III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
28. srp 2008

tanuki: ty jsi šprt 😉 já musím přiznat, že se mi v těhotenství taky líp studovalo a to z jednoho prostého důvodu starosti s mimískem (výsledky amniocentézy) mě ovlinili na tolik že můj velký problém stresů byl ten tam, před komisí u státnic úplná pohodička... jsou přece důležitější věci než udělat státnice.... to mi hrozně pomohlo...

tanuki
28. srp 2008

Spetro a bylo už na tobě vidět těhu? Pomohlo to? 😀 prý pomáhá nosit si mimčo na zk 😀 😀 😀

Jojo, to asi bude z toho čípku, vložku si musíš brát automaticky - jak se to pročišťuje, tak to vyteče. Fuj, já to nemám ráda 😉 ale zas lepší, než se ládovat lékama, že. A co bereš? jenom boraxové globule?

spetra
28. srp 2008

no bylo, ale mám pocit že si toho většina komise nestihla všimnout, přece jen jsem si "hned sedla" za stůl.... Jistí si byli až když jsem měla přípitek limonádu... 😉
jj, nějaké globule, já nosím jen slipovku... měla jsem mykozu už 2-krát ale měla jsem jiné čípky a ty nic takového nedělaly... tak jsem se lekla...

spetra
28. srp 2008

Holky, tak vám pořád něco padá z rukou? Já jsme nešikovná celý život, ale tohle je extrém - než si vezmu jogurt z lednice a lžičku tak mi 2-krát lžička upadne a tak je to se vším... ☹ To pak nestíhám ani uklízet.... No nic já jdu ven, koukám že má být vedro, tak at mě nezastihne to největší... jdu se vyfotit na průkazky do školy....

tanuki
28. srp 2008

jestli máš ty boraxové globule - nažloutlé průsvitné, tak ty takhle vytečou a ještě to trochu divně smrdí 😅
Limonáda je fajn. Já jsem se v červnu vdávala (nějak bychom s mužem ani po tom tolik netoužili, ale rodinky chtěly..nakonec to bylo úžasné) a před hostinou nám paní z restaurace přinesla na přípitek vodku. Fakt super

ilci
28. srp 2008

spetro, já už rozbila půlku nádobí 😀
takové nemehlo svět neviděl, to se mi nikdy nestávalo, tož co už 😉

betina
28. srp 2008

jj, jsme nepoužitelný 🙂
u mě se to rpevuje spíš demencí. Ted jsem zrovna dělala něco do práce, rezervovala termín na seminář a dvakrát jsem paní psala, že bych chtěla termín 4.5.2008 🙂 (myslelal jsem září) 🙂 tak mě paní volala, jestli si z ní dělám srandu. Radši už nic nedělat a o ničem nepřemýšlet, je to stejně zbytečný 🙂

tanuki
28. srp 2008

teď je jen otázka, kdy se to zlepší 😎

spetra
28. srp 2008

já se vdávala v dubnu, takže jsem už taky byla těhotná... Datum svatby jsme měli vymyšlený dýl jak rok do předu....takže plánovaná... jen to mimčo nebylo tak úplně v té době plánované.... a jako hřeb večera jsme na svatbě oznámili že jsem těhotná.... 😉 Věděli to akorát naši rodiče... nám přinesli taky přípitet - slivovici... No mě omývali - všichni na nás koukali a já si říkám co teď a ejhle já tam měla vodu.... 😉
já doufám, že se to zlepší po porodu.... jinak já radši nic k čemu potřebuji hlavu nedělám... abych se nezhrozila... ☹

eliotka
autor
28. srp 2008

Ahoj holky, měla jsem teď nějak fofr. jak jste se bavily o poslíčkách, tak já teď asi 3 dny mám to, že mě občas, tak 1-3x za den začne bolet mírně břicho jako na MS a hlavně na jedné straně. Je to mírná bolest a trvá krátce, třeba jen 5 min. Tak možná to jsou poslíčci? Ale nevím, to je možná ještě brzo... A taky nevím, jak je poznat ty poslíčky. 😕

spetra
28. srp 2008

eliotko: brzo není, někdo má poslíčky už před 30 tt a někdo skoro vůbec....
mě ta procházka dneska nějak zmohla, to vidím na celodení válení...

betina
28. srp 2008

jo a ještě nám v kurzu říkali rozdíl mezi poslíčky a kontrakce. Poslíčci jsou většinou intenzivní bolesti v jednotlivých částech břicha, kdežto kontrakce jsou bolesti, které máte jakoby v celém břichu-hodně tlak zeshora dol, jakoby od žaludku dol, pak ze stran a samozřejmě v podbřišku. No tak nevím, stejně to pak asi nepoznám 🙂

jo holky, dneska je den, ano nemám oběd, protože od rána jsem pořádne ani nevstala, furt skoro spím, to je děs se mnou 🙂

tanuki
28. srp 2008

Eli, tak to máš stejné jako já, ale bolí mě teda na obou stranách. Ale v téhle fázi těhu je to akorát asi..
Spetro, no na mě to vidět nebylo, takže kdyby to lidé už nevěděli, tak by to nepoznali 😀 Ale sranda byla, když to muž prokecl ve škole. Já to nechtěla ventilovat dokud nebude po 1.trimestru, ale 2kamarádky to věděly +2se to dozvěděli, protože jsme měli jít na jedno vyšetření, kde se používá rentgen, tak jsem tomu asistentovi před holkama musel aříci, že jsem asi těhotná 😀 Holky šikulky držely jazyk za zuby a pak to vykecá manža před jednou keckou 😀 Výsledkem bylo, že se na mě v aule začali otáčet spolužácí "ty jsi těhotná???" 😀 😀 😀
U nás je miminko plánované - skoro před rokem se nechtěně zadařilo (26. DC) a nakonec z toho byla "biochemická gravidita" jako že hCG jo, ale skončilo to dřív, než pořádně začalo a naštěstí nebyla revize... ale 3dny jsem probrečela... spíš totální šok než žal - racionálně jsem si říkala, že to přece bylo jen pár buněk a žádné mimi... Do toho ještě švagrová musela na potrat ve 13.tt pro rozštěp, tak jsme přehodnitili priority a řekli si, že kariéra počká a tohle je důležitější

spetra
28. srp 2008

my jsme chtěli mimi, ale o pár týdnů později 😉 to je na jednu stranu obdivuhodné, že oba při denním studiu si naplánujete mimi... mi měli ve škole taky jeden takový pár... "každý je znal" chodili do menzy, bydleli na koleji.....dokonce si pak pořídili ještě jedno, ale myslím že jeden z nich už snad pracoval...
no já doufám, že to poznám podle pravidelnosti jestli jsou to kontrakce nebo poslíčči...
beti: jen si odpočiň, co myslíš že dělám já... vždyt už moc příležitostí se takhle válet v životě mít nebudeme...

tanuki
28. srp 2008

Spetro, spíš než obdivuhodní tak blbí a naivní 😀 😀 Bez podporující rodiny by to samozřejmě nešlo, ale tchánovci s tím nemají problém - také měli mimčo na škole a rodiče je podporovali... Platí nám bydlení..

Já bych si moc ráda ještě užila to září 😉 klid, pohodička, dozařizování věcí pro mimi. Na druhou stranu musím říci, že to dementnění s tím životním stylem souvisí - 3týdny jsem se flákala, byla nepoužitelná, pořád spala a teď mám praxi a tento týden i po večerech španělštinu a i když jsem se na oboje straaaašně netěšila, tak mě to hrozně nabíjí energií. Takže nebýt vstávání v 6:15, tak jsem maximálně spokojená těhulka.

ilci
28. srp 2008

tak jsem se dneska byla poptat u pediatra, tož si mě sestra zapsala a po porodu s rodným číslem se máme ozvat

spetra
28. srp 2008

supr ilci, další věc vyřešena

eliotka
autor
28. srp 2008

beti, tak to mám asi poslíčky, to je intenzivní bolest, ajko by bez přestávky a mám to jen v pravé části břicha.
ilci, tak dobré 🙂

tanuki, tak vidíš, je dobře, že se zadařilo. 😉

ilci
28. srp 2008

tak máme za sebou kurz s tatínkama, MM říkal, že porod docela ušel 😀
taky jsme konečně dovezli postýlku a MM ji teď zkouší poskládat, ať nám taky trochu vyvětrá

tanuki
28. srp 2008

ilčo, ale neměnil by, ne? 😀 Ten můj teda ne.. a moc se na to netěší - že mě tam uvidí trpět a nebude mi dokázat moc pomoct..
Dneska jsem se teda vyděsila ☹ Asi začnu zobat víc magnézka - dnes mi dopo ztvrdlo jednou a odpo asi 5krát s pauzou jedné hodiny, přičemž to poslední už i bolelo a teď večer zas a i bolelo. Ta pravidelnost mě teda vyděsila, přeci jen jsem 33+5 a nechciiiiii ještě měsíc rodit! Hlavně nevím, zda je to úplně normální nebo ne.. 😅

eliotka
autor
28. srp 2008

tanuki, neboj, čím pokročilejší budeme mít týdny, tím bude tvrdnutí častější. Tak mi to říkala moje gyndařka. Děloha se musí připravit na porod. Já mám někdy tvrdnutí třeba po celý den, jindy pár dní vůbec nic. Magnésko beru raději pořád, 3-6 denně.

tanuki
28. srp 2008

já právě teď jen piju šumivé 1-2krát denně a to je v něm ani né 400mg a tabletky jsou normálně 500mg, takže mám ještě velké rezervy a asi je začnu využívat. Ať se děloha přepravuje, ale nemusí mě u toho strašit hraním si na pravidelné intervaly 😀 obzvlášť, když jdu na kontrolu až za 2týdny 🙂

jajdaelda
29. srp 2008

Dobré ránko holky...tak mám poslední den v práci a musím říct, že jsem si ho představovala trochu jinak 😠 Že si zabalím těch svých pár hrníčků, pošlu oznamujícího mejla na všechny nádraží, dám si s kolegy dortíček a kávičku a zatím mám od 8 hod do 14 hod samá jednání, ale co, nebudu se rozčilovat,mimi to nesvědčí...od pondělí bude havaj 😎, tedy relativní 😀 Od zítřka začínám pít maliníkový čaj...tedy, jestli se k tomu dokopu...i když vidina snažšího porodu mě asi přesvědčí,že to je ten nejlepší čaj na světě 😀

tanuki
29. srp 2008

Jájí, nemá se to pít až od ukončeného 35.tt? Teda ne, že by zrovna u čajíku to bylo tak důležité.. Já to taky plánuju+masáž hráze...člověk tomu musí trochu pomoci, ale i tak to může pak dopadnout všelijak 😀

Jinak, dnes jsem se v časopise dočetla, že kontrakce s intervalem 1hod jsou normálka. No super, stejně si ale dám víc magnézia 😀

ilci
29. srp 2008

taky se cpu magnéziem, ale stejně mi to břicho tvrdne
kontrakce teda žádné, mimčo se hýbe, tak snad je všechno OK
taky nechci aspoň ještě měsíc rodit 😀

MM se taky asi moc netěší, ale chce jít k porodu, aby mi byl teda tou oporou 😀
doufám, že tam nebude vydýchaný vzduch a on tam sebou nesekne

betina
29. srp 2008

ahoj holky,

tanuki, asi je to normální to tvrdnutí. Beru 6-8 těch magnézií a mám to taky 😠 jinak teda už dva dny mi začíná být teda herdek dvbě, návaly jako v menopauze, nevolnost od žaludku, zkrátka cítím se hodně divně. Tak verinku taky přemlouvám, at se nikam ještě netlačí.
V úterý jsme byli sMM taky na přeporodním kurzu a říkal, že jej to uklidnilo, že snad bude vědět, jak mi pomoct a snad nebude hysterčit 🙂

tanuki
29. srp 2008

Beti a nemůže to být počasím a tlakem atd? Mně je také přesně dva dny divně

betina
29. srp 2008

je to možný taky mě to napadlo. protože včera jsem šla něco vyřídit do banky a fakt jsem se přistihla, že místy vůbec nevnímám, co mi ta paní říkala.
Na kurzu nám říkali, že porod často začíná celkovým čáštěním-průjem, zvracení, ale to teda ještě naštěstí nemám. Jen prostě jak se to všechno blíží, člověk je už nervózní ☹

tanuki
29. srp 2008

😀 😀 to mi ani neříkej 😀 😀 já mám dnes průjem 😀 😀 ale myslím, že je to tím železem co beru, dost lidí z toho má zažívací obtíže...

betina
29. srp 2008

tanuki,

jj i zvýšené dávky magnézia způsobují průjem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru