III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
30. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10. v 15:03, 3 kg, 51 cm
Lili
Eliotka - chlapeček 2.10.
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm
Mila – Lubor 14.10. v 5:45, 3,65 kg, 51 cm
Jajdaelda – Kubík, 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg,
Vrana – Karolínka 19.10. 4,08 kg, 55 cm
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm
Baji – Kristýnka 19.10., v 18:03, 4,03 kg, 53 cm
Helcah - Adélka 23.10. v 1:59, 4,2 kg, 52 cm

Skoromaminky:
Oskarka 16.10. ?
Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

jajdaelda
31. říj 2008

dobré ranko...
tak moje výsledky jsou už OK, Kubího budu vědět dneska, ale je pořád jak vietnamčík ☹ Dneska snad bude svítit sluníčko, tak malýho dám slunit.
Kámoška mi dneska snad půjčí odsávačku, tak to také zkusím, abych viděla, kolik malej vypije. Jsem to s těmi 30ti minutami zakřikla...od středy to máme i s přebalováním tak na hodinu a i poté pořád hledá a cumlá si prsty. Tak si řikám, kolik tak vypije.... Tak mu zkusím dát z flašky.

Holky, jak zvládáte ty hormony? Já bych si teoreticky neměla zatím na co stěžovat, ale čas od času mě přepadne taková lítostivá nálada a nevím proč....fakt doufám, že to po tom šestinedělí přejde... 😅

jajdaelda
31. říj 2008

ach jo, tak malýmu se zase zvedly výsledky žloutenky, tak v neděli nastupujeme zase do nemocnice ☹ Tentokráte budou zkoumat nás oba, jestli to nemá souvislost s těmi mými játry ☹

betina
31. říj 2008

jajdi,

to je mi moc a moc líto, vy teda máte trápení s tou žloutenkou. No ty tvoje játra mě nenapadly,ale teoreticky by to mohlo mít nějaký vliv. Hlavně at na to přijdou a vy jste zase co nejdřív doma!
hormony-jj jajdi ty lítají, včera jsem si večer zfnukla a ulevilo se mi. Malá je hroznej lump a nechce spát ani ve dne-spí tak 2 hodiny, když kočárkujeme a v noci se budí na pití po hodině a půl a když má prdíky, nespíme vůbec. Je to celkem náročný, takže únava a do toho hormony dělají svoje 😠

jajdaelda
31. říj 2008

beti, tak to máš docela záhul....v tomhle je asi jediná "výhoda" té žloutenky, že je malej utlumenej a spí tak 2,5-3 hoďky přes den a v noci se budí 2x...kéž by se uzdravil a tohle spaní mu vydrželo 😅

ilci
1. lis 2008

tak s ústupem žloutenky je Mikeš akčnější a nechce moc spát
dneska se vzbudil ve 4 na kojení a uspali jsem ho až v 10, mezitím další kojení a dokrmování
já dokrmuju tak 50ml
malej saje dobře, ale mlíko mu teče po bradě a nepije
dr. na to nic, tak nevím, jestli třeba nemá problém s polykáním
ale z lahvičky nebo stříkačky polyká dobře
jinak já ručně s balonkovou odsavačkou mám tak 80ml za 15-20 minut, podle toho, jak moc odpočívám 😀

baji
1. lis 2008

ahojky holčiny, tak se konečně taky hlásíme z domova 😉

tanuki
1. lis 2008

Jájo, to si teda užíváte s tou nemocnicí... Snad už je to opravdu naposledy a výsledky yvšetření budou brzo.

tak já si dnes pobulela (poprvé) malá byla divná a udělaly se jí rudé fleky okolo očíčka 😖 tvářila se nešťastně, apaticky, žádný zájem o okolí.. pak to zmizelo, snad to byla jen kožní reakce na něco 😒
Asi má také ucpané slzovody - prý by tak malé mimi nemělo slzet, když pláče a Veru má slzy jako hrachy.
Zkusila jsem jí na noc dát do zavinovačky a spala hezky - takovou noc jsme ještě neměli! usnula v 10..a papání v 1, 4:15, 8:30..ale co mě zarazilo, že v ty 4nebyla počůraná (což se nikdy nestalo, většinou je plena- látková durch...) a čůrala až v po té osmé, kdy byla děsně pokaděná, tak jsem jí šla omýt do umyvadla, pak teprve to pustila. Asi to začnu zapisovat - prostě teď hrozně kadí a míň čůrá?!

spetra
1. lis 2008

ahojky, jajda to je mi líto že máte takové problémy s tou žloutenkou... ☹
beti: tak to tě docela obdivuju, že to zvládáš... já 3-krát v noci na kojení - to mi zabere tak po třikráte hodku..., přes den skoro nespí jen v kočárku.... dnes ale vyjímečně spí... tak sei hrozím co bude v noci.... já i manžel bychom nejradši šli spát už teď... ☹ ☹
Dnes ráno při přebalování, mě pokadil... takový gejzír - celé pyžamo špinavé a letělo to přes celý pokojík až na druhou stranu... 😅 to se MM nasmál.... 😠
To já nedokážu posoudit kolik čurá s jednorázovkama, moc to nezkoumám, jen to kakání nejde přehlídnout. Pokaděný jsme v podstatě pokaždé, někdy není v noci....

ilci
2. lis 2008

tak náš expert snad kadí furt
a od včera nám kadí hlavně při přebalování a veme to i s oblečením - takže včerejší skore je 6 pokaděných bodýček a dnes tři 😀

jajdaelda
2. lis 2008

ahoj baji...tak ještě jednou moooc gratuluji a vítej mezi maminami 😉 Těšíme se na fotečky...

tak s kaděním jsme na tom podobně. Malýho trápí prdíky, tak si vždy při kojení prde a připrdne si plenu 😅 Tak mu pak pomůžu trubičkou si ulevit. Dneska ráno ve čtyři mě nejdřív pokadil,jak byl natlakovanej vzduchem,tak to lítalo a v sedm mě počůral...bohužel jsem si nevšimla, že je plena suchá a v tom případě to zvládne vždy při přebalování, nejraději na oblečení 😅

tanuki
2. lis 2008

jéé, Baji tak vítej 🙂 a jsme skoro komplet!!!! a jak je na tom Vrána? už jsou také doma?

Verunka taky kadí při kojení.. a taky si občas třeba pšíkne a při tom vyletí něco i dole. Je to sranda jí pozorovat - zarazí se, začne zvedat nožičky a k tomu tlačící zvuky 🙂 a taky je legrace jí kapat Vigantol/Kanavit - ona tak důvěřivě otvírá pusinku 😅 pak se trošku zašklebí a otevře jí znova 😅 😅 😅 No a nejvíc se šklebí na genciánovou violeť - má kvasinky na jazýčku, tak jí to tam musíme potírat..Je tak statečná a vůbec nebulí, jen je vidět, že jí to moc nejede 😉

Ilči, tak na 6jsme se ještě nedostali, ale převlékáme často 🙂

radus78
2. lis 2008

Ahojky holky,
nám už se konečně snad přetočil den a noc tak jak má být. V noci kojíme většinou tak 2-3x, takže už to jde. Taky jsme původně jedli co 2 hodiny, ale teď už co 3 a někdy, když se Anikovi dobře spí tak i dýl. 🙂

kobylka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajdaelda
3. lis 2008

Dobre ranko,tak jsme opet v nemocnici ☹ a zacina nam maraton vysetreni.
Malej pribral za 9 dni 360g 😅
No a jak je natlakovanej,tak jsem mu vcera pomahala trubickou a zapomnela jsem to chytat do pleny,takze me ohodil od hlavy dolu 😠 a jak jsem si to cistila,tak se otocil na bok, cimz se dostal castecne z plenky a pocural mi postel 😅

ilci
3. lis 2008

jajda, koukám, že je Kubík už profík 😉
tak hlavně ať vyšetření dopadnou dobře a jste v pořádku

holky, jak dlouho vám děti spí přes den?
já byla zvyklá, že prcek spal celý den, žloutenka je na ústupu, tak mi spí přes den tak 5hodin, v noci tak 6

spetra
3. lis 2008

náš spí většonou akorát v kočárku, tak cca 4 hodky...

tanuki
3. lis 2008

a od kdy do kdy berete den-noc?

betina
3. lis 2008

ilci, taky mi spí malá přes den většinou v kočárku-takže 2 hodky a jinak tak 3x za den po 20 minutách 😀

ilci
3. lis 2008

tanuki, tož mi kolem 22h kojíme a přecházíme volně do spánku a pak cca kolem 5 ráno je už pro mě ranní kojení a od té doby je vzhůru
takže noc beru cca 22-5 hodin
v noci ještě samo kojím kolem 2-3 hodiny

jajdaelda
3. lis 2008

beti...a jinak je malá vzhůru??? To si fakt neumím představit...co s ní děláš??? 😅

tanuki
3. lis 2008

jo, to jsem se taky chtěla zeptat, co s nima děláte, když jsou vzhůru 😅 Zas Verunka od Bety už je přeci jen starší...
Teda vstávání v 5 ☹ my okolo páté kojíme, ale pak ještě uleháme.. tak do 9
Ono jedna věc je noční kojení a druhá- jak rychle pak usne..tak u nás to kojení okolo 1až2 je pak nějaké špatné na usínání..v 5už lepší.

jajdaelda
3. lis 2008

Hurááááá....bilirubin malýmu klesl, zítra jdeme domů...serologie bude tak za 2-3 týdny, tak snad bude vše OK
Dneska bude "veselá" noc...malýho poprvé trápí prdíky a to tak, že se kroutí a napíná...od 12 zabral teprve teď ☹

No jo, ono je Verunce od Beti už měsíc....to to tedy letí 😎

spetra
4. lis 2008

jajda: tak to je supr, že se to lepší a jdete domů
my se snažíme, aby prcek ve 20:00 spal, samozřejmě ne vždy se to povede. Kojíme cca o půlnoci to věšinou v poho usne a pak ve 4 a to už máme někidy i ráno....

ilci
4. lis 2008

taky už právě přemýšlím, jak prcka zabavit
chvíli vydrží koukat na hračky v postýlce, nebo zpívám, pouštím písničky, chovám na nohách a u toho odstříkávám mlíko 😝

betina
4. lis 2008

jajdi,

někdy když je vzhůru, tak si třeba i hodinu brumlá v postýlce s medvědem🙂, ale většinou ji třeba kolíbu na nohách, protože brečí a čtu si u toho 🙂 ale co vypadá, že nám zabralo, je babyvak. Malá v něm usnula i dopoledne, což je výkon, ale tahat se s ním celý den, tak to asi nepůjde. Každopádně jajdi, jsem ráda, že už jste doma!!!

spetra
5. lis 2008

holky, jak je houpete na nohou?

ilci
5. lis 2008

spetro, já si dám nohy na podnožku a malýho si na ně položím a houpu 😉

ilci
6. lis 2008

beti a jak moc je baby vak náročný na záda při nošení?
já mám se zády trochu problém, ale asi to bude lepší než nosit juniora na ruce, to mě střílí bolest do krční páteře

ilci
6. lis 2008

beti a jakou máš značku toho vaku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru