III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
22. zář 2008

spíš jsem nemohla zabrat.... já přes den nějak spát nemůžu, nepovedlo se mi to za celé těhotenství ani jednou.... ☹ padám na hubu, ale ne zabrat... no co snad to doženu jinou noc.... 😉

betina
22. zář 2008

spetri,

tak dneska měj aktivní den a v noci budeš spát jak Růženka.

ilci
22. zář 2008

spetro, tak to nezávidím
zkus aspoň ležet, třeba nakonec zabereš

eliotka
autor
22. zář 2008

Holky, já už taky špatně spím. Nemohu dlouho usnout, třeba do 2 i dýl, tlačí mě břicho, pálí žáha, z tlačení břicha se mi pak chce furt čurat...
Přes den to taky moc nejde, tak se snažím aspoň odpočívat...

Beti a co ty, jak ti je?

ilci
22. zář 2008

stavy nespavosti mám teda fakt vyjímečně
celý den furt něco dělám, tak spím jak špalek

mikulka
22. zář 2008

Ahoj holky, taky už špatně spím. A to přes den dělám taky dost a stejně to nepomůže. Právě mě taky dost táhne břicho, nebo malý kope... Není to prostě už tak pohodlné pospáníčko. 😉

betina
22. zář 2008

eliotko,

no nic moc, pořád ze mě něco vytíká, ale plodovka to není-výtoky, ale brutus 🙂 včera jsme s manželem zkoušli teda sexíkovat a musím říct,dlouho jsme se takhle nezasmáli 😀 😀 o erotice nemůže být ani řeč a hlavně i já jsem z toho byla podrážděná, takže jsem zvědavá, co bude po šestinedělí 😠
v noci taky moc nespím, ale je pravda, že po obědě prostě tu hodinku chrupu a sotva do té postele zalehnu 🙂

oskarka
22. zář 2008

S tím spaním je to i u nás špatné. Všem hezký den.
Buď se mimi moc vrtí a tělocvičí jako blázínek, nebo mne už to břicho svou velikostí nedovoluje ležet ani na jednom boku, no prostě, někdy je to hrůza noc, někdy trošku lepší. A přes den neusnu, a když se mi to náááhodou povede, tak vždycky začne někdo v domě něco dělat - hlavně vrtat nebo něco zatloukávat - no, prostě jako naschvál.

ilci
22. zář 2008

no, já se těším, až se vyspíme u nočního kojení 😀
to teprve bude něco

spetra
22. zář 2008

no ilci: toho se děsím, jak budu protivná, když budu nevyspaná a do toho bude malý furt ječet...
jinak já spím většinou poslední dobou dobře, dnes to byla spíš vyjímka....

eliotka
autor
22. zář 2008

Toho se taky bojím, když se při kojení nevyspím vůbec, tak jak to na mě bude působit! 🙄 Abych nebyla extrémně nervózní či tak.

spetra
22. zář 2008

rehos už tu týden nebyla, tak se snad každou chvilkou dozvíme krásnou zprávičku... 😉

betina
22. zář 2008

holky,

tak jsem mluvila s kámoškou, co má týdenního chlapečka. Říkala, že prý porod je oproti tomu, co je ted,procházka růžovou zahradou a že se nemám bát, že je to rychlý. Ale ted je to prý hozný, doma ji pomáhá manžel, říkala, že nedělá nic jinýho než že kojí a spí a že vůbec kolikrát neví, jestli je den nebo noc. Že je to ted teda síla ☹
takže jdeme všechny povinně spat, abysme si aspon odpočinuly 😀

spetra
22. zář 2008

no jo no, první dny budou hrozně únavné... to je pomsta za to že si teď stěžujeme... 😉

radus78
22. zář 2008

Tak já si teda odpoledne zdřímla, to jsem zvědavá jestli budu spát v noci 😀

jajdaelda
22. zář 2008

tak já holky mám pocit, že cítím každý den navíc, ale zatím mimo polohy na zádech mi na boku problém nedělá..snad to tak vydrží.
tak pokud některá neporodní dnes do 17:45, tak budeme mít Váhy...tedy, pokud ty z nás, co mají termín kolem 15. nebudou přenášet o více jak týden..
na Rehos jsem tady taky už vzpomínala....myslím,že do týdne tu máme skvělou zprávičku.. 😎

jajdaelda
22. zář 2008

a další "na řadě" je radus....

betina
22. zář 2008

jajdi,

tak už teda máme asi všechny Váhy, přece jen těch 7 minut je dost nepravděpodobných 😀

radus78
22. zář 2008

holky tak nevím, ale malé se evidentně ven nechce 😀 Takže mě možná některá předběhnete...

betina
22. zář 2008

radus,

aby ses nedivila...může přijít během hodky a bude to mazec, že se divit nestačíš 🙂

ilci
22. zář 2008

taky MM vštěpuju, že doma nebudu nic dělat, jen kojit, přebalovat a spát
naštěstí se moje mamka nabídla, že by pomohla, tak mám v úmyslu na ni převést vaření 😀
ona si ale představuje, že se bude motat kolem prcka, tak snad se nepohádáme hned první den 🙂

jinak poradna dobrý, srdíčko opět ukázkové, jen bylo málo pohybů
... mají ho vidět večer, jak řádí 😀
čípek zkrácený a hlavička prý už hodně naléhá
mě spíš připadá, že mě prcek nějak častěji mlátí nohama do boku
ale možná už se provrtává dolů, tak si pomáhá kopáním noh 😀 😀

jajdaelda
22. zář 2008

ilci...tak to jsou dobré zprávy....
s mojí maminou taky pro začátek počítám...a vůbec se tomu nebráním 😉
překvapuje mě,že chtějí na monitor,aby byl prcek vzhůru...myslím,že to je spíš horší, když s sebou mydlí a musí se sonda posouvat..
chtěla jsem se zeptat na ten čípek - to Tě prohlíží dole? sorry za možná blbou otázku, ale mě prohlíží stále jen břicho, ale CS navyšuje, tak by mě zajímalo, jak to CS měří....
to my asi budeme mít spíš boxera než fotbalistu...neustále mě boxuje do boku, ale je to příjemnější než to kopání 😅

ilci
22. zář 2008

no, oni vždycky chtějí, aby se prcek hýbal, nevím, jestli třeba kvůli srdíčku nebo proč
poprvé sestra chtěla, ať se přetočím na bok, že by se jako pohl
ale všecko marný, ten má na doktory a sestry čuch, ten se ani nehne 😀
ta dnešní říkala, že asi odpočívá, tak jsem jí to odkývala
dr. mě vždycky prohlíží čípek dole a teď už několikrát i prohmat břicha a podle toho mi říkal polohu mimča

jajdaelda
22. zář 2008

tak to mě zase loví prckovo srdíčko a pokud se hejbe,tak si tu sondu pak podle něj posouvám
břicho mi taky prohmatává a to tak, že s ním zahejbe ze strany na stranu,že je prcek jak na houpačce..polohu si utvrzuje UZ. Tak nevím, jestli se jí mám ve čtvrtek na ten čípek zeptat ☹

spetra
22. zář 2008

Radus: to říkala kamarádka taky odpoledne a ráno měla prcka v náručí a to ještě 10 dní před termínem... 😉
ilci: mě se prcek vrtí moc během celého těhotenství, ale nohy moc nepoužívá až teď kope do boku...
jinak mě mamka taky přijede na první týden... tak uvidíme jak to bude vypada...
já jdu na kontrolu zítra, tak snad se něco dozvím...

ilci
22. zář 2008

mě hledala sestra srdíčko na 1.monitoru ve 30tt a od té doby je furt na stejném místě
prcek se mi hýbe hlavně doma, odpoledne začne a končí v noci 😉

já měla naposled ten velký utz, jinak jen ten prohmat
jako jestli poznal, že prcek tlačí hlavičku při kontrole čípku, nevím, on jak tam zajede rukou, moc příjemný to není 😀

ilci
22. zář 2008

jo a nález na streptokoka negativní 😉

spetra
22. zář 2008

ilci: super
u mě prohlídky vypadají jako u ilči...

ilci
22. zář 2008

spetro a už chodíš do porodky?

spetra
22. zář 2008

jj, zítra jdu po druhé...
abyste věděli co nás čeká 😉 http://horoskop.php5.cz/index.php?pg=58
http://mladazena.cz/scripts/detail.php?id=205152

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru