III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
17. zář 2008

Mně bylo stejně doporučeno tlačit se zavřenýma očima, že pak tolik nepopraskají žilky..tak holt budete mít místo svých očí partnera 🙂

ilci
17. zář 2008

jj, při porodu mít oči zavřené, ať pak nevypadáme jak angoráci

tak jediné pohodlné oblečení je pro mě sukně, já doufám, že se oteplí aspoň na 18st 😀

spetra
17. zář 2008

no já si říkám, že tu cestu 5 minutovou v autě přejedu v čemkoliv, mám těhotenské ryfle, ty mi ale na tomhle velkém pupku kloužou dolů..... to nějak vydržím... a super budou na cestu z porodnice....
mě bolí dnes nějak hlava, jsem taková unavená.... ☹ ☹

tanuki
17. zář 2008

jojo, já zvolila dnes polehávací den..přijde na návštěvu kamarádka, tak se do té doby snad probudím.
Já prostě teď nevím, v čem ty 3týdny budu chodit, abych nezmrzla 😒 jojo, zlatý letní sukně 😉

spetra
17. zář 2008

mí se trošku oteplit... snad... 😉

tanuki
17. zář 2008

No a mimochodem, už mě zas nepouštějí sednout, když jsem v bundě 😔

eliotka
autor
17. zář 2008

Holky, mně břicho teď za 14 dní nevyrostlo vůbec, teď jsem ze změřila v pase (teda bývalém pase 😀 ), tak nevím, snad je vše v pořádku, že teď nějak neroste?

Já mám brýle a čočky nosím také, ale u proodu být nesmějí, kdyby musel být narychlo CŘ. Mám vysoké dioptrie, takže neuvidím nic, ale domluvím se s manželem, že až mi ponesou děcko na břicho, že mi brýle nasadí. Snad si na to v tom všem vzpomene.

A už víte, v čem půjde k porodu manžel? Můj se tam chce převléknout do tepláků, nevím, jestli to není blbé? Ale zase já budu v košili, že jo. A píší, že manžel má mít pohodlný oděv.. 😕

radus78
17. zář 2008

u nás manžel dostane mundůr. Takový ten zelený. Bude vypadat jak doktor 🙂

eliotka
autor
17. zář 2008

Aha, to je fakt 🙂 , to asi pak až budeme rodit v II. době porodní dostane každý. A ten pohodlný oděv asi myslůí na tu I. dobu porodní?

tanuki
17. zář 2008

Eli, tak je to opravdu asi normální s tím břichem - snad malá roste, mně je teda začíná být ne úplně dobře - umyla jsem nádobí, poklidila a udělalo se mi divně, tak jsem si schválně změřila tlak a mám 111/69 a 102pulzů
😖 ten puls teda jede..

eliotka
autor
17. zář 2008

tanuki, ale v těho je puls mnohem rychlejší, pokud jsi to měla po práci, je to normální. Já mám v klidu 85-90, nejprve mě to yvděsilo a pak mi dr. řekla, že je to v těho normální, tak neboj 😉 Tlak je nižší, ale zase.... V těho bývá nižší, takže dobrý.

S tím břichem doufám, že je to normální!!!!! Já myslela, že to bude naopak, že přece dítě tloustne, tak bude větší i břicho?

tanuki
17. zář 2008

Přesně tak, já čekala, že když má nabrat 200nebo 250g za den, jaký budu mít buben..taky jsem četla, jak spoustě holkám se udělaly strive ve 35., 37.tt... a já tak stagnuju.
No já mám normálně taky puls tak 80-90, to jsem zvědava, do jakých závratných výšin ještě poleze 😝

tanuki
17. zář 2008

ale vůbec, jak se teď mění počasí, tak to snad působí i na mé tělo a ne, že by mi mělo být takhle blbě celý zbytek

eliotka
autor
17. zář 2008

Je to počasím, to je divně i netěhotným. Vždyť ještě před týdnem bylo 30!

Ještě mě s tím břichem napadlo, že třeba už sestoupilo, tak proto se zdá, že nevyrostlo (teda mně fakt nevyrostlo, jak jsem to změřila) Že by to bylo tím sestoupením možná?

tanuki
17. zář 2008

tak dost záleží i na náplni žaludku 🙂 ale já když se měřím ráno na lačno, tak mám prostě pořád 100cm. Snažím se to měřit přes tu nejširší část. Zítra jdu poprvé do poradny do porodnice, tak jsem zvědavka, zda budou dělat odhad váhy 😉

spetra
17. zář 2008

eliotko: každá to máme jinak, já mám taky stále 108 cm a jak dlouho to může být co jsme je tady srovnávali? já bych řekla tak 14 dní...

eliotka
autor
17. zář 2008

Je to asi 14 dní. Tak jsem klidnější, vypadá to, že máme všechny pořád stejně! Takže je to asi normální!
🙂 😉

ilci
17. zář 2008

mě měří břicho v každé poradně, ale ne jako obvod pasu, ale zhora dolů, takže vím, že za poslední 3týdny poskočilo o 1cm
taky jsem čekala rychlejší nárůst, když mimčo má přibrat 250g za týden, tak asi přibírá a to na úkor mojí váhy 😀
páč já se pořád cpu nanukama a čokoládama 😉

jajdaelda
18. zář 2008

Dobré ranko holky...tak dneska byl budíček dříve...čeká nás první monitor u dr. a pak to pojedeme zkusit do ambulance do porodnice, jestli nás vezmou bez objednání...zatím se tu mějte....jdu přemýšlet,co na sebe, když je venku 3,2st. ☹

ilci
18. zář 2008

jajda, tak ať vám to dobře dopadne 😉
já byla nakoupit v 7h ráno, dala jsem si teplou halenku a svetr a bylo mi pak vedro, hlavně jak jsem se táhla s tím nákupem
páč poslat chlapa do obchodu, tak jsem jen o chlebu a vodě 😀

betina
18. zář 2008

ahoj holky,

s tím oblečením, já jenom když jdu se psem, tak vypadám jak homeless 🙂 všechny věci po MM i boty 🙂
jinak ilci, dneska jsem si na tebe vzpomněla s tím tvrdnutím-tvrdlo břicho celou noc, tak jsem jen zkoušela měnit pozice a hekala u toho jak stará baba. Ani ted mi ještě není nejlíp, pak jsem zítra zvědavá na kontrolu v nemocnici ☹

spetra
18. zář 2008

no já si obout boty MM to bych se n v nich ztratila i s břichem 😉

ilci
18. zář 2008

MM je děsně vychrtlej, do jeho věcí se nevejdu skoro ani normálně 😀
a boty má taky jak lodě

jajdaelda
18. zář 2008

tak hlásím, že je vše v pořádku...streptokok negativní, malýmu bouchá srdíčko o 106, byl i klidnej, jen asi 3x čutnul do sondy a ke konci se ztratil úplně...děloha pracuje jak má. Dr. se mě ptala, jesli už byly poslíčky...copak já vím? 😅 Tak jsem jí řekla, že spíš asi ne...prý je mohu čekat každým dnem....nakonec jsem se rozhodla, že zůstanu u svojí dr. až do porodu...a už bych si vážně měla asi zabalit definitivně tašku... 😉

jajdaelda
18. zář 2008

tak mě napadá, že už se "dlouho" neozvala Rehos....že by??? 😉

ilci
18. zář 2008

jajda, tak bezva zprávy
tož teď už je u každé možné všechno, kdepak máme tabulku s pořadím?

jajdaelda
18. zář 2008

strana 35...termín má za 3 dny, ale co tady tak naposledy psala,tak nevím, nevím....už se těším, až se holky budou vracet s mimískama z porodnice a budou nám to tady oznamovat 😉

ilci
18. zář 2008

no jo, konec září se blíží a za chvilku se to tu rozjede 😉

betina
18. zář 2008

jajdaelda,

tak to jsou fajn zprávy od doktora. Poslíčky určo poznáš, já je dneska měla celou noc ☹

jj holky, to už tady bude vždycky od nás chvilku pokoj a pak se bude jen hlásit miminko se narodilo tehdy a tehdy 🙂
to bude veselý počteníčko 🙂

spetra
18. zář 2008

Jajda: super zprávy....
ono to příjde někdy tak nečekaně.... takže klidně můžeme mít už ted nějaké mimi, jen o tom nevíme 😉
já se taky hrozně těším, až se to tu rozjede a budeme do tabulky připisovat míry 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru