,jak Veru zvládla očkování?
jestli to je ta vakcína,která je i proti neštovicím,tak na tu jsem se dr.ptala a ta mi řekla,že to nedoporučuje takhle brzy...tak nevím,pravda je,že asi většina si neštovicemi prošla a snad bez následků...

tak na mrkání jsem tedy vůbec nekoukala 😅

betina
23. led 2010

ne,ne holky, tohle je priorix a je ze zákona povinný, očkují se děti od 15 měsíců, reakce nastupují obvykle od 8-10 dne po očkování ☹ takže vás to taky čeká, ale nejsou tam neštovice.

jajdaelda
23. led 2010

na to jdeme ve středu 27. a reakce až za 8-10 dní 😕 😕 to máme jet na Moravu ☹ a to musím,protože pojedu do školy 😠

lestep
23. led 2010

ahojte. jak se máte?

jaja- kdy vlastně končíš školu?

taky přemýšlíme o priorixu. 😉

jajdaelda
23. led 2010

lestep...doufám,že letos...musím akorát napsat bakalářku, a pak složit státnice a tedy ještě jednu zkoušku a to nevím,kdy se naní budu učit... 😅 už to chci mít za sebou..

lesti,ten priorix je povinnej,jak píše beti a to v 15.měsíci... právě pak je ještě ta samá vakcína,akorát rozšířená o neštovice..

lestep
23. led 2010

myslela jsem rozšířenou o ty neštovice- priorix tetra. 🙂

tanuki
23. led 2010

já to odložila na duben, sestra byla vstřícná 🙂
Už začínám být nervózní 😅 efektivita nic moc, přitom podmínky dobré=Veru distribuujeme po okolí 😀 a státnice se blíží..

jajdaelda
23. led 2010

tanu,kdy máš termín?

tanuki
23. led 2010

porodu nebo státnice? 😀 a ty? 😀 já zatím jen tu státnici v úterý!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru