Jak často cítíte pohyby ve 3. trimestru?

te_reza
13. lis 2015

Zdravím, zajímalo by mě, jak často cítíte pohyby. Já jsem ve 30 týdnu a cítím je pravidelně dopoledne, ale večer třeba obden nebo jsou tak slabé, že to ani nezaregistruji. Vzhledem k tomu, že mi každý tvrdí, že bych měla pohyby cítit "pořád" si říkám, jestli není něco špatně.

usvitka
13. lis 2015

Pohyby jsou hodně individuální. Abych řekla pravdu, tak je nějak zásadně nesleduji, tedy minimálně ne v jakou jsou denní dobu, jen hlídám, abych cítila alespoň jednou denně nějaké to kopnutí. Jeden den prokope celý (když se třeba více láduju cukrem) a jiný den, kdy vyvíjím více fyzické aktivity a moc se nezastavím je těch pohybů podstatně méně, třeba až večer u televize, kdy sedím a relaxuju.
Pokud máš pocit, že je podivně dlouho klid, dej si něco sladkého, to dítko většinou k aktivitě probere. 🙂

linee
13. lis 2015

@te_reza je to opravdu individualni. Ja nepocitam, jak pise @usvitka, sleduji, aby byly aspoň 1x denne. Ja je mam třeba malinko po ranu a pak az vecer kolem 21-22 hod. Nektere deti jsou vice spave uz v brisku, nektere naopak, kopou porad. Pomaha i také lehnout si na levy bok a vypit velkou sklenici studene vody. To docela ditko probere. Ale opravdu nemusíš citit pohyby cely den. Vzdyt 90 procent dne dite prospi, navíc, ke konci, jak je uz vetsi, nemá tolik mista, aby se mohlo hýbat (a nebo je uz otocene, tak se jenom prevaluje).

michaela2180
13. lis 2015

Je to hodně individuální. U prvního syna jsem cítila pohyby jen občas, někdy jsem ho musela polechtat 😀 , když už dlouho nekopnul, aby se ozval a většinou, když už se ozval, tak v noci, což mu ta nespavost zůstala do teď 😉. Nyní u druhého je to úplně jiné, miminko kopká celé dny a v noci spinká (a to jsem už 37tt), snad mu to i zůstane 🙂 . Opravdu každé mimi je jiné a má i jinou frekvenci pohybů.

urum
14. lis 2015

Gyndarka rika: hlidej si, aby jsi behem 2hodinoveho intervalu citila aspon 10 pohybu (po 28.tydnu). Pokud je to tak, tak je vse v richtiku.

te_reza
autor
14. lis 2015

@urum No tak to aby člověk nedělal nic jiného než hlídal a počítal pohyby 😕

yagga
14. lis 2015

@urum chtěla bych vidět jedno jediný předpisový mrně. Tohle je blbost. Ani jeden syn takto předpisový teda nebyl.

terez225
14. lis 2015

@te_reza já bych byla v klidu 🙂 mě prcek taky už tolik nekope jako před tím , ale už je hlavou dolů , tak se spíš jenom protahuje pěkně do žeber 😀 😀 ale není to už tak čato a podle UTZ a všeho naproto v pořádku 🙂 jak psaly holky je to individuální .... spis ,kdybys necitila pohyby vubec z niceho nic by bylo špatné . 🙂

linee
14. lis 2015

@urum tak to ja urcite nemam, navíc mam placentu vepředu, která to tlumi, takze to by mne chytla panika uz při prvním mereni🙂

veruvlv
14. lis 2015

já mám také pohyby tlumené (placenta na přední straně) a někdy tam dovádí celý den a jsou dny, kdy to sotva cítím večer v klidu....už jsem si na to celkem zvykla, ale nezažila jsem takové ty kopance, co jsou vidět ven atd....to vůbec....teď jsme v 28.tt 🙂

deea26
16. lis 2015

@te_reza byla bych klidná. Já mám občas pocit, že malé už vyletí ven pupíkem - pecky jak od kobyly, furt, rychle, úplně všude a pak to třeba půl dne dospává a jen se sem tam zavrtí ze spaní. Jinak mám taky osvědčené, že čím mám fyzicky náročnější práci, tím míň pohybů cítím, ale myslím si, že mimčo se hýbe stejně, že jej akorát necítím kvůli vlastnímu pohybu 🙂

enalga
23. lis 2015

Já se teda celkem sleduju, páč jsem těžkej panikář, a jakmile mám pocit, že se dítě dlouho nehýbe, dělám snad všemožný pro to, aby se hýbalo 🙂 Od 22 týdne to bylo pořád teď jsem 29 tt a už to není tak často, ale cca každých 40 minut se ozve. Tak aspoň vím, že je ok...

doliceksamicek
25. lis 2015

Mě gyndařka řekla,že moc čtu 😀 protože,mám placentu na přední straně,tak cítím tluměně a malá kope málo,tak se vždycky bojím jsem 35tt a když,jí říkám že píšou pohyby hlídat a mělo by to být aspoň desetkrát za ňáký čas,tak řekla ať už nečtu.Každé miminko je jiné,některé spí skoro celý den a některé řádí 🙂 Malá se probere vždycky,když se sprchuju...prej budeme mít špindíru,když se jí to nelíbí 😀

enalga
16. pro 2015

Někde jsem četla, že by mělo být deset epizod během 12tio hodin, které se dají identifikovat jako pohyby. Takže pohoda. A když mám pocit, že se mi malý déle nehýbe, stačí občas podloubat bříško... ale nedoporučuju, protože pak začne taková mela, že toho pak i lituju 😀

dusanba
3. led 2016

Jo,pisou,ze se pocitaji jakykoli pohyb,i nepatrny.ale me treba muj dr nic ani nerekl,jak si hlidat pohyby.asi aby me zbytecne nestresoval.je to vazne individualni hodne u kazdeho.jeden den se mi hybe vic,jinej den uplne minimalne.sice mam taky obcas strach,jestli je vsechno v poradku.a musim od 23.tt jen lezet,protoze mi hodne tvrdlo brisko a mam zkracenej cipek,takze mam vic casu se hlidat.ale zase nic se nesmi prehanet.obcas ty mimi taky musi spinkat,ne?a stresovat se kvuli tomu taky neni dobry

cattus
3. led 2016

U me staci jakekoliv jidlo a do 15 minut nastane takovej tanec, ze mam pocit ze vypochoduje ven a nebo mi obkrouzi kolem dokola.
Rekla bych,ze je to hodne individualni. A posledni dobou kdyz jsem v klidu tak prevazne citim jak "skyta".

sebinka2013
29. led 2016

@cattus taky to tak mám, hlavně teda po sladkém.. můžu se zeptat, jaké máš monitory? Já měla dneska podruhé na monitoru teda divočáka (a to mělo mimi i škytavku).. ale prej v normě, i když čáry byly teda pořádné

cattus
29. led 2016

@sebinka2013 zatim zadne.. na prvni monitor jdu az ted v utery.. u nas v porodnici na poradne je delaji az od 38+ a ja jsem teprve 37+6...
U me reaguje v podstate na jakekoliv jidlo i kdyz posledni dobou uz to nejsou vylozene kopance ale spis mi prijde ze se protahuje a opira se mi o zebra a kycle zaroven.. i kdyz nerikam ze obcas neobdrzim serii leveho a praveho haku nasledne par super kick-box kopu...

avantgarda
30. led 2016

Já u obou dětí cítila pohyby hlavně večer. Občas přes den, když jsem se třeba ohla, tak se miminko vrtělo, aby si udělalo místo. A večer to bylo pravidelně takové převalování se a kopání.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru