III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
25. bře 2009

no, my jsme s MM patrioti, my rádi žijem v Čechách a po světě jen cestujem 🙂
sice politická situace naprd, ale asi si člověk nevybere, všude je něco 😀

jinak prcek celé odpoledne tlačil bobky, i při koupání v kyblíku, aspoň se tam pěkně uvolnil
dneska jdem zas na vojtovku, tak uvidím, snad tam kadit nebude 😀
a taky řve na bříšku, asi jak ho to bolí

radus78
25. bře 2009

my se nechceme odstěhovat ani z Valmezu natož z ČR.

holky dneska noc fakt krize. Po 1hodině řev jak tur, tak jsem ji vzala řev furt, tak jsem zjistila, že má ucpaný nos. Odsála jsem soplíky, ale Aničku to tak probralo, že mi usla až ve 3. Jenže já nemohla zabrat. Zabrala jsem až tak v 5 a budíček v 6,30 🙄

radus78
25. bře 2009

ilci, a nezkoušela si mu nahřát bříško? prý jsou super třešňové pecičky z DM

jajdaelda
25. bře 2009

radu...tak to mě mocmrzí..co s těma prckama je ????
I když Kuba dneska sapal celkem dobře...en nevím,jestli to bylo Nurofenem,co jsem mu dala na noc,nebo tím,že jsem mu po každém koju větrala anebo tím,že měl zavřený pkojík,takže neslyšel,jak mlaskám na manžu 😀
Každopádně se po hoooooooooooooodně dlouhé době probudil ráno s pokaděnou plínkou...

ilci a co přidat kapičku oliv.oleje do jídla ?

Tak a je to tady..namísto slibovanýho sluníčka na víkend a 15st.,už lásí déšť a 5 st. 😠

tak jsem nechala dneska Kubulína chvilku bez punčošek a něco ho štíplo 😠 ... to mi připomíná,že musíme objednat sítě do oken...

betina
25. bře 2009

jajdi, tak to si s tím počasím děláš srandu, no tak to je teda super 😠 jsem si říkala, že by se nějak hoodně oteplilo, když ted je zima jak v Rusku 😠

radus, ach jo, to je teda noc ☹ a dáváš ji ten tymiánek i pod nos? nám to celkem na rýminu pomáhá, že to i inhaluje 😀

ilci, o těch pecičkách, co píše jajdi, jsem taky slyšela chválu a olivivý olej do jídla jí přidávám. ale naštěstí veruš tak 2x denně kaká 🙂

radus78
25. bře 2009

beti, zatím jsem jí tymiánek nedávala. Doteď jen sem tam kýchla a odsávala jsem jí soply jen tak jednou denně a i tak jich moc nebyla. Jenom v tu noc. Teď už mi to přijde zase celkem v pohodě, ale na noc ji máznu.

radus78
25. bře 2009

dneska mám den blbec, ráno mi zůstalo splachovadlo v ruce, když jsem se snažila spláchnout kýblem, tak jsem si zlila obě nohavice, ponožky a koberec a teď se dívám na stůl, kde mám nachystané kapky pro Aničku, které měla dostat před hodinou před jídlem 😝

jajdaelda
25. bře 2009

radu...potěším Tě...nejsi v tom sama
včera jsem dělala večer Kubovi kaši...ohřatá voda se musí schladit a pak se teprv přidává kaše....no tak jsem ohřála vodu a kaši začala sypat do té horké vody...zastavil mě až manža....
a teď si dělám těstoviny a vysypala jsem je do studené vody 😀 ...a pak že se na mateřské neblbne...zítra jdu do práce,tak jsem na to zvědavá...

jajdaelda
25. bře 2009

holky, včera mi napsala kámoška, která měla 9.3. druhý termín porodu,že teprve včera Štěpánek vykoukl na svět. Normálně ji nechali přenášet 14 dní ☹ chudinka...je silnější a do toho to velký bříško...má ho prý popraskaný...ani se nedivím...malej měl 4,29kg 😅 ...nevím, proč jí to nevyvolali dřív....

jajdaelda
25. bře 2009

Tak jsem přišla, jak mít zadarmo nagelovaný vlasy....posadit si Kubu za krk 😀

tanuki
25. bře 2009

jajdi, ty tu vedeš monolog, jo? 😀
Já si připadám úplně blbá, nelogicky myslící. Jestli to nepřejde, až přestanu kojit, tak ty státnice asi příští rok dělat nebudu, to by dopadlo.
Docela mě zarazilo, jak jsem včera četla, že se některé děti nebudí hlady, ale ze zvyku a došla k závěru, že je to nš případ. V 1:30jsem byla svěží, tak jsem jí pořádně nakojila, když se ak probudila ve 3:30, rozhodla jsem se jí nedat..tak 45min jsem jí držela za ruku, hladila, zpvala (ona chvíli sticha, chvíli řvala) až jsem jí nakonec dala k prsu. Mně za trest se vzbudila v 6a jako, že vstáváme 😝 tak jsem jí šoupla s hračkama do postýlky a začala se ozývat až v 7, ale nevím, zda si hodinu hrála nebo také zabrala.

ilci
25. bře 2009

teď jsem koukala na počasí a výhledově žádná sláva teda
já chci jaro !!!!!
ať můžu konečně někam na výlet 😝

prcek už kadí plastelínu, tak sna to bude dobrý
na čaj už je alergickej 😀
olej dávám

jajdi, 14 přenášet je maso

smisek21
25. bře 2009

Ahoj,vím, že sem katerogií ještš nepatřím ale chci se pozeptat: täk jsem byla 16.3. na genetice a na triple testech. Dnes jsem si volala na výsledky a jsou negativní Jen mám ještě obavy z velkého ultrazvuku. A mám k vám dotaz nevíte co je tento název. Chodím na genetiku kvůli štítné žláze a posílají mě ještě 24.4. na velký ultrazvuk ale nějaký superkonziliární ultrazvukové vyšetření - to je klasický velký ultrazvuk?A taky mě hodně mrzí, že jsem pořád nepřibrala, má zač. váha byla 53 a ted mám jen 53,8 a bříško taky ne moc velký

betina
25. bře 2009

smisku,

s tou váhou si vůbec nelam hlavu. kamarádka za celý těhu přibrala 5kg a má zdravýho klučina, který vážil 4,05 😀
ten speciální název ti nepovím toho UTZ, ale všechny těhule chodí povinně na utz ve 20.týdnu a 30.týdnu, takže by tě to mělo za týden čekat.

betina
25. bře 2009

smisku, ještě k tomu bříšku. já teda přibrala moc, ael bříško nebylo skoro ani vidět, až tak kolem 7.měsíce, ale nejvíc mi narpstlo v 9m a to tak dvojnásobně 😀

smisek21
25. bře 2009

betina: díky moc 😀 za útěchu. víš já byla vždy hubená a mamka je jako proutek

betina
25. bře 2009

smisku,já byla taky hubenáaž moc a při těhu jsem nabrala 24kilo 😠

ilci
25. bře 2009

smisku, na velikosti bříška nezáleží, někdy může být mimčo "schované"

holky, kam plánujete dovolenou? 😉

betina
25. bře 2009

ilci,

jak vidím to počasí, tak někam k moři 😀 ne,ne, rádi bychom do Alp, ne někam moc vysoko, ale na túry do přírody,ty my s MM milujeme. jenže uvidíme, jak vyjdou penízyk, což je hlavní že 😠

a co vy?

spetra
25. bře 2009

my plánujeme do Krkonoš jen naše malá rodinka do takového hezkého penzionku uzpůsobeného pro děti, ale až v září....
holky někdy se hold povede.... 😉 Já jsem vzdala školu, pokud se mi je povede ukecat tak to bude jen přerušení do října a pokud ne, tak to nejspíš balím... ☹ Nějak na to teď nemám...
Já si dnes koupila o spánku nějakou knížku tak jdu louskat...
Tak jajdi držím palce v práci...

betina
25. bře 2009

spetri,

nechci ti do otho vůbec mluvit, ale nevzdávej to úplně ☹ já to vzdala po 4 letech a opravdu toho dost lituju a vždycky se najde něco, proč to zrovna ted nejde ☹

radus78
25. bře 2009

spetri, taky bych to neukončovala. Zkus ukecat to přerušení.
A pak napiš co si se dočetla v chytré knize. 🙂

Na dovolenou jestli pojedem, tak někam po ČR. Přemýšlela jsem nad tím, že bychom si pronajali nějakou chalupu. 😉

ilci
25. bře 2009

no, my plánujem někam do Čech - jih - západ
nejradši nějaký penzionek s kuchyňkou, ať můžu Mikšíkovi ev. uvařit kaši nebo tak 😀
jinak taky túry, po zámcích to zatím (pár let) nebude

spetri, taky se přikláním k přerušení
brácha takhle nedodělal VŠ, moc mu nechybělo a teď už podruhé zkouší dálkově
poprvé to nestíhal časově a taky ho tam štvali učitelé - teoretici 😀

ilci
26. bře 2009

dobré ráno
prcek usnul před 23h a od 5:50 zase řádí
tak čekám, kdy vytuhne 😀

tanuki
26. bře 2009

ahoj holky, u nás hrůza, Verunka prořvala noc, ráno očíčko plné hnisu, takže nám kortikoidy uškodily, navíc je alergická už na troje masti do oka, fakt nevím, co s ní budeme dělat 😔 😢
od rána zas kňourá 😝

betina
26. bře 2009

jééé tanuki, tak to je mi moc líto, chudák Verunka, ty očička jsou nepříjemný, zlášť pro ty prtousky, když neví, co se s nima děje ☹ apson aby si opodčala přes den a ty, poku možno, taky!

ilci
26. bře 2009

tanu, to mě mrzí
Mikeš měl na oči antibiotické kapky, měl je shnisané snad 2 měsíce, než mi je dr. dala
a pomohly skoro hned

radus78
26. bře 2009

tanu, tak to je mi líto. My jsme včera Aničce tahali z oka takový ten cucek z černých ponožek. Fakt se jí to nelíbilo, takže Veru chápu, že se jí to asi taky nelíbí. ☹
U nás jsou ty noci, kdy Anička spala celou noc asi nenávratně pryč a budíček jsme měli stejný s Ilci. 😠

ilci
26. bře 2009

radu, taky nostalgicky vzpomínám na doby, kdy se prcek budil až na kojo ve 4h a spal do 8h 😀
jsme si toho nevážili .....

tanuki
26. bře 2009

díky za podporu, naštěstí se mi jí podařilo (po boji) uspat a spala jsem taky. Ona teď pila a zas usnula, je chudák úplně vyřízená.
Já jsem o víkendu koupila roletu, chci jí pokojík co nejvíc zatemnit- to brzké buzení je blééé 😀
Ilči a pamatujše si jak se jmenovaly? Jí zrudne půl čela, když jí dám Ophtalmoseptonex kapky/mast/ophtalmoframykoin..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru