III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
27. bře 2009

ilci, jajdi, myslím na vás a na ty vaše prcky. Snad je to brzo přejde a budou nejštastnější mimča na světě.

Beti s tím autem je to pech. Naše kára to má za pár.Dneska nešly MM vypnout světla, tak musel odpojit baterku. Potřebujem nové. Sice na ojeté auto máme, ale to záleží na tom, jestli bude mít MM práci. Sice to vypadá, že ji mít bude, ale čert nikdy nespí...

cxxxyc bh bhjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Anička vás taky zdraví...

ilci
27. bře 2009

děkujem za pozdrav 😀 😀

Mikeš už má jen zvýšenou nad 37, ale ječí furt 😀

jajdi, tak řekni třeba kolegyni, že by to bylo jako pro nějakou další kamarádku, žes jí to taky slíbila 😉

bety, s autem je to blbý ☹

ilci
28. bře 2009

dobré ráno
noc děsná, Mikeš sice usnul už ve 21h, ale začal se budit ve 23h po půl hodině , od 1 do 2h jsme uspávali, pak mě musel vystřídat MM, páč mě začala pěkně bolet krční páteř
... a dnes z toho mám zase migrénu, naštěstí bez zvracení
prcek usnul někdy po 3h a od 6h zase řádí 😀

tanuki
28. bře 2009

bré ráno, hahaaa, koukám, že nejsme jediní 😀 Veru sice šla spát přes den 3krát, ale efekt bída 😀 😀 😀 když to tak zrekapituluju, časově se téměř shodneme s Ilčou, vzhůru jsme byli pak asi od0:30 do 2:30. Moc prima, kukadla jak zrcadla, pištěla.. vzhůru je od 7 a dost kvílí, vpice jedna. A to mám šprtat. jenže..jsem shledala, že nejde o to, aby někdo hlídal (dnes se má starat táta) ale abych měla pocit, že se má dobře 😵 což nějak nemám 😉 Pištidlo obecné, tatínek skoronaštvaný..

spetra
28. bře 2009

my dnes měli úžasnou noc, to jsem už minimálně 2 měsíce nezažia.. 😉 vzbudil se v 0:30, ale za chvilku se uklidnil sám, pak ve 4 - to měl velký hlad... 😉
jinak v chytré knížce píšou: že se změnou času na jaro se má buď něchat normálně běžet... tzn. další dny bude chodit spát dle nového času o hodinu později a nebo v neděli ráno o hodinu dřív vzbudit... 😅
jinak normálně by měli v jejich věku spát 3x, kdy první spánek začne 2 hodiny po tom co se probudí (popř. po době ve které se měl probudit, dle nočního spánku), pak by měl spát minimálně hodinu, další spaní 2,5 hodiny po probuzení - zase minimálně hodinu, třetí spaní zase 2,5 hodiny po probuzení, tam už hodina není důležitá, prostě jak chce nebo vzbudit aby byl vzhůru nejpozději 2 hodiny před večerním spaním....
já vůbec nevěřila že mi v tyto časy bude spát, a spí (je pravda že v kočárku) mnohem rychleji než normálně.... a v noci by měl spát jedenáct hodin, minimálně však 10,5 hodiny...

ilci
28. bře 2009

spetro, tak Mikeš podle té chytré knížky jede
akorát usíná až kolem těch 22h, což nechci, ale prostě to zatím jinak nevychází, no
dneska se vzbudil před 15h a usnul až teď
ráno se teď budí v 6h i dřív, asi že už je světlo
zítra ho určitě dřív budit nebudu 😀 😀 😀

ilci
28. bře 2009

jo, jajdi, tys tuším psala o počtu zašpiněných bodýček za den
tak prcek jich dens taky spotřeboval požehnaně
a to jsem si včera říkala, že těch body má nějak moc, že je ani neunosí
tak 2 už jsem vyřadila, jsou mu opět krátké, 5 jich zašpinil a hromádka se nám ztenčila 😀

radus78
28. bře 2009

spetro, u nás to taky sedí, že za 2 hodiny je A. unavená, ale usne jen na rukách nebo v kočáru. Prostě sama ani za nic.

tanuki
28. bře 2009

U nás to taky sedí, ale prostě jen 30timinutovky, když u toho nedrncá v kočárku..
Mimoto má večer příšerný hlad a poslední 2dny piští, muž je z toho dost na mrtvici. No, ty ostatní zvukové projevy byly příjemnější 😔

jajdaelda
28. bře 2009

tak my také jedeme +- podle chytré knížky 😀 ..naštěstí Kuba usíná sám i v postýlce...občas s brekotem,ale usne...
...pořád to z něj teče, už ani mrkev nezabírá...tak zkouším banán...zítra najíždíme na bramboru 🙂

normálně jsem se teď řezala smíchy....Kuba je zvyklý být v postýlce do 20.00 hod....celý týden se ho snažíme udržet o něco dýl vzhůru, aby si zvykl na novej čas...no a teprve dneska jsem si uvědomila,že se to posouvá dopředu,ne dozadu 😀 😀 ....asi to nechám být a uvidíme,jak se to upraví...budit ho dřív budu muset akorát v pondělí,neb musím do práce

Tak jsem dnes objednala jídelní židličku...nakonec jsem objednala od BabyPoint...viděla jsem ji dnes naživo, i jsem si ji vyzkoušela,tak jsem ji objednala přes net...sice se mi líbí víc dřevěné,ale tahle je omyvatelná,tudíž asi praktičtější... a když jsem byla okukovat tu židličku,tak tam nějaká paní kupovala pro holčičku kočárek na hraní...holky ten byl úžasnej....prostě zmenšenina klasickýho moderního kočárku,se vším všudy...no paráda,nemohla jsem se vynadívat 😀

ilci...doufám,že migréna ustoupila....cítím s Tebou...vybavily se mi bolesti po návratu z nemocnice 😔

konečně jsem dneska vyrazila na prochajdu...až mě z toho bolí celej člověk....

spetra
28. bře 2009

tak my jedem podle časů až poslední 3 dny, snad jako jediní.. 😉
jajda: 😀 😀 to se stane... T. je v postýlce poměrně brzo do 19:15, mě nebaví vstávat před 6. Takže posunujeme o půl hodinky... 😉 Tu židličku fábulu?

jajdaelda
29. bře 2009

spetra...jj, fábulu....

jajdaelda
29. bře 2009

tak Kuba vstával dneska v 6:45 nového času.... nejvíc ten posun asi zmohl tatínka....neb se probral,skočil pro rohlíky a už zase spí 😀 a to jsem mu tak nenápadně naznačovala,že by si mohl Kubu ráno vzít a mě nechat vyspat...no chlap...prostě mu to musím příště říct narovinu a nenaznačovat 😀

ilci
29. bře 2009

tak u nás v 1h zabral dudlík a ve 2h už jsem musela kojit
navíc se prcek nějak pročůral na záda, ale plína byla suchá
takže ječel u přebalování a opět na nás sousedi mlátili do topení 😀 😀
pak se vzbudil v 5h, zabral dudlík a v 6h starého času vstával

jinak v postýlce moc být nechce, hlavně večer po 10min. ječí a opět uspáváme ve vaku

migréna už dobrý, ale za poslední týden jsem ji měla 3x 😠

MM říkal, že prý má být příští víkend hezky, tak už plánujeme výlet s prckem, buď na Helfštýn nebo na Kopeček do ZOO 😀
no to su zvědavá

jajdaelda
29. bře 2009

teda ilci...ty sousedi to je síla..asi bych si s nima promluvila.. 😠 To jsou asi nějací důchodci ne? Že nemůžou spát a vzbudí je to...manža ani kolikrát neví, že Kuba v noci brečel a to spí cca 6 metrů od něj 😀

s tím počasím nevím nevím..na tenhle víkend taky hlásili hezky ....ale taky věřím,že bude pěkně...

veera2
29. bře 2009

Ahoj maminky.
Rada bych se vás zeptala na jednu svou kamarádku. Je v nemocnici ve 30 tt,má krátký čípek a stahy. Píchají jí magnezium a miminku injekce na růst plic. Nemáte prosím některá zkušenosti s těmito injekci na růst plic? Dostala pouze 2 a prý to už stačí. Zdá se jí to divné. Děkuji za odpověď

tanuki
29. bře 2009

ahoj, u nás včera odpo bylo teda krásně..
Hm, tak jdeme zkusit ty 3spánky teda, sice v kočárku, ale uvidíme. Muž už to psychicky nezvládá, jsou tu fakt tebké zdi, takže i když leží ob jeden pokoj, je slyšet noční pláč. Už je to v podstatě 2měsíce fakt hodně špatné - buzení po 2hodinách, někdy i méně. KOjila jsem mimo jiné 😀 ve 2, takže když se vzbudila ve 4, rozhodla jsem se jí nedat. Ze začátku to vypadalo, že i usne..ale nakonec úplně otevřela oči a odmítala usnout, po hodině jsem dala prso. Musí to přeci jít i jinak! Co kdybych ěmla prsa bez mlíka?!

tanuki
29. bře 2009

veero, tady se spíš přenášelo než rodilo předčasně 😅

Tak u nás to prostě fungovat nebude a nebude. Verunka se i v kočárku probudila po 30ti min. a bába nic nepochopila, měla jí pak v kočárku vzhůru, pak jí zas v kočárku uspala na dalších 30min..tím pádem úplně podělala rozpis, co jsem jí dala. Do toho ranní nepohoda s mužem. No, tak tu mám volno na učení a místo toho brečim.

jajdaelda
29. bře 2009

tanu...to je mi líto, že to už trvá takhle dlouho...a hlavně, že se to nezlepšuje...co zkusit v noci čajík?

betina
29. bře 2009

veero, je to správěn, miminkům se na dozrání plic píchají pouze 2 injekce, jinak magnozium se taky podává, mělo by to ztvrnout dělohu, aby nebyly stahy, tak přejeme hodně štěstí kamarádce!!!!!

spetra
29. bře 2009

jajda: slyšela jsem že fábula je nej... 😉 můj manžel sice Tomáška vzal a donesl mi snídani do postlele... ale pak zjidtil že je pokaděný, tak mi ho předal a sám si šel po snídat a já snídala studený čaj... ☹ snaha byla ale jen minutü... 😠
ilci: ach jo... co to máme za sousedy.. ☹
tanuki: to je trápení, copak nějaké problémy manželem?

radus78
29. bře 2009

Tanu, taky bych ji zkusila dát čajík nebo vodu, jak píše Jajda. S tím MM je to škoda, měl by vědět,že potřebuješ klid na učení a ne tě ještě stresovat. 😖
Ilci, ti sousedi nejsou normální. Jako byste to dělali schválně 😠

betina
29. bře 2009

tanu, jak píše radus,taky jsem o tom slyšela, zkus dát samotnou vodu, ono se někdy ty mimina naprdnou, že kvůli vodě se teda budit nebudou a je klid 😀

jajdaelda
29. bře 2009

spetra...tak manža sice pochová když mu řeknu,ale za chvíli musí buď na záchod nebo se jít napít nebo něco dělat do sklepa apod. 😠 😀 😀

tanuki
29. bře 2009

U nás se taťka stará dost, ale už to teď na něj bylo prostě moc. Odpo se pak omluvil.
Každopádně o té vodě mi už říkala Dr, jednou jsem zkusila vodu, jednou čaj..a ona znechuceně žvějkala savičku, očka dokořán.. Jediné co zbývá je nechat vyřvat bez asistence? Což by šlo na chatě, tam jsou tlusté zdi 😔 jen si prostě nejsem jistá, zda to v nich nezanechá trauma? Protože ona by plakala mnohem déle než hodinu.. Vymýšlím už ze zoufalství blbosti - třeba že bych nazpívala kazetu, kterou bych jí tam pustila, k tomu vyřvávání, aby neměla pocit, že je tam sama..a zároveň my to tam s ní nevydržíme déle než hodinu..
Dnes jsem měla opravdu krizi - ještě mě k tomu bolí zub..a psala sjem spolumamince z porodnice a jsou na tom úplně stejně 😠 😅

ilci
29. bře 2009

tanu, to je mi líto
já doufám, že bude líp 😉

náš taťka teda spí s náma v ložnici, metr od Mikše a kolikrát se ptá, jestli v noci brečel nebo jsme kojili
prostě nic neslyší
právě nevím, jestli jsou to sousedi zhora - ty mají tuším 3 menší děti nebo zespod, ty neznám vůbec
ale myslím, že tam mají nějaké puberťáky
nevím, co budou dělat, až mu začnou růst zuby 😀
nás ta sociálka fakt nemine 😉

spetra
29. bře 2009

tanuki: úplně ti rozumím... vůbec nevím co ti poradit... v knížce píšou nechat řvát... a chodit kontrolovat prvně 5 minut, pak 10 minut, pak 15 minut atd. prý za 5 dní se naučí spát... a co se týká nočního kojení, tak si napsat kolik minut jí a u kojení které trvají třeba jen 2 minuty vynechat a ty dleší den ode dne o minutu, dvě zkracovat....
a hlavně si vše psát, ať vidíte pokroky... ideálně učit usínat přes den i noc v postýlce... dávat spát v ty časy a nechávat po tu dobu co jsem psala...
já na to řvaní zatím nemám, zkoušeli jsme to když byl menší (to bylo ale stejně zbytečné protože na to byl malý) a bylo to hrzoný... snažím sě teď dodžovat aspoň ty časy, ale pomáhám mu kočárek atd. Poslední 3 noci není vzhůru 7x ale 3x, takže jsem ráda i za to. Nevím jestli je to tím nebo náhoda, ale aspon trošku jsem se prospala.
Pokud ale bude spát stále špatně, tak ho vybrečet nechám...
s tou kazetou mi to příjde dobrý nápad... ale nevím jestli to pomůže...

radus78
29. bře 2009

já jsem Aničce jak byla nemocná odsávala nos, ona řvala jak tur a MM o tom vůbec nevěděl. Je fakt, že i budík ho budí půl hodiny. Vyřvat jsme zkusili nechat jednou a nikdy více. Nešla uklidnit, zabralo až kojení.

tanu a co zkusit třeba dát ji do postýlky něco, co voní tebou. Třeba košili, kterou si nosila nebo něco takového.

jajdaelda
29. bře 2009

radu 😀 😀 😀 tak to jsme na tom s MM stejně...

holky..právě jsem vyhrála na mma kočárek, celkem pěkný a v dobrém stavu za 251,- Kč 😀 tak konečně budu mít k mamině a může vyrážet s prckem na prochajdy...

radus78
29. bře 2009

jajdi, doufám, že nám ho ukážeš. Možná se ptám blbě ale co je mma? 😅
Dítě teď po urputném boji a po tom co byla 4,5 hodiny vzhůru uslo. Jsem z ní vyřízená. Asi ji trápilo bříško. 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru