III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
26. dub 2009

no jo, je to otesánek, ale my jsme na zelenině už 1,5 měsíce a skoro 3 týdny na ovoci 😀

wsmoulinkaa
26. dub 2009

ahoj holky...už jste zkušenější, tak se vás optám na bolesti kolem pupku-mely jste to?? je to takový zvláštní pocit napětí kuže a necitlivé.... 😒

ilci
26. dub 2009

hmm, tak to jsem asi neměla

radus78
26. dub 2009

wsmoulinkaa, tak to já taky ne. A netvrdne ti bříško?

betina
26. dub 2009

wsmoulinko, tak to teda bohužel taky nevím ☹ ale pokud by to přetrvávalo, tak určitě zavolej dr.víc hlav víc ví

betina
26. dub 2009

holky, prosím vás, kolik vám tak vypijou miminka tekutin za den? mně se zdá, že mi Veruš pije nějak málo. kojení dopoledne, to si jen tak pocucne, pak je oběd (příkrm), pak ji dělám čajík (to mi vypije tak max.40ml), pak svačinka (ovocný příkrm), pak jedno kojení (taky nic moc), před večeří jedno kojení (taky nic moc a někdy ani nechce), pak kaši na noc a teda v noci pije dost tak 2-3x. jak jsou na tom vaše mimča? problém je v tom, že u toho kojení člověk nevidí, kolik toho vypije no..

radus78
26. dub 2009

beti tak to ti nepovím. Anik totiž vůbec nezná flašku. Vzhledem k tomu, že ani kaše ji nedávám plnou dávku, tak i tu zapíjí mlíčkem. Kojím zhruba 6x za 24 hodin, ale asi toho vypije víc než Verunka. Ale kdyby měla málo,tak by byla dehydratovaná a propadala by se ji fontanelka. Takže má asi dost. 😉

ilci
26. dub 2009

beti, taky to teď řeším
kojím cca 4x denně + dokrmuju UM 400 - 500ml + cca 100 ml čaj, jak kdy

betina
26. dub 2009

ilci, tak ale to je pěkný ne? já se snžila o UM o víkendu a výsledek byl včera 40ml a dneska nic 😠

tanuki
27. dub 2009

tak u nás se od minulého týdne pije v noci každou 1,5hod max 2hod 😅
Jinak jsem nad tím také přemýšlela, kdy jí dávat tekutiny a kolik. Dávám převařenou vodu nebo fenyklový vývar. Raději pije ze skleničky, já jsem prý pítko úplně odmítala - jen flašku a skleničku, tak jí ho asi ani nebudeme kupovat..

Beti a které UM jsi zkoušela? Někdy pijou akorát Sunar, protože je nejsladší. My tedď máme Nutrilon comfort 2, je taky hořčí, ale chutná jí..dostává ho teda hlavně do kaše.

jajdaelda
27. dub 2009

ahojky..
tak já přes den kojím tak 3-4x a v noci opět 2x...ale od doby, co jsem nahradila 2 koja jídlem,tak v noci pije z obou prsou..buď mu jedno nestačí anebo má žízeň..tak dneska jsem ještě zkusila jídlo a dokojit...tak uvidíme v noci....

vodu Kuba vypije občas, černý čaj málokdy a ty slazený se mi mu moc nechce dávat...tak zítra jedu do lékárny,tak se poptám po nějakých ovocných a uvidíme....

ilci
27. dub 2009

tak jsem dnes byla v mateřském centru na přednášce mj. o nosítkách a mám půjčené ergo a manducu, tak uvidíme
až se prcek vyspí, začnem zkoušet nošení 😀

ilci
27. dub 2009

... a jedna paní se mě ptala, jestli je to kluk nebo holčička, páč byl Mikeš v neutrální m oblečení 😀

radus78
27. dub 2009

ilci, mě se ptali v čekárně, jestli je to kluk, když nemá náušnice 🙂
Tak teď už je má a je to jasné...

betina
27. dub 2009

tanu, zkoušela jsem UM Sunar, jelikož malá baští kaši Sunarku, ale jak jsem psala žádný úspěch. ilci, jsem s manducou nadmíru spokojená, dokonce i hyper Verča v ní chvilk vydrží 😀

radu, holky, budte v klidu, taky jsem byla u dr.malá celá v růžovým a taky se mě ptali, jestli je to holka nebo kluk 😀

lidunka1981
27. dub 2009

Ahoj holky chtela bych se vas zeptat na zvlastni vec. Dnes jsem si rano vsimla ze se me na bradavce udelala hrcka a vymackla jsem z ni takovou mlecnou tukovou tekutinu. Koncim 7 mesic. Tak jestli nekdo nevite co to muz byt?? 😒

jajdaelda
27. dub 2009

lidunka...pokud to bylo takové žlutavé, tak to bude nejspíš mlezivo - to budeš mít cca 2-3 dny po porodu než se Ti rozběhne mlíčko...

lidunka1981
27. dub 2009

jo jo bylo to nazloutle. ale me prave prijde ze se to objevilo moc brzo.

radus78
27. dub 2009

lidunko, jsou holky, které to mají půlku těhotenství. Pro klid duše se zeptej jak půjdeš do poradny, ale podle mě je to mlezivo. 🙂

lidunka1981
27. dub 2009

holky tak moooc dekuji za odpoved. Celkem me to uklidnilo protoze jsem se lekla co to je. Diky 🙂

betina
27. dub 2009

lidunko,holky mají pravdu, mně se objevilo někdy jak tobě a bylo až do kojení a někdy mi o prosakovalo přes tričko 😀

ilci
28. dub 2009

tak jsme po 3.hexe a 2.prevenaru, tak uvidíme, jak s teplotou

jajdaelda
28. dub 2009

ilci, držím pěsti,ať je to bez následků...my jdeme ve čt

ilci
28. dub 2009

minule měl přes 38, takže počítám se vším 😉

zkoušela jsem ho chvíli nosit v ergu a byl spokojenej
jen se furt bojím, jestli ho tam mám dobře, jestli má správně podsazenou pánev

tanuki
28. dub 2009

já o těch naušničkách taky teď uvažuju - na nastřelení je akorát čas..
Ilči, tak přeju dobré rozhodování, to máš super, že si takhle můžeš ozkoušet oboje.
Beti, tak to je teda blbý, že nechce ani Sunar! Verča je svéráz 😝
Zítra zkusím probiotické kapičky. jsem zvědavá..

radus78
28. dub 2009

ilci, tak ať to přežijete bez teplot.

tanu, mě doktorka říkala, že prý je lepší to píchnout. Ale když jsem se dívala na netu, tak co, člověk to názor. Každý říká něco jiného. Anikovi teď jedno ucho trochu hnisá a je fakt,že když má klasické náušnice, tak se to líp čistí. Při píchnutí sice řvala, ale jenom proto, že ji drželi. Jak jsem ji chytla do náruče bylo po breku. 😉

radus78
28. dub 2009

Anička usla po půl druhé a po druhé hodině už řvala z postýlky.Tak jsem si ji vzala do postele, tam jsem ji dala prso a spaly jsme tam spolu. Vzbudily jsme se po půl čtvrté 😀

radus78
28. dub 2009

MM jsem dneska zkusila koupit náplasti Volný dech to jeho chrápání je fakt hrůza. Dneska spal na gauči a řezal jak hrom 🙄

jajdaelda
28. dub 2009

radu, tak dej vědět, jestli to zabralo. 😉 Přeju, aby ano...

ilci
28. dub 2009

MM je teď nachlazenej a taky chrápe jak o život 😠

teplotu zatím nemá, ale je dost rozmrzelej, řval hodinu v kočáře, než usnul
taxem s mraženým filé hodinu ještě obcházela město, ať se vyspí 😀
tož docela se rozmrazilo 😀 😀

radu, to máš fajn, Mikeš kojení v posteli nechce, řve jak o dušu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru