III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
20. únor 2009

jajdi, moc na tebe a na Kubíka s Verunkou myslíme a držíme pěstičky ať jsi co nejdřív doma a se svým Kubíkem. Neoj se, tvá mamka se o manžu i Kubíka postará dobře, pro takovýhle situace je přece máme! hlavně aby ty jsi byla zdravá, už jste s kubíkem té nemocnice zkusili dost, tak honem domů 🙂

ilci
20. únor 2009

jajdi, teda, co to čtu!!!
přeju brzké uzdravení, už sis taky užila

radus78
20. únor 2009

jajdi, tak to je mazec. Tak ať si brzo fit a hlavně se nestresuj. Držíme palečky, pěstičky a vůbec všechno, co se držet dá.
My byly dneska u dr. a dostaly jsme antibiotické kapky do nosu. Máme prý odsávat a odsávat, ať z ní ty soply dostanem. 😒 A to se prý odsávačka nemá použivat.

rehos, gratulujeme k pěti měsícům 😀

beti, nám tu kaši doporučila dr., tak bych to nehrotila. Mám dojem, že to tu psala ilci, že už někdy ve třech měsících baštila krupici a přežila to 😅

jajdaelda
20. únor 2009

hollky,tak výsledky jsou hranični...od úrovně 10 je to zánět a já mám 9,ale ještě čekají na mikrobiol.výsledky. Za chvíli mě budou pokoušet posazovat ;)
Jinak mam opet jako kojici bomba jidla...k snidani rohliky a banan a k obedu gulasovku cesnekovou a povidlove kynute knedliky....no s manzou jsme si uzili,protoze Pulka polivky skoncila v posteli Ojak nemuzu zvedat hlavu) a knedliky vychladly a nesly nakrajt jak byly gumovy...do toho Kuba si potreboval odkrknout a ja se smichy malem pocurala,tak jsem skemrala manzu,at mi donese misu 😀 No mel toho chudak plny kecky...a sousedi vedle si museli myslet pekny veci 😉
Zagim to manza zvlada ukazkove,jen musel na pristi tyden zrusit skoleni,pry tady budu min.do stredy ☹

rehos
20. únor 2009

Ahojky,
jajdi ať jsou všechny výsledku o.k a ty můžeš domů 😉
beti buď v naprostým klidu,nekojené děti se musí přikrmovat od čtyřech měsíců a kojeným stačí od šesti 😉 My baštíme víc jak měsíc zeleninu,ovoce,kaše apod.UM ji už nestačí a všeobecně všem nekojeným dětem a proto se musí začít přikrmovat.Ty kojíš nebo jste na UM?

rehos
20. únor 2009

je,tak už čtu že si tě tam nechají až do středy,to je mi líto,hlavně ať je to vše v pořádku,drž se 😉

spetra
20. únor 2009

jajdi: chudinko, to je drsné... tak držíme palečky nech je všechno zase v pořádku...
beti: nelam si s tím jídlem tolik hlavu... dřív se dávala klasická krupicová kaše klidně hned i po šestinedělí... a taky ty děti žijou ne jen Ilči... 😉

betina
20. únor 2009

jj, máte holky pravdu..moc to řešíma prdím na to 😉 hlavně aby byla verunka spokojená.

jajdi, prosím tě, kde se taková viróza dostane? hlavně at to je jen lepší a lepší!

tanuki
20. únor 2009

Ahoj, teda jajdi, co to čtu! Tak se drž, holka, pěkně odsávej 🙂
spetro, jak jsi dopadla?
Rehos, taky gratulujeme 😉
Beti, opravdu se neboj, pokud to s kašičkou funguje, je to jasné znamení, že děláš dobře. Naše generace je přikrmovaná od 3ech měsíců a neřekla bych, že by byl ěnjaký problém. Při mých zkušenostech si začínám myslet, že tento systém je lepší- ten 3., 4. měsc byl u nás kritický. Teď se to pomalu začíná stabilizovávat, ale myslím, že to úplně dobré už nebude nikdy. Moje prsa (a mozek a věci s tím související) nedokážou fungovat se denním rytmem - že by prostě v noci pordukovaly méně a přes den víc. Jakmile malá začne líp spát a já méně přikládám, zas i ty prsa přes den nemám plná 😠 😠 😠 si mám dávát v noci budíka a odsávat nebo co 🙄

Jinak, veru se včera poprvé překulila a dnes to trénovala, ale nic tak super to není 😅 překulí se na břicho a začne se rozčilovat, protože si leží blbě na té jedné ruce. A když jí překulíme my na záda, tak se hned zas překulí na břicho a stěžuje si 😀 Ale takhle hezky se točí jen přes pravý bok, nalevo max.na bok a ještě špatně - prohýbá se u toho jak luk. Jsem zvědavá, oc nám na to řekne Dr., zda to přejde nebo také rhb

jajdaelda
20. únor 2009

holky diky vsem za podporu
beti,no chytla jsem to nejspis od nekoho v pribramskem Tescu :( Jinde jsem minuly tyden nebyla...

Holky,tak jsem psala kamosce,co se mnou lezela v porodnici a ma o den starsi holcicku....nasi prckove pak byli zaroven nemocni,jak jsme lezeli s tim Kubovym dychanim... tak jsem ji psala,jak Kuba roste a co se mi stalo...a ona na to,kde lezime,nebot jsou od ut v horovicke nemocnici ☹,protoze jeji dcerka mela zanet ledvin - 40 horecky 🙂 ...jako ja uz se pri 40 vyparovala,ale pro to maly telicko to musi byt strasny...
No my jsme nastesi ted v pribramske nemocnici...ale je zvlastni,jake to jsou blbe nahody...

jajdaelda
21. únor 2009

dobre ranko kocky 😉
tak jsem se celkem vyspaa,jen mi tvrdne prso,tak cekam na toho naseho hladovce. Predstavte si,ze u maminy se normalne vzbudi 1x za noc,kol. treti a pak spi -vcera do osmi,dneska zatim nevim,ale jeste spi. Tak bud je to tim,ze je utahany z toho prejizdeni,nebo spi na lepsi stranu,ale nejspis to bude kombinace utahani,chozeni spat dyl jak v osm a chladnejsi mistnost. asi doma zavedem studeny odchov 😀 Preji vam krasnou sobotu.

ilci
21. únor 2009

jajdi, my už v ložnici taky netopíme, stačí nám to ovlažit stupačka
ale prcek se ndes opět budil co hodinu, takže jsem uspávala
a jednou už jsem musela vzbudit MM, protože u mě v náručí prcek spal, dala jsem ho do postýlky a řev
po půl hodině mě bolela záda 😠

beti, někde jsem četla, že pro zavádění příkrmů není důležitý věk, ale hlavně vyspělost dítěte
Verunka je určitě v pohodě, takže bych byla v klidu
každá doba a doktor má své názory na výživu kojenců

mamka mi taky vyprávěla, že jí jednou sestra v poradně vynadala a řekla, že ji udá, protože mi nedávala někdy v jednom měsíci šťávičky
tak mi mamka dala šťávu z pomeranče, já se totálně osypala a bylo vymalováno
od té doby říkala v poradně, že mi šťávičku dává a samo nedávala

dneska nad tím člověk kroutí hlavou

tanuki
21. únor 2009

ilči, na druhou stranu začínat pomerančem, to je úlet 😉
Jajdi, vidím, že nálada je dobrá a to je nedůležitější. Verča si taky zvyká spát dýl ráno. dnes jsme vstávaly už v 7a teď mi vytuhla u kója, ačkoliv peru a vařím v papiňáku a a mám nahlas rádio !?

spetra
21. únor 2009

tanuki: já myslelea že ze začátku se všechny děti při otáčení stáčí do luku...
jajdi: no to je teda fakt blbá náhoda... ☹
T. od včera taky zkouší otáčení, ale zatím jen na bok... a taky se u toho vzteká... hlavičku do sedu stále neudrží... ale naštěstí v pátek jdeme už na tu neurologii tak snad nám pomůžou... když jsem ho tam objednávala tak mě ani nenapadlo že to fakt za další měsíc nezvládne... ☹
a začíná být ale děsně zvědavý.... chce se mu děsně spát.... mručí únavou... ale když ho dám do šátku ať si zdřímne takřve jak tur, že nemá čas spát, že musí ještě tamto a ono vyzkoumat...

betina
22. únor 2009

jajdi, vidíš...člověk si myslí, jak to ta mimina bez nás znevzládnou a když se musí, tak to najednou jde 😀 je moc dobře, že manžel může zůstat s malým a že ti jej nosí na kojení. Jajdi a to se může? nejsi na infekčním? mě to překvapilo, jsem se právě vždycky bála, že kdyby se něco stalo, tak bych musela odstříkávat ☹ hlavně at je do středy dobře a jen líp!

spetri, to jsou moc hezký pokroky, jste šikuly!

spetra
22. únor 2009

jinak tu zkoušku jsem nezvládla... ale manželovi jsem to nepřiznala... mám z toho špatné svědomí, ale on by mě přerazil.... zjistila jsem že hraniční počet kreditů pro navazující studium neplatí.... take jsem stále studentem....

tanuki
22. únor 2009

Spetro, tak vyšší moc zasáhla 😉 a snad to dobudoucna půjde lépe 😉
Tak já nevím s tím přetáčením- ale na tu jednu stranu se točila rovnou přes pokrčené nohy (nahoru) a na tu druhou se spíš prohýbala v zádech.

Mám teď docela problémy s tloustnutím. Nejvtipnější je, že kdykoliv někam přijdu, tak mi všichno říkají jak jsem hubená. Měla jsem málo mlíka, hoodně jsem pila a výsledkem je, že teď sním bez problémů dvě porce čehokoliv ☹ a mám pořád hlad ☹

ilci
22. únor 2009

tanu, tož mamka právě dostala tu šťávu z pomerančů příkazem 😉
a jako poslušná holka poslechla

spetro, tak snad to vyjde příště 😉

jinak prcek se tak točí jen na bok a ještě se odráží nohama, takže cestuje po zemi a už je mu deka malá
většinou se při otáčení zarazil o hrazdičku, ale i bez ní skončí jen na boku

ilci
22. únor 2009

jo a dnešní noc :
po 1,5 hodiě uspávání, kdy jsme se s MM střídali, jsme prcka ve 23h šupli k nám do postele, já zpívala, MM utěšoval a nakonec byl malošek za 2 minuty tuhej
vzbudili jsme se až ve 4h na jídlo
pak už spal v postýlce
takže teoreticky super noc, protože jinak se pořád budí co hodinu 😀

radus78
22. únor 2009

tanu, já taky klidně sním dvojtou porci. 😀 Každý den se nacpávám čokoládou.

Anička teď spí skoro furt. Včera usla před 21h a vzbudila se s řevem až ve 2,30h a pak až po 7h. V 8 zase usla a vzbudila se v 10,30h. Přes den vydrží max 2h vzhůru. Budí se sice vždycky když zakašle nebo kýchá, ale je chudinka tak hotová, že hned zase usne. Ve spaní sebou strašně mele. Nebudí se ani jídlo. Jí klidně s dvouhodinovým zpožděním. Dneska dopoledne jsem jí dokonce už i budila. Doufám, že ji to brzo přejde. Už jsem to chytla od ní. Je poznat když řve jak chraptí ☹ ☹ ☹ Já moc vyspaná nejsem, protože ji uklidňuju, aby sebou tolik neházela.

spetra
22. únor 2009

tanu: mě zrovna dnes manžel řekl, že žeru pěkně - že mám hrozně velké porce, oproti tomu co jsem jedla dřív a to jím ještě 2x častěj... 😅 a do toho hrozně sladké... nevím co ze sebou budu dělat... nemám žádnou vůli....
ilči: T. se taky otáčí jen na bok jako Mikeš.... ti prcci si nedají a nedají pokoj s tím spaním... 😠

betina
22. únor 2009

radus, tak to mě mrzí, snad se dá beruška zase do pořádku. takže tymiánová mastička nepomohla? a co navlhčit plínky nebo ionozátor vzduchu?

ilci, jj, vyčúraní jsou a chtěli by s náma pát v posteli....túúúúdle 😀

spetri, stou zkouškou je mi to líto, ale upřímně, nezvládla bych se teda učit....jsem ráda, když si momentálně pamatuju, jakej je poměr kaše a vody 😀 ale neboj, ono to nějak dopadne a manžel nemůže být naštvanej, měl by pochopit, že únava je hrozná a myšlenky lítají jinde ☹

tanuki, bud v pohodě...já už zaínám být horší než v těhu, jako radus, sežrat celou čokoládu není problém (a to sladký nemám ráda) 😀 a normální porce jsou porce dvojité, ale je to v pořádku, já to myslím psala, kojením spotřebuješ o 2500KJ více než normálně. je to opravdu záhul pro tělo! takže papej!

tanuki
22. únor 2009

Radu, zas je to s prminutím ta lepší varianta, ež takhle spinká, tady jsem četla o jedné známé, její nemocná holčička spala za noc jen 2hod!
takže žereme všechny, jo? 🙂 Přesně tak, sladké-hrůza- předevčírem jsem snědla 5dortíků a dala bych si bývala další.. spoustu sušenek.. A nejlépe večer 😝 Vyšší energetický výdej to určitě je, ale soudě podle narůstajícího objemu a břicha!!! je můj en.příjem vyšší než výdej 😀
Zítra jdem na kontrolu, tak se během večera chci def.rozhodnou, co ty naušničky. Já už bych asi chtěla, muž nechce.. Dr. je drahá, chce za to 500 ☹

To je fakt blázinec, začala zas hezky(na její poměry) spát a za 3dny přestala tj včra a dnes ne a ne usnout večer! Chechtá se na mě v postýlce, kukadla maximlně otevřená 😠

ilci
23. únor 2009

tak Mikeš opět půl noci spal s náma
to je pohoda, když nemusím co hodinu vstávat 😀
akorát jsem měla v ruce mravence, jak se nemůžu úplně roztáhnout
po koju chrněl postýlce skoro do 8h

tanu, já kupuju obden zákusky, MM už si zvykl a nekomentuje to
a to nekojím plně, takže už se bojím, že začnu parádně přibírat
dneska jsem se pokusila aspoň trochu cvičit a prcek z toho měl vánoce 😀

spetra
23. únor 2009

holky já už parádně přibírám, ale nevím co s tím... já to prostě nezvládám... včera jsem sežrala nutelu... furt něco... 😠 já jsem typ že budď pořádně nebo nic... jen tak napůl to prostě neumím... ☹ a držet dietu a velkou fyzickou námahu při kojení nemůžu... takžře radši žeru a nic nedělám...

ach jo to jsou problémy s tím spaním dětí... sem si myslela že v tomhle jejich věku už je budeme mít nějak vycvičené... ☹

tanuki
23. únor 2009

jj, taky jsem si myslela, že po 3měs už bude klid 😀 ale ono je pořád něco!

ilci
23. únor 2009

já dneska sežrala velkou bonboniéru 😀

já doufám, že se spaní zlepší
zatím se zlepšilo spaní přes den, tak aspoň něco
nemůžu toho zase chtít moc, že 😉

tanuki
23. únor 2009

já už do sebe tlačím bebedobré ráno- pracovní název "bebe celý den" a naivně si říkám, že k večeři bude zeleninový salát 😀

ilci
23. únor 2009

tak já si dala po večeři koláč a kakao 😀 😀

tanuki
23. únor 2009

mně teď čekají oslavy.. tak jsem na dotaz říkala, že hlavně dorta 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru