III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

vrana
12. říj 2008

něco mi říká, že asi rodí... 😕

spetra
12. říj 2008

jinak na tom vsugerování něco je, já si včera vsugerovala porod dnes a ještě večer jsem měla šílené poslíčky, bohužel jen ty... ☹ Já dostlala dost velký strach z porodu po včerejších poslíčkách a dnešní prohlídce... ☹
jajda: tady, byla jsem na monitoru.... 😉
Měla jsem štěstí a porodní sály byli prázdné, takže jsem neměla tu čest si vyslechnout řev a měli na mě čas (takže mi udělala i neplánovanou prohlídku.... 😉 A měla jsem štěstí ï na skvělou doktorku... i když to její vyšetření tak bolí... ☹ ale aspoň se člověk něco dozví.... Tak mi říkala, že jsem poslední z bumu přenášejících.... ještě před prohlídkou mi říkala, že pokud budu zavřená, že mi píchnou vytamín B, že by tomu mohlo napomoct. Po prohlídce zjistila, že jsem otevřená na 2 prsty, takže injekce se nekonala... pokud neporodím, tak v úterý a čtvrtek další monitor a pak se domluvíme na víkend na vyvolání...

tanuki
12. říj 2008

tak aspoň Mila žeby?

tanuki
12. říj 2008

jupí, 2prstíky, to je dobrý začátek!!!!

spetra
12. říj 2008

tanuki: já jsem nervák už několik dní... do toho ty dotazy... ale co je nejhorší, už i manžel je nedočkavý a protivný... 😠 a to je teprve děs....

mila12
12. říj 2008

ahoj holky, tak bohužel, jsem doma...žádné změny 😠

mila12
12. říj 2008

to je fakt, nejhorší jsou ty telefony a SMS, jako už????

tanuki
12. říj 2008

to mě chodí takové ty rádoby nenápadné - "jak se máš?" "myslíme na tebe" "stále držíme palce" 😝

mila12
12. říj 2008

😀 jo, některé jsou typu: "Jaké je u vás počasí?"....to znám

tanuki
12. říj 2008

tak jsem se poprvé do rána koukla na mobil..a nic 😉 ale pár minut nato mi přišla sms. ahoj, jak se dari? ale pak už pokračovala faktickymi věcmi týkajícími se té kamarádky 🙂

vrana
12. říj 2008

Tak koukám, že sestava je celá co? ☹ Navrhuju zaujmout ještě jednu strategii a to snažit se na porod nemyslet. Sice to jako asi nejde, ale třeba když se zabavíme a budeme dělat že si těch prcků nevšímáme, tak se naštvou. 😅

spetra: gratuluju k relativně příznivé kontrole, dva prsty lepší než nic a jestli jsi měla silné poslíčky, tak je to určitě na dobré cestě. Dneska nejpozdějc v noci pojedeš 😉

vrana
12. říj 2008

já jsem se pře chvíli docela lekla, byla jsem na wc a na papíru krev... no jenže už mám přes týden vylezlý hemeroid a prasknul. Takže jsem se zase uklidnila, že jako nic.

tanuki
12. říj 2008

já mám pocit, že se mi taky udělal. Sice neprdá, ale jsou tam věci, které nebyly ☹

jajdaelda
12. říj 2008

spetra...tak ze by preci jen tady byla nejaka 13.? 😉
Ja dala Kubovi prvni teplou sprchu a nez prijede manza,tak dam jeste jednu...
Tech sms se zitra docela taky obavam,myslim,ze si vetsina,co mi budou přát,nenechaji ujit tu prilezitost se zeptat,jestli jsem jeste cela. A to nemam ani termin.

jj,internet je dobrej...a hlavne,ze muzu s vami pokecat...zitra zacnou urcite prijmy,tak tady bude srumec

radus78
12. říj 2008

ahoj holky, já vás nějak nestíhám číst. 🙂
jinak 2x2 znamená, že čípek je cca 2 cm a polotuhý. Tu druhou dvojku nevím, ale mám dojem, že je to otevřená na 2 cm. Ale to si fakt nejsem jistá.
Mě když vzali do nemocnice, tak doktor, co mě vyšetřoval mi říkal, že na porod to nevypadá a že mi to zkusí začít vyvolávat až druhý den a kdoví jestli mi ten oxytocin pomůže a vůbec takové kecy. No v 11 večer začaly první bolestivé kontrakce a v 6,32 ráno byla malá na světě 😀 Vyvolávačku jsme hold nestihly.

spetra
12. říj 2008

kéž by.... nějak mě tam divně tlačí... tak to bolí... jsem absolutně nepoužitelná.... po té prohlídce... ☹

radus78
12. říj 2008

moc gratuluji Ilci a Mikuláškovi 😀

tanuki
12. říj 2008

Spetro a nedělala ti toho Hamiltona?

spetra
12. říj 2008

myslím že ne... to by mi snad řekla, ona docela komentovala co, proč....

spetra
12. říj 2008

opravdu to bylo jen běžné vyšetřenale já jsem asi nějaká háklivá... ☹

tanuki
12. říj 2008

jediny co člověk může, je fakt se snažit hoooooodně uvolnit...

vrana
12. říj 2008

myslím, že když už se začíná něco trochu dít, jako že když jsi aspoň trošičku otevřená, tak už to vyšetření bolí, protože šťourají na kolik jsi otevřená, tak třeba tě to trošku postrčí ještě kupředu 😉

holky já mám hrozně žravou a pak mám strašný výčitky, že furt jenom jim ☹ už aby byla venku

mila12
12. říj 2008

já taky pořád jím, moooc mi chutná, no ono celé těhotenství mi fakt chutnalo, měla jsem štěstí, zvracela jsem jen jednou 🙂

tanuki
12. říj 2008

ja taky zvracela jen jednou 😉 a na začátku těhu to bylo úplně nej, hrozně jsem spalovala, prostě super metabolismus a zhubla jsem skoro 3kila..
Já momentálně dojídám Lipánka. Chudák dítě - já, muž, budoucí babička..všichni ho zbožňujeme, ten bude mizet z lednice 😀

mila12
12. říj 2008

mňam Lipánek, já teda raději kakaovýho. No to já celé těhu vesele jen nabírala kila, ale to neva. Na začátku jsem mohla jen maso, teď zase spíš sladký...

tanuki
12. říj 2008

milo, si piš, že kakaovýho 😎 je fakt, že na začátku jsem vůbec na sladké chuď neměla, určitě taky proto jsem hubla. No a teď teda naopak. ještě navíc tchýni nosí pacienti bomboniéry a ona nám je distribuuje 😅

mila12
12. říj 2008

to máš dobrý, bomboniérky. Moje tchýně dělá sestřičku, takže občas taky něco dobrýho přinese...nedělá tvoje taky sestřičku? 🙂

spetra
12. říj 2008

holky, přese si teď v tom stresu nebudete vyčítat mnamky.... co jiného si ted užít.... 😉 však nám to brzo skončí, kilo na horu už nás nevytrhne....

mila12
12. říj 2008

přesně tak, já si taky nic nevyčítám, jím na co mám chuť
🙂

tanuki
12. říj 2008

tchýně je diabetoložka, takže je to celkem sranda pozorovat, co jí ti její obtloustlí cukrovkáři (těch je drtivá většina) nosí. Někdy je to tak, že jsou disciplinovaní a koupí jí to, protože sami to nemohou a baví je aspoň to kupovat. Ale občas je to třeba upečený koláč a člověku je jasné, že tihle lidi nikdy nezhubnou, prostě se nepřizpůsobí, nebudou vařit víc dietně..
Já si to také nevyčítám, jen se mi to tam už všechno nevejde 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru