III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
27. čer 2009

měly by se srovnat
s čistěním jsme na kšíru, dost zapomínám.. ☹

jajdaelda
27. čer 2009

a čím je čistíte - už kartáčkem nebo tamponem? a jen vodou nebo pastou??

ilci
28. čer 2009

já čistím jen takovým kartáčkem na prst, Mikšovi se zuby zatím fakt jen klubou a myslím, že jde hlavně o to odstranit ten plak

tanuki
28. čer 2009

jé, no zrovna nad tím už pár dní přemýšlím..jak s tím čištěním 🙂 zatím vůbec, ale zub je hmatatelný teprve pár dní. Ilči, jsme na tom úplně stejně, taky ho má našikmo! Tak snad se to srovná..ale je to prd problém 😀

A jak s tou gyndou? Když neberu antiko, stačí jednou ročně?? ale cytologii mi brala někdy ve 3. měsíci, tak to už bude přes rok..tak já nevím..

jajdaelda
28. čer 2009

tanu...mě řekla po šetinedělí, že mám přijít za půl roku....já k ní tedy chodila i před těhu 2x do roka...

rehos
28. čer 2009

Ahoj holky,
tak jak se máte a co nového u dětiček?
Maruška právě trpí se zubama,má i horečky a k tomu ještě rýmu,je to hrůza.Ale co nevidět bude šestizubka 😉 Jinak se snaží pouštět,udělala jeden krok a občas se pustí a jen tak chvíli stojí.Jsem zvědavá kdy se pustí úplně.Od příštího týdne s ní zůstanu úplně sama,Filda odjede s tátou kamionem,už se nemůže dočkat.Pro mě to ale bude náročnější než předtím,už takhle je mi dlouho když je manža pryč a teď ještě Filda,no ale přece nebude celé prázdniny doma.S Marunkou je to dost náročný jak je akční a jsem vděčná že když potřebuju Filda se jí věnuje,teď to budu muste zvládnout sama 😖 Jo zoubky si čistí sama,máme takovou sadu kartáčků,první je jen na takové masírování a s tím si rejdí sama každé ráno na nočníku.Až bude zoubků víc je tam další a to už jí budu čistit s troškou pasty já.Tak se opatrujte a ať jsou mimča zdravá 🙂

spetra
28. čer 2009

taky kartáčkem na prst
na gyndě jsem byla v půl roce T. a ted mám prý přijít v roce...
Ty jo šestizubka 😉 chudinka....
Ale je to šikulka, že se už pouští...

ilci
28. čer 2009

mě řekl po šestinedělí za rok
už se to nějak blíží 😀

ilci
28. čer 2009

rehos, to je Marunka šikulka, náš expert už le línej si sám držet flašku, ne tak si čistit zuby 😀 😀

radus78
28. čer 2009

Ahojky, tak my čistily zuby dneska poprvé. Koupila jsem v DM sadu kartáčků a docela se ji to líbilo. Asi nám zas nějaké zuby rostou, protže je protivná jak pr*el

na gyndě jsem byla po šestinedělí a byl tam zástup za moji dr. protože šla zrovna rodit 😀 Takže nevím, ale asi tam zajdu jak přestanu kojit. Mám HA pro kojící.

Dneska jsem zkusila dát Anikovi UM a nechtěla to ani koštnout. Nedostala jsem do ní ani kapku. 😠

Včera jsme byli babičce na osmdesátce a seděli jsme na zahradě. Anička řádila na dece. Bylo to fajn, ale Anička měla dneska klíště. ☹ Naštěstí jsem na to přišla včas a ještě nebylo moc zakouslé...

betina
28. čer 2009

radus, tak to s tím klíštětem je teda pěkne naprd, jsou mrchy snad všude. musíme dávat psovi kapky, protože nám jich domů nosil i 5 denně a pěkně jsem se bála. tak hlavně, aby to bylo v poho.

jinak rehos, to je pěkný množství zoubků, nám už jeden zub roste 2 měsíce, tak asi trhneme rekord o nejdýl rostoucí zub na světě 😀 jinak jsem koupila takový ten kartáček na prst, tak to taky zkusím, jaký budu mít úspěch.u nás UM absolutně nic a počátala jsem to, že za 24 hodin, tak 6-8x kojím, to je podle mě celkem dost.

ted nám bohužel malá začala usínat na takovým polštářku,neni vysoký, jenže vím, že by se to nemělo, ale opna jinak než na tom polštářku nechce, ach jo ☹

radus78
28. čer 2009

beti, Verča už sama sedí ne? Tak to už podle mě polštářek může

rehos
28. čer 2009

No preventivky by měly být dvakrát do roka 😉
Beti Maru taky měla ty zuby dost dlouho naběhlý a je pravda že všech šest ještě prořízlejch není ale fakt jim chybí už jen kousíček takže tak..
radus my byli s manžou a dětma na houbách a Maru měla taky klíště,sice nebylo moc zakouslé ale dost dlouho nešlo ven až jsem měla nerva,no a Filda jich měl dokonce pět ale ty se hned pustily a naštěstí je očkovanej 😉

rehos
28. čer 2009

Maruška má v postýlce taky polštářek ale takovej úplně placatej,myslím že když se uměj pořádně hýbat že nic nehrozí 😒

radus78
29. čer 2009

holky, co kojíte, kolikrát za den kojíte? Já už jen 3x,ale furt mi nechce moc pít,tak mám strach, aby měla dost tekutin.

jajdaelda
29. čer 2009

radu...já už jen ráno na snídani a večer na spaní 😉 a většinou 1x za noc...ale taky moc nepiju 😠 ...Kuba naštěstí už tak 300ml vypije v čajíku a šťávičkách

betina
29. čer 2009

radu, u nás je to hrozný, je to tak 8x za 24 hodin ☹ ale nechce pít moc čajíky, vypije tak 100ml za den a max. jenže já bych chtěla to kojení omezit a ono to nejde 😠

ilci
29. čer 2009

holky, nemáte některá sporťák 4-kolku s nafukovacími koly, aby se s tím dalo i do terénu?
mě prodavačka nabízela z těch větších jen 3kolky - jané, peg perego a cortinu

radus78
29. čer 2009

ilci, tak to nevím, ale zkusím se poptat
beti, my taky vypijem tak max 100 ml, ale nevypadá dehydratovaně, tak to tak nechávám a zkouším to do ní nějak nalívat. Já kojím ve 4 ráno, pak kolem 17h a pak v 19,30 po kaši jinak už ne.

betina
29. čer 2009

tak konečně přidávám fotky od paaní fotografky

http://sudomi.rajce.idnes.cz/VERUNKA_U_FOTAKA/

tanuki
29. čer 2009

beti, super! a ten štíhlounký pas 😉

rehos
29. čer 2009

Beti nádhernýýýý fotky a ty si jak modelka,závidím 😵

betina
29. čer 2009

holky, děkujeme za pochvalu. tanu, jj štíhlý pás, ale naštěstí není vidět ten podvozek🙂🙂, jinak ta fotografka je fakt šikovná a retušovala, kde mohla 😀

dobrou noc holky

radus78
30. čer 2009

beti, no krááása. To by mě zajímalo, kde máš ty kila navíc. Když se podívám na to svoje panděro... 😠

Asi už jsem otravná - co ten sraz??

jajdaelda
30. čer 2009

beti..ty fotky jsou fakt nádherný....a taky by mě zajímalo, kde jsou ty Tvoje kila navíc 😉

ilci...nevím,co máš přesně pod "sporťákem", ale my máme Patron Bohemia,čtyřkolka, má nafukovací kola a do terénu je naprosto super....http://www.baby.patron.eu/cs/katalog/kocarky-ko... ale je to kombinovaný kočár

radu...no nějak to utichlo...zkusím dneska poslat pár dotazů, ale zítra odjíždíme na Moravu a nevím,jak budu zvládat po večerech

spetra
30. čer 2009

klíštata jsou hrozná, nejhorší je že na ně můžme narazit fakt kdekoliv, jednou jsem po procházce městem našla na kočárku, takže si i dolezou kam chtěj... ☹
já už se snažím kojení zkrouhnout - přes den 3x, to se mi daří a přes noc se snažím asi 4 dny nekojit, ale zatím se mi to nepovedlo, jo vlastně jednou ale to chodil k malému manžel... 😉 ale víc jak jednou jsem neustoupila 😉 Postupně chci vynechat dopolední kojení a kojit jen ráno a večer. A to budu klidně ještě dlouho.
Pít mi taky moc nechce ale se štávičkama, vypije aspon něco málo...
ze srazem vypadá, že jsme se nedohodli na termínu... ☹

spetra
30. čer 2009

ilci: s bolderem sportákem nejsi spokojená?
beti: nádhera, asi budu muset taky vyrazit na focení... 😉 ale s nějakýma kg navíc už na mě ani nemluv... 😠

radus78
30. čer 2009

včera jsme byly na rehabku a už necvičíme,protože to s ní už nešlo. Strašně se u toho vztekala a dostat do odpovídající polohy byl boj. Dostaly jsme pochvalu skrz to co umíme a říkal, že to že se neotáčí na záda je normální a že na to přijde jako další fáze lezení a sezení. 🙂

spetra
30. čer 2009

Tomášek se taky neotáčí na záda a vůbec mě nenapadlo řešit, i když já si myslím, že se neotáčí protože to pro něj není atraktivní

rehos
30. čer 2009

Ahoj holky,dnes se mi podařilo natočit 😉

https://www.youtube.com/watch?v=if7KiB09b9M

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru