III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
19. bře 2009

beti...no já ji původně koupila, že je na noc a ještě s fenyklem a bylo na ní napsáno, že se ředí vodou...no ale pak jsem zjistila, že obsahuje sušené mléko...nu což, když už jsem to koupila,tak jsem ji zkusila a uvidíme....

jajdaelda
20. bře 2009

dobré ranko holky...tak noc celkem ušla...Kuba se vzbudil poprvé o půlnoci,tak jsem ho pochovala a protože se kroutil,tak jsem zkoušela s ním cvičit a nic,tak jsem mu pomohla trubičkou no a to pokadil celou plínu...kojo nebylo...pak se vzbudil ve 4 kojo - a pak v půl sedmé,takže noc celkem ušla...

včera jsem zjistila,že budeme muset koupit velkou autosedačku,že v té přenosné už má Kuba nohy přes sedačku a jak je v protisměru,tak je má skrčený a zapřený o sedačku...no koukala jsem na nabídku a líbila se mi zn. Storchenmuhle....no,bavíme se o cca 4tis.,ale zase je to typ,že roste s dítětem a je až do 36kg...pak jsem kukala i na jídlení židličku a to jsou další 2 tis...začíná to hezky skákat nahoru 😅

jajdaelda
20. bře 2009

holky, tak teď dorazila Kubulínovi kaše do plenky 😀 tak to je fakt zážitek 😅

ilci
20. bře 2009

beti, v úterý se uvidí, jestli to nebude lepší
pak se dovíme, co dál

Mikeš žahne klidně taky kaši ze 120ml vody, ale já dávám jen půlku a dokojuju
a dnes po dlouhé době se vzbudil až ve 3h, nešel uspat, tak bylo kojo
ráno vzbudil se v 6 h, potvůrka 😀
on usnul i o hodinu dřív, asi se připravuje na změnu času 😉

jinak jsem si četla něco o astmatu a jak jsem naštvaná, vybíjím se v úklidu
na astma působí prach, plísně, kočky, vlhkost, smog atd.
takže jsem vyprala, co se dalo, ještě chci vydrhnout koberce

no uvidíme, jak se to vyvrbí 😠

ilci
20. bře 2009

jajdi, jak vypadá kaše v plence?
jako kaše? 😉

jajdaelda
20. bře 2009

ilci...tak ještě jednou...držím pěsti, ať je to v pořádku...

kaše v plínce vypadá opravdu jako kaše...namísto bílá,jen žlutá...ale ta "vůně" 😀 to je něco jinýho než jen mlíčko

jajdaelda
20. bře 2009

Holky,kde jste dneska??? 😕 😕

radus78
20. bře 2009

ahojky, mně se zdá, že nám ta kaše i upravila kadění. Připadá mi, že se při tom tak nenadře, ale je fakt, že oproti samotnému mlíčku je ten smrad fakt nářez. 😀

Dneska jsme byli na rahebilitacích a zase máme cvičit jeden cvik. Nelíbilo se mu, že málo napíná ruce na overballu 😠

tanuki
20. bře 2009

ahoj, já jsem dnes byla na zápočtu a návštěvy byly.. 🙂
Nej je nekouřit..BLbé je, že se to u těch prcků nedá pořádně vyšetřit..maximálně podle protilátek na co sou (jestli jsou)alergičtí... Ale jak psala Beti, tak i kdyby, tak to často v dosp.mizí a navíc se s tím dá v dnešní době krásně být i vrcholovým sportovcem!
My jdeme v úterý na průplach očního kanálku ☹

ilci
20. bře 2009

tak já to cvičení trochu flákám, když prcek tak chrčí

Mikeš dneska vytlačil tuhý bobek
snad nebude mít zácpu, chudáček
aby ho ta kaše nazabetonovala .....

tanu, co má s očkem?

radus78
21. bře 2009

ahoj holky, tak se po noci cítím jak vyoraná myš a hrozně mě bolí v zádech.8-(

jak poznám, že Anikovi rostou zuby? Je poslední dobou nějaká protivná.

ilci
21. bře 2009

radu, nemá třeba zduřené dásně?

Mikeš chtěl zase před 7h vstávat a v 8 si dřímal u koja, takže jsme zase dojedli až v 9h
ještěže jsem měla po ruce ovladač na TV a video, jinak bych asi koukala z okna 😀 😀

radus78
21. bře 2009

ilci, nemá, ale furt si všechno strká do pusy a slintá, v jednu chvíli se nahlas řehtá a zničeho nic řev. Nechce být u MM a i já mám problém ji uklidnit. Tak si říkám, že ji třeba rostou zuby. Teda spíš se tím uklidňuju. Chvilkama přemýšlím, jestli nezačíná být trochu rozmazlená 😝

ilci
21. bře 2009

do roka prý dítě rozmazlit nemůžeš
naopak se mu má ve všem vyhovět, že si pak bude v pozdějším věku více jisté apod.

spetra
21. bře 2009

my dali za první prevenar 1800 a za druhý 1700 ve stejné lékárně... v kauflandu, tam jsou prý nejlevnější...

spetra
21. bře 2009

jajda: já četla že dítě by mělo jezdit v protisměru do roku... dokud nemá správně zpevněné svaly, to že se mačka u noh prý neva, tak nevím...
radus: nám to T. dělá občas taky, zub žádný, tak nevím...
jinak T. konečně zvládá přitažení do sedu - hlavu si vezme sebou... 😉
Ilči: nějak se bude zkoumat jestli Mikeš má to astma nebo se to zatím tak nechá?

ilci
21. bře 2009

spetro, to nevím, jdem zase na kontrolu v úterý, tak snad to bude buď dobrý nebo nám dr. řekne něco bližšího

jajdaelda
21. bře 2009

radu...Kuba slintá jak bernardýn a do pusy rve všechno,co chytne do ruky...

na to ježdení v sedačce se zeptám dr., protože, jestli to má být do roka a Kuba vyroste ještě o nějakých 10cm,tak to ale stejně bude muset být v té velké...do vajíčka už se prostě nevejde...

spetra...v Kauflandu je tuším Dr. Max, ne? Tak to zkusím také tam...dnes jsem se ptala na Dobříši a tam to je za rovných 1900,-

tanuki
21. bře 2009

ahoj mamči! a platíte u dr. něco za píchnutí? my 200 😠 a jak vakcínu transportujete? Normálně a pak doma do ledničky?
Verče hrozně slzí venku jedno oko, slzy by měly odtýkat tou pidiďurkou jak je na dolním víčku směrem k nosu do nosu..což se u ní neděje, slzí to na tvář, jako kdyby plakala..no a do té pidipididírky se strká sondička. Dítě se fest drží, aby se nevrtělo, údajně to nebolí, ale právě to naprosto fest držení je tak rozčílí. Už se vidím, jak tam brečím na chodbě, jsem pořád dost přecitlivělá 😅
Ty jo, to jsem také myslela, že půjde do té větší autosedajdy dřív než v roce. Nedávno jsem hledala materiály na netu, ale vše bylo komerční, budu muset hledat znova.

Spetro, tak gratulujeme, že už na hlavičku nezapomíná! a co kutálení?

jajdaelda
21. bře 2009

tanu...200 za píchnutí??? To je síla...my tedy neplatíme nic......a přepravuju to jak píšeš - doma do ledničky...
jak myslíš komerční autosedačky???

jejda, tak to s tou sondičkou je síla...to se fakt člověk diví, co všechno se dneska léčí...tak moc držím pěstičky, ať to Veru i Ty zvládnete v pohodě...

betina
21. bře 2009

ahoj holky,

rauds, to berčení nevím, nevím, ale jak píše ilči, zoubky by měla určit zduřené dásničky. Veruš taky furt slintá a zuřivě kouše do hraček, ale zatím nic.
s tou autosedajdou nevím, ale dneska jsem byla na veletrhu a jedna paní mě zradila od golfových hoí, že rozhodně do 9 měsíců ne, že je fyzioterapeutka a že ty děti opravdu nemají takové svalstvo, aby vše v golfáči udrželi v pohodě 😀 že sporták ano, ale dokud můžeme mít hlubokou korbu, máme ji prý využívat. tak jsme nakonec golfáč nekoupili, shodli jsme se s MM, že sporák stačí a koupili jsme manducu 😀 tak uvidíme, jaký bude mít úspěch

ilci, nechceš zkusit malýho mazat tymiánovou mastičkou na pruduškách? asi je to blbost, ale ona je protizánětlivá a uvolnuje odkašlávání a léčí prudušky, jen mě to prostě napadlo.....

radus78
21. bře 2009

ilci, rozhodně na vás budem v úterý myslet. Snad to bude dobrý a astma se nepotvrdí..
jajdi, nevím, jestli by ta autosedačka měla být do roka, ale rozhodně by do té pokračovací měl jít až bude sám sedět. My už ji máme doma,protože byla jedna v akci, tak nás vyšla jen na 1600. Minulý týden jsem potkala paní s dítětem v autosedačce v Tescu a to dítko mělo už botičky a dost mu čouhaly nožky. 😅
tanu, tak to je docela mazec ten kanálek. Chudák Verunka. Ten poplatek mě snad ani nepřekvapuje. Já jsem platila i za vystavení receptu na hormonální antikoncepci-40Kč. 😖

radus78
21. bře 2009

Jsem zvědavá jaká bude noc. Anička dneska přes den spala minimálně a když je přetažená, tak to bývá síla. Pořád sebou mele a vykřikuje ze spaní. MM šel na pivo, protože měl ve čtvrtek svátek, takže jak přijde, tak bude určo chrápat. Ach jo. to je den, to je den...

spetra
22. bře 2009

tanu: neplatíme nic za píchutí 😲 , přesně tak donese z lékárny do edničky a pak k doktoru.... ze zád na bříško je brnkačka, obráceně se ani nepokouší... ale myslím že i tak je to super... 😉
Noc děsná, každou hodinu vzhůru, jíst nechtěl jen řval.... ☹ na prdíky to nevypadalo a zuby taky v nedohlednu tak nevím...

ilci
22. bře 2009

mastičku jsem chtěla pořídit a vždycky na ni zapomenu 😠

já chci taky hlubokou co nejdýl, ale prcek už teď má cca 70cm a korba má nějakých 78cm
takže je teď s fusakem tak akorát
snad se brzo oteplí a bez fusaku chvilku vydržíme 😉

betina
22. bře 2009

ilic, přesně tak a to my máme prcka a je to tak tak, už aby bylo hezk, tohle dokola oblíkání a fusak a my bundu apod..mě už pěkně leze na nervy.
spetri, my se dneska s MM dohodli, že dáme malou do pokojíčku, noc byla katastrofální a já se taky sotva táhnu a když malá k ránu zabrala, tak ji vzbudil pes, takže takhle dál už ne 😠

ilci
22. bře 2009

tak já musím zaťukat, Mikeš už se budí jen 2x za noc a z toho 1x na jídlo
ale stejně jsem nevyspaná, Mikeš kašle a MM chrápe, psa naštěstí nemáme 😉

ilci
22. bře 2009

jo, ty mastičku máte z lékárny?
koukám na net, že doporučují tymián.mast od firmy JUST

radus78
22. bře 2009

ahoj holky, tak dnešní noc na prd. 🙄 Od 2 hod. vzhůru tak co půl hodiny.

ilci, já ji mám od dealera. Nevím, jestli to lékárny vedou, ale zkus to. A když ne tak na www.just.cz najdeš prodejce. Dívala jsem se a je tam nějaká paní z Přerova.

betina
22. bře 2009

radus, tak používáme tu stejnou 😀 a je opravdu výborná. ještě od nich beru syrovátka pro sebe a MM. myslím si, že ta investice do toho tymiánku se opravdu vyplatí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru