III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
19. led 2009

njn, všude stejný... mně jí zas jednou za 3hod nepřebalili, i když byla v látkovce..takže pak trochu nastydla odspoda a furt učůrávala. Nejhorší je, že je na to člověk upozorní.. a oni to berou tak, ež dokud si nestěžuje, tak jí nepřebalí. A přitom ona to dává najevo, jen u toho nebrečí, ale kníká.

Spetro, tak už mám taky manducu, měla jsi u toho, návod, fakturu? 😕

tanuki
19. led 2009

příprava do práce ke studiu, to bych taky nedala

spetra
19. led 2009

ahojky, tak jsem dneska zvládla nějakým zázrakem 2 zkoušky... o víkendu jsem už fakt myslela, že s tou školou praštím.... ☹ ted jsem naštěstí nabuzená, ale unavená z toho nočního učení... když tomášek celé dny jen brečel tak jsem byla ráda, když jsem si na hodinu odpočinula učením, ale ted když už je lepší, tak si s ním chci hrát a ne se učit...
tanu: návod jo a jenom nějaký obyč doklad

betina
19. led 2009

jajdi,

jj ty miminka spí na zimě dlouho a hezky, malá taky,jakmile ucítí čertsvý vzduch, zaklapuje očka 😀 jajdi a prosím tě, když se učíš a pracuješ, kolik hodin teda za nic spíš? si fakt nedokážu představit...

ilci, já sio myslím, že s těma rodičema je to všude stejný. alespon u nás taky občas dojde na zkraty, protože prostě máme na spoustu věcí odlišný názory. a úplně nejvíc se bojím, že jakmile tam třeba malá jednou bude na prázdniny, vrtí se mi úplně jiný dítě a to bych teda asi vraždila 😠

jajdaelda
19. led 2009

beti, já se právě neučím...dělám jen seminárky, kterých je letos požehnaně a ke všemu chtějí obsáhlý...ježiš, jak mě to nebaví... 😠 učit se budu muset teď, protože 6. a 7. 2. budu dělat 3 zkoušky a do té doby musím ještě odevzdat 5 seminárek...do práce dělám věci na zítra,pak to snad poleví a vrhnu se na školu...jenže doma už mám 2 koše prádla....
dneska mi přišly golfky,co jsem objednala přes koníka...mám z nich fakt radost...i Kubovi se líbí 😀 teď ještě nějakou tu nosičku...

holky, už jste přemýšlely o nějaké ohrádce na hraní?

tanuki
19. led 2009

Beti, no já taky nemám nejmenší chuť jí tam posílat na prázdniny 😀 Ale tchán jí zbožňuje, tak snad to nakonec nebud tak hrozné. Má 2syny, tak si moc přál holčičku..

Spetro, já nemám ani návod ani doklad 😅 jí budu muset písnout... No a naše blbá pošta..já to opravdu nechápu. V pátek jsem si tam vyzvedávala hrazdičku..a dnes jsem měla ve schránce výzvu na manducu ze 14.1. 😠 😠 😠 opravdu divné, že to ani minulý týden neměli v počítači, kdyby ano, tak by mi to dali..

Veru dnes zas byla na přednášce, tak tam spinkala, ačkoliv doma dopo spí 30min 😀 a dokonce jsme vstávaly v 8:30, takže opravdu moc dlouho vzhru nebyla!

betina
19. led 2009

tanuki,

tak to nebyla moc zajímavá přednáška, když ji Verunka prospala 😀

jajdi a jaký golfový hole jsi objednala? máš obrázek? já se totož na léto hrozně moc těším, ř´že si taky nějaký pořídím a že to bude lehký!!!!! máme lehkej kočárek, ale prostě hluboká korba je těžká holt

ilci
20. led 2009

tak dnes od půl sedmé ráno v postýlce podivné zvuky, jsem si napřed myslela, že prcek tlačí a od se přetáčel v postýlce, ne na bříško, ale nohy měl v místě hlavy a naopak
taky se naučil pěkně ječet a když k němu člověk přijde, tak se chláme
asi se mu ty zvuky, co vydává, líbí nebo co
ale v 11 v noci v paneláku nic moc 😀 😀

naši se furt těší, jak u nich bude prcek na víkendy
no nevím
ale zase s našima si víc pokecám na rovinu, případně jim "nadám", když něco není podle našich pravidel
s tchánovcema je to horší, tam mám odstup
navíc tchýně je ten typ, co si představuje, že dítě se krmí přesně podle nějakého rozvrhu, má být zavřené furt v ohrádce, nemá se nosit apod.

betina
20. led 2009

ilic, jako bys mluvila o mojí tchýni. jen se mi prostě nelíbí, ž rodiče nejsou schopní akceptovat, že už my jsme rodiči, tudíž výchova bude probíhat dle našich pravidel 😠

ilci
20. led 2009

o tom jsem měla pokec s mamkou, že by měla dodržovat naše pravidla a ona furt jo, jo a pak z ní vypadlo, že si to budou stejně dělat po svém
přitom taky neměli rádi, když jim do naší výchovy kecali jejich rodiče 😉

ilci
20. led 2009

tak krev máme dobrou, prý uděláme kontrolu v půl roce
jinak prcek fakt ječí s potěšením, když k němu dojdu, řehtá se
ale sousedi si musí myslet, že ho tu mučím 😅

tanuki
20. led 2009

veru má zas dnes kňourací den. Opět, když potřebuju nejvíc šprtat. Tak si říkám, jestli třeba ze mě necítí nervozitu.nebo to dělá naschvál 😀

jajdaelda
20. led 2009

ahoj holky, tak mám za sebou náročnej den v práci 😔 Prcek byl skoro celý den u tchýně, zvládli to na jedničku... a "hurá" na školu 😒

beti, ty golfky jsou zn. Babydream,dám je do albíčka...nejsou asi jedny z nejlehčích,ale mají robustnější kola,což do toho našeho terénu potřebujeme.

s tou výchovou...taky jsem oběma babčám řekla svý,ale ve finále jsem ráda,že se o prcka postarají,tak pokud na něj nešišlají a neustále nechovají,tak ať si jedou po svým...musím důvěřovat 😉

ilci...vše nejlepší k svátku! 😀 (snad jsem se nesekla 😉 )

jajdaelda
20. led 2009

ilci...ta rehabilitace vás čeká? Zajímalo by mě, co Ti na to pasení doporučí...Kubula taky nechce nějak pást

radus78
20. led 2009

ahoj holky, tak s těma babičkama mi mluvíte z duše. Tchýně si dokonce nechala vrátit starou postýlku, že prý ji bude mít doma, aby mohla hlídat. Jsem jí neříkala, že až ona bude hlídat, tak to dítě už nebude spávat v postýlce. A i kdyby někdy hlídala, tak se jí opravdu neoplatí kvůli tomu zakopávat o postýlku. Anička to stejně vyřešila za nás. Včera u nás byli tchýňáci a Anik, když se podívá na tchýni, tak spustí takový řev, že to rve uši. 😠

jajdaelda
20. led 2009

radu 😀 😀 😀

ilci
20. led 2009

jajdi, díky za přání 😉

dneska mi dr. říkala, ať se neleknu, že některé pracovnice na té rehabce jsou hustý, že maminy dost vynervujou, tak ať se prý z toho nesložím
tak se fakt těším 😠

radu, tchýni naopak její sestra nabízela postýlku na půjčení a ona nechtěla, prý na co
a pak skáčou po prckovi kočky apod., nebudu se opakovat 😉
takže se nesmí divit, že u nich prcka furt nosíme a radši nedáme z vaku 😉
no doufám, že nás zase dlouho na návštěvu nepozvou 😀

tanuki
21. led 2009

holky, tak Veru se v noci budí po hod, max dvou. jsem zoufalá... Předtím to nedělala, tak nechápu, co se děje. Usne až u prsa.. takhle to nejde. Beti, tys jí někdy v noci zkoušela nechat plakat? nebo prostě kojíš a kojíš.. ☹

ilci
21. led 2009

tanu, tak to je blbý, to se moc nevyspíš
mě se prcek častěji budil, když měl větší rýmu, teď už je to lepší

jajdaelda
21. led 2009

tanu...myslím,že hlady to v noci nebude...nestačí jí jen uhoupat nebo dát dudlíka? My jsme ze začátku nechávali brečet..

tak Kubula už prý rýmu nemá - mě se to zdá stejné,takže má píchnutou hexu ,tak teď jsem zvědavá na reakci tbc....a koupila jsem mu i 1.dávku prevenaru

betina
21. led 2009

tanuki,

to mě moc mrzí ☹ , ale já ji nenechávám vybrečet ☹ nemám to srdce a nechci budit sousedy 😀 děkám to tak, že si myslím, že prostě v, proč to dělá, taky se ti může měnit složení mlíčka a proto vyžaduje častější kojení. ono to zaky u nás tak někdy je a většinou se to tak max.do týdne srovná, ale já vypadám jak vyoraná myš 😀

jajdaelda
21. led 2009

tanu...určitě to bude dočasný...holt katdý den i noc je jiný...

jinak s tím pasením nám dr. říkala,že ve 3 měsících se nic neděje,když nepase,že tomáme zkoušet..

spetra
21. led 2009

tanuki: to je mi líto, že se V. takhle budí... snad se to brzy srovná... já ho nechala asi 4-krát vykřičet, pak se mi budil ještě častěji.... já brečela za zdí s ním... a od té doby jsem úplně alergická na jeho pláč... takže jsem se rozhodla, že zatím ho vykřičet nechávat nebudu... tak do toho půl roku a pak se uvidí.... takže vydrž... držím palečky, nech V. spinká jako andílek... 😉

tanuki
21. led 2009

díky za podporu. Já jsem spala trochu včera odpo, takže jsem docela fresh 😀 spíš taková omámená..ale asi to na mě brzo spadne. Houpání by možná stačilo, ale neměla jsem sílu to zkoušet.. Dokonce třeba jen dát trochu cucnout, pak dudlíka zabralo..na hodinu.. 😀 😀 😀
Za noc dvě totálně nacucaný pampersky. Ve čtvrtek jdem k dr, tak se poradím, asi bdue pěně vážit, když tak žere 😀
Taky mi přijde, že ej ten typ, že spíš než vybrečet se..je pak víc k neuklidnění. Zkoušela jsme to ejdnou, ale vydávala pak úplně šííílenééé zvuky, tak jsem šla konejšit, samozřejmě se na mě začaa usmívat, že jí jdu zachránit,,to je pak člověku opravdu do pláče 😔

betina
21. led 2009

tanuki,

ano člověku je to líto, ale jsou to malí vyděrači..aspon ta moje cácorka. Tahám ji všude sebou, nesmí spustit mamku z očí. a když vařím, mám ji v lehátku, povídám na ni a stejně za chvilku začne řvát, vztekat se, házet hračky okolo sebe, protože se chce nosit a houpat a dělat kraviny...to pak svádímě souboj, kdo to dýl vydrží a samozřejmě vždycky vyhrake verunka 😀 jenže je rozdíl mezi pláčem a vztekem a verunka, tak ta se umí vztekat na jedničku 😉 😠

radus78
21. led 2009

beti, zjišťuju, že jsme na tom stejně. Taky máme takového maminčáka. Já už pomalu vařím jen o víkendu, když je MM doma. Uvařím si vždycky dopředu a přes týden buď jen ohřívám nebo je to nějaká rychlovka. Stačí jít na záchod a je řev.😠

Jinak se nám asi podařilo překonat laktační krizi. Momentálně mám mlíčka dost a malá nám snad začala prospívat. Vážila jsem jí po týdnu na váze, které se sice nedá moc věřit, ale ukázala nám přírůstek 220 g. 🙂 Nemůžeš mít Tanuki taky růstový spurt? Bývá ve 3 měsících. My to překonali asi za 4 dny, ale bylo to peklo. 😠

ilci
21. led 2009

tak vybrečet nenechávám, pokud to není takové to fňukání, že ho něco nebaví nebo tak
on spíš dost brečí, když nemůže sám usnout, to jsou někdy hysteráky
a je teda fakt, že už taky začíná víc pofňukávat, když odejdu z místnosti a on mě nemá v záběru
taky ho už nebaví jen ležet, chce se nosit, aby měl výhled na nové zajímavé věci, hlavně co jsou ve vyšších polohách
dneska jsem ho nechala čučet v kuchyni na pračku v chodu, byl aspoň chvíli klid
jinak vařím večer, mám třetí porci na druhý den k obědu, protože s prckem člověk nikdy neví 😀

tanuki
21. led 2009

jojo, taky čím dál víc kňourá 😠 A vůbec, ty zvuky jsou hrozná legrace

jajdaelda
21. led 2009

tanu..tak co, odpočinula sis trochu alespoň přes den?

jo jo, z ležení má Kubulín taky hysťák, chce minimálně sedět,nejlépe se nosit ve výškách...jenže těch jeho 7 kilo se fakt pronese 😵

radu,tak to je hezký přírůstek

spetra
21. led 2009

my máme problém jako ilci: prostě chce se mu hrozně spát ale nejde to, tak řve jak tur... dokud ho neuhoupám na míči nebo nevyvezu v kočáru.... v podstatě nikdy neusnul jen tak sám v postýlce nebo kdekoliv jinde... ☹ Kńourat už taky začíná, když ho něco nebaví...
Tanuki co Verunka na manducu? T. se moc nelíbí, ale snažím se ho trošku přesvědčit... zkouším ho v ní přes den uspávat... aby si na ni aspon trošku zvyknul....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru