Jaké indikace jste splňovaly pro 2. císařský řez?

kacka_h
14. črc 2017

Ahoj mamci 🙂 prvního syna jsem rodila sekcí kvůli nepostupujicimu porodu (3 dny vyvolávání a dostala jsem se na 8cm a nic) .. mám na to dost nepříjemné vzpomínky a myslela jsem že druhý porod bude taky sekcí ale gynekolog mi řekl že to tak není že záleží na více faktorech .. můj dotaz zní .. jaké indikace jste splňovali aby i druhý porod byl císařem??

shine2015
14. črc 2017

@kacka_h oni to stále mění a je to taky nemocnice od nemocnice...a trochu lékař od lékaře - ale hlavně se řídí co nemocnice...doporučuji napsat mail do konkrétní porodnice kde budeš rodit.
Pokud chceš rodit sekci i podruhé což chápu tak pomůže když budeš říkat ze té strašne táhne a bolí jizva....
Dříve bylo jedna sekce rovna se druhá když žena chce - ale nějak to zpřísnili a určitě hraje faktor jak jsou deti dlouho od sebe pokud jsou napr po roce tak je větší šance než po 5ti letech....
Mam za sebou sekce tři - dvě cca po roce a další po třech letech a psala jsem taky dřívějšímu operáterovi a primari....vzhledem k tomu ze jsem měla sekce dvě tak do třetí mě nenutili...

Ať Ti to dobre dopadne!

lucka662006
14. črc 2017

Ahoj, já měla první sekcí a druhý po Hamiltonu a babských radách🙂 spontánní a teda spontánní porod byl normálně fajn, oproti císaři se mi líbilo, že jsem fit a můžu vše hned dělat, chodit, starat se o mimi podle nejlepšího svědomí... Přeju Ti, aby porod začal sám a šlo to dobře.

kacka_h
autor
14. črc 2017

@shine2015
Děkuju 🙂 já právě chodím na gyndu přímo do nemocnice a kdyby mi dělali sekci tak ji bude dělat můj doktor 🙂 což je super, protože je nejlepší .. bude to porod po dvou letech a ten pocit toho že jsem nezvládla první a měla bych se pokoušet o druhý mi se mi nelíbí ..
To s tím že mě bolí jizva mi už taky radili ale já nevím jak by přesně měla bolet .. jestli pořád v kuse nebo jen někdy ??
Ted jsem ve 30tt a jizva prý vypadá dobře a ani moc nebolí (za což jsem na jednu stranu ráda ale zase se mi to nehodí ) ..

kacka_h
autor
14. črc 2017

@lucka662006
Když mě právě ten první spontánní nevyšel ač jsem se o něj snažila téměř 3 dny tak bych radši rovnou sekci než to celé opakovat :/

shine2015
14. črc 2017

@kacka_h začnu mu říkat už na kontrolách ze té táhne....občas bolí...a pak až se bude blížit termín popřípadě kontrakce tak při kontrakci ze té strašne bolí a páli ...při nejhorším zahráj hysterku a to se s tebou nebudou zlobit a raději ti sekci udělají 😄 Kde mas v plánu rodit?

shine2015
14. črc 2017

Já si myslím ze té do vyvolavacky nutit nemůžou po sekci @kacka_h

kacka_h
autor
14. črc 2017

@shine2015
Ne to ne, vyvolávat mi nebudou to mi řekl hned což je hlavní 🙂 dobrá zkusím to 😀
Rodit chci u Mulačů v Plzni ..

maminkazdenicka
14. črc 2017

@kacka_h já jsem řekla primáři i své doktorce, že se bojím, první porod skončil po víc jak 30ti hodinách akutní sekcí - evakuace kvůli "požáru" a chování personálu šlo do kytek a když jsem pak v druhém těhotenství byla v porodnici, tak jsem měla polaždé vysoké pulsy, všechno sevřené a strach jak blázen.
Zažila jsem krásný porod plánovanou sekcí a malou jsem měla od začátku u sebe 🙂

shine2015
14. črc 2017

@kacka_h já jsem třeba se svým doktorem mluvila narovinu - a on se smál a říkal ze by se divil kdybych se nedomluvila ze jak si vezmu něco do hlavy tak to tak je.....já se teda i modlila 😄 A podle mě to taky pomáhá .... ale fakt pokud je tvůj lékař v pohodě řekla bych mu to s tou bitvou plus ze já bych jinak rodit než sekci nechtěla pro mě to byl nejkrásnější první porod kdyby nebylo těch 30hodin atd atd
Dnes se spis lékaři boji ze je každý žaluje a ze si ženy stěžují ze je nutí do sekci a všechny přece chtějí přirozené ...drz se! A neboj určitě to zvládneš!! Myslím tedy domluvit se.... a když tak v záloze mas pořad hysterii 😉😄

shine2015
14. črc 2017

@maminkazdenicka já měla tři sekce první a třetí akutně a druhá plánované a nemenila bych ani kdyby mě prosili...pro mě teda třetí nejnáročnější ale byla jsem dost silná.....ale i tak - pro mě to bylo nadherne. Rodit normálně tak měn klepne pepka - teď jsem potřetí měla poprvé stahy už i po minutě a modlila jsem se ať už lezim na sále a uspavaji mě. Já na sekce nedám dopustit. A první byla vymodlena - modlila jsem se ať porodim sekci - ať se mimi neotáčí a je koncem panevnim - v té době to byla indikace k sekci.....

maminkazdenicka
14. črc 2017

@shine2015 já si třeba první porod moc přála přirozený a připravovala jsem jak jsem mohla, myslím, že kdyby se tam nestala ta evakuace, že jsem normálně porodila, ale bohužel.
Pak jsem měla i laktační psychozu a boj sama se sebou, to nepřeji nikomu a podruhé musím říct, že jsem zažila krásný porod 🙂

majinka1981
14. črc 2017

já měla první sekci po vyvolávaném porodu a už to nikdy zažít nechci. Takže rodit nechci ani za nic.Měla jsem první sekci před šesti lety. Doufám že to půjde sekcí i ted.

kacka_h
autor
14. črc 2017

@shine2015
Ještě uvidím .. nadhodila jsem zatím tohle téma hned na začátku kdy mi řekli to co mi řekli a vůbec se mi to nelíbilo .. já měla prý jen poslíčky ale dva dny v kuse po 3az5minutach a pak jsem tu sekci celou probrecela ale spíš kvůli nervům (těsně před půlnocí) .. po porodu mi trvalo 2mesice než jsem se s tím srovnala a přestala jsem řvát a vyčítat si to .. takže vás chápu ..
Proto bych po druhé vzala i ty bolesti po císaři ale plánovaném než aby do mě cpali oxitocin a epidurál a pak stejně prd :/

kacka_h
autor
14. črc 2017

@majinka1981
Mám to stejně jako vy a všude jsem četla že po takové sekci se normálně už nerodí a pak mi dva doktoři řekli že se pak přihlíží i ke stavu jizvy, velikosti a poloze mimca a že se o tom budeme bavit až se porod přiblíží ..

luckylee
14. črc 2017

A nechces si zkusit nejdriv najit informace o prirozenem porodu?...Sekce muze byt vzdy.Dala bych sanci miminku.

kacka_h
autor
14. črc 2017

@luckylee
Však už jsem si pročítala a studovala .. vím že sekce není pro mimco ideální z mnoha různých důvodů .. ale myslím si že první syn byl hodně plačtivé mimco kvůli tomu jak jsme se ho snažili vypudit a nakonec ten císař a k tomu moje nervy po tom než jsem se s tím vším vyrovnala .. takže bych radši plánovanýho císaře a tím trochu klidnila nervy nás obou než abych zopakovala to co bylo na poprvé :(
Samozřejmě že kdybych se sama rozrodila před termínem a před tou plánovanou sekcí tak bych se tomu nebránila 🙂 ale s tím jak nepřipravený byly moje porodní cesty 2tydny po termínu a po 2 pilulkach vyvolavacky bych tomu moc nevěřila :D

shine2015
14. črc 2017

@kacka_h Heled vyvolávání teď nehrozí takže buď porodíš normálně a nebo sekci žádná jiná alternativa není....😉 To co proběhlo prvně nehrozí 😉

pt1981
14. črc 2017

@kacka_h ahoj, ja mela cs v roce 2014 ( dite KP, odhad 4150g - ja prvorodicka, teh.cukrovka, artroza kycli, doporuceni z gynekologie ), rok 2015 vyvolavacka ve 4mes, 12ti hod kontrakce, bez jakehokoli leku na utiseni. Ted jsem 35+0, dite hlavou. Na gynde mi rekla, ze nejnoveji se jizva nesleduje, ze i kdyz boli,vetsinou to nicemu nenasvedcuje. Jedine k doporuceni CS je, pokud bude mit dite odhad nad 4kg.... Vyvolavani byt taky muze :( . Podotykam, ze mam gynek. mladou 38let a zaroven pracuje jako porodnik... Ja z toho nejsem kdovijak odvarena, ale dobre vim, ze prirozeny porod je lepsi vzdy, nez sekce...

shine2015
14. črc 2017

Já myslím ze je to tak jak to má žena v hlavě - pokud je vnitřně přesvědčena ze sekce je to nejlepší a ze ji chce a smirena s tím ze bude bolet břicho nebo si nebude vyčítat ze nezvládla klasicky porod tak problém nemá - a naopak ... já jsem toho názoru hlavně mimi a maminka vporadku.... @maminkazdenicka netřeba si nic vyčítat nebo hrotit ze to není podle plánu.....

shine2015
14. črc 2017

Asi jak kde ale na většině pracovišť po sekci vyvolávat nesmí a když bolí jizva a budeš jim to omilat tak si to taky nelajsknou než když by to mělo prasknout @pt1981

shine2015
14. črc 2017

Bych se pozeptala v porodnici a popřípadě i jiné abych věděla kam jet 😉 @pt1981

kacka_h
autor
14. črc 2017

Teda ženy teď jste mě moc nepotěšili 😂😂
Je pravda že kamarádku po císaři taky dost bolela jizva ale nechali ji normálně porodit protože sama chtěla ale jí to šlo jako po másle 🙂
Holt asi budu muset ještě počkat a uvidí se jak to se mnou bude vypadat za pár týdnů .. je pravda že už teď je malej pěkný macik 😂

pt1981
14. črc 2017

@shine2015 ptala jsem se i jinde po porodnicich a vsude stejna odpoved. Az si vas prohlidneme, teprv vam k tomu rekneme vic ☹.... Ja vzdycky rikam, ze na vola narazis vsude a nevyberes si... Je to jen o lidech, takze ja to nehrotim a uvidim, jak vse dopadne...

luckylee
14. črc 2017

@kacka_h ja berikam,ze musis za kazdou cenu.Dnes se da ohlidat i bonding po CS.V nadstandardu muze byt muz s vami a miminko vubec nemusi zazit separaci a muze to byt supr.A co takhke si najit dulu?Myslim,ze to by pro tebe bylo vubec nejlepsi.Probrala by to s tebou,uklidnila a pak ti pomohla zazit krasny porod at prirozeny nebo CS.☺

lennus
14. črc 2017

Vím, že pokud je první sekce, tak obvykle není problém se domluvit i na druhé. Já měla první přirozený a druhou sc a rozdíl pro mě veliký, takže se chci pokusit o přirozený, pokud bude nějaké příště, tedy VBAC.
Rozhodně pokud žena trvá na sekci, vždy je možné si to "nějak" zařídit.

drzticka81
14. črc 2017

Ja mam za sebou uz tri cs-prvni byl akutni pro nepostupujici porod-navic syn vazil 4 kila a mel vetsi hlavu-asi by neprosel bez ujmy, u druheho jsem chtela zkusit prirozeny-cele tehotenstvi jsem o tom byla vnitrne rozhodnuta, ale byla jsem seldovana pro nadmerne mnozstvi plodovky-nakonec mi na posledni kontrole rekli vahu miminka-opet 4 kila a nechali me rozhodnout-vybrala jsem si cs-oni byli radi 🙂)) ted potreti jsem myslela, ze automaticky cs, ale mudr v porodnici pri domluve terminu mi navrhl zkusit prirozeny, ze ho v ove delaji, ja se zasmala a rekla, ze dekuji, ze chci treti cs 🙂)) navic ten treti-regenerace byla nejlepsi-v patek me rizli a v pondeli dopo uz me propustili-davala jsem si homeopatika na lepsi regeneraci -po tydnu me uz nic nebolelo 🙂))

no_title
14. črc 2017

@kacka_h mě přijde, že nejsi ještě definitivně rozhodnutá pro sekci 😉. Že ti vadí spíš představa 3 dny tvajícího porodu než že bys vyloženě nechtěla rodit vaginálně. Jenže ten strach vznikl díky tomu, že šlo o vyvolávaný porod a ten už tě nepotká (po sekci se nesmí vyvolávat porod, pokud bys přenášela, vyvolat to nemůžou a šla bys stejně na sekci asi). Vyvolávaný porod je něco úplně jiného než přirozený.
Navíc jsou věci, které můžou porod urychlit a usnadnit a můžeš je začít dělat už teď. Z toho, co si vzpomínám je to např. od 30.tt jíst denně 5 datlí denně (urychluje to 1. dobu porodní a sníží riziko přenášení), od 35.tt maliník (zefektivní kontrakce), od 35.tt lněné semínko, během porodu popíjet čaj z borůvkové nati (taktéž zrychlí porod), rozmarýnový olej do koupele při 1. době porodní (zefektivní kontrakce). Taky je super i cvičení s Aniball, to urychlí 2. dobu porodní.
Já mám opačný problém do sekce mě ze všech stran tlačí a já ji nechci. Naopak se modlím, aby se malý otočil hlavou dolů, ať můžu rodit normálně. Mám za sebou hodně operací a strašně špatně snáším, že nemůžu být na JIP v kontaktu s blízkými a šílím z představy, že můj syn bude někde zabalený do vánočky, osamocený řvát mezi ostatními osamocenými dětmi po císaři. A pro miminko je přirozený porod 100x lepší než císař - pro imunitu, pro laktaci, vztah s matkou, atd.

no_title
14. črc 2017

@luckylee
to bohužel není až tak pravda. Záleží na porodnici. Ale ve většině porodnic je povinných 24 hodin na JIP a tam dítě být nemůže. V několika vybraných je možnost jít rovnou na nadstandart s manželem a nebýt na JIP, což je třeba v Krnově nebo v Opavě, ale tam není gynekologická JIP - co když se něco vážného stane...? Pak taky nadstandart se nedá zamluvit. Když nejsou volné, musí žena na normální pokoj, manžel s ní být nemůže, aby dítě přikládal a staral se a mimčo bude stejně zvlášť, protože po císaři se nesmí 24 hodin vstávat. Chtěla jsem to tak v případě CS (manžel se mnou na pokoji), ale bohužel mi to žádná porodnice, kde můžu být, neumožňuje

lucka662006
14. črc 2017

Pokud nebude porod vyvolávaný, šla bych do normálního porodu (pokud to tedy jizva, velikost a poloha mimi umožní). Sekce nebyl žádný med, přirozený porod docela pěkný zážitek, ano, bolelo to, ale ten pocit jsem si přála zažít a zkusila jsem to... Dopadlo to dobře.

drzticka81
14. črc 2017

Tak o tom prirozenem porodu a cs-
myslim, ze je to zobecnovani-jak jsem psala, ma tri cs, ktere jsem neplanovala, proste se stalo, beru to, ze to tak je......vztah s detmi mam krasny, jsem pro ne bohyne, venuji se jim, milujeme se navzajem, laktace? obe dve deti kojene do 2.5 let vcetne tehotenstvi a tandemu, treti laktace mi nabehla po dni-takze treti dite taky kojim, v klidu a pohode-a hodlam zase do 2.5 let 🙂))) imunita? syn5 let dokud byl kojeny zadna nemoc, pak teda nejake nemoci byly (angina, zanet stredniho ucha, ted nestovice-ale ty neberu jako nemoc-proste je lepsi si tim projit), dcera ma tri -a mela jen nestovice-ty chytla od syna, pak oslabena imunita a z nachlazeni mela zanet stredniho ucha-jinak nic......takze s tim tak moc nesouhlasim, ze v tech vecech musi byt prirozeny porod 100 lepsi nez cs.......dle me to nejde tak srovnavat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru