Jak cítíte pohyby ve 39. týdnu těhotenství?

eluska87
15. čer 2014

maminky chci se zeptat, doktor se mě totiž ptá zda cítím pohyby a jako cítím je,ale ne tak jako třeba před třemi týdny..nejvíc cítím pohyby dole jak má malá hlavičku,ale nožičky necítím skoro vůbec...nebo spíš to přes den co stojím a lítám za synem moc nevnímám,a večer až když ležíme u televize, tk pak třeba pokope ale také nic závratného..jak to máte vy?myslíte, že je to v mém případě něco špatného? nebo prostě už jen nemá místo a tak se moc nehejbe? Děkuji

adrianka1712
15. čer 2014

@eluska87 Ku koncu tehotenstva som pohyby citila slabsie, dr.mi povedal, ze mimco tam uz ma malo miesta, tak sa nehybe tak ako napr. v 7.-8. mesiaci. Tiez som citila hlavne hlavicku, obcas rucicku, ale nozickami nekopala skoro vobec, len obcas ma kopla do rebier 😀 ale teraz je to také živé striebro,,neposedí ani chvílku 🙂

melodygirl
15. čer 2014

Já jsem je ke konci cítila minimálně, když jsem už chodila na monitor a měli jeden starší typ, tak jsem měla vždy zmáčknout tlačítko při pohybu a to byl dost problém, protože i když nespala, tak jsem skoro nic necítila. A musím říct, že dost málo po celou dobu těhotenství. Vím, že některé kamarádky si kolikrát stěžovaly na kopání do žaludku, pak močáku a to já vůbec neznám 🙂 Podotýkám, že dcera je nyní divoška. Myslím si, že je to dáno konstitucí ženy a tím i polohou dělohy, její výškou, velikostí dítěte, tonusem svalů stěny břišní. A ke konci je to normální, kůli menšímu prostoru.

eluska87
autor
15. čer 2014

@adrianka1712
@melodygirl jj myslela jsem si to...ale radši jsem chtěla asi trošku ujistit..díky maminky

mamkamarketa
15. čer 2014

Ja jsem teda pohyby citila hodne. Prcek byl KP a posledni dny se tocil jako na kolotoci. Jeden den byl KP druhy PPH... Ale byl maly (narodil se s 2,8kg) a mel tam hodne mista 🙂)

agnesse
29. srp 2016

Právě začínám 39 týden a začala jsem být trochu nervózní protože se mi zdá, že se malá taky hýbe míň než před týdnem ještě. Vždycky když se pohne, tak se uklidním, ale přesto jsem chtěla vědět, jak to mají jiné maminky. K doktorovi jdeme za čtyři dny, tak doufám, že bude vše v pořádku.

radkapetras
5. bře 2018

@agnesse přesně mám úplně stejné nervy... malou necítím a jsem vyplašená.... nevím jestli jet do porodnice, nechci být za hysterku

megi89
5. bře 2018

@radkapetras jestli x hodin necítíš pohyby, tak nevím na co čekat a raději jet do porodnice...

radkapetras
6. bře 2018

Tak nakonec jsme jeli, jsme v pořádku...

ryznicka
6. bře 2018

Ja teda pohyby cítím hodně. Se mi v břiše mele jako ďas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru