III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
23. črc 2009

radu...no my většinou tak hopsali, a různě přitahovali a odtahovali prcky od sebe a k sobě a pak potápěli,ale to ´jsme před tím hodně trénovali "heslo" na které děti zavřou oči a nadechnou se,tak nevím,jak bez tréninku 😉

ilci
23. črc 2009

jj, taky jsme potápěli, nebo můžes zkusit dát ruce pod malou na záda a nechat ji jakoby splívat, měli jsme i kruh apod.

tanuki
23. črc 2009

no my na koupání nechodili, tak nepotápíme 😅
Radu gratulace k té vodě!!!

Mně spala jakš takš předevčírem, kdy dostala od babičky dudlík namočený v cukru 😝 já se z toho fakt picnu, nic jiného jí tak neuklidní. Přes víkend měla už i čaj s medem a dobrý. Opravdu dilema..

Jo a taky tam měli tu plastovou motorku, sklidila ohromné nadšení, budu muset také pořídit

ilci
24. črc 2009

u nás byla opět děsná noc, napřed se malej budil kvůli bouřce a od půlnoci cca po 30-60 min ječel, furt chtěl pít a nosit
vypil asi 500ml čaje, tak nevím, jestli byl tak vyprahlej nebo co 😝

tanu, dudlík v cukru?
to bych se asi bála kvůli zubům - kazy

tanuki
24. črc 2009

no my zatím s těmi zuby nic moc 😀 tak jsem si to troufla.. jen zlehka.
Taky se po půlnoci budila snad co 30min, nad ránem už zas spala hezky, nechpu...

radus78
24. črc 2009

děkujeme za rady do bazénu.
Tanu, s tou vodou to byla asi náhoda, protože včera už ji zase nechtěla ☹

radus78
25. črc 2009

Kubíkovi všechno nejlepší k svátku 😉

lestep
25. črc 2009

ahojky-. nevím, jestli si na mě ještě pamatujete? chodila jsem za váma, když už jste měli měsíční prcky u sebe a já ještě v bříšku. Nám bude 8 měs.jak se všichni máte? ahojky jajda.

jajdaelda
26. črc 2009

radu...moc děkujeme za přáníčko 🙂

lestep..to víš,že si pamatujeme...jak se daří a jak to jde s Ondráškem? Chodila jsem za vámi na pokec, ale nějak jsem nezvládala 😒

tak Kuba konečně od včerejška jakš takš sedí

lestep
26. črc 2009

jajda- máme se dobře. ondřík je dobrej strávník. Sní opravdu všechno- zeleninu, maso, ovoce, kaši. Také krásně přibírá. Mlíčko už mu asi nestačilo. Za měsíc příkrmů přibral 600 g. Moc se nechce otáčet, ale prdýlku posunovat a na boku loznit, to ho baví. 🙂 když ho mám v náruči, tak péruje na kolínkách jako blázen. Co Kubík, kdy se začal otáčet na bříško?

jajdaelda
26. črc 2009

Kuba na bříško? Víš,že si to už ani nepamatuji :( Bohužel jsem si nevedla deníček,jak jsem měla v plánu...ale myslím,že v půl roce? To bych fakt kecala, ale když bych prošla tady diskuzi,tak určitě to někde bude napsaný 😉
Jo Kuba je taky pěknej strávník...sní všechno, kdykoli a kdekoli...obě babičky mají radost,jak mu šmakuje...dneska jsem mu dala už i piškot z Míša řezů a mohl se po tom umlátit 😀

radus78
27. črc 2009

Ahojky Lestep, Anička se otočila na bříško v nececlých šesti měsících, což podle rehabilitačního odpovídá.
Včera jsme byli na bazéně a Anička to vzala jako těžký frajer. Nějaké hry ve vodě ji moc nebraly, hlavně když mohla cákat 😀

lestep
27. črc 2009

jajda-to já si deníček vedu. Manža se mě směje, jak vše eviduju, ale už jsem taková.
radus- díky, že píšeš. ondřík je lenoch, ale je zase o měsíc dříve, tak snad se mu to už podaří.

betina
27. črc 2009

ahoj holky, lestep vítej nazpět a doufám, že nás už ted neopustíš. Furt si tak holky říkám, že bysme se přece en mohly sejít třabe v tom srpnu, co vy na to?

jajdaelda
27. črc 2009

lestep...není kam pospíchat...každej prcek má svoje tempo...s tím deníčkem je mi to líto, protože teď fakt pátrám po paměti,ale možná to zkusím dohnat a dát nějak dohromady..při druhém prckovi to už asi nezvládnu vůbec 😒

Kuba se o víkendu začal stavět na 4, ale bez kolínek 😅...naučil se to asi, když lezl do stanu,který od nás dostal k svátku...vypadá to strašně legračně,ale zatím ty ruce a nohy neumí koordinovat...

tak si asi udělám těhu test, mám pocit, jestli nemám těhu demenci 😒 ...včera jsem napouštěla hadicí bazének a tak v duchu si řikám: to když tam budu chtít dát teplejší vodu,tak to bude uvařenejch konvic,než to bude trochu napuštěný.....a večer manža: no, tak tam nanosíme vždycky tak 5-6 škopků horký vody a zbytek zředíme...vůbec mě nenapadlo,že můžu horkou vodu natočit z vodovodu 😀
no a dneska jdu Kubu koupat a asi po 5ti minutách, co se cachtal koukám,že sedí ve vaně i s plínkou 😀 ..no prostě fakt mi odumírají buňky...budu se muset zase začít učit

beti...jaký jsou výsledky lymfodrenáže...

betina
28. črc 2009

jajdi a je nějaká šance, že bys mohla být těhotná? 😀 jinak lymfodrenáž dobrý, ale fakt třeba mín jím a snažím se víc hýbat, myslím si, že bez toho by to zase nějakej extra velkej efekt nemělo 😠

tanuki
28. črc 2009

tak já testila včera 😀 sice jsem ráda, že /, ale zas je to takové vzrušující, když se tam začne obejvovat druhá.. 😀 🤐

Ilči, kolikrát denně dáváš UM?
Beti, mám tip od jedné mamči, co mají taky hubeňourku, má teda alergii na laktozu (a její mamča je super primářka na pediatrii) a přidávají jí do jídla tohle http://www.lekarnaparizska.cz/fantomalt-porplvs... asi to taky udělám, protože Verča se hroooozně hýbe... Porodní váhu do roku neztrojnásobí ani omylem 😔
Výhoda toho je, že to nemá sladkou chuť a prý sacharidy jsou jediný přijatelný zdroj energie navíc. No, ejště to konzultuju se známou lékárnicí

betina
28. črc 2009

tanu,

děkuju za tip, mrknu se a uvidíme. no u nás to Veruš asi snad ztrojnásobí, měla 2800 a ted má 7500, tak snad to nějak doženem. hlavně mi za týden (nechápu po čem) nabrala 300g, ale to bude jen asi nějaký období.
ještě jednou moc děkuju

lestep
28. črc 2009

beti- já jsem vás nějak nemohla najít. pořád jsem to hledala v ¨diskuzi- V historii už jsem tuto diskuzi neměla, tak jsem fakt tápala.

jaja- máš pravdu. Každé dítě je jiné. Já jsem asi praštěná matka, ale mám pořád pocit, aby když¨se narodil dřív, aby nebyl nějaký zaostalý. Deníček si vedu. Píšu všechno.Bude to sranda číst. 🙂

Jé, holky, tak už jdete do druhýho? Já jsem v neděli měla také pocit, že jsem těhu. Měla jsem fakt celý týden divný stavy, týden předtím jsem začala marodit se zánětem dělohy a dr. mě říkal, že to může být počínající bolestivé těhu. No jsem magor,. 🙂 Dělal mě ultrazvuk a těhu nejsem.

tanuki a kolek měla malá po porodu a teď?Ondřík je taky drobek, ale od té doby, co jsem začala přikrmovat, tak přibírá. přibral asi 600 g za měsíc a ateď zase asi 500 g.

Chodím právě na jednu diskuzi, kde všechny mimina mají kolem 8-9kg a ještě jsou o dost mladší, mají všechny zuby a skoro všechny lezou, tak to na mě tak divně působí. 😲

radus78
28. črc 2009

ahojky, byly jsme v poradně. Míry 9460 g a 75 cm. 😀 Ptala jsem se dr. na to pití a to prý ty dlouho kojené děti dělají. Musím vydržet a zkoušet. Prozatím ředit příkrmy a dávat polívky. Ještě říkala kompoty, ale my nezavařujeme a kupovené se mi jí dávat nechcou. Kdoví kolik je tam cukru.

Beti, já můžu i v srpnu.

Já těhotná snad nejsem, já tak jenom vypadám 😀 😀 😀

tanuki
28. črc 2009

radu 😀

Lestep, Veru měla 3580 a ted tak 7,5 🙂 nene, my mimi neplánujeme.
Kamarád si zrovna letos vytáhl u státnic otázku: neprospívající dítě - to bych taky brala 😀 Moc nejí a když pije čistou vodu, říká "Mňam" 😝

radus78
28. črc 2009

tanu, tak to my s prominutím sežerem všechno a nepijem nic 😠

betina
28. črc 2009

holky, prosím vás, u nás vyvstal další problém Verča mě u kojení kouše, ale už to není srnadam jak má těch 5 zubů a ona kouše zákeřně a já nevím, co s tím, protože to fakt bolí jak prase a ona se tomu řechtá, když vyjeknu bolestí. normálně už mám trauma z toho jí kojit:(

jinak tanu, jak mi ted malá přibrala, přiznám se, že už jsem jí dala normální rajskou s knedlíkem od nás a taky hovězí polívku s nudlema, co jsme jedli my. prostě asi ji dám raději trochu něco kořeněnýho a slanýho, když to sní než jídlo bez soli atd...který mi prostě nejí 😠 zoufalství no...

jajdaelda
30. črc 2009

lestep...no zatím do druhého nejdeme, ale plánujeme 😉 ...my jsme se domluvili, že tedy od nového roku se začneme snažit,tak uvidíme...

Aničce vše nej nej nej k 10. měsíci....holky, to je strašný...za 2 měsíce bude prckům 1 rok 🙂 fakt mi to přijde nedávno,co jsem zjistila,že jsem těhu a teď už prcek skoro běhá...

beti...pokud to není přesolené a překořeněné,tak si s tím hlavu nelam...kámoška takhle krmí malýho od 4.měsíce 😅 a jak pěkně roste 😀
jinak s tím kousáním...když to začal dělat Kuba,tak jsem mu pohrozila "ne ne ne,to se nedělá" a když kousnul znova,tak jsem ho odstavila...no udělal to ještě tak 3x, ale už mám většinou klid...

betina
30. črc 2009

jajdi, vytiskla jsem si nějaký recepty, tak dnes budu vařit čočkovkou plívku, tak jsem zvědavá. jinak jsem včera byla u jednoho pána, který měří hladiny jednoltivých orgánů, no dopadlo mi to celkem blbě, říkal, že jsem na tom jak chlapi, který dělají dlouho ve 3-směnném provozu. mám totálně fyzicky i psychicky vyčerpaný organismus, musím změnit kompletně životosprávu a každý den si najít chvilku na relaxaci. když kojím nemlžu prášky, tak nějaké čajíky jsem dostala. jinak k té lymfodrenáži, tu mi opravdu nedoporučil a divil se, že ta babizna mi to klidně dělá a nezakázala mi to, takže už nejdu, dokud kojím.

holky, hezký den

radus78
30. črc 2009

jajdi, děkujeme 🙂

Tak holky co s tím srazem?

tanuki
30. črc 2009

Beti, myslím, že ten závěr, co udělal, bys dokázala vymyslet i sama 😉 Chutě mimi se mění..já V. skoro dva týdny nedala jogurt a včera jsem jí koupila ve skleničce (nás učili že jsou nejkvalitnější, předtím jsem kupovala tu holandii)a světe div se, snědla přes půl sklenice, hltala, rozčilovala se, když jsem nebyla dost rychlá 😀 a to jsem předtím maskovala trošilinku jogurtu do banánu, jinak bych do ní nic nedostala

Tý brďo, tak desítka, to je skvělé, moc gratulujeme Aničce! Už začínám přemýšlet, jak oslavíme ten rok.

lestep
31. črc 2009

tanuki- tak my měli 3100 g- v 35 tt a 49 cm. teď máme 73 cm a váha tak kolem 7kg, ale přesně nevím.

jaja- máš pravdu, letí to teda opravdu šíleně. 🙂 to je za chvilku a bude mít Kubíček sourozence. 😉

tanuki
31. črc 2009

tý jo, na 35.tt to jsou dobré míry 🙂 to kdyby byl v termínu...
Loučím se, frčíme pryč, asi na 2týdny

lestep
1. srp 2009

tanuki- jo, jo, Ondřík se narodil celkem dost velký, na to, že měl ještě čas. 🙂 užijte si krásného počasí. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru