III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
18. srp 2008

jajda, tak to máte bezva 😉
my tuším dostanem erár košili a to je všechno
ale chápu, pokud jim to maminy kradly, že na to kašlou

tanuki
18. srp 2008

Jajdo, to je hezké, že se nsaží vyhovět. Já budu rodit v jedné z velkovýroben... Taky nechápu, proč máme psáno na webu Apolináře, že na cestě z porodky máme mít body, 2kabátky, 2čepičky a ještě něco 😨 Já teda kabátky nemám skoro žádné a ty co mám, tak nejsou nejmenší velikosti...

slunickooo
18. srp 2008

Ahoj holky - mám dotázek - od kdy začčíná 3. trimestr ???

tanuki
18. srp 2008

sluníčko, těžko říct jistě 😅 já to brala jako od ukončeného šestého měsíce...

Ilčo, mě se Dr. na vitamíny také nikdy neptala, ale jak mi minule brali krev, tak už ty červené krvinky byly lehce pod hranicí.. tak proto se ptala na železo a vitamíny

jajdaelda
18. srp 2008

Tak mě zase dr. říkala, že pokud jím normální stravu, ovoce a zeleninu, klíčky a semínka (na to je ona vysazená), tak těhuvitamíny jsou zbytečný. Beru jen taky jod na štítnou. Koukám, že to je fakt různé doktor od doktora...
Jo a dnes mi na té besedě potvrdili, že to CTG se dělá od 38. týdne. A řekli, že vyžadují vyšetření z pochvy, které se má dělat ve 36TT. O tom jsem slyšela prvně...je to kvůli bakteriím a streptokokům, aby při porodu věděli, jestli je to pozitivní nebo ne a případně dali antibiotika...

betina
18. srp 2008

no holky, ono je to s tou výbavou do poodky asi individuální. Taky jedu do velkovýrobny (Obilňák Brno) a musíme mít vlastní kalhotky a vložky a kosmetiku a šechno a navíc...prý se prodávají dva druhy poporodnických vložek a jedny jsou od firmy Hartmann a ty mají dole ty lepky, jenže....v porodnoci právě tyhle vidět nechtějí, manžel mi koupil 4 balení 🙂 tak na to prdím a vezmu si prostě tyhle

jajdaelda
18. srp 2008

tanuki...no, ona to také není zrovna malá porodnice...a vzhledem k tomu, že od začátku roku jsou pořád plný, tak to tam asi taky letos bude jako velkovýrobna 😀 Ale co, těch pár dní to vydržíme...Plenky si stejně vezmu svoje, abych se to s tím druhem naučila a zjistila co nejdřív, jestli to prckovi vyhovuje nebo ne...

tanuki
18. srp 2008

Beti, neradi vidí ty lepící? To nechápu 😕
Jajdo a to Vám tam ještě lifrují nás pražandy, když jsou ty naše megaporodky přeplněné...
No je fakt, že v dnešní době je přeplněno asi všude 🙂 To samozřejmě není vůbec objektivní- ale já znám nejvíc těhulí srpnovek a prosincovek, tak jsem zvědavá, jak na tom bude ten náš konec září, říjen.

betina
18. srp 2008

tanuki,

ty lepící jsou vložky po porodu (do porodnice) takový tlustý potvory, ale ze spoda mají lepící proužek na uchycení ke kalhotkám ☹

tanuki
18. srp 2008

No jako vložky chápu 🙂 ale nechápu, co jim na tom vadí... Každopádně vypadají spíše jako ty veliké vložky pro inkontinentní babičky 😅

ilci
18. srp 2008

my jsme teda malá porodka, 14 lůžek a minulý týden prý měli 27mamin, cpali to i na gynekologii a pak odmítli příjem, protže už nebyl personál
to mě trochu vyděsilo, páč takhle si musím zjistit prostředí i v jiných porodkách
ty vložky mají být co nejtlustější a hlavně, ať pojmou co nejvíc krve a očistků
nám říkala PA, že pak spodek sprchovat několikrát denně, hlavně kdo má nástřih a pokud to jde, jen si hodit vložku a větrat

ten stěr je důležitý kvůli mimču, která ho prý nemá, jednají s ní, jakoby měla streptokoka a dostane při porodu antibiotika automaticky
tož mě ho chce dělat dr. už za týden

tanuki
18. srp 2008

Tak si představte, že mamča byla od kamarádky koupit babsense a vrátila se i s kalhotkama 😀 že šly nakupovat...a ona doporučila tyhle - ty canpol po 5ks asi za 50Kč a prý je nejpohodlnější ta největší velikost, což se mi velmi nezdálo, tak jsem jedny rozbalila a vyzkoušela 😕 tak nevím, jsou asi o dost méně prodyšné než ty gumičkaté, ďurky jsou tam mikro..

spetra
18. srp 2008

mě se zatím naštěstí o porodu nezdá, ale fakt blbnu - paměť selhává ☹
Fusak jsem si vybrala Kaiser.
No poteš u ná se prcek nejvíc akční od 20:00 do 3:00. To je zrovna doba kdy tatka spí. Pak je klid tak do 9:00 a pak nanovo.

mikulka
18. srp 2008

Holky, ale ty porodnické vložky jsou právě schválně takovéhle, velikánské a tak. Nevypadají samozřejmě jako normální nalepovací vlůžky, které do sebe vše vsáknou. To že nemají lepicí pásku by nemělo vydit, od toho jsou porodnické kalhotky, aby vložku držely (jestli drží, toť otázka). A ty musí bát právě takto prodyšné.
To se divím, že by stačily dvoje. Vždyť v porodnici je člověk většinou 2-5 dní a kalhotky by snad měly být každý den měněné, ne? Já jich mám 10. 😕 Tedy dvoje balíky od různých výrobců.

My musíme mít do porodnice mimo kalhotek a vložek 2 noční košile, kojící podprsenky, vložky do podprdy, 3 ručníky, kosmetiku pro mne i mimi...

tanuki, a co je babseanse?

Holky, už víte, čím budete koupat? Slyšela jsem, že nejméně alergická je Nivea, prodávají tekuté mýdlo. Anebo taky mádlo kostku SebaMed. Po koupání bych asi zkusila olivovoý olej z lékárny, nebo mandlový, na zadeček bepanthen či rybilku (té se trochu obávám, protože prý dost smrdí rybinou). Co vy?

spetra
18. srp 2008

tamuki: to je opravdu z deníčku těhotné 🙂 to by ti měla doktorka snad předepsat ty vitamíny, které ti chybí,,,, 😒

spetra
18. srp 2008

já mám taky canapol a už to řešit nebudu. Nám v porodnici říkali stěr na strptokoka pkud se nemýlím v 36 tt. U nás dávají jen jeden balík vložek.... ale vůbec nemám představu kolik jich bude potřeba... ☹ Jinak je potřeba mít vše vlastní.... Já to s kosmetikou nechci moc přehánět ze začátku budu mít asi jen vodou...

ilci
19. srp 2008

tož pokud si kalhotky přepereš, stačí ti jich méně
já budu koupat buď jen vodou nebo později přidám pár kapek olejové koupele, mýdlo na zadeček prý tak od 1měsíce
tak ty vložky pak budou potřeba i doma, ale záleží na tom, jak moc ty očistky z koho půjdou, některé pak už budou stačit i normální vložky
každopádně přinejhorší skočí MM koupit další balík 😉

tanuki
19. srp 2008

já už nevím, koho jsem se ptala...takže to nebude objektivní, ale ta osoba po porodu nekrvácela více než jako když je MS.. To bych brala 😉

My také budeme mýt jen vodou, je to tak na novorozence správně, ať si hezky zvykne na nové prostředí..a pak mýdlovou kostkou od Weledy, která je prý úžasná, hypoalergenní, pokud ovšem Vaše miminko není alergické zrovna na heřmánek 😅
To jsem se přepsala, kupovali jsme Babysense - ten monitor dechu. Má záruku do ledna 2010, takže ho pak snad prodám dál.. nemyslím si, že by to musel mít každý, ale já jsem( už jsem to tu myslím psala) čas od času dýchat přestávala, takže to babička raději koupila. Chudák, to muselo být strašné, naštěstí vždycky zabralo, že otevřela okno, vzala mě k němu a začala se mnou třást a já se zas rozdýchala ☹

betina
19. srp 2008

tanuki,
my si ten monitor chceme půjčovat od kamošky, ale kdyby nebyla možnost půjčení učo bych ho koupila. Neumím si to bez něj moc představit, zvláště u svého sklonu k přecitlivělivosti a hysterii 🙂

ilci
19. srp 2008

já zas od někoho slyšela, že krev a ty očistky docela valily, ale asi záleží i na tom, jak je velká rána na děloze atd.
monitor jsme pro klid duše pořídili taky, v okolí bylo mimčo, které takhle zemřelo ve spánku a mamina ležela vedle něj ☹

spetra
19. srp 2008

já s monitorem dechu stále váhám... na jednu stranu si říkám jestli to nejsou vyhozené peníze... na druhou stranu pokud by to mělo zachránit život dítěti je k nezaplacení...

tanuki
19. srp 2008

Já jsem slyšela, že to často pípá falešně, ale když jsem viděla v Motole na novorozeneckém, že je na riziková miminka používají i oni, tak jsem byla spokojená. Ta známá, od které máme ten náš říkala, že jí ani jednou nepípal falešně (ale neměli ani žádnou zástavu dechu!) ...takže prostě v klidu mohli spát.
Ilčo, to je opravdu hrozné, navíc za těchto okolností ještě horší na to, aby se s tím člověk vyrovnal!

tanuki
19. srp 2008

Jinak možná by Vás zajímalo - nám říkali pravidla prevence SIDS (syndromu náhlého úmrtí):
nekouřit,
miminko pokládat na záda,
nelíhat s ním v posteli (tulení asi jo, ale aby tam vyloženě nespinkalo- unavená spící maminka ho může nechtě trochu přidusit) - tohle se asi obtížně dodržuje...
tvrdou podložku na které miminko spí (přitom se prodává velké množství látkových kolíbek...)
a nedávat nic krom peřinky do postýlky - polštářek, hračky...

ilci
19. srp 2008

tanuki, o tom jsem slyšela taky
ale v praxi při nočním kojení, než by mamina třeba hodinu chodila a čekala, až si mimi pořádně odříhne, se mimčo pokládá trochu nabok, ať se případně neudusí ublinknutím
tak s tím spaním na zádech nevím

tanuki
19. srp 2008

tak to je asi hlavně myšleno, aby nespinkal na bříšku. Jojo, jedna věc je v noci nakojit a druhá pak čekat až si odříhne...pak chvíli spát a hurá nanovo 😅

spetra
19. srp 2008

ilci: to je hrozné, chudák maminka
Koupili jste nanny a nové nebo použité?

ilci
19. srp 2008

my koupily nanny nové, že užijem i pro druhé dítko (doufám) 😉

spetra
19. srp 2008

🙂 no já uvažuji o všem, že to koupíme nové ať to vydrží pro drhé mimi a u monitoru mě to nenapadlo... 😕 že by těhotenská demence... ☹

eliotka
autor
19. srp 2008

Ono když v noci po kojení usne, nemusí se dávat odříhnout, ale právě by mělo spát na boku. To plánuji a už mám objednané polohovací válečky.

Jak je to myšleno s tou tvrdou podložkou? Stačí přece postýlka, ne, když nemáme měkkou??? 😕

ilci
19. srp 2008

neměla by být měkká matrace, třeba obyčejný molitan, ale tvrdší
válečky neplánuju, stačí podložit smotanou plínou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru