III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
13. zář 2008

Ahojky, když jsem byla na předporodním kurzu, tak ta porodní asistentka říkala holkám, co mají mimčo hlavičkou nahoru, že existují nějaké homeopatika na otočení miminka.

jadviga
13. zář 2008

říkám si, když bude chtít otočí se, když ne tak ne 😉, třeba má svůj důvod 🙂

prý pomáhají kočičí hřbety (prý to miminka nemají rády ), já je sem tam dělám,ale spíš mi to uleví od bolesti zad 😀

baji
13. zář 2008

tak třeba se ještě otočí a jestli nebude moc velká, zvládnete to určo i KP 😉

jadviga
13. zář 2008

dík, budeme doufat,že to dopadne o.k. 😉

eliotka
autor
13. zář 2008

baji, já mám těky těho cukrovku a právě kvůli tomu chodím častěji na UZ. zatím je mimčo normální velokosti, snad to tak zůstane. Myslím, že až půjdeš do porodky, taky ti UZ udělají a pak se uvidí.
A jaké míváš výsledky glykemické křivky? Máš normální hodnoty, nebo vyšší?

Hoky, mně dr. říkala, že otočit se děcko může i týden před porodem! JInak se mají dělat kočičí hřbety.

betina
13. zář 2008

eliotko,

souhlasím s tím, co píše jadviga. Věřím, že miminka mají důvod zůstat KP až do konce, mám strach to nějak pokoušt. A když mi malou chtěli v nemocnici obracet, jsem je hnala svinským krokem 🙂
ale každopádně kočičí hřbety stojí za pokus, ale něco dělat na sílu, jak chtějí doktoři, ani prd!

baji
13. zář 2008

eli, jj, pamatuju si tě z diskuze k GDM 😉
mě se to v půlce srpna hrozně zhoršílo, hodnoty mi lítaly přes 8, i když jsem fakt poctivě dodržovala jídelníček... už jsem měla fasovat inzulín, ale ukecala jsem dr. a snížila jsem jídlo na poloviční porce (těch pidi dietních) a jím častěji - co dvě hodiny, snažím se do sebe dostat aspoň těch 200g sach. a jím ještě i kolem půlnoci, jinak se mi objevujou v moči ketony... teď to vypadá, že se to konečně srovnalo, sice jsem těsně pod hranicí, tak 7.1-7.3, ale drží se to... četla jsem, že od 35tt by se to už zhoršovat nemělo, tak snad to obě už do konce v pořádku ustojíme 😉
a co ty? daří se ti dietit? a hodnoty jsou ok?

eliotka
autor
13. zář 2008

beti, to je jasné, násilím rozhodně ne!!!!

baji, já měla teď 2x za sebou dobré hodnoty. Naposledy jsem byla na testu před 14 dny, př. týden jdu zas. jenže teď jsem dietu až tak nedodržovala, občas si dám čokoládu, sice hořkou, ale i tak. A dnes 4 polomáčené sušenky. 😒 Snad se mi to nezhorší. Teď si zase musím dát pokoj.

baji
13. zář 2008

eli, myslím, že pokud máš jinak dobré hodnoty a bylo to vyjímečně, tak to zas až tak neva...
dát si občas hořkou čokošku nm dr. povolila, když to nebude často, nejlíp nějakou tu 70 a víc % kakaa... nebo neslazený domácí štrůdl - kousek, jo taky jsem zkoušela loupáky, a když si dám malej odpo ke svačině, tak mi projde... jinak já jsem teď držela poctivě, jak mi to vylítlo, tak jsem měla strach z inzulínu 😔 taky jak jednou poruším, tak mám tendenci zase znova, tak se radši snažím držet na uzdě 😉

helcah
13. zář 2008

holky já vás s tou cukrovkou upřímně lituju, před těhotenstvím jsem sladký nejedla, teď bych bez toho ale nevydržela ani den. Nejsem líná sednout do auta a zajet si pro sušenky. Bych i brečela, kdybych si nemohla nic dát. Taky je to teda znát na váze, to je fakt. Jsem jak koule 😀

tanuki
13. zář 2008

ahoj holky, také zdravím při víkendu - pro nás opět pracovním.... Muž odešel na pivo a nechal tu mobil v nabíječce, tak doufám, že to na mě teď nepřijde 😀 Navíc teda cestujeme náš byt-byt jeho rodičů-byt mojí mamky..no a taška je jakš takš zbalená u mojí mamky, tak to prostě teď přijít nemůže, dokud se neustálíme 😉

Naše malá je otočená hlavičkou dolu už 3měsíce (ale to teda neručím za to, že by se od té doby vůbec neotáčela..) jistotu, kde je boulící se zadeček a kde nožičko ručičky mám až poslední měsíc - jinak také pevně doufám, že ty kopance v pánvi jsou boxující ručky.

Připadá mi to neskutečné, že se to blíží..jak předěláváme byt, utíká mi to hrozně rychle. Prostě už to může přijít kdykoliv 😅

helcah
13. zář 2008

jé my taky předěláváme byt a kdybych měla porodit teď, tak by to bylo hodně zajímavý. V tom bordelu by manžel nenašel ani prostěradlo do postýlky...a postýlku máme rozloženou u rodičů...

tanuki
13. zář 2008

my máme všechno rozložené u mojí mamky 😉 prostěradlo jsem šla koupit včera a oni ho neměli - měli jen divný rozměr..hlavně, aby byl obývák- ten už téměř je, naše ložnice, kuchyň...a dětský pokoj tolik nespěchá 😉

ilci
13. zář 2008

tak mi jenom malujem a je to tu jak po výbuchu Etny 😀
tchánovci se dneska stavili pomoct s nábytkem a šli do kolen 😉
ale my to zvládnem a mimča si počkají na nový hnízdečka

tanuki
13. zář 2008

No u nás půjdou do kolen až uvidí, jaké jsme zvolili barvy - obývák je teda úchvatný, ale ložnici, to jsem asi přehnala, to jsem mohla zvolit světlejší tón 😒
Teď jsem u manžela na počítači, říkám si, že bych si měla udělat sestavu písní, které mu šoupnu do Ipoda a chci je zkusit poslouchat v 1. době porodní. Na webu porodnice ještě vtipně píšou "walkmana, propisku, zápisník"

ilci
13. zář 2008

tak u nás mají v boxu nějaký přehrávač, určo na kazety, ale nevím, jsetli i na CD

a jaký máte obývák?

tanuki
13. zář 2008

zelený 😉 co vy?
No u nás to musíš mít do uší, asi abys nerušila ostatní. Mně ta představa přijde moc hezká. Viděla jsem film o porodech doma, a tak si ta rodička pouštěla takovou ethno domorodou hudbu, to mi přišlo k porodu ideální. Uvolníš se trochu v rytmu bumbnů a tlačíš 🙂

baji
13. zář 2008

no tak abych netrhala partu - my v úterý kolaudovali, příští týden začínáme zařizovat a do konce měsíce se stěhujeme 😉 😀

ilci
14. zář 2008

my máme obývák bílý - páč dle MM je bílá nejlepší 😀
ale chci aspoň jednu stěnu barevně, máme červené doplňky, ale začíná se mi líbit ta zelená 😀
tak nevím, jestli to spíš nehodit na nějakou neutrální šedou, hnědou
ovšem s naším tempem to nestihnem ani do vánoc

ethno je fajn, já teď furt poslouchám hudbu z Nikola šuhaj loupežník (Donutil, Bittová, atd.) a mají takové morbidní texty, to by se asi nehodilo 😀 😀

baji
14. zář 2008

ilci ty jseš nezmar, co tu děláš zas tak brzo 😀 😀
no my budeme mít obývák taky zelený - asi v kombinaci se žlutou nebo oranž... víceméně tak budeme mít laděný asi celý byt, jsou to naše barvičky 😉 koupelna je taky zelená, chodba bude asi oranž nebo meruňka, ložnici ještě musíme promyslet...

ilci
14. zář 2008

baji, tož já vstávala dřív ve 4h do práce a tělo se tak zase nastavilo nebo co 😀
asi zaregistrovalo konec léta a chce, abych se přestala válet a něco dělala 😉

barvičky pěkný, my máme chodba + kuchyň hnědo béžová, koupelna bílo hnědá, pokojík žlutý, teď vymalujem ložnici bíle + jedna stěna teplejší žlutá nebo oranž, podle toho, jak to namíchám 😀
je to pokoj na sever, ať je tam aspoň pocitově tepleji

rehos
14. zář 2008

Ahoj holky,tak koukám že nejsme jediní co upravují nebo předělávají.My máme vymalovaný obývák něco mezi meruňkou,grepem a lososem 😀 .Pokojíček mám v albu,ten je zelený se žlutými doplňky a předssíň žlutá aby se trochu prosvětlila,je moc malinká a aby se zvětšil prostor tak včera manžel položil lino,moc pěkné vypadá jak plovoučka.Jinak já mám už dvě noci po sobě pravidelné bolesti,včera dokonce po osmi minutách ale vždycky zase zmizí tak nevím 😒 Už bych to chtěla mít za sebou 🙂

helcah
14. zář 2008

Rehos tak to už se Ti to asi blíží viď? 😀 To docela závidím, už bych chtěla taky.

rehos
14. zář 2008

No já jsem myslela že už se to blíží ale když to odezní a je mi zase fajn tak mám pocit že si ještě počkám 😕

baji
14. zář 2008

ilci, tak to jo, jsem si říkala, že to bude asi pozůstatek z práce, tak to vlastně ještě "vyleháváš", když jsi tu "až" v šest 😀 😀
koukala jsem teď na nějaký interiéry, a začínám přemýšlet taky nad tou hnědou, nemáš to někde pofocený, třeba na modrý střeše, pro inspiraci?

rehos, teda to se moc nevyspíš 😔 tak to držím palečky, ať už to máš brzo za sebou 😉

ilci
14. zář 2008

rehos, tak holčička má ještě chvíli čas, třeba tě jen zkouší 😉

baji nemám, ono je to namýchaný ze zbytku barev a teď jak budem malovat znovu, se těžko trefím do odstínu
ale moc se mi líbí kombinace hnědé s bílým nábytkem
my teda máme kuch.linku žlutou, takže to mám i kvůli kontrastu

helcah
14. zář 2008

My máme obývák takovou špinavou bílou, jako když se do mléka kápne kafe a jednu zeď tmavší hnědou a před ní světlý nábytek a vypadá to docela dobře: http://www.mona-nabytek.cz/systemy/doors/doorsg...

rehos
14. zář 2008

helcah moc pěkný 😉

helcah
14. zář 2008

děkuju 😀

tanuki
14. zář 2008

Dobré ráno, v noci jsem nemohla spát 😠 nejhorší je to otáčení - pořád jen z jedné na druhou. Už mě u toho nebolí kyčle, ale hroooozitánsky křupou. Mám vždy pocit, že se mi to tam snad rozsype 😲
Rehos, takže ty kontrakce byly už i bolestivé? Nebo jen pravidelné?

Já jsem taková konzerva - že musím mít namalované všechny stěny a stejně + stropy máme bílé. ale dítě bude mít i žlutý strop 😉 ale to je úplně v nedohlednu. Ach jo, proč tam nejsou parkety ☹ takhle řešit i podlahy je hrůza.
Jojo, on bílý nábytek v kombinaci s každou sytou barvou je krásný - u nás to bude ložnice - tmavě modrá a celkem bílý nábytek. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru