III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
29. zář 2008

hele jadviga...tak stále 2v1? A my už čekaly, že se ozveš už s mírama 😉
taky máme gumový kola,tak jsem zvědavá, jak dlouho vydrží..
holky...když to tak čtu...tak můžu při kojení vůbec něco??? 😀 S tím mlíkem je to opravdu zvláštní, protože jak mám jinak doplnit vápník, který mimčo vysává???
http://www.rodina.cz/clanek4698.htm ....aspoň něco málo...ještě se porozhlídnu..

jajdaelda
29. zář 2008

http://www.mambaby.com/articles/cs/3384 ...no jo, je to tak...i tady mlíko nedoporučují ☹

jajdaelda
29. zář 2008

ha.... a tady... http://www.babinet.cz/clanek-1700-zakazana--str... doporučují vypít až 1 litr mlíka....tak si vyberte 😅 😠

spetra
29. zář 2008

myslím, že si mi nevyberem.... opravdu budem muset koukat na prcka jak na to reaguje... jj,, je to dietka... ☹

ilci
29. zář 2008

já mám plodovky dost, placenta je už zralejší, ale pořád dobře vyživuje

jinak s těma potravinama - třeba ty jahody jsou hodně silný alergen
ale nepít mlíko jsem neslyšela
člověk si fakt nevybere
nad kafem jsem přemýšlela, teď piju hodně slabý, jestli budu moct i při kojení

jinak my máme taky nafukovací kola, páč ty plastový jsou vhodné jen pro rovný terén, jinak to prý dost skáče

hlavinka
29. zář 2008

Ja bych to asi moc neresila. Pokud se dite osype, tak vysazovat zname alergeny, ale pokud ne, tak nic. Navic v brisku taky bralo z toho, co mamka snedla. Ja ziju na jogurtech (a i tak mam malo vapniku), takze s tim nehodlam koncit pri kojeni (pokud tedy nebude mit alergii).
Jinak vim, ze se prodavaji jakoze vitaminova mleka (ale ne s kravskym mlekem) pro tehotne nebo kojici, takze to by treba resilo....Ale nevim.

hlavinka
29. zář 2008

Ilci: myslim, ze ani pak slaby kafe nevadi. Ale ja treba piju Caro, ne nejak casto, ale je dobry (mozna mi chutna vic nez klasicky kafe), takze to pak nebude problem.

ilci
29. zář 2008

no, já to radši dodržovat budu - žádné džusy, citrusy, koření atd.
kafčo uvidím, ať zas není dítko závislé na kofeinu 😀

mila12
29. zář 2008

to o tom mléku taky slyším prvně, nám radila na kurzu pít:
- neperlivou vodu, džus málo a jen ředěný, Meltu, Gravimilk, čaj pro kojící
- ovoce určitě ne ananas a jahody a jíst jen jeden druh více dní a pozorovat případnou reakci...kdyby se to střídalo, tak to bysme nepoznaly z čeho se osypou ty naši drobci. Já to taky hodlám dodržovat.

betina
29. zář 2008

jojo holky,

s tím jídlem je to asi pravda, budeme muset pozorovat miminka. No s tím mlíkem, já dřív pila takový to odtučněný, což podle mě mlíko ani není a pak jsem na něj dostala takovou averzi, že piju jen to hodně tučný 😀

a s tou zeleninou-nadýmavou určitě nebudu, ale nějaký ovoce a zeleninu jíst musím,e co by si potom to miminko z nás vzalo ☹

eliotka
autor
29. zář 2008

Beti, jj, myslela jsem 3300 g 🙂
Gravimilk jsem si koupila na zač. těho, pak jsem ho kvůli nevolnostem nemohla, ale při kojení ho zase zkusím. 😉
To je dobrý, jíst jeden druh ovoce a pak prostřídat. Stejně budeme mít miminka na podzim a zimu, to moc dobrého ovoce není. Nám radili hlavně jablka a banány.

ilci, kafe se fakt může, ale po kojení, tedy mezi kojeními. Já také piju slabé, takže to by vadit nemělo.

mila12
29. zář 2008

já piju kafe taky slabé s mlékem, jedno denně, tak to si klidně dám i nadále
to ovoce je fakt děs hlídat, komu by taky chutnalo pořád to samý dokola několik dní

hlavinka
30. zář 2008

Mila: to mas pravdu, uz tak je dost problem vybrat jidlo, ktere je zdrave a cloveku chutna, natoz jeste aby se po nem nenadymal....á mimi nemelo alergiii....

baji
30. zář 2008

ahoj holky, zdravím po delší době, nějak se mi sem nedaří dostat, buď jsem v jednom kole nebo nefunguje net... 😖
tak kolik máme miminek? 😉

hlavinka
30. zář 2008

Ahoj Baji: asi zatim zadne, ackoliv dneska se sem jeste holky nedostaly, tak ze by uz? 😅
A jak je Tobe? Doufam, ze vse OK....

baji
30. zář 2008

no těchle posledních pár dnů už je to naprd, ale co člověk nadělá, aspoň se těší na porod, že už to skončí 😝
koukám, že máme vybraný stejný jméno 😉
a kde se chystáš rodit? já v Krči..

hlavinka
30. zář 2008

To Ti verim, ja nemam tak velky bricho, jako je v 38 tt, ale uz to pocituju. Clovek je nevyspalej, nic moc neudela a strihani nehtu, holeni a jiny veci jsou opravdu radosti 😅

No, jeste pro nej nejsme uplne rozhodnuty, ale libi se nam moc (dobre jste vybrali 😀 )

Ja se chystam rodit v Podoli. Do Krce to mam mozna bliz, ale zas je tam spatna doprava na ty predporodni prohlidky, takze jsem zvolila Podoli (jsem z Modran).

jajdaelda
30. zář 2008

ahojky...no, maminou je Rehos - zatím nemáme více info a od včerejška je maminou radus, tak čekáme za pár dní nějaké info...

baji
30. zář 2008

ahojky jajda, takže zářijovky nám porodily a teď jsou na řadě říjnovky, co 😉
oběma maminám moc gratulujeme 😵

spetra
30. zář 2008

Maminky:

Rehos
Radus78

Skoro maminky:

1. Betina 1.10. holčička Verunka
2. Mila 12 3.10. chlapeček
3. Jadviga 4.10. holčička Ella
4. Lili03 5.10. chlapeček
5. Marci 5.10. chlapeček
----------------------------------------------
6. Eliotka 7.10. ?
7. Mikulka 8.10. chlapeček
8. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
9. Tanuki 11.10. holčička Verunka
10. Ilči 11.10. ?
11. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
12. Oskarka 16.10. ?
13. Baji 20.10. holčička Kristýnka
14. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
15. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek
16. Chiwule 28.10. holčička Anetka

spetra
30. zář 2008

jj, pokud ji nikdo nepředběhne tak je zítra na řadě Betinka s vyvolávaným porodem - tímto držím pěsti, nech je vše v pořádku a proběhne to rychle... těšíme se na zprávu.... 😉

Já přišla z poradny, monitor v pořádku, dokonce i můj tlak v pořádku.... ale jak to vypadá s porodníma cestama, fakt nevím.... ☹ objednána za týden a poučena po jak dlouhé době do porodnice... 😉
Prohlídka byla dnes nebolestivá....
těhotenskou průkazku už mám celou popsanou, tak už bych tam ani nemusela... 😅

jajdaelda
30. zář 2008

spetra: za týden..to už máš skoro termín 😉

spetra
30. zář 2008

jajda: no právě 😉

betina
30. zář 2008

no holky je to hrůza, já dneska makám jako šroub, abych na to nemyslela, ale prdelka mi cvaká strachy 😀

spetra
30. zář 2008

beti: to věřím... drž se....

jajdaelda
30. zář 2008

beti: budeme Ti moc držet pěstičky....
kdepak máme dneska ilci?

spetra
30. zář 2008

jajda: že by ILči čekala, až ji tu budeme postrádat 😀 nebo že by tentokráte v porodnici... 😉

jajdaelda
30. zář 2008

tak právě jsem se dozvěděla, že kolegyni se 20.9. narodil kluk - termín měla 1.10. Byly jsme u nás v jednom koutku celkem 4 těhu - s měsíčním odstupem...a všechny máme kluky 😀 , tedy, ty tři kolegyně na 100%, u mě se teprve uvidí 😉

betina
30. zář 2008

no ti kluci prý jdou dřív, že se v bříšku tolik nefintí jak holčičiky 🙂

spetra
30. zář 2008

jj, to se říká, že holčičky rostou do krásy... a pánové jsou většinou už dost vypasený tak jdou dřív...
mě v porodnici říkali, že teď se rodí téměř jen kluci... a já mám kolem sebe jen holčičky.. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru