III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

vrana
14. říj 2008

Ahoj holky, tak se hlásím po kontrole. V podstatě je všechno při starém, i když dneska už mě vyšetření trochu bolelo, nebo bylo nepříjemné, tak snad je to něčeho známka. Krevní testy byly zvýšené, takže jsem vyfasovala léky na tlak. Jinak mimčo je pořádku, paní dr. dělala biometrii a říkala že váha tak těch 3,90, ale že to nemám řešit, protože je to hodně orientační a že to ten utz prostě dopočítává a že se často stane že se tříkilový mimčo rodí hůř než 4, že záleží na spoustě jiných věcí. Tak už jsem se zařekla, že váhu řešit nebudu.

K porodu říkala, že nechávají tak do 41+3, což jsem v sobotu, v pátek mám přijít na kontrolu, teď už budu chodit dvakrát týdně (snad ne moc dlouho) a pak asi v pondělí a to by mi to už asi napsali na vyvolání. Možná by nechali i dýl, ale záleží na stavu placenty, atd. No a rada zní, že na to nemám myslet a že to přijde až to budu nejmíň čekat. Tak uvidíme. Zkusíme zase tuhle terapii.

Jinak dneska jsem byla na nehtech, moc mi to pomohlo, přišla jsem na jiný myšlenky a pořádně se ze všeho vykecala. Potkala jsem tam Laďku Něrgešovou, když odcházela přišla ke mně a ptala se kdy mám termín, tak říkám že minulý týden. A ona se rozpovídala, že taky přenášela, prý 6 dní a rodila nějak po nehtech, tak říká, že to mám čekat dneska nebo zítra 🙂. Byl to moc fajn pokec, pohladila mi břicho a popřála štěstí a ať to nebolí. Fakt milý.

hlavinka
14. říj 2008

Vrana: tak dobry, hlavne, ze Te uklidnili v porodnici, ze na vaze fakt nezalezi. Spis na obvodu hlavicky a na porodnich cestach. Tak si udelejte s manzou hezky vecer, nemyslete na to a treba to vyjde 🙂

a je aspon hezky, videt, ze i "slavne" osobnosti jsou mile a prijemne. A kde prosim Te bydlis, ze jsi potkala Nergesku?:o) Ja ze bych sla taky na nehty 🙂

vrana
14. říj 2008

Já chodím na nehty do centra, je tam i masáž a tak a ona tam byla zrovna na masáži 😀 Bylo to fajn, takový přirozený, nestrojený. Mohla normálně odejít, ale ona se vrátila a prostě se zeptala, kdy to čekám. Fakt zvláštní..

tanuki
14. říj 2008

Vrani, takže jako u nás - 10dní a pak to řeší... no já se trochu obávám o tu naší placentu - už ve 30.tt byla taková nic moc, průměrná... Tak Laďka N. mi byla z televize a divadla dost nesympatická, ale zdá se, že jsem jí podcenila 😉

Hlavinko a kde ty budeš rodit? No, s těma tuchama na porod to moc nefunguje, to mi věř - myslím, že to pohlaví žena tak nějak vycítí, ale porod...já byla taky přesvědčená, že tak dva týdny před termínem a kde jsem teď? 😀

Jinak, já mám tak od 10pořád kontrakce, dokonce i bolí, ale málo, takže to neřeším. Brzo ráno byl sexík a myslím, že je to jen následek a ne porod...

vrana
14. říj 2008

tanuki, mě taky v televizi vadila, ale tady mě fakt příjemně mile překvapila.

vrana
14. říj 2008

tanuki co ty víš...mysli na ten dnešní úplněk 😉 Už bychom si to fakt zasloužily.

hlavinka
14. říj 2008

Tanuki: budu rodit v Podoli, pokud nebude plno ovsem. Jasne, mas pravdu, asi se mylim, vetsinou prvorodicky rodi po terminu. Je to fuk, at to bude kdy bude, hlavne, aby byla holka zlata zdrava! 🙂 O pohlavi jsem nemela ani paru. Bylo nam to jedno. Nejsem asi moc intuitivni typ, tezko rict.
Jinak mi prosim Te rekni, jak jako sexik? Ja nemam bricho tak velky jako Ty a dela mi to docela potize 😀

vrana
14. říj 2008

hlavinka, ono s tím, že prvorodičky většinou rodí po termínu to není tak horký. Hodně jich rodí i předčasně, jiný v termínu. To nám přijde jak se tu shromažďujeme a tak. Každá prvorodička to tak určitě nemá. 😉

no sex je teda docela legrace, ale co by člověk pro porod neudělal...

tanuki
14. říj 2008

jojo, "pozor na bříško" nebo "netlač na bříško" jsou moje oblíbené přisexuální hlášky 😀

vrana
14. říj 2008

hm, moje poslední hláška byla, ježiš já už to břicho nechci, než ho vždycky někam přesunu 🤐

spetra
14. říj 2008

no jo holky: my porodííme a založíme si asi asi nějakou miminkovskou diskuzy a 2. trimestr bude váš 😀
já mám zase ráda sudé datumy... 😉

spetra
14. říj 2008

vrana: to je dobrý rodit po nechtech... 😀
Já jsem usnula teď jsem se vzbudila a zdálo se mi, že jsem měla 2 ségry, z toho jedno dvojče - obě byli těhotné a já je vezla do porodnice... a samotnou mě vrátili... 😠

tanuki
14. říj 2008

spetro, taky dobré psycho 😀

spetra
14. říj 2008

tak že by mila konečně? 😵

tanuki
14. říj 2008

krom úplňku má být i změna tlaku, takže teď - úterý, středa "nebo nikdy" 😉

vrana
14. říj 2008

spetra no to víš, když se moje dítě může pořád česat, tak si já můžu dovolit hezký nehty k porodu 😀

lestep
14. říj 2008

spetra- peti, to máš pravdu, hrozně rychle to utíká. Pomatuju si, jak jsem si dělala test a říkala si, že to po tom potratu vůbec nemůže vyjít.Že si to jen namlouvám, že jsem těhu. A teď jsem v 29tt. Drž se, ať už je to kdykoliv, hlavně ať vše proběhne dobře a bez problémů pro tebe i miminko..

hlavinka- to máš pravdu. je nás tady nějak málo. Holky všechny odrodí tento týden a my tady budeme samotný.. 😲

vrana
14. říj 2008

lestep, hlavu vzhůru, já chodila k holkám do zářijovek a tam jsem zbyla úplně sama těhule, tak mám teď pauzu, zaskočím občas a naplno až zase s mimčem 😉

lestep
14. říj 2008

vrana- já chodím do začínajícího těhu a občas sem. Tak to různě střídám. 😉

vrana
14. říj 2008

jo začínající? Tak to je taky dobrý, to už máš taky za sebou ne? 😀

hlavinka
14. říj 2008

Leni: no, uvidime, treba se sem nekdo prida. Ono je ale tezke vplout do diskuze, kdyz se nas to zase az tak netyka. A za dva mesice, co by se nas to uz tykalo, ony zase uz budou mit 2mesicni prcky a zase jine starosti. Ale musim rict, ze tady je dobra parta a trochu mne mrzi, ze nas opusti a zalozi si jinou kecarnu, treba zacinajici mamky z III: trimestru od zacatku.....

lestep
14. říj 2008

vrana- chodí tam i holky, co už mají dětičky, takže je to jen obrazný..

hlavinka- to máš pravdu. Když ale narazíš jinde a super lidi, tak se dá taky dobře pokecat..

jajdaelda
14. říj 2008

tanuki..jj,tlak dneska lita nahoru dolu,to potvrdil i manza...on je totiz chodici barometr..

tak spolubydlici ma holcicku Anezku,2,2 kila. Bude sranda,ze se sejdeme na sestinedeli. Alespon neco pozitivniho v te me zvlastni nalade.
Mela Mila vcera nejake naznaky?
Dostala jsem tabletku na to svedeni,a pry se po tom dobre spi,tak sand nervy nebudou moc pracovat a konecne se vyspim. 😉

spetra
14. říj 2008

ale to neznamená, že když bedeme mít děti, že vás mei sebe nepustíme 😉

spetra
14. říj 2008

jajda: nic nepsala, naposledy tu ale byla včera někdy okolo 17.... tak doufám... fakt by si to zasloužila....

spetra
14. říj 2008

tanuki: kdy ty máš kontrolu, zítra?

vrana
14. říj 2008

tak že by přece jenom aspoň jedna mamina rodila... ale včera psala že má potíže s netem...tak snad to přešlo a opravdu rodí.

Holky s těma diskuzema to je takovej přirozenej vývoj bohužel, lidi vždycky řeší to, co se jich bezprostředně týká,ale jsou diskuze kde funguje všehochuť - snažilky, těhule i maminy a všechny si pokecaj, tak třeba to bude i náš případ 😉

hlavinka
14. říj 2008

Myslim, ze vy vsechny uz byste si to zaslouzily 😉

Jajda: tak to je fain, ze Ti dali tabletku na svedeni, aspon se vyspis. 🙂 Co ja bych za to dala se vyspat.....

tanuki
14. říj 2008

snad Míla rodí a ne, že by jim jen nešel zas internet 😠
Já mám kontrolu ve čvrtek. Bude to pěkný vopruz, protože už měla na ultrazvukách plno a napsali mi 9-11, do toho si musím vyčekat frontu na monitor, vysedět monitor a pak frontu na poradnu 😒

vrana
14. říj 2008

tanuki, já až v pátek, to budu 41+2, přenášet nechávají do 41+3, tak doufám, že mi v pátek řeknou, že jestli neporodím, tak v pondělí příjem.. nerada ale ráda. A kde budeš rodit? V podolí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru