III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

tanuki
22. říj 2008

ahoj holky, tak se hlásím z domova 🙂 stihly jsme to krásné datum 18.10. 🙂 ve 2:30mi začaly kontrakce a už neskončily 😀
Teď řešíme to samé, co vy - kojení- psa zas tolik nevyrostla, ale mlíčka by tam teď bylo pro 2mimča, takže zatvrdávají ☹ budu muset odsávat... prdíky, přebalování...v nemocnici už jsme se zajely, teď nám to zas chvíli potrvá.

Baji a Vrání, mrzí mě, že jste si tolik užily, ale holčičky Vám to jistě brzo vynahradí.

Jo, naše míry: 51cm, 3580g

jajdaelda
22. říj 2008

tanuki...tak to moc blahopřeji...a ať Verunka krásně roste....no vida...tak se nám to rozrozstlo...chybí tuším Oskarka a ještě smardik...

radus78
22. říj 2008

ilci, tu PA sis zavolala nebo u vás chodí automaticky?

oskarka
22. říj 2008

Ahoj holky, u mne stále nic nového.
Včera v poradně mi řekli, že to stále na porod nevypadá a že mám přijít na další kontrolu v pátek, tj. 24.10. No, pokud to nepřijde samo, budou i u mne vyvolávat, a to asi nejdéle v neděli. Tak snad se mimi umoudří a bude chtít na svět samo...

Gratuluji dalším maminkám a těším se až se k Vám přidám.

jajdaelda
22. říj 2008

tanuki....malá je kouzelná....jo a blahopřeji ke spontánnímu porodu...ti prckové nás mají opravdu rádi 😉

lili také blahopřeji k prckovi, snad už se cítíš lépe...s tím otcem u porodu naprosto souhlasím...manža byl z malého úplně naměkko a taky viděl, jak trpím, tak mě fakt opečovává...doma pomáhá

vrana
22. říj 2008

Ahoj holky, jsem doma, Kája je na JIPce, ještě ji čekají nějaké testy. Dokud bude tam (snad jen pár dní), budu se na ni jezdit koukat a vozit mlíčko a pak by ji měli dát na pokojík, kde bych měla moct být s ní.

oskarka
22. říj 2008

Ahoj Hanko, ráda Tě vidím. Gratuluji k holčičce, všechno se brzy urovná.
Jak vidíš, jsem stále vcelku, tak mne asi bude čekat také vyvolání.

tanuki
22. říj 2008

Jájo..člověk si nevybere - já nechtěla vyvolání kvůli tomu, aby nebyly příliš velké kontrakce a k tomu nespolupracující krček...a jak jsem dopadla? 3hodiny kontrakcí po třech min otevřená na jeden prst 😠
Spetru už taky snad pustili dom, ne?

Kájo, tak to je velký úspěch, že máš mlíčko i když malá je na JIPu, opravdu supr 😎

vrana
23. říj 2008

holky chci se zeptat, měla jste některá šití těmi samovypadávacími stehy, a to i zevnitř? A začlo vás to třetí den po porodu hodně tahat, jako fakt dost nepříjemně? KDy to zhruba přešlo? Ono je to asi normální, jak se to hojí, ale je blbý, že mě takhle bolí jen ten jeden vnitřní a nemůžu kvůli němu skoro chodit, sedět, ležet, prostě to bolí jak čert.

jajdaelda
23. říj 2008

Dobré ranko.
vrano....já je určitě měla, ale jestli zevnitř nebo zvenku, to opravdu nevím. Pravda je ta, že jsem to šití cítíla dost asi tak 4-5 dnů, měla jsem problémy se sezením a pak to tak nějak přešlo...ne,že bych to necítila už vůbec, mám pocit, jako bych ji měla zašitou celou 😅 ,ale už to tolik netahá

tanuki...tak to jsme dopadly stejně, protože já po 4 hodinách kontrakcí po cca 4 minutách a po 3 hodinách kontrakcí po 1-2 minutách jsem byla na 3 cm....pak se to ale rozjelo slušně..

jajdaelda
23. říj 2008

Tak máme za sebou také první domácí noc plnou vášní...malej si asi nějak zvykl v nemocnici na teplo, takže mu našich 20st v ložnici asi moc nevyhovovalo. Jenže já si myslela, že má pořád hlad, protože furt otvíral pusu a mlaskal, tak mi vypil celý prso 😅 a když nepřestával ani po 2 hodinách,tak si dali z druhýho a maraton se rozběhl...šlo to horem, spodem, snad i ušim a 😅 no nakonec jsme oba v půl čtvrtý padli za vlast 😀 Jsem zvědavá, co nového přinese tento den 😉 Na tom mateřství se mi líbí, že se člověk pořád něco učí - i v těhle letech 😎

tanuki
23. říj 2008

jojo, u nás konec taky dobrý - poslední 4cm byly za 45minut.
Já mám pořádnou bronchitidu ☹ ale bez teplot, jen vykašlávám takové humusy..bojím se o malou..

tanuki
23. říj 2008

šití, žádný med, co? ☹ chudák Ilča..snad se to už bude hojit lépe

spetra
24. říj 2008

Ahojky holky,
tak se konečně hlásím... Ale malý už začíná pobrukovat.... Tak vás asi nestihnu dočíst...
Já šití mám vnitřní i vnější... ještě teď se mi dost špatně sedí... ☹ Vrana:3, 4 den je nejhorší potvrdil mi to i doktor...

tanuki
24. říj 2008

ahoooj! 43.tt, jo? 😝

ilci
24. říj 2008

ahoj maminy
hani, tak ať je malá brzo fit

ta oprava hráze bylo maso, bolelo to víc než po porodu, řekla jsem si dokonce o injekci na bolest
teď si musím dávat sprchu po každém WC, drhnu intim gelem, snad se to zas nezanítí

jinak dnes první poradna s malým, chudáček nám zhubl
prý díky té žloutence se snadno unaví, takže tolik nevypije
jako včera jsem kojila 2 hodiny, furt měl hlad, ale mlíko mu teklo po bradě
takže budu dokrmovat buď svým mlíkem nebo Nutrilonem ☹

radus78
24. říj 2008

ahojky
my byli v poradně včera Anička má už 54,5 cm a 3875 g. Rosteme jak z vody 🙂

Já mám vnitřní i vnější stehy. Dneska mi vypadl poslední, ale mám pocit, že v jednom místě mi to trochu hnisá. Doufám, že se to spraví. ☹

hlavinka
24. říj 2008

Brr, tedy to siti musi byt desny, hlavne potom. Blby je, ze tam se dost spatne vetra, kdyz ma clovek ocistky ☹ Je mi vas lito, holky. At se to brzy spravi a nemate komplikace! 😉

lestep
24. říj 2008

hlavinko- přesně tak, ani nevíme, co nás čeká. Bude to mazec, ale zvládli to jiní, tak snad taky vše zvládneme.. 🙂

lestep
24. říj 2008

holky, držte se, ať veš zvládáte s mimískama, domácnost a hlavně, ať se dobře hojíte. myslím na vás i s bobíškem v bříšku..

jajdaelda
24. říj 2008

Ahojky,tak u nas byla dr.vcera a poslala nas hned do nemocnice,nelibilo se ji malyho sipani. Tak jsme zase v nemocnici ☹. Nastesti to neni snad nic vazneho. "jen" nedozraly hrtan. Malej uz ma za sebou rentgen,EKG,monotor okyslicovani krve a vse je nastesti OK,tak jsem klidnejsi. jen ta zloutenka se mu vratila,tak ted mu daji kapicky. Zitra jdeme domu.

lestep
24. říj 2008

jajda- tak ať vše dobře dopadne a malýmu je hlavně líp..Držíme pěstičky i s bříškem.. 🙂

jajdaelda
24. říj 2008

lestep...dekuji,snad vse bude OK

hlavinko .. to siti neni prijemny,ale da se po porodu vydrzet. Dobry jsou ty sitovane kalhotky a vlozky, dost vetraji 😉

holky budeme muset koupit ten monitor dechu. Mate nejaky tip? Existuje i jiny nez to Nanny ?

lestep
25. říj 2008

jajda- myslím, že těch typů monitoru dechu je víc..Slyšela jsem, že ten nannny je dobrý. Tak na to dneska kouknu na netu, kde by šel objednat a dám kdyžtak vědět..Určitě ho plánujeme s manželem koupit..
Ty síťované kalhotky jsou super. Kolikatery máte nachystané?

lestep
25. říj 2008

jajda- tak jsem koukala na ty monitory dechu. Je hodně stránek, kde nabízí monitory. Ceny se také docela liší..
Našla jsem www. domaci- elektro.cz- mají tam monitor Resisense
- www. malvik. cz- monitor angelcare
- www. detske- chuvicky.cz- nanny, Angelcare
Ale asi nejlepší reference má nanny. 🙂

tanuki
25. říj 2008

Jájo, tak ať je líp!!!! Já za nás můžu doporučit monitor Babysense II- máme ho koupený od kamarádky - měla ho na jedno dítě. Má myslím nejkratší tu dobu, kdy po bezdeší začne houkat 20s. A 2desky, které se dají propojit, takže když je dítko větší a překuluje se, nedělá to tak často zbytečný pooplach, protože pokryje větší prostor...Taky hezky klape, než začne houkat, takže máš šanci ho včas vypnout - prostě v noci na to kolikrát člověk zapomene. U Apolináře a tuším snad i v Motole používají tuhle značku. Já nemám srovnání s nanny, ale ta známá kupovala v lednu 2008 ten nejlepší, dokonce za něj dala 4000 a teď stojí už o dost méně.

spetra
25. říj 2008

holky, mš nijak závratně nevyskakovali na monitoru kontrakce ani hodinu před porodem... 😅 já vůbec měla celý porod nějaký divný.... v porovnání s těma co jsem četla ve foru jaký byl porod...

všem novopečeným maminkám blahopřeji.... 😉

jajdaelda
25. říj 2008

lestep...díky...asi půjdeme taky do toho nanny....jeden dr. mi řekl, že mají tyhle hlídačky určitou životnost 😕 a že mi radí koupit nový.... ty dva tisíce za ten klid stojí....pravda je ta, že tu hlídačku,co jsem měla teď v nemocnici, tak měla strašně dlouhý interval než začala houkat. A taky jsem zkoušela vyndat malýho a nechat v postýlce zavinovačku a to nezareagovala vůbec 😒 , tak na tom asi něco bude..

Jinak jsme doma, všechny testy vyšly dobré,až na tu žloutenku...to sípání je nedozrálý hrtan,tak snad brzy dozraje...

lestep...já mám dvoje gaťky - jedny na sobě a druhé si vždy večer přeperu..bohatě to stačí...

spetra
25. říj 2008

já byla stravou v nemocnici mile překvapená, až na to že neberou v úvahu co by člověk při kojení jíst neměl...
u nás byl ječák první 2 dny v porodnici.... a od té doby musím zaklepat je to den ode dne lepší.... až tomu nemůžu věřit....

spetra
25. říj 2008

já si koupila balení kalhotek - bylo jich tam 5
my monitor nemáme ani v porodnici jsme neměli...
holky s komplikacemi držte se....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru