III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
20. zář 2009

ahoj, zdravím po návratu z chalupy. OK, dejte nám ještě ten měsíc, třeba přibereme na reprezentativnější váhu 😀
Mimochodem, vítě, že když se vylomí zub, dá se zachránit..když se jedná rychle a transportuje se dobře- v naplyvaných slinách 😀 😅
Verča má zas dost drobných kousanců na jazyku, je už doceal zubatá.a ještě s tím neumí pořádně operovat ☹

jajdaelda
21. zář 2009

ilci...já to tragicky neberu,ale prostě fyzicky jsem na tom nějak hůř a tak si říkám,že za 3 roky to bude ještě horší,tak do toho půjdeme teď....i manža řekl,že ve 40 už mimi ne 😔

tanu...to jsem netušila s tím zubem...

super nápad s tou tabulkou ilci...váhy určitě dodáme po roční kontrole..

tak dneska máme poslední letní den 😒 a zima se blíží 😖

ilci...byli jsme v našem oblíbeném Pavlově...konala se tam vinařská stezka - ušlápli jsme 10km a při tom poznávali 24 vzorků vína...jako rozhled z Pálavy naprosto dokonalej

ilci
21. zář 2009

jj, Pálava je super 😉

spetra
21. zář 2009

jajda: super že jste di to užili.... no já když se dívám okolo sebe, chodím na různé kroužky a do mateřského centra tak máme fakt největšího divocha, ale ani to mě neodradí... 😉

spetra
21. zář 2009

Ale pak se z toho zblázním, hlavně se bojím zdravotních komplikací až budu těhotná... tak snad to bude v klidu... prostě do všeho jdu po hlavě a nepřemýšlím...

tanuki: jasně píše se tam váha v roce... 😉
tak to čumím, že se dá zub zachránit....

ilci
21. zář 2009

spetra, chodíš do kroužků?
u nás toho právě moc není, jen nějaké cvičení na balonech na 9h, což je děsná hodina, když se Mikeš budí mezi 7 a 8h a já s ním 😀

spetra
21. zář 2009

jj, od středy bychom měli chodit na cvičení a od příštího úterý na život s hudbou, dnes jsme byli ve volné herně....
ráda bych plavání, ale rekonstrují u nás bazén a jezdit kdoví kam se mi neche... ☹

radus78
21. zář 2009

jé, taky přejem Marušce opožděně k ročku 😵 😉 😵

jajdaelda
21. zář 2009

spetra...to jsi tedy dost aktivní 🙂

tak my se z toho fakt nevyhrabeme...jedeme ráno z kontroly a vše,až na zahlenění, dobrý....no a najednou mi v autě začne Kuba šíleně řvát,kroutit se a když jsme přijeli domů,tak se chtěl pořád jen chovat a kroutil se bolestí...teplotu nemá,ale nic nejí a od půl dvanáctý jenom pospává v postýlce....dostala jsem do něj asi 80 ml čaje,který nakonec stejně vyzvracel 😖,tak jsem zvědavá na dnešní noc.... napadá mě zub,neb se mu klube 6.,ale kroutí se jako bolestí bříška,ale nic z něj nejde....chjooooooooooo

jinak my máme dětské centrum asi 10km od nás,tak jsem přemýšlela,že začneme chodit na nějaké hudební hrátky,ale díky nachlazení jsme nestihli začátek a je to až do prosince,takže mám obavy z nachlazení od ostatních dětí,ale řikám si,že izolovat ho pořád nemůžu...tak asi budeme chodit do otevřené herny...

jajdaelda
21. zář 2009

jo a koukala jsem,že prošlo snížení rodičáku 😠 ...no,mají jediný štěstí,že se sníží plat i ústavním činitelům...I když u nás to bude docela dost,neb mě to sníží o nějakých jedenáct stovek a manžovi celou výplatu o 4% 😠

spetra
21. zář 2009

jajda: doma bych se s ním zbláznila, doma se mnou jen knourá a věší se mi po nohou nebo po mě leze... ☹
to si nedělej ani srandu, jdu si to přečíst... 😠

tanuki
21. zář 2009

takže budu mít 6800a pak 2600? haha... No, ale jsem ráda, že vůbec něco 😉 kdyžtak vybereme stavební spoření, abychom měli z čeho žít 😀
Já byla na cvičení jednou a ani mě ani jí to nebavilo. Takhle kontakt s podobně starým je nej, ale pro nás dost nedostatkové zboží 🙂
Dnes se sápala na tatranku, tak jsem jí jí otevřela a snědla jí skoro celou..budu muset sehnat nějakou zdravější variantu 😀

jajdaelda
21. zář 2009

😉 tanu...mělo by to být jen na rok 2010,takže ve 2011 by ses měla vrátit zpět na to,co bereš teď...
Kámoška prodává bezlepkové potraviny a dala Kubovi ochutnat nějakou plněnou trubičku a ta mu teda šmakovala 😀
Tak až se uzdravíme,tak už se srazíme,ju?

lestep
22. zář 2009

jajda. to fakt budeme mít méně peněz? ať se bzzy ze všeho dostanete.

lestep
22. zář 2009

ilci- můžu se přidat?
Ondrášek, 7.12.2008., 3:18 hod, 3100 g a 49 cm.

spetra
22. zář 2009

lestep: no zítra se uvidí, zda to skutečně schválí... já jsem ale z toho dost na nervy.... je to fakt dost peněz... ☹

radus78
22. zář 2009

holky tak my jsme se taky vzbudili s plným nosem, doufám, že se jí to moc nerozjede. 😒

pro ty co shání zimní oblečení tak tady to se mi líbilo. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26594373&tab=2 škoda že jsem už objednala kombinézu.

ilci
22. zář 2009

Naše dětičky

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
=======================================

Budoucí oslavenci 😉

Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS)
Ilči - Mikeš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm
Jajdaelda – Kubík 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg,
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm
Lestep - Ondrášek, 7.12.2008., 3:18 hod, 3100 g a 49 cm.

spetra
22. zář 2009

já na tu kombinézu taky koukala, přemýšlím o ní.... že by ji dostal ještě k 1. narozkám....

tanuki
22. zář 2009

Jajdi, budeme se těšit 😉

Teď je to s těma virózkama docela drsné..mamče ve škole dost dětí stoná. Verča měla 3dny rýmu a 1večer teploty minulý týden. Jsem zvědavá, jak to zvládneme s tím plaváním - ten bazén je opravdu celkem chladný 😉

Kombinézka vypadá moc hezky 🙂 Kdybyste narazily na i bazárkový fešácký kabátek na podzim, tak sem s ním 😉

ilci
23. zář 2009

Mikeš má kašel přes týden, je zahleněný, ale zdá se, že je to na ústupu
ovšem já celou noc zimnici a ráno kašel a škrábe mě v krku 😠 😠
snad budu do víkendu fit, chtěla jsem malovat obývák 😖

ilci
23. zář 2009

včera jsem se byla poptat v jednom foto ateliéru - 3 fotky jen dítěte (seriál tomu říkají) 750,- Kč + 30Kč za tisk fotky, s rodiči je to prý dražší, na CD nedávají

jajdaelda
23. zář 2009

ahoj holky...tak Kubík má za sebou další operaci ☹ Bylo to rychlý...z toho kroucení se vyklubalo to,že tenké střevo se vtáhlo do tlustého..od toho měl ty bolesti...chtěli jsme jet včera ráno k dr.,ale ráno jsem ho přebalovala a měl plenu plnou krve ☹ ☹ ,takže jsme jeli okamžitě do Motola a za 2 hoďky šel na operaci...bohužel to bylo v pokročilém stádiu (prý se to mění z hodiny na hodinu), takže mu vzali 50cm tlustého střeva ☹ ☹ ☹ Je mi z toho zle a tohle si budu hodně dlouho vyčítat,že jsem nejela hned ten den. Prý měl na tenkém střevu polyp (což prý není vůbec časté,neb bývají v tlustém),takže by ho stejně operovali,ale mohla jsem ho ušetřit té bolesti,co si musel protrpět 😢 😢
Ke všemu se to vtažení střeva stává prý právě při zvětšených uzlinách (což měl díky té laryngitydě)....no koho by to napadlo,že? ☹

se tak ptám,jestli už to pro letošek skončilo 😔

betina
23. zář 2009

jajdi, co to zase je????? ne, pro letošek, ale myslíma doufám, že až do konce života, vždyť tohle je fakt už hrozný. Kubíček nás, ještě že je to takovej klučina bojovnej. Jajdi a ty máš zákaz si cokoliv vyčítat, vždyť by to nikdo nepoznal a hlavně ty naši prcci řvou pořád a nevíš, jestli je to ze zubu nebo mají bolení bříška nebo něco podobného, tohle prostě nepoznáš, bohužel ☹ Jajdi a jak bude dlouhá rekonvalescence?

radus78
23. zář 2009

Jajdi, já myslím, že to Kubík vybral už i za svoje vnoučata. Rozhodně si nic nevyčítej, udělala jsi to nejlepší co si mohla. Je to klučina šikovný a určitě bude brzo fit. 😉

radus78
23. zář 2009

Ilci, tak to bych být tebou hledala asi jiného fotografa

spetra
23. zář 2009

jajda: chudák, ten má teda smůlu... ☹
já dnes byla za kamarádkou v porodnici (krvácela - je těhotná) a i sestřičky říkali které tam pracujou 30 let, že je hrozně případů potratů, odumření plodů, že to dřív nebylo... ☹ úplně je mi z těch příběhů špatně....

ilci
23. zář 2009

jajdi, chudák Kubík, snad už jste si to opravdu vybrali

holky, chystáte se s dětma k zubaři?
já se teď pustila do shánění a jedna kámoška mi říkala, že byla za exota, když chtěla jít s cca 13m synem k jedné zubařce
ale zase jiná, co má 4leté dítko říkala, že v pohodě, tak asi půjdu tam, je to tam pro děti uzpůsobené

jajdaelda
23. zář 2009

holky, díky..
beti...no, tak 4-5 dnů budeme na JIPce,protože bude mít nitroděložní výživu a pak začneme pomalu s čajem a měli by nás přeložit na normální chirurgii a tam nevím,jak dlouho budeme,ale myslím,dokud budou mít jistotu,že střeva pracují ..tipuju to tak na 2-3 dny..

ilci..o tom zubaři jsem přemýšlela a ještě o očním,ale zapomněla jsem se dr. v pondělí zeptat 😒

lestep
24. zář 2009

spetra- děda to sleduje, tu blbou politku, tak mě vždycky informuje, coje nového. Tak snad to neschválí. 😲

radus- moc krásná kombinézka. díky za typ. moc se mě líbí ta zelenkavá. hodí se nám ke kočárku. jakou jste kupovali velikost? máte jí už někdo doma?

jaja- teda, to je fakt něco, kdy už tomu bude konec.drž se, nic si nevyčítej, ani u dospělýho to nejde mnohdy poznat. 😲

ilci- to mě přijde dost za 3 fota? zubaře už máme domluvenýho a půjdeme tam v 12 měs. Půjdeme k mojí zubařce.

jaja- k očnímu se chodí taky povinně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru