III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
6. led 2009

jajdi, do poradny jdeme ve čtvrtek. Dneska jsme byli na plicním zkontrolovat očkování proti TBC. Máme to prý na jedničku 🙂

radus78
6. led 2009

beti, my máme podle nepřesné váhy tak 5,30 na to že jsou holky od sebe jen jeden den a ta naše byla při porodu o kilo těžší, tak mě děsí, co mi řeknou. ☹

spetra
7. led 2009

ilci: když je nachlazené mimčo, tak se hexa opravdu posouvá
beti: jé vy jste aktivní hned 3 kroužky... 😉 To tu u nás ani není... My jsme si domluvili od konce ledna plavání a od pátku by mělo být cvičení... Tak dej vědět jak se líbilo.
jajdi: to je mi líto. Já mám pocit že to je na světě tak zařízené, že když se do rodiny narodí mimčo tak +- rok někdo i odejde.... ☹
tanuki: tak tohle buzení jsme měli 3 dny a viděla jsi jak jsem z toho byla neštastná... tak držím palce nech tyto noci odejdou a jsou krásné jak ty naše... teda doufám že vydrží... usne cca v 20:30 a spí až do cca 4:30 nonstop. K ideálu chybí to, že pak už je ráno....
já už se s jídlem taky trošku mín hlídám, když se prdíky zlepšili... 😅
zkoušku na zítřek jsem vzdala a to to měla být ta nejjednodušší... ☹ 😠

ilci
7. led 2009

taky se nám neopírá o předloktí
když to zkouším, narve si pěstičku do pusy a spokojeně si leží a dudlá
jinak dneska v 5 ráno pořvával, MM akorát vstával do práce, tak jsem si prcka dala do postele a vzbudilo mě, jak mě otlapkával
ta potvůrka se překulila až ke mě 😅
ještěže se nekoulel na druhou stranu, tam by spadl na zem

jinak se mi zdá ta jeho rýma ještě horší 😠

spetra
7. led 2009

u nás taky se neopíráme o předloktí, pást koníky nás obecně štve....
Jdete dnes ven?

ilci
7. led 2009

u nás je -5,5 a sněží
chtěla jsem jít zítra na převážení, ale možná tam skočím dneska, mám to u baráku, pak na nákup a asi domů
chodníky u nás nic moc, blbě se jezdí

ilci
7. led 2009

jinak v telce říkali, u novorozence chodit do -5 a u kojence do -10
ale já stejně chodím max do -6, ono to není extra příjemný ani mě, chodit si v těch mrazech a když fučí, to už vůbec

jajdaelda
7. led 2009

spetra...jo jo, taky mi to tak přijde...když odešel taťka, tak se narodily mýmu bratránkovi a sestřence dvě krásný holčičky...
my chodíme tak do těch -5st. Dneska jedu ale k mamině, bude hlídat, protože jdu na jednání do práce...

u nás nejsou kroužky žádný...budu muset dojíždět minimálně na Dobříš - 7km anebo do Příbrami....

krásná noc pokračovala - 20:00 - 3:15 - 3:30 - 7:00...taky mi přijde,že už se míň kroutí a prdíky ustoupily...jen to kadění je pořád nějak hlenovité ☹

na školu nějak nemám vůbec náladu...

betina
7. led 2009

no holky, tak u nás máme poslední dobrou zase nový trned ve spaní, vstáváme po 5 😀 já už se musím smát, protože mě za chvilku asi totálně hrábne 😀

ilci, tak to naše mimča koníkujou stejně, verča si taky narve do pusiny pěstičku a je taaakhle spokojená 😀

ven mám v plánu jít, ale taky jsem to včera slyšela a jestli bude víc jak -6, tak nejdu. Ted chodím tak na půl hodky, taky musím se psem a ten chudák taky mrzne 😀

ilci
7. led 2009

tak jsem zpět z procházky, sněží jak o vánocích, chodníky opět neprohrabané
u dr. byl nával, tak to zkusím zase zítra, ať vím, jestli prcek přibírá

beti, tak asi se jim takovéhle koníkování zamlouvá 😀

betina
7. led 2009

tak jsem byla na tom tancování, bylo to fajn, ale myslelal jsem si, že tam bude větší zapojení miminek...bylo to spíše pro maminy a těhulky, prostě břišní tance.

hoky, vím, že jste se o tom bavily, ale....budete dávat očkovat miminka Prevenarem?

jajdaelda
7. led 2009

beti..tak to Tě lituji,protože to znám moc dobře...do pondělí jsme to měli taky...někdy i ve 4 😝

My Prevenarem určitě budeme očkovat,ale asi až po hexa...nevíte,jestli to je už schválené?

tanuki
7. led 2009

tak u nás už byla noc OK - šla spát v 8 a buzení v 1, ve 4:30 a v 7..a ještě jsem jí přiměla spinkat do 8mi 🙂 Už jsem jí zkoušela dát i jednorázovku - jestli jí nebudí látkovka, ale ne.. myslím, že se delších intervalů asi jen tak nedočkám - ptala jsem se a já i muž jsme se v noci dlouho budili na něco do bříška 😀
Beti, no doufám, že si to ta tá madames ještě rozmyslí a bude spinkat ráno dýl!
Teda vy jste všechny tak aktivní 😉 My snad aspoň vyrazíme zas na běžkdy- je tu fajn vrstva sněhu, takže ani nebudeme muset na hory 🙂
To je fajn, že jsou prcci na tom s pasením tak nějak stejně 😀 😀 😀 Verunka začne hledat na podlaze prso 😅 Případně kope střídavě nožičkama, vydává urputné snažící se zvuky a když jí člověk ty nožičky zapře, tak se plazí 😀 s čím dál urputnějšími výkřiky 😀

Jájo, jak jde to prodlužování intervalů? U nás se spíš zkracují 😝 Dnes večer jsem šla nakoupit, slečna 2hod po kójo řvala hlady jak kdyby jí na nože brali! Přišla jsem dom, taťka úplně vyřízený..že teda přebalování mu vůbec nev, ale pláč nezvládá 😉

ilci
8. led 2009

nám se prcek včera při koníkování hned napasoval do kleku
tak jsem ho cpala do lehu a prostě se mu to nelíbí, tak klečí
taky vám děti tak děsně slintají? prcek má furt plínku kolem krku a utírám
ale on ji rád žužle, tak se vlastně utírá i sám 😀

nad prevenarem dumám, prý je to nejlepší dohromady s hexou
ale prcek je furt nachlazenej, takže by se očkování mohlo posunout
uvidím, co řekne dr.

ilci
8. led 2009

jako do kleku jen nohy, hlava je furt na podložce s pěstí v puse 😀

spetra
8. led 2009

s prevenarem taky stále přemýšlím, asi si nechám poradit od doktorky
taky jsem se chtěla zeptat, jestli vám prckové slintají... T. poslední dobou dost....

jajdaelda
8. led 2009

Kuba je jak slinta obecná...pořád hledáme zuby a nic 😀

tanu...intervaly jdou dobře... v neděli po 2,5 hodinách a od pondělka většinou po 3 hodinách...a ani moc neprotestuje...tak když jedeme po 3 hodinách,tak ušetříme 2 koja za den 😉 Dneska jsem vlezla opět s malým na váhu a už jsme na 7kg 😅 ,tak to jsem na to příští týden zvědavá..

ilci
8. led 2009

včera se mi zdál Mikeš nějak nenažranej a pak jsem zjistila, že jsme jedno krmení zaspali
bodejť by pak nechtěl nášup 😀
my jíme tak 5-6 x za den, ale krmení trvá skoro hodinu

jajdaelda
8. led 2009

ilci..byli jste na převážení?

betina
8. led 2009

ahoj holky,

tak my byly u dr.máme 5333 g a 60,5 cm, tak je šikulka mrnous jeden můj 😀

jinak jsem se dr.ptala na prevenar, řekla mi, že mi jej nedoporučuje, že je malá zdravá, nebývá časti nachlazená a kojím, takže by měla mít vysokou dávku imunity, tak ještě uvidím, ale asi nebudu dávat.

jajdaelda
8. led 2009

beti,tak to je šikula...

no, dle mé dr. zase takhle malé děti nebývají nemocné,právě díky kojení ...
já do toho očkování půjdu,protože jak já,tak manža jsme trpěli na dutiny,já i na záněty středního ucha a vzhledem k tomu,že jde o kapénkovou nemoc a doba virů a bacilů se blíží a plánujeme jezdit mezi lidi,tak ho raději nechám oočkovat... a taky mě přesvědčil tenhle argument:
"V neposlední řadě pomáhá očkování proti invazivním pneumokokovým onemocněním předcházet rostoucí rezistenci vůči antibiotikům, protože chrání před nemocemi léčenými převážně antibiotiky. Díky řidšímu užívání antibiotik se oslabuje rozvoj rezistence infekčních činitelů vůči antibiotikům, která si tak déle udrží svou účinnost."

dneska dávají doktoři antibiotika na všechno

ilci
8. led 2009

tak prcek jde z extrému do extrému
napřed nám hrozila nemocnice, že přibírá málo, teď máme doma otesánka
za poslední měsíc přibral 1,6 kg
nevěřila jsem vlastním očím
za chvíli doženem Kubu kubikulu
no, ale máme cca 5650g, měřit jsme nenechávala, páč za týden máme 3měsíční poradnu
rýma prý na očkování nevadí

dostali jsme antibiotické kapky do očiček, pokud to nebude za týden lepší, jdem na oční
v lékárně mi říkali, že po kápnutí nechat chvíli oči zavřené
tak jsem se smála, že u 3měsíčního prcka to asi nehrozí

ilci
8. led 2009

nad prevenarem furt uvažuju, mě dr. tehdy říkala, ať si to uvážím a že je to nejlepší píchnout s hexou

radus78
8. led 2009

Ahojky holky, tak my byly taky u dr. v průkazce máme napsané 5440g a 60,5 cm, ale já mám dojem že se dr. utla a že jí sestřička hlásila 5340g. Jinak s přibíráním jsme na spodní hranici. Mám jí zkusit dát i druhé prso, že je možná líná sát. A sestřička mi radila, ať zkusím udělat poloviční dávku Nutrilonu a zkusit jí to po kojení dát, jestli to bude chtít. Když ne tak je najezená. Hexu jsme nedostali, protože Anička je teď hrozný uřvanec a nechce vůbec spát přes den, i když je úplně hotová. Může to prý být i tím mlíkem, tak ji nechtěly ještě dráždit očkováním. Takže za měsíc. Včera naspala od 6 ráno do 9 do večera jen 2 hodiny. Zkusili jsme ji dát do postýlky, jestli usne sama. Po půl hodině řevu jsme to neprodýchali a vzali ji. Nešla vůbec utišit. Uspalo ji až v 9 kojení. ☹

ilci
8. led 2009

radus, tak třeba je fakt hladová
my máme celkem klid, co dokrmuju UM
líp spí, je pohodovější
spodní hranice je prý 150g/týden, kolik máte?

radus78
8. led 2009

Ilci,no bylo to těsně pod 150 g. Kdyby přibírala přesně 150g, tak by měla mít 5500 g. Ale dr. říkala, že to je ještě v poho. Naše dr. je nemocná, tak tam byla nějaká na záskok.
Dokrmuješ po každém jídle? A kolik? Teď si čtu manuál na obalu a koumám, na jak dlouho to balení vydrží.
🙂

ilci
8. led 2009

napřed jsem dokrmovala 70ml po každém kojení
ale kadil tak 2x týdně, zato hodně, a dr. v nemocnici říkal, ať to zkusím zvýšit, že asi všechno spotřeboval
tak dávám 100ml
někdy trochu nechá a když se mi zdá, že vypil hodně MM, udělám tu menší dávku 70ml
občas mu stačí jen MM, ale zase vydrží třeba jen tu hodinu
podle váhy by měl vypít tak těch 850ml za den, takže v UM to dělá 600ml
ale jak je vidět, přibral dost 😀

radus78
8. led 2009

a přikrmuješ normálně z flašky?
Mám strach že přestane chtít úplně moje mlíko. K dr. máme jít až za měsíc. Překvapilo mě, že mě nepozvali třeba na nějaké převážení za týden, ale to bude asi tou jinou dr. A Anička tam tak řvala, že jsem se zapomněla zeptat.

ilci
8. led 2009

jj, když prcek řvával, taky jsem půlku věcí zapomněla
zkoušela jsem stříkačkou, ale šlo to blbě, tak dokrmuju z flašky
napřed jsem dokrmovala jen moje odstříkaný mlíko, teď už měsíc UM a kojím furt, musím teda s kloboučkama

radus78
8. led 2009

taky jsem přemýšlela, že zkusím nejdřív něco odstříkat a dát jí moje mlíko. Tak uvidíme. S kloboučkama kojíš kvůli bradavkám nebo na to mají nějaký vliv?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru