III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
4. zář 2008

zdravím k večeru - já teď na miminko nějak nemám čas! 😅 škrábu nátěr (sedím u toho) , smirgluju křeslo... no a manželovi má těhupráce velmi vyhovuje, protože odpoledne máme celkem dlouhou siestu 😀 Dnes jsme poprvé masírovali hráz. Celkem to bolí. No, uvidíme, budu si muset vzít příště stopky - moc dlouho jsem to nevydržela a člověk má kolikrát pocit, že to trvá několik minut a ono je to nakonec spíš několik desítek sekund 😀

Dnes mě okoukla pošťačka a řekla, že už jsem na spadnutí, co? No já mám břicho malé, ale je celkem nízko - vždy bylo celkem nízko tak ze stavu - není na mě vidět, že jsem těhotná, když si vezmu volné triko...jsem teď najednou na spadnutí 😀

spetra
4. zář 2008

tanuki: u mě už si pošťačka myslela, že budu rodit každou chvilku kvůli velikosti břicha před 1,5 měsícem

spetra
4. zář 2008

no já někde četla, že pro novorozeně se nemá požívat ani ta aviváž od loveli... ale ono se toho napíše...

tanuki
5. zář 2008

Já nejsem zvyklá používat aviváž ani na dospělácké, takže tohle řešit nemusíme 😀 Bohužel ale potrvá, než budu moci věšet prádlo na balkóně - válčíme s holuby, muž už vypotřeboval celé savo při čištění 😔

ilci
5. zář 2008

taky nepoužívám aviváž, koupila jsem jen tu tekutou Lovelu color
jinak mi taky říkají, že mám malé břicho, že na říjen nevypadám
no větší už bych asi nezvládla, mě to stačí i tak 😀
ale jinak je mi fajn, musím zaklepat, nic mě nebolí, jen jsem víc unavenější a chodím furt na WC
na KO jdu až 15.9., dr. má dovolenou

tanuki
5. zář 2008

Já jsem si myslela, že tyhle poslední týdny to hodně poroste...a já mám pořád 100cm akorát je čím dál kulatější... Také jsem za něj ráda, jsem díky němu docela dost mobilní, jen jak je nízko, je to takové zavádějící 😀 ale mám trochu problémy s oblečením - přeci jen, ty úžasné těhu džíny a spol mi už přes břicho nejsou..a takové ty s gumou pod bříško mi jsou celkem nepříjemné, když sedím - hrozně to tlačí..
Zítra má být u nás 30stuńů, ale mamky kamarádka nás pozvala na grilování, že mají malý bazének, tak se těším
😵

ilci
5. zář 2008

tanuki, tak holuby jsou naši "kamarádi"
každoročně vyhazuju vajíčka, oni si klidně sednou i na rohož u dveří a hnízdí 😀
já používám aviváž taky málo, MM má dost cyklo oblečení a na to se aviváž taky nemůže
takže nám vydrží opravdu dlouho

spetra
5. zář 2008

Dobré ránko,
tak nás holuby neobtěžují, ale za to mám plnou skříň potravinových molů... Jídlo kontroluji, ale žádné sídlo jsem nenašla... 😠
Pro nás oiužívám aviváž ve velkém...

eliotka
autor
5. zář 2008

Pro nás taky používám aviváž, a dost, ale pro mimi bych to radši neriskla.
Já mám břicho docela veliké, řekla bych. Změřila jsem se těď v pasa, teda, tam, kde pas dříve byl 😀 A mám 94. Měla jsem 65. Takže skoro 30 čísel. 🙂

tanuki, a jaký krém, nebo olej, používáš na masáž hráze? Já o tom pořád uvažuju, že začneme, i když mi dr. říkala, že se mám na to vykašlat. Vím, že nástřihu se asi nevyhnu, ale aspoň by to nemuselo být tolik.

eliotka
autor
5. zář 2008

Holky, a jaký máte maliníkový čaj? Já našla tento: http://www.lekarna.cz/megafyt-caj-z-listu-malin...

spetra
5. zář 2008

maliníkový čaj sem koupila sypaný v lékárně za 18 Kč...
já jsem o masáži hráze a hlavně o epi-nu dost vážně uvažovala, ale kvůli mykozám nemůžu ani jedno... ☹
mi příšla ta vaše břicha nějak malá, tak jsem si ho musela taky změřit a já mám 108 cm 😅

betina
5. zář 2008

ahoj holky,

tak jsem byla na kontrole v nemocnici, monitor a ultrazvuk. Dopadlo to dost špatně ☹ malá mi v bříšku neroste, prý má pořád 1740 gramů, ale jinak je zdravá, jen asi už nefunguje placenta. V neděli jdu znova na monitor, v pondělí nastupuju do nemocnice a budou mi dělat zátěžový test, píchnou mi oxitocin. Když zjistí, že už mi placenta nefunguje, tak mi těhotenství ukončí.
Dneska je hodně špatnej den a upřímně jen sedím a bulím, protože mám hroznej strach ☹

ilci
5. zář 2008

beti, to bude v pohodě, uvidíš
je lepší, když placenta nefunguje, aby už byla malá na světě, ale třeba to nebude potřeba
určitě to obě zvládnete !!!

betina
5. zář 2008

to si taky myslím, ale jestli mi to neukončí porodem, tak si vyzkouším porodní bolesti 2x, taky super představa 😠 ne,ne, bojím se ne o sebe ale o malou. Dneska mi naměřiili tlak 150/95 poté, co tam dovezli maminku, které praskla voda ve 30.týdnu, ani váám nemusím říkat,jak tam plakala a byla úplně hotová. Chtěla jsem jít za ni a nějak ji povzbudit, ale byla tam plenta a doktor, nechtěla jsem ji tam vlézt a stejně žádný slova v tuhle chvilku nepomůžou, prostě strach o dítě je strach o dítě ☹

ilci
5. zář 2008

beti, strach asi máme všechny, nebo obavy, aby bylo mimčo zdravé
nikdo nevíme, co nás čeká
mám několik kamarádek, které porodily v 7. nebo 8.měsíci, zpočátku to bylo náročnější, ale děti jsou teď zdravé a v pohodě
hlavně se zbytečně nestresuj, ať to Verunce neublíží .... lehko se mi to říká, že
ten strach už nás bude provázet pořád, jen po porodu bude zase jiný, prostě ten drobek bude na nás závislý
každopádně vám držíme palce, ať jste obě v pořádku

spetra
5. zář 2008

beti: to zvládnete!! budeme vám všechny držet pěstičky.... jste ve 36tt, tak by měla být Verunka vyvynutá a tu váhu rychle doženete...

tanuki
5. zář 2008

Jé Beti, to mě mrzí, tak přesně kvůli téhle variantě jsem před pár týdny bulela - jak mě strašili s placentou, ale na kontrole jsem dlouho nebyla a břicho mi opravdu už moc neroste..tak nevím. A řekli ti obvod hrudníčku a hlavičky?
Tak to vidíte, to tělo opravdu ví, co dělá, když vlastně Betinčina děloha už by pomalu taky klidně rodila.

Já se dnes zas přepnula v bytě a pěkně mi tvrdlo břicho - nebolelo to, ale frekvence tak těch 5min, zas jsem měla pocit, že budu rodit 😀 a krom stresu, že jsem 35tt, jsem byla docela vyrovnaná, tak doufám, že až to přijde opravdu, tak nebudu hysterčit. Každopádně už mám pocit, že jí také cítím níž.

radus78
6. zář 2008

ahoj holky, mě teprve včera pustilil z nemocnice. ☹

jajdaelda
6. zář 2008

beti,neboj, dopadne to dobře...držíme moc pěstičky. Jak píše spetra, už jste ve 36,tak je malá dostatečně vyvinutá. A taky ty údaje jsou orientační. Možná váží malá mnohem víc...Držte se!!!

eliotka
autor
6. zář 2008

Betinko, neboj se. Malá je už zralá, má vše, co by měla mít, jen tuk ji ještě chybí a to nevadí. Kdyby jsi tedy rodila teď, malá už bude dýchat sama a bude jen dohánět tloustnutí.
Hlavně že jste vydrželi do toho 36 tt.

spetra
6. zář 2008

radus: se omlouvám, ale teď si neuvědomuji kvůli čemu a kdy jsi do té nemocnice šla.... 😔 Už je líp?
Já byla ráno v drogerce koupit něco na ty moly a potkala jsem kamarádku s 10 denním miminkem, ta byla tak krásná... 😵

spetra
6. zář 2008

já se dnes budu nejspíš jen válet, jinak mě to vedro zničí... ☹ září a takový hic... 😠

jajdaelda
6. zář 2008

my máme ve firmě rodinný den...tak se tam zajedeme s manžou podívat, ale kvůli vedru asi taky dlouho nepobudeme...měla bych žehlit, ale vůbec se mi do toho nechce 😖

ilci
6. zář 2008

jajda, žehlit, to by mě zabilo
mě sem ještě furt praží slunko, ale po obědě bude líp 😝
zase jsem si říkala, lepší teplo, než třeba 15st., já už bych neměla v čem chodit a ani do botů se asi nevejdu 😉

spetra
6. zář 2008

no já bych možná brala radši i těch 15 stupnů, sem si koupila 1 tričko s dlouhým rukávem, přes to bundu, kterou bych nedopla, ale snad bych nezmrzla...

ilci
6. zář 2008

tož do trik bych se možná vešla, ale už mi nejsou žádné kalhoty, jen jedna sukně 😀

spetra
6. zář 2008

tak těhu kalhoty mám 2 a rostly se mnou celé těhotenství a stále mi jsou....

radus78
6. zář 2008

spetra
poslali mě tam z hodně velkým tvrdnutím. Ležela jsem 4 dny v nemocnici ve vedlejším městě, protože u nás se malovalo, pak mě pustili a za 2 dny jsem šla do rizikové poradny u nás. Všichni se na mě tvářili, proč jsem tam tak brzo(v cca 34 tt). Pak mě vyšetřili, poslali na KTG a pak mi oznámili, že je to na hospitalizaci, protože tu dělohu nemám vůbec zklidněnou. Tak mi zas dávali kapačky magnézka a pustili mě až včera, kdy jsem podle nich už byla 36+1. Podle mojí doktorky jsem byla už 36+4 tt. Břicho mi teď tvrdne snad ještě víc než před tím, ale co už. Mám ještě pořád jíst magnézko 1-1-1 a pokud nezačnu rodit tak za týden kontrola.

spetra
6. zář 2008

radus: tak se držte.... dobrá zpráva je že už jsi 36+něco...

jajdaelda
6. zář 2008

tak já mám těhu kalhoty 4 - dvoje dlouhý a dvoje tříčtvrťáky, ale na všechny je dneska vedro..pořídila jsem si ještě šaty, ty by byly nejideálnější, kdyby nebyly černý ☹ ,tak půjdu asi nahá 😀 to by měli zaměstnanci o čem asi dlouho mluvit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru