III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
16. pro 2008

ilci...měla jsem to v plánu....tak na 2-3 dny v týdnu,ale co máme prcka, tak se mi tak nějak zatím nechce...i když zase za 4 měsíce může být všechno jinak....a taky nevím,jak to bude v práci...třeba po těch 8mi měsících zjistí, že mě nepotřebují 😀
tak jsme byli dneska v poradně...po půl hodině v čekárně, kdy z ordinace vyšel jeden člověk, a přede mnou ještě asi 7 lidí, jsem to vzdala ☹ ...zkusím to znova ve čtvrtek a hned ráno...

ilci
16. pro 2008

ty jo, tak já v poradně čekám max. 5minut, když jsou přebalováky obsazený
vás neobjednávají nebo jsi šla na převážení?
akorát teď jsem šla jen pro recept na sabíka a čekala jsem 15minut, akorát očkovali a řevu teda bylo dost
taxem zvědavá na nás, to asi malej zboří barák ....

betina
16. pro 2008

ahoj holky,

ilci, toho očkování se bojím taky, jak jí po tom bude. Když jí brali krev v nemocnici, bylo to řevu - hrozný, jenže ta dr.se ji nemhla trefit do žilky, tak ji rozpíchala obě ručičky, jsem myslela, že ji nakopnu 😠
jajdi, já mám v plánu po novém roce někdy em tam něco udělat z domu,pokud to půjde, ale řekla jsem šéfovi, že můž tam maximálně 2 hodiny denně a to od 20-22, tak se smál a říkal, že něco zkusí vymyslet 😀 do toho mě budou těd po vánocích čekat zkoušky, ale řekla jsem si, že to nebudu hrotit, protože si nedokážu představit, jak bych to měla zvládat. Někdy by to šlo, ale třeba zase po dnešní noci 😠 jsem tak akorát zralá lehnout do hrobu a spát 😀

holky, já vím, že jste moc v těhu nepřibraly, ale já začínám mít fakt depku ze své postavy. Z těch 24 kilo mám 12 dole, jenže se váha zastavila a už 3 týdny ani o gram dolů ☹ a to se nepřejídám, jím poměrně zdravě a samy víte, že přes den se člověk nezastaví ☹ ach jo, zůstanu váleček a prej že se po kojení hubne-prdlajs leda

ilci
16. pro 2008

beti, tož já přibrala 10kg, 9kg nechala na porodním sále, ale teď jak furt jím sladký (zbyl nám velký kus dortu), tak mě připadá, že zas nabírám
takže mám předsevzetí do nového roku jíst opět zdravě a zkusit cvičit 😉

tanuki
16. pro 2008

cvičit potřebuju taky 😖
Beti a v jakých hodnotách se teď teda pohybuješ? Podle fotky v pase jsi předtím byla veeelmi hubeňounká, ne? Takže teď i těch +12nemůže být tak hrozné 🙂
Ilči a kolik vlastně dáváte za Sabíka? Mně ho minule dala jedna známá lékárnice a nechtěla žádné peníze 😔

Já se trochu bojím, že jsme teď moc nepřibraly, připadá mi nějaká lehká! No uvidíme ve čtvrtek. Každopádně je teď nastydlá, pořád učůrává 🙄

radus78
16. pro 2008

ahojky
beti, myslím, že je to individuální. Kamarádka přibrala 35 kilo a začala hubnout až když přestala kojit a myslím, že pořád ještě nějaké to kilčo má. A je to už 2,5 roku od porodu. ☹

jajdaelda
16. pro 2008

ilci...bohužel u naší dr. se neobjednává ☹ . Šli jsme jenom na převážení,tak to budu muset vydržel do čtvrtka

Beti, depku neměj....jsi štíhlá....já po návratu domů přibrala 3 kila ...prostě tomu sladkému nemůžu odolat... 😠

betina
16. pro 2008

radus, tak to mám teda radost

tanuki, no já byla hodně hubená, až moc řekla bych, měla jsem velikost S, ted mám L a v kilech...předtím 58-59, a tedc 71-72 ☹

ilci
16. pro 2008

tanuki, 43Kč s receptem
jo, a chtěla jsem se zeptat na ten vozík za kolo, jakou máte značku?

tanuki
16. pro 2008

Beti, já myslím, že na jaře, v létě až bude krásné počasí + prckové se začnou batolit, zas to poleze dolu a tobě bude stačit opravdu jen pár kilíček a budeš se ideál 😉

Ilči, řešila jsem několik měsíců dilema Croozer * Chariot, resp nejraději bych si koupila ten druhý za cenu toho prvního 😀 Nakonec máme ten druhý na inzerát za trchu nižší cenu, než kolik stojí nový 😅

betina
16. pro 2008

sousedka vlastní Croozer a bemůže si vynachválit 😀 ale já tomu moc nerozumím.

holky, budete na svátky doma nebo plánujete někam s miminkama vyjet? mám strach opět ze změny prostředí, naposledy jsme se po jedné noci strávené mimo vraceli domů a další dva dny to dávali dohromady ☹

spetra
17. pro 2008

no náš prcek si velice rychle zvykl. Trápili ho dost prdíky, tak jsme ho pořád jen nosili a nosili. Teď po baby calmu je to lepší, ale on se vzteká, vzteká a vzteká, že chce nosit.... 😠 V noci ho houpáme... ale 3 hodiny uspávat večer a další 3 hodiny v noci, to přestává být nad naše síly.... už se těšíme na vánoce.... že ho u rodičů necháme vyřvat v noci dolibosti.... tady by se sousedi asi posrali... no a snad se to za těch pár dní odnaučí....
Už jsem z dnešní noci tak na..... že ho právě nechávám vyřvat.... už půl hodiny ječí jak na lesy.... ale jinak nemám šanci se ani převlíct z pyžama....

přes den spí akorát v kočáru....

Ta naše sousedka je dokonce na mateřské... 😠 no hold měla štěstí a neměla takového křiklouna...
My plavat budeme chodit od 3 měsíců, už se na to hrozně těším... u nás pokud se nemýlím tak je cena ale příznivější 200,-- za tu samou dobu....

jinak od ledna jsem už příhlásila Toma na cvičení kojenců... hrozně se na podobné aktivity těším... čekám jen až na ně bude mít potřebný věk...

spetra
17. pro 2008

u nás u doktora jsem nával ještě nezažila... příjdu a ani malého nestihnu vysléct z kombinézy a už jdeme do ordinace....
už se vyvztekal... ale usnul... 😠 bych chtěla aby se chvilku i sám hrál.... ☹
Já přibrala 17 kg, polovinu jsem nechala v porodnici... Teď mi zbývají ještě 4 kila.... sladké žeru na kila.... ☹

ilci
17. pro 2008

spetro a já jsem hotová, že večer musím uspávat hodinu
3 hodiny - to je do dalšího krmení 😅
prcek si přes den sám hraje, dneska čučel 40 minut na kolotoč v postýlce a teď je zas v lehátku s hrazdičkou a něco si tu žvatlá

my se chystáme po návštěvách akorát přes den

ten Croozer je prý dobrej, ale asi budu čučet po info až po novém roce, ať na jaro pořídíme
ovšem já si musím koupit nové kolo, protože ten můj trekingový zázrak už je 14let starý a má děsně těžký rám 😀

ilci
17. pro 2008

aaa, dneska má Tomášek přesně 2 měsíce, gratulka 😉

tanuki
17. pro 2008

téda, 2.strana diskuzí jo 😉
Tak Veru celé odpo nespala, teď už spí, tak jsem zvědavá. Já jsem si dnes "užila" den bez dítěte! V 7:30 jsem jí opustila, v 10:00 kojila, a pak jsem jí viděla až v 15:30! Mezitím byla poprvé nakrmena z lahvičky - jako plnohodnotné jídlo, né na zkoušku.
To je taková sranda když jí dávám Sabíka - je trochu sladký, tak tu lžičku hezky ocumlává. Vigantol jsem neochutnávala, ale Kanavit minule a ten je trochu zahořklý-taky se u toho docela šklebí 😉

jajdaelda
17. pro 2008

taky gratuluji Tomíkovi 😉
My dneska byli za kámoškou, má 7mi měsíční holčičku....když jsem ji viděla,tak jsem si řikala,že si opravdu budu užívat každého dne,kdy Kubulín leží a neví, že má nožičky a k čemu jsou 😀 A taky,že bych měla začít dělat bakalářku, dokud ještě přes den spí...pak opravdu bude vyžadovat víc a víc pozornosti...

Tanu..jak se Veru líbilo pít z lahvičky? Když dávám malýmu Sábika,tak je taky úžasnej, jak mlaská a vychutnává si to...

Tak dneska jsem zírala...malej už pase hříbátka a vydrží i několik minut...jenže jemu se dneska podařilo se přetočit na záda a pak to zkoušel znovaa podařilo se mu to ještě jednou..pak se vztekal , že mu to nejde...

spetra
18. pro 2008

děkujem 🙂
T. když ho dám pást koníky a jemu se nechce, tak se mi otočí ...

ilci
18. pro 2008

nám se pást koníky moc nedaří, prcek se vzteká, že nemá rozhled
nejradši se nosí na ruce, aby měl výhled přes rameno 😉
nožičky zatím používá k odrážení se v leže, když se vzteká, cestuje takhle po postýlce, tak jsem musela obložit čelo polštářem, ať se nepraští
jinak jsme včera uspávali od 22 do 24h, ale pak prcek spal jak miminko, před 6h jsem ho vzbudila, páč už mi teklo mlíko a prsa bolela, jinak bych ho asi nechala dál, stejně mi u koja usnul 😀
takže vydržel bez jídla 8hodin

jajdaelda
18. pro 2008

ilci,tak to je super..snad se Ti blíží vyhlídky na klidné a "dlouhé" noci 😉
my stále jedeme 4hod. spánku - kojo - 3 hod spánku - kojo - a hraní a povídání si 😔

Tak jsme se vrátili z poradky...Kubín měří 61 cm a váží 6,02 kg 😅 , takže přesně za 3 týdny přibral 1,1 kg 😲 a vyrostl o dva cenťáky 😀 ... a já se včera u kámošky divila,že ta její malá má v 7mi měsících 8,5 kg 😀

ilci
18. pro 2008

jajdi, tak to my jsme prcci, Mikeš vážil v pondělí 4,5 kg
ale vidím, jak roste do délky, každý týden vyřazuju oblečení, je mu krátké 😀

právě mám problém, jak prcka zabavit, aby před nočním spaním nespal
hračky ho baví tak půl hodiny, pak je rozmrzelý, chce se nosit a to pravidelně usíná
teď posloucháme koledy a zpíváme si 🙂

tanuki
18. pro 2008

jajdi 😀 😀 😀 😀 tak to je hustý.......!!!!!! Veru má na prdelíně trochu celulitidu.. jsem si myslela, že je to něco nepřirozeného, ale když to má i takový prcek, nepřekrmovaný, tak je to holt docela přírodní záležitost 😉

Ptala jsem se mamin, jak to dělaly s prsama, když jim prckové začaly spát dlouho (nás se to zatím moc netýká, dnes se zas budila po třech hodinách 😉 ) a prý se jim to za 3dny stabilizovalo..ale zezačátku se budily, i když prcek nic .. 🙂

jajdaelda
18. pro 2008

ilci...no tak to jsi mě teď dostala...koukala jsem, že Kuba měl jen o 20 deka víc při porodu než Miki a teď mi chceš říct, že má o 1,5 kila víc? 😅 Jsem si objednala taky ten vak...už mě dost bolí záda, tak jsem zvědavá, jak bude funkční 😉

taky mám problém,jak kolem půl sedmý malýho zabavit....hrajeme si s ním, tancujeme..ale většinou ho kojím a hned usne a spí

aaaaa...dneska je Verunky den...tak vše nejlepší 😀

radus78
18. pro 2008

ahoj holky,
taky přejem Verunce vše nejlepší... 😵
se spaním jsme na tom asi jako jajda. 4 hod. a pak 3.Dupaček jsem zatím vyřadila jen pár. My asi moc nerosteme 😖. Zkusím ji pak při přebalování změřit.
Ale za to koníky paseme jak o život.

ilci
18. pro 2008

Verunce blahopřejeme 🙂

jajdi, asi tak 😉
ale my to máme tím, že malej ještě hubnul po propuštění z porodky, pak blbě přibíral, takže je jak obranej uzenáč
tou žloutenkou blbě sál, saním se moc unavil, takže napřed jsem dokrmovala MM, ale teď už UM
ale už se s tím dokrmem začíná spravovat, aspoň mě se zdá

taky chci prcka změřit, ukazovala jsem známé fotky a prej je nějak dlouhej
tak jsem zvědavá, o kolik nás Kubín zase předběhl

ilci
18. pro 2008

jsem koukala, jakou má Kuba Kubikula beranici
my zas máme kabátek s kožíškem a sestra v nemocnici prý : Jeee, ty máš kabát jak dospělák 😀
ještě měl soupravičku od babičky - svetýrek, čepice, rukavice, bačkůrky v žlutooranžové barvě
a sestra zase : Jeee, ty jsi dneska žlutej !
vzhledem k tomu, že tam chodíme kvůli žloutence, doktor vyskočil, páč si myslel, že se mu ta žloutenka zhoršila 😀 😀
docela mě to pobavilo, když zjistil, že sestra jen obdivuje malýho ohoz

jajdaelda
18. pro 2008

tanu...jak jsi přišla na tu celulitidu?? 😀

ilci...to muselo být dobrý 😀
no ty oblečky na prcky jsou úžasný,akorát,že v nich vypadaj tak "nemiminkovsky" 🙂

ilci
18. pro 2008

já mám na malýho rifličky na léto - letní výprodej v sekáčku za 5Kč - a naše mamina je z toho na větvi, že na tak malé dítě rifle 😉

tanuki
18. pro 2008

děkujeme 🙂 já jsem dala Veru jedinkrát šatišky..na rodinnou oslavu..a tam to taky hrozně komentovali, jak vypadá nemiminkovsky 😝 😝 😝
Tak naše kontrola v pořádku, a míry: 59,5cm a 4960g. Prý super, nadprůměrné.. vychází to 470g za 3týdny.. Předtím teda přibírala 200g týdně, ale prý se to takhle okolo 2., 3. měsíce zpomaluje 🙂 A Sabíka máme dávat třikrát denně a né jen večer, tak jsem zvědavá

jajdaelda
18. pro 2008

ilci...taky jsem s maminou kupovala malýmu manšestráčky s bundičkou a komentovala to slovy, že mu krátím mládí 😀 ...teď vím, co myslela....taky máme rifličky a od známých jsme dostali maskáče s maskáčovou teplou bundou...ale obávám se, že ta bude malýmu asi až když bude léto,tak to asi neunosí..no i když s tím jeho růstem jeden neví 😀

tanu - 470g za 3 týdny? tak to je taky super...my to máme "jen" 366g za týden. 😀

Tak Kubíno třetí den ublinkává a to nikdy nedělal...jímám podezření,že to je od doby, co mu dávám ten Baby calm. Asi přejdeme zpět na Sábíka...mimo ublinkávání z něj nejde stolice,ale jen pěna a taky to je tak 2-3 dny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru