III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
15. srp 2008

dobré ráno holky...o jakém percentilu se to bavíte, smím-li vědět? Co plánujete na víkend? 😎

chiwule
15. srp 2008

ahoj holky, tak jsem dneska po kontrole. Čípek mám měkký, dostala jsem na zavádění utrogestan, dr u Apolináře si mě nechal v péči ještě další dva týdny. Vycházky mi dal neomezeně. Vše je pořád stejné, striktně ležet nemusím, ale není to dobré, pořád mám krátký čípek vzhledem k týdnu těhotenství, ve kterém jsem. Přesně jak jsem čekala, budeme se snažit s dr dotáhnout to alespoň do 34tt, což je měsíc.
Zas si říkám, kdyby to bylo opravdu zlé, asi by si mě zas nechali v nemocnici a asi by mi začali dopředu dávat léky na dozrání plic miminka, kdyby opravdu hrozil předčasný porod už teď v nejbližší době...
Máte některá zkušenost se zaváděním utrogestanu ve vysokém stádiu těhu? V CRM nám říkali, že se utrogestan v posledním trimestru těhu nemá brát, tak teda nevím 😒

spetra
15. srp 2008

chiwule: držím pěstičky, nech to aspon ten měsíc vydržíte....
na víkend bohužel neplánujeme nic... mynžel bude jako každý den v práci a já doma ☹

chiwule
15. srp 2008

spetro, díky, budeme to podle všeho hodně potřebovat...
jinak mi taky neplánujeme nic zásadního - já budu doma, co nejvíc odpočívat, manža v neděli jede za babičkou do nemocnice, je po mrtvičce... a sobotu budeme spolu, přes týden se moc vzájemně neužijeme...

betina
15. srp 2008

chiwule,

některý holky dostávají utrogestan i na konci těhu na udržení.
Je mi moc líto, že máš taky problmy, musíme obě vydržet aspon do toho 34. Nejhorší je ta psychika, tak si půjč hezký filmy a nesnaž se na to myslet. Se mi to říká a sama jsem spala 4 hodiny dneska ☹
chowule, taky si říkám, kdyby bylo tak zle, nechali by si nás tam, i když já jsem přemlouvala, ale stejně by mi to asi nepomohlo.
Tak lež!!! já opravdu ležím s nohama nahoře a klid

chiwule
15. srp 2008

beti, to máš pravdu, nejhorší je psychika. Hrozně se mi to těhu teď vleče, počítám každý den a vůbec to neutíká 😖 ale co bychom pro ty naše drobečky neudělaly viď ? 😉
jdu si dát obídek a pak se natáhnu jen tak na sedačku k telce alespoň na 2 hodiny. Bohužel když usnu, nemůžu pak v noci zabrat 😒

betina
15. srp 2008

no tak s tím spánkem jsme na tom stejně. Vždycky odpoledne vytuhnu a pak se to v noci vleče a s tím počítáním dnů... ☹

chiwule
15. srp 2008

beti, je to jak na vojně nebo na táboře, stříhat metr jedině 🙂 kolik dní ti ještě zbývá do 34tt?

helcah
15. srp 2008

holky máte někdo v posledním trimestru nějaké bolesti? Mě se občas stává že mi ztvrdne břicho a najednou se začne projevovat taková bolest, že nevím jestli mě víc bolí záda nebo břicho. Většinou pomůže až teplá koupel. Stává se Vám to taky? Někdy to tvrdý břicho vydrží fakt dlouho, ale ve středu jsem byla na screeningu a prý je všechno v poho.

tanuki
15. srp 2008

"fakt dlouho" znamená kolik? 🙂 a popsala jsi to takhle doktorce ve středu? Každé tvrdne občas, ale ty, kterým tvrdne fakt hodně mají předepsaný hořčík. Je to kvůli mamince i miminku - každá kontrakce zhoršuje průtok krve placentou k mimču... je to neškodné a bere se to do 35./36.tt takže máš ještě cca měsíc, kdy by se ti ulevilo 🙂

helcah
15. srp 2008

fakt dlouho znamená třeba 1/2 hodiny, hořčík beru, ale nemám pocit, že by se něco zlepšilo.

mikulka
15. srp 2008

Ahoj holky

helcah, to máš tvrdnutí břicha, což je vlastně kontrakce. Někdy je to bolestivé a bolí právě záda v kříži a podbřišek. Magnesium se dává, a může se brát, jak jsem se dnes dozvěděla, do 37 tt.

Holky, to je dost náročné na psychiku takhle sledovat každý den a "stříhat metr". Asi by bylo lepší se na to až takhle neupínat, jinak je to na zbláznění. 😒
S těmi čípky je to na pytel a chce to fakt polehávat a odpočívat.

jajdaela: to je napsáno na zprávě z UZ, ty centily. 0 je že plod je malý, 100 velký. takže když je to někde v půlce, je to ok. 😉

mikulka
15. srp 2008

S kombinézkou a fusakem atd. taky moc nevím. Říkám si, že teda budu mét kombinézku, fusak a teď nevím, jestli ještě kupvat i rychlozyvinovačku, pokud budu mít normální? Ta rychlo už je asi zbytečná, ne?

Do čeho budete dávat děcko, až půjdete z porodnice? Stačí jen do fusaku? Nebo právě do té rychlozavinovačky. Mám v tom hokej.

chiwule
15. srp 2008

ahoj mikulko, no jo, znáš to, ono se lehko řekne neupínat se a nemyslet na to, však to řada z nás zná z IVF 😉 věci co mě zaměsnávaly dělat nesmím, tak to ani samo neutíká, každý den se vleče...

já mám do kočáru objednaný zimní fusak, pak fleesovou rychlozavinovačku i deku a malý určitě budu dávat kombinézku - více či méně zateplenou. Ale to až v největších mrazech v prosinci - únoru. Nejdůležitější je prý dát víc vrstev... bodyčko, dupačky, kombinézka nebo svetřík, ponožky, rukavičky a čepička, teplá zavinovačka a fusak, nebo dokonce i deka přes...

A jelikož netuším, kdy se opravdu narodí, tak to budu muset uzpůsobit podle momentální situace. Když se narodí v září - říjnu, tak jí z porodnice ponesu v klasické zateplené zavinovačce s kanýrkama, tu budu mít od mamky a tomu se fakt nedá odolat 😉 a teď v srpnu je ještě docela teplo, tak to by jí zas bylo horko...

prostě podle aktuálního počasí a data porodu 😉 🙂

betina
15. srp 2008

chiwule,

ksem ted 32+3, takže ještě nějakej en den. Ale to je jedno, protože jdu příští týden na UTZ znova, protože malinká je malunká, asi o nějaký ten den zpožděná, tak spíše budu čekat na tu příští středu. Poctivě ležím, beru magnézko, tak snad se ten čípek jeden umoudří 🙂

mikulko, máš pravdu s tou psychikou, aleje to dost těžký, podvědomí chtě nechtě pracuje ☹

mikulka
15. srp 2008

Já vím, holky, že je to těžký s psychikou, sama to znám.

Právě jsem si myslela, že asi budu dávat kombinézku (už mám) a do fusaku, tedy když bude zima. Když ne, tak asi jen deku místo fusaku, nevím teda.
A právě ještě přemýšlím, jestli kupovat tu rychlozavinovačku, protože kdy ji pak použiju? Aby nebyla jen na cestu z porodnice. 😕
chiwul, myslíš, že ta rychlozavinovačka by se hodila dávat do fusaku? Viděla jsem právě hezkou, taky fleesovou...
Ještě chci právě normální, tu klasickou zavinovačku na večer do postýlky.

betina
15. srp 2008

mikulko,

já jsem si koupila rychlozavinovačku do autosedačky a do fusaku budu dávat malou v dece. Myslím si, že by byla jak v kleštích, kdyby byla v zavinovačce a ještě ve fusaku, ale nevím.. ☹

mikulka
15. srp 2008

Hm, to asi jo 😒
Akorát že já mám fusak jak do kočárku, tak do autosedačky. Proto zvažuju, zda teda rychloz. koupit. No, ještě to promyslím. 🙂

ilci
15. srp 2008

tak já mám jen rychlozavinovačku, klasickou pořizovat nebudu
a do fusaku si myslím stačí jen kombinézka, nejsem si jistá, jestli by se tam vešla i zavinka
a třeba přes to hodit deku
však mi si, holky, už pak nějak poradíme 😉

tanuki
16. srp 2008

já mám jednu klasickou zavinovačku ještě po mě a drhou po nevlastním bráchovi...ale dost možná se na ně vyprdnu a budu používat jen tu rychlo - je to prostě šup šup. Mám jí půjčenou od kamarádky a ta jí bere jako jednu z nejdůležitějších součástí výbavy - s těmi novorozeňátky se hůř manipuluje, jsou takoví "gumoví", ale když je zabalíš a uděláš z nich mravenečka, je to snadné...navíc většina z nich, když jsou svázaní, tak nefňukají.
Koukala jsem, že v porodnici je balí do peřinky stejným způsobem, jako se balí do rychloz.!

s těmi týdny - nevím, nevím. Doktoři o tom mluví různě - někdo bere jako 34.tt 33.+něco, někdo až jako ukončený 34.tt

Helčo, a kolik magnézka bereš? Někomu tvrdne i několik hodin v kuse, tak jsi na to zatím dobře, ale jasně, obtěžuje to velmi

ilci
16. srp 2008

můj dr. to bere až jako ukončený týden, takže dnes jsem 32tt, on dělá v naší porodnici a ordinaci má jako vedlejšák 😀
malá mimča je důležité zavinovat, cítí se jako v bříšku a jsou méně neklidní, taky jim není chladno atd.
já plánuju na spaní rychlozavinku, později spací pytel a rychlozavinku užiju jako deku

mikulka
16. srp 2008

Mně právě přijde, že v těch rychlo nejsou děti pevně, proto možná spíš zvolím nomální zavinovačku, jak jsme měly my jako mimina 🙂 . A určitě je dobré je hned od zaátku balit, jsou pak klidnější. 😉

betina
16. srp 2008

ahoj holky,

moje Dr. bere třeba 32 + 3 jako probíhající 33 týden a ukončený 32 týden, ale asi to má každý opravdu jinak.

sama jsem se divila, kolik typů rychlozavinovaček je a až od vás jsem zjistila, že rychlozavonovandy Emitex jsou zimní apod... 🙂 takže ještě budu objednávat jednu zimní.

mikulka
16. srp 2008

Moje dr. to bere taky tak, že třeba 32+3 je 32 ukončený a 33 probíhající. Tak je to i správně, logicky. Ale třeba jak chodím na internu, tak tam dr. rovnou říká, že jsem ve 33 tt. 🙂

tanuki
16. srp 2008

a v souvislosti s plícemi se myslí ukončený 34., tedy probíhající 35.tt?

Tak možná využijeme oba typy těch zavinovaček 😉 ale do té klasické nemáme zatím tu vkládací "pidipeřinku" a škrobení mi nic neříká 😎

spetra
16. srp 2008

máte pravdu holky, poslední dobou se to těhotenství nějak vleče... ☹ první dva trimestry hrozně utekly... až jsem měla strach, že si ani nestihnu uvěsomit, že čekáme mimi a bude na světě.... ale ted jak jsem jak hroch nemůžu spát... tak se hrozně těším až bude na světě... a proto se asi vleče... i když musím zaklepat co se ochladilo je mi mnohem líp..... tak já mám 2 rychlozavinovačky, jednu malinkou - plánuju, že v ní bude prcek spát v postýlce, pak mám ještě jednu větší 95x95 i s tou kokosovou vložkou... v té plánuju, že bude spát docela dlouho a potom koupím spací pytel... pak mám tu rychlozavinovačku fleesovou do autosedačky - tu plánuju do kočárku, když nebude úplně zima a i na odvoz z porodnice... a fusak na zimu... no a deku případně na něco jako další vrstvu... myslím že až ty naše zlatíčka budeme mít brzo poznáme do čeho je kam zachumlat aby jim nebylo zima ani horko.... 😉

spetra
16. srp 2008

jinak mě břicho nebolí - jen se mi občas stane, že mám chvilkový pocit, že to břicho váží 100 kg... máte to některá taky... co to je?

mikulka
16. srp 2008

tanuki, já bych řekla, že plíce jsou dozrále při ukončeném 34.? Tedy 34+0? Ale nevím.
Já tu zavinovačku, klasickou, škrobit teda nebudu. Chci ji dávat na noc a ještě by to malého škrabalo. Dříve se v tom dítě ukazovalo a dávalo do kočárku, já ji chi využít účelově. Vložky do zavinovačky prodávají tak za stovku. Tady na netu jsem ji našla náhodně, ale tam je za 130
http://www.simkahracky.cz/vyhledavani/?s=search....

Dá se sehnat i levněji.

oskarka
16. srp 2008

Ahoj mikulko, také jsem si pořídila dvě klasické zavinovačky (jako jsme měly my, když jsme byly malinké) a pak mám i ty rychlozavinovačky (taky dvě - do postýlky, k doktorovi a tak). Nyní řešíme jak v ložnici vyřešit komodu nebo přebalovák nebo jen přebalovací podložku a přebalovat kdekoliv v bytě. Nějak nevím jak do toho. Už sis koupila věci do tašky do porodnice? Já ještě ne, až se vrátím z dovolené, měla bych začít nakupovat.

tanuki
16. srp 2008

mikul, dík, omrknu až mi babí (prababí) předá tu druhou, tak omrknu, jestli jsou ten samý typ a pořídím.

spetro, tak to mám zrovna dnes, břicho je nějaké plné - a o 3cm větší než před dvěma dny (a to předtím za týden vyrostlo o 1cm) říkám si, že mám asi nadmutá střeva, jinak si to nedovedu vysvětlit. Noa s takhle nadmuto-napnutým bříškem se teda leží příšerně! Taky bych nerada, aby mi takové náhlé zvětšení narušilo kůži - trochu mi poprdaly boky, ale pupík je zatím bez strií. Ale spoustě těhulí to popraskalo 35.tt a později... chjo

Na jednu stranu se to vleče, ale mně spíš trápí, že za den prd udělám 😉 (za týden jdu na 2týdenní intenzivní kurs španělštiny, jenže jsem na ní přes rok nesáhla a měla bych se učit!!!! a jsem líná to otevřít 😉
Zároveň, jak mě minule strašili s placentou, tak si užívám, že jsme 2v1 a doufám, že budeme co nejdéle 😵 A i kdyby dřív, tak chci, aby to přišlo samo a NECHCIIIIIII, vyvolaný porod 😠 😠 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru