III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

radus78
3. kvě 2009

my dneska zkusili Anika zvážit a má prý 8,4, takže oproti Verunce fakt rozdíl. Nám tehdy, když nechtěla moc přibývat hodně pomohla mléčná kaše. Aspoň já si to myslím. Protože než ji začala jíst tak přibývala na spodní hranici. A to ji nejí plnou dávku. 😅

ilci
4. kvě 2009

tanu, tak snad bude malá brzo fit

jdu dnes vrátit nosítka
do včera vedlo mírně ergo, ale pak jsem zjistila, že když dám prcka na záda, spona na bederním páse mě tlačí do kosti a MM taky
kdybych měla bederní pás v pase a ne na bedrech, tak je to OK
ale asi kvůli bedernímu pásu zvítězí manduca, ta má zapínání uprostřed
ale zatím jsem se s tím nějak vnitřně nesrovnala 😀 😀

radus78
4. kvě 2009

kdepak máme Beti s Jajdou?

Já o víkendu vařila. Kuře s mrkví, cuketou a bramborem. Malá se v pátek tvářila, že ji chci otrávit. Něco málo snědla, ale druhý den už to baštila. Dneska zas dostala skleničku a evidentně ji to jede víc 😠

jajdaelda
4. kvě 2009

ahoj holky...su tady...
byl docela fofr....
očkování bylo bez následků...naštěstí...
Kuba zjistil, že se umí plazit, občas i dost rychle,takže teď už ho nemůžu nechat bez dozoru...právě vyhazuje DVD ze skříňky... 😠 😀 ...teď tahá proutěný košík,co máme na dřevo...
dneska jsem byla poprvé v práci na celý den, resp. od 8-16...zvládla jsem to a moje mamina s prďolou taky, i když toho má díky tomu,že leze, docela dost....bylo hnusně,tak nemohla ani vyjet s kočárem...mě bylo smutno,ale uteklo to strašně rychle...uvidíme,jak to půjde dál
s jídlem fakt nevím,kolik mu dávat,ale v pátek Kuba snědl 200g zeleniny, 200g ovoce (přesnídávky už mu standardně dávám 2 😅 ), a 200ml kaše a k tomu 3x kojení přes den...myslím,že to je dost, ale Kuba se tváří,jako že bych mohla klidně přidat...hlavně tu zeleninu a ovoce

jajdaelda
4. kvě 2009

je kouzelný, když si něco vyhlídne,jak se za tím urputně sápe 😀 a ten výraz blaženosti,když toho dosáhne 😀

ilci
5. kvě 2009

prcek má taky 200g zeleniny a ovoce, teď přes den 2-3x kojo + UM a pak ještě 2x kojo + UM v noci
doufám, že zase nezačne moc přibírat 😅

jj, dětičky jsou super
včera jsme byli v MC, byl tam skoro stejně starý klouček, ale pěkné torpédo a Mikeš si v klidu hrál a s takovým blazeovaným výrazem, že je nad věcí, ho pozoroval 😀
asi to bude spíš malý myslitel než sportovec, jak by si přál tatínek 😀
je línej po mamince

radus78
5. kvě 2009

tak my jsme předevčírem začali dávat ovoce. Zatím dostávala jen banán a vždycky se tvářila, jako bych ji chtěla otrávit 😅

radus78
5. kvě 2009

asi jí víc vyhovuje, když to má úplně rozmixované ve skleničce

ilci
5. kvě 2009

já mu třeba dávám banán do frutapury
ovoce a kaše mu jedou bez debat, jen ta zelenina občas hapruje
domácí měl zatím 2x, pokud nepočítám brambor na začátku
měl to s kuřetem a celkem mu to jelo

radus78
5. kvě 2009

banán byl první ovoce, zítra dostane frutapuru a pak už to taky budu mixovat. 🙂

jajdaelda
6. kvě 2009

kdepak máme beti?
Tak musím zaťukat Kubínovi zatím chutná všechno....dneska bude mít domácí hrušku s banánem a na oběd mu zkusím uvařit kuřecí mrkev brambor...uvidíme,jak se bude tvářit na domácí stravu..

ilci
6. kvě 2009

já mu dneska uvařím brambor a mixnu to s dýní ze skleničky
maso měl včera
tak snad mu to bude chutnat 😀
ale těším se na domácí ovoce a zeleninu, včera jsem v DM koupila pár lahviček a frutapuru a 250 Kč a kde nic tu nic 😀

ilci
6. kvě 2009

tak jsem zkoušela zase nosit v manduce - mám nosítka ještě půjčená do příštího týdne a když to zkusím pořádně utáhnout, dál mi to nejde, protože už začíná polstrování a utahovací pásky došly
takže je mi to v pase trochu volné
ergo má ty pásky delší a polstrování kratší
já si fakt nevyberu 😀

jajdaelda
7. kvě 2009

tak včerejší bramboro-mrkvo-kuřecí dopadlo fiaskem...Kuba a to měl všude, jen ne v puse 😀 Přišlo mi, že spíš než chuť mu vadí ta konzistence, prostě ty kousky masa....no,tak jsem měla zdravý oběd 😀 Na plavání říkala jedna mamina,že to její dcerka měla taky a pustilo ji to v 9.měsíci....

Dneska odjíždíme do Novohradských hor...manža už by chtěl nosit v nosičce...nějak nechápe,že prcek musí umět sám sedět....tak to budeme střídat - kočár a nosičku...

holky, taky jsou prckové vysazení na kabely?? Kuba,jakmile vidí nějakej kabel,tak to k němu metelí a šup do pusy 😅

ilci
7. kvě 2009

Mikšovi taky vadí kousky 😉

novohradské hory jsou super, byli jsme tam před pár lety, hned bych někam jela, závidím 😀 😀 😀 😀

ilci
7. kvě 2009

my kabely viditelně nemáme, náš čtenář jede po časopisech 😀

radus78
7. kvě 2009

Ahoj holky, 2dny jsem tu nebyla. Zhořel nám zdroj v počítači ☹

Taky si myslím, že ANikovi vadily jak jsem jí vařila já ty kousky masa. Nějak mi nechce baštit ovoce. Včera i dnes jsem to zkoušela s jablkem a tvářila se jako by olizovala citron.

Tak kabely ještě nenašla, ale čtenář jsme strašný. Nemůžu si k ní ani sednout s nějakým letákem. Už je u mě a škube mi to. 😀

radus78
7. kvě 2009

beti měla ty ATB, tak snad je v pořádku

radus78
7. kvě 2009

jajdi, tak si užij výlet

ilci, kam razíte vy?

já půjdu tak maximálně se synovcem na bazén. Dneska jsem k vůli tomu zkoušela plavky a mám je přes prsa dost těsné 😠

betina
7. kvě 2009

ahoj holk,y

no ted sem tu opravdu dlouho nebyla a stýskalo se mi, jenže jsem byla u táty a ten nemá net, takže jsem byla mimo. samo jsem si vůbec neodpočnula, protože malá řádí jak tur a lítá okolo ní celá rodina. začíná se plazit (už asi měsíc)🙂, ale vždycky ji spadne zadek a nic se dál neděje🙂
jinak ji ještě dávám do sedátka, jenže to bere opravdu jako houpačku a sama se umí rozhoupat a pak se strašně směje. taky jsme začaly plavat a je to hrooozně moc prima, vřele doporučuju, utahá to i ty nejvtěší nespavce!
u nás je jídlo OK (tukl, tuk(, přes den tak 4 kojo, pak tak 250g zeleniny k obědu, odpoledne tak 150 ovoce, už jsem ji frkla i rohlík, ale holky ty noci.....co dvě hodiny kojím a Sunar mi nechce 😝 ale jak je s těma našema miminama sranda!!!!, že?

ted mám kamarádku v .týdnu, tak jsem ted vzpomínala, že to není tak dlouho, co jsme na tom byly takhle a bály jsme se porodu a byly jsme plné očekávání.......ach jo, ten čas letí

hezký víkend prodloužený holky

ilci
8. kvě 2009

radu, zítra jdem na tovačovsko + návštěva MM kolegy v Kojetíne, to jsem zvědavá
a v neděli dlouho odkládaná návštěva u tchánovců, už teď mám zas nervy, co tam budou malýmu provádět 😅

radus78
8. kvě 2009

ilci,no co by. Normálně ho zase posadí 😀

beti, Anik se taky snaží lozit, ale spíš couvá. Tak uvidíme, kdy se ji zadaří.

ilci
8. kvě 2009

Mikeš se dneska furt kutálel, člověk ho hledal pod stolem, pod židlí 😀

ilci
10. kvě 2009

dobré ráno, maminy
všechno nejlepší ke dni matek 😉

radus78
10. kvě 2009

taky přeju ostatním maminkám všechno nejlepší a hlavně hodné a zdravé děti 😉 😀

betina
10. kvě 2009

ahoj holky,

rovněž vše nej nej, doufám, že na nás ti naši chlapi nezapomenou 😠

ilci
10. kvě 2009

jo, tak já kytku dostala 😀

jinak návštěva byla v normě, akorát se tchánovci nepochlubili, že zase mají doma kočky
lítali tam Mikšovi přes hrací deku, no moc se mi to nelíbilo, od chlupů jsme zase všichni
a tchán chtěl kocoura Mikeše seznamovat s naším Mikešem, takže v okamžiku, když už měli hlavy skoro u sebe jsem vystartovala, páč kocour je dost lekavej, tak ať malýho neškrábne
navíc nepřišel do styku s uječenýma miminama
a pak takové podobné epizodky 😀

radus78
10. kvě 2009

já dostala kytku a bonbošku 😀

tanuki
10. kvě 2009

ahoj mamči, tak jsem Vás prolítla 😀 200g, to si můžeme nechat jen zdát, do toho se hrozně hýbe, tak jsme rádi, že má těch 7kg 😀 je to náš agent 7007g 😉
Beti, tak ty mě v tom nenecháváš, jo? Taky v noci kojím furt, dnes jsme jí nechali chvíli plakat- to když se vzbudila už hodinu po kóju.. no, ale zas akorát koukala a koukala a řvala..tak jsem jí nakonec dala. No nevím, zda se tohle někdy změní. Má štěstí, že je přes den k sežrání.
Ještě tolik neřádí, ale přebalování je hrozný boj, to fakt chvíli neposedí...

ilci
11. kvě 2009

u nás noci furt nic moc, dneska byl vzhůru asi 8x a vstávalo se v 6h
ovšem evidentně jsem oba nevyspaní 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru