III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

vrana
15. říj 2008

ahoj spetro, to máme z toho, že si to všechno plánujeme asi. Ty naše děti nám holt hodlají ukázat zač je toho loket.

jj, ilča už by asi měla být doma, však ona se ukáže s nějakou hezkou fotečkou...

a co ta mila?

baji
15. říj 2008

čoveče to ani nevím, jestli v tom je nějaký cukr, tak ne...

baji
15. říj 2008

no jo, ilci už by mohla dorazit, co...
ahoj spetro, takže ani ty nic?
tak snad aspoň ta mila...
jo vrani, nevíš, jak je to v Krči, za jak dlouho normálně pouštějí, si to nějak nevybavuju...

vrana
15. říj 2008

baji myslím, že když jsi bez potíží, tak třetí den (ten první porodní nepočítaje, takže vlastně 4.)

spetra
15. říj 2008

No o Mile nic nevím... tak snad porodila...
Baji: to je mi tě opravdu líto s tím cukrem, já si to vůbec nedokážu představit, jak bych to zvládla.... ☹ Ne já taky nic, evidentnš bez pomoci doktorů ho nijak ven nedonutím.... 😠

vrana
15. říj 2008

taky si to bez cukru neumím představit, ale ono ti pak asi nic jiného nezbyde, když je to v zájmu mimča. Aspoň že už to baji bude mít za sebou a obešla se bez inzulínu 😉

spetra, taky mám ten pocit, tak by ještě kája mohla být po tatínkovi a překvapit mě když to nejmíň čekám..

baji
15. říj 2008

spetra, no já už si zvykla, tak mi to ani nepříjde, na druhou stranu, docela rychle jsem nabírala na začátku těhu, takže tím tempem bych teď už měla nejmíň 20kg nahoře, takže taky dobrý, nebudu muset držet dietu po porodu 😉
no uvidíme, jak to půjde, jestli mě nakonec stejně nefiknou, taky cukrový mimča mívají prý horší žloutenku, tak ale je fajn, že tam nedrží zbytečně dlouho... 😉

baji
15. říj 2008

holky jdu něco dělat, zatím pá 🙂

spetra
15. říj 2008

já taky, at tu mám trošku pořádek, když zítra jdu do té nemocnice...

ilci
15. říj 2008

ahoj vespolek

tak jsme doma, dočtu vás později
jinak díky za gratulace 😉

baji
15. říj 2008

ahojky ilci, tak vítejte doma... moc gratuluju, mamino 😵 😵 😵
tak jak to zvládáte? a co porod? jaký to bylo?

spetra
15. říj 2008

tak se nám přece jenom Ilči vrátila 😉

tanuki
15. říj 2008

no jo, už nám tu chyběla 😉 ale teď na nás asi nebude mít moc času 😀
Takže jsem tu poslední, kdo ještě nemá termín? Zítřejší ultrazvuk rozhodne, když to bude OK, chci ještě nosit miminko - teoreticky mám termínek dnes, tak žádný zbytečný fofry 😔

Teď jsem byla na dlouhé procházce, ještě jsme nafotili pár fotek s pupkem, loučení, loučenííííí 😉

ilci
15. říj 2008

tož opět kojím, tak mžu datlovat
porod byl nakonec rizikový, dost zkalená plodovka a malej měl špatné ozvy, ale zvládli jsme to

tanuki
15. říj 2008

Mikulášek je krásnej, ta poslední fotka je bombová 😉

spetra
15. říj 2008

jé Ilči, ten je krásný.... 😉

vrana
15. říj 2008

ilci velká gratulace, mikšík je krásnej 🙂

tanuki a kdy ty teda jdeš? u tebe už přemýšlí u vyvolání? Obávám se že poslední bez jakéhokoliv termínu a naděje jsem já ☹. V pátek další kontrola, pak případně další v pondělí. Jestli se do té doby neoběsim.

spetra
15. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3700 g, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2800 g, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10. v 15:03, 3 kg, 51 cm
Lili
Eliotka - chlapeček 2.10.
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3610 kg, 52 cm
Mila - se druhý den neozvala a už hoodně přenášela - tak snad... 😅

Líná miminka - ostudy co se nechaj přenášet:
1. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
2. Vrana 10.10. holčička Karolína
3. Tanuki 11.10. holčička Verunka

Skoro maminky - čekáme mimi tento týden:
4. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
5. Oskarka 16.10. ?
6. Baji 20.10. holčička Kristýnka

Skoro maminky - další:
7. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
8. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

vrana
15. říj 2008

A jé tabulka... nejvíc mě dere ten druhý odstavec co čekáme tenhle týden. ☹ Se vsadím, že nakonec odpadne i odstavec číslo 3 a zbyde jenom ten první.

spetra
15. říj 2008

Vrana: já myslím, že v čr se smí přenášet max. 14 dní.... běžně vyvolávají po 10 dnech... takže pokud ti nezmění termín...
v pátek se určitě dozvíš co a jak... ale třeba budeš mít to štěstí že do té doby porodíš spontáně... 😉

vrana
15. říj 2008

spetra: jj, já vím, že max. je 14 dní, ale dneska mi to přijde hrozně v nedohlednu a ta nejistota mě tak nějak mučí. NA druhou stranu když se zamyslím nad tím, že by to mělo třeba přijít dneska v noci, tak mě chytne nejistota a panika. Jsem prostě schizofrenik 😀

spetra
15. říj 2008

jj vrana, chápu... já si říkám no zítra budem asi 3.... 😲 a za chvilku přemýšlím jestli by nebylo lepší kdyby mě nechali ještě ty 2 dny bez vyvolání.... kdyby mi dali vybrat tak fakt nevím co bych řekla.... 😖

vrana
15. říj 2008

a jak ty to máš s termínem? Už ti ho stanovili? Mám v tom tady maglajs.

tanuki
15. říj 2008

Aha, Vráni, já myslela, že ty jdeš v pondělí na vyvolání... No já taky nic. Zítra jdu na UZ+monitor+poradna a uvidí se.. Ale já ještě spěchat nechci...nohy mi zas přestaly otýkat a podle otěhotnění můžu mít termín 15., tedy dnes...a malá má právo se tam hřát o trochu dýl. 😉

tanuki
15. říj 2008

mám docela chuť na svařáka 😉

tanuki
15. říj 2008

taky jsem dnes chtěla jít do kina...ale muž jede pro tchána na letiště, tak to nestíháme, tak zítra ale půjdem, už mi to doma leze na mozek - jen nákupy, procházky...a to jsem doma teprve od minulého čtvrtka 😅

vrana
15. říj 2008

tanuki nemám, bohužel. Posledně dr. říkala že přenášet nechávají do 41+3, což jsem v sobotu, jenže taky mi řekla, že v pátek mám přijít na kontrolu a pak v pondělí, kdy bych byla 41+5 a že to je taky dobrý, když bude placenta a vše v pořádku. Ale bojím se aby se třeba nekazila plodovka nebo tak víš.

Na co jste chtěli do kina?

tanuki
15. říj 2008

já chci Máj, muž na Tobruka a oba jsme se shodli na Temném rytíři 😎
Kamarád mi včera psal, že v Motole do 41+3 v klidu pozorují, do 42+0 se začínají trochu snažit a ve 42+0 už to rozseknou... asi je to všude podobné...až na to, jak se poprat s těmi termíny 😉
Jaký TP Vám vyšel na screeningu (jestli ste byli v 1.trimestru) nebo ve 20.tt? ty mají být údajně nejpřesnější. Ale dr. se pořád dohadují, co je nejpřesnější 😀

Spetro - vědět to, tak jsem tenhle týden ještě mohla chodit do školy 😠

vrana
15. říj 2008

já mám termín od začátku stejný, 10.10., vždycky jsme všechno měli přesně do tabulky, jen teď v Krči to je podle utz 9.10. A to jsem si myslela, že rozhodně budu rodit na konci září, kdeže ty dny jsou...

tanuki
15. říj 2008

jojo, já to samé..blbá jsem všude řekla, že budu rodit v první půlce října...neb jsem čekala tak týden až dva před termínkem..
SMSkama je bombardovaná i moje mamča, všechny kamarádky se pořád ozývají, zda už je babička..
Já odedneška už nereaguju, ty některý lidi bych fakt zabila.. Dnes mi přišla sms od holčiny, se kterou jsem mluvila před dvěma dnama... Jestli už, a abych nezapomněla napsat AŽ 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru