III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
23. črc 2008

ilci,

MM má příští týden na dovolenou, prvně jsme chtěli jen na Šumavu...no ted budu ráda, když pojedeme k rodičům, kde se vyvalím a budu spát a jíst 🙂

tanuki
23. črc 2008

Koukám, že se Beti s Eliotkou trhly a už jsou 30.tt 😎

ilci
23. črc 2008

já mám dost, když jdu na vycházku
musím plánovat trasu s WC a lavičkama 😀

eliotka
autor
23. črc 2008

No jo, už 30 tt, i když začátek teda. 🙂
To já taky, když někam jedu něco vyřídit, mám problém s wc. 😕
Mně jak se trošku otřásá břicho, hned se mi chce. Uvažuju o tom těho pásu...

tanuki
23. črc 2008

v Praze je to se záchodkama děs ☹ dokonce i Mc´D je už zpoplatněný, když nejsi zákazník - jakože minule jsem byla zákazník, šla jsem na zmrzku, ale přece nepůjdu s kornoutem 😝 Nicméně jsem natrefila na fajn hajzlbábu, která si všimla pupíka a řekla, že těhotný to mají zadáčo 😀 ale obávám se, že to tahle je u ní a né v celém řetězci 😉

ilci
23. črc 2008

já mám někdy pocit, že už to nevydržím a ono nic
prostě mě tlačí mimčo 😀

eliotka
autor
23. črc 2008

Jo, to mám taky. Taky mám pocit, že s emi hrozně chce a pak je to jen trošku. Holky, ale bude to horší asi. 😕

ilci
23. črc 2008

jojo, všechno se nám bude zhoršovat a budem se těšit na porod 😉

betina
23. črc 2008

no holky,

podle Dr.30 týden ještě nejsem - 29, ale mám v tom bordel a nejen asi já🙂 říkala jsem Dr,. že nevím termín poslední MS, tak jsem něco tipla a podle toho mě to počítá. Jinak UTZ mám o týden víc. Takže se moc podle termínu neřídím. Tak čekám na příští týden na UTZ, snad to bude třeba upřesnující 🙂
s těma hajzlíkama, radši chodím do lesa na procházky a zalezu si za keříky 🙂

ilci
23. črc 2008

no, mě to dr. počítá třeba jako 29 probíhající je podle něho 28tt
jinak mě se TP dle MS a utz ve 12tt liší jen o den, ale ovulka byla dřív, já to vidím na 8.-9.10.
podle utz ve 20tt je zase mimčo o týden starší
tož budu počítat se vším 😉

mikulka
23. črc 2008

Ono je to tak, že když jsi třeba 29+2, máš ukončený 29. tt a probíhá ti 30. Doktoři říkají většinou 29 tt. Ale pak už ke konci ne, to říkají ten druhý týden, takže by teď řekli 30. 😉

betina
23. črc 2008

ono stejně jsem četla, že jen 4% maminek porodí v termínu....takže je to asi spíče orientační 🙂

ilci
23. črc 2008

on podle toho počítá i vyšetření, kdežto třeba v nemocnici to berou jako ten probíhající a pak v tom mám zmatek
mě je to celkem jedno, hlavně když to bude v říjnu 😉

mikulka
23. črc 2008

Však jak se nám bude blížit termín, budeme chodit na vyš, každý týden a tam snad také bude trochu vidět, zda se chystáme k porodu, nebo vůbec ne.

Holky, už druhý den cítím méně pohyby, předtím to byl pořád šrumec a teď za den sotva dvě minikopnutíčka. Máte to taky někdy, že cítíte míň? 😢 Jsem z toho vyděšená.
Někde jsem teda četla, že pak jsou pohyby míň cítit, když má mimi v bříšku méně místa, ale nevím...?

eliotka
autor
23. črc 2008

Holky, kupujete i větší velikosti jako 68? Já dnes koupila první takhle větší... Asi je to taky třeba, ne?

eliotka
autor
23. črc 2008

mikul: http://www.porodnice.cz/node/3695
Píší, že pohyby jsou pak méně znát. Já ale taky vždycky vyšiluju jako právě dnes! 😕

tanuki
23. črc 2008

Mně se to střídá, někdy kope více, někdy méně... hlavně, když jsem někde s kamarády, kteří by si chtěli sáhnout, tak to pro jistotu nekopeme vůbec 😠
Taky jste tak hrozně unavené? Já už druhý týden chodím spát i odpoledne, totálně vyčerpaná... Možná, kdybych nemusela ráno vstávat a víc si pospala, ale takhle!

betina
24. črc 2008

ahoj holky,

tanuki...ta únava, jj je to síla. Nejvíce maminek to prý potkává v 1.timestru, ale jsou i takové, na které to přijde ve 3.trimestru. Manžel se mi směje, ted vždycky vytuhnu u televize a to už tak kolem 9 hodiny. Nemám problém spát 12 hodin, jak kdy. Ale bez energie jsem ☹

tanuki
24. črc 2008

já chodím spát docela pozdě, vstávám brzo a ještě se v noci dost budím, takže opravdu nic moc! V 1.trimestru to byl vlastně můj jediný problém a je zpět 😉
Konečně jsem se dnes dovolala na gyndu - dovolala, ve smyslu, že jsem to nechala zvonit tak dlouho, aby se zapnul záznamník, který mi řekl, že mají dovolenou. 😀 To jsem opravdu nečekala, protože je tam sice jen jedna sestra, ale 3střídající se doktorky, tudíž jsem čekala, že nebudou mít dovolenou všechny najednou 😉 Takže nevím výsledky OGTT ani jak to budu mít s UZ, jestli mi jen nezapomněla říci, ať se objednám 😖

ilci
24. črc 2008

tanuku, tak s těma výsledkama je to blbé, že je ještě nevíš
mě je řekli před 3týdny
kdy máš další poradnu?

betina
24. črc 2008

tanuki,

no tak to je teda dobrý. Mně teda taky v pondělí řekli, že moje Dr.šla na mateřskou a že teda budu chodit k jiné, ani jsem si nevšimla, že by moje Dr byla těhotná 😠
na testy cukrovky jsem nakonec nešla, tak doufám, že jsem to nějak nepodělala ☹

ilci
24. črc 2008

bety, proč ne?
já znám dost holek, co těhu cukrovku mají a jsou teď na dietě
já bych to kvůli mimi neriskovala, ale je to samozřejmě na tobě 😉

betina
24. črc 2008

protože zvracím a býv mi dost zle, navíc u braní krve omldívám, takže tahle kombinace byla dost blbá. Mluvila jsem o tom se svou Dr., řekla mi, že si myslí, že v mým případě to není nutné-postava a genetika. Tak snad jsem neudělala chybu. Ale představa jít na ty testy ☹

ilci
24. črc 2008

tož mě ty tysty přišli v poho, ale každý to snáší jinak 😉
pokud ti to dr. schválila, tak to neřeš

eliotka
autor
24. črc 2008

Ahoj kočky, byla jsem na kontrole s cukrovkou, hodnoty mám celkem dobrél, ale dietu samozřejmě nadále, až do porodu.

Beti, já jsem štíhlá, skoro nic jsem nepřibrala, genetika taky bez rizik, sladké jsem nejedla a cukrovku mám.
Ten test není vůbec tak zlý! Já se nechala vystrašit tady na netu a pak jsme se divila, že je to v pohodě. A ta glukoza je s citronem, mně dokonce chutnala 😉 Krev se odebírá z prstu, takže to je taky dobrý.
Jinak hraje roli, jestli je ti 30 a více, pak už se to dělat má, do té doby snad ne.
Ale jak psala ilci, záleží na dr., někdy zvažují, aby to pro maminy nebyla větší zátěž, tak to je asi i u tebe.

tanuki, to je dobrý, že maj všichni dovču, a to nemáš ani termín další poradny? Ten UZ ti asi udělají právě pak při poradně, ne? On se může dělat snad do 32 tt, nebo i dýl, tak to stihneš.
Já se v noci taky často budím. ☹ A taky courám na wc, takže spát v kuse celou noc, nebo aspoň tak 6 hodin, to už se mi dávno nedaří.

Na únavu jsem nikdy netrpěla, ale je fakt, že posl. dobou trochu jo. Ale přičítám to dost počasí.
Holky, to je divný léto, co?

tanuki
24. črc 2008

Beti, teď mi někdo říkal, že mu Dr. odešla na mateřskou - s adoptovaným dítkem, tak že by to byl případ i té tvé? (třeba je to ta samá 😀 ) i když je fakt, že pod volné doktorské oblečení se malý pupík dá schovat...

Mám termín poradny 4.8., tak třeba mě ještě odešle .. ten 32.tt by se jakš takš stihnul. každopádně je to děs, jak pojišťovna proplácí 3UZ za celé těhotenství, tak 2mi dělali v centru a u nás mi jich dělali celkem - moment, zkusím to spočítat, myslím, že 5. Takže kdyby mě někam poslali, tak ani jeden z těch 5ti jim pojišťovna neproplatí 😠 Dovču mají dlouhou - od 18.7. do ???srpna, ale nějak to tam šumí 😀 😀 😀 rozuměla jsem do 8. (což teda asi ne, když mám přijít 4.)

Ilči, jsem zvyklá na lepší snídani než supersladkou vodičku, ale taky mi to přišlo snesitelné...ale úplně se nedivím, když se tam někdo pozvrací 😉

Eli a tobě je teda kolik? No, věk nevěk, štíhlá a bez příbuzných s...to je teda blbá náhoda.

eliotka
autor
24. črc 2008

Tak to by mohlo být s tou dr. tak. Přece jen, břicho 6 týdnů před porodem se podle mě už moc nedá schovat ani pod plášť. Záleží, jakou měla ta dr postavu, ale asi by to m uselo být aspoň trochu vidět, když se skládní a pak narovnává... 🙂

Mně je (už) 33 😕 Holky, a kolik je vám, jestli se můžu zeptat? 😅

Teda, dneska jsem celý den unavená... 😒 Ale mám radost, děcku jsem koupila pěknpu flesovou mikču 🙂 😉

ilci
24. črc 2008

nám brali krev ze žíly, ale vím, že někde to ještě dělají z prstu

tanuki, taky jdu 4.8., doufám, že se to stíhá

eliotko, je mi stejně 😉

betina
24. črc 2008

ahoj holky,

jsem byla na kafíčku 🙂 no tu cukrovku jsem s doktorkou probírala, snad jsem neudělala chybu ☹ myslím si elitoko, že to bude asi s tím adoptivnm dítkem, protože moje Dr.byla štíhlá a myslím si, že 8 měsíc se jen tak nezamaskuje.
Je mi 26 let

tanuki
25. črc 2008

Moje Dr. je bezdětná ☹ snažili se a moc, ale... musí to být opravdu hrozné mít v práci desítky těhulí, když ona sama nemůže! Na té mé se to teda podepsalo, je celkem chladná. Tak teď chodím raději k jiné, ta se usmívá, pochválí bříško, člověk se hned cítí skvěle. Ale zas mě neobjdenala na ten UZ, tak člověk si musí vybrat pripority, nikdo není dokonalý 😀
😅 to jsem tu asi nejmladší - 23.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru