Jak dlouhý jste měly děložní čípek okolo 31tt?

barusinecka
29. lis 2012

Maminky,prosím Vás jak dlouhý jste měly děložní čípek okolo toho 31tt.Já jsem byla 28.11.na kontrole(jsem 31tt) a tam mi dr.řek že se mi pomalinku zkracuje čípek,mám ho 28mm.Před 4 týdny jsem ho měla 33mm.Prý to není ještě tak hrozné,ale mám odpočívat s nohama nahoře.Jelikož jsem první dítě rodila v 35+6tt tak jsem nějaká nervózní z toho,že budu rodit ještě dřív.Jinak je všechno v naprostém pořádku,miminko má 1665g.Tvrdnutí bříška mám,ale beru magnesko v nejvyšší dávce.Děkuji za odpovědi 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😉 😉 😉

evikj33
29. lis 2012

@barusinecka Tak já byla u dr 26.11. a říkal že čipek drží a vše je uzavřené a v prukajdě mám CS3 takže počítám okolo 30mm akorát říkal že mám hodně zvolnit,protože mně občas berou křeče do břicha a magnezko beru 3x1 Byla jsem v den poradny 30+2

girafka
2. pro 2012

já jsem byla v poradně ve 30+5 a pani doktorka žádnej čípek nenahmatala. Naštěstí při utz naměřila 35mm. Sice tomu moc nerozumim, ale asi tak. 😉

elinka1990
2. pro 2012

ahojky ja jsem ve 30 tt mela cipek na 7mm a utvorila se mi i nalevka..poslal me doktor do porodnice, tam delaly male maturaci plic kdych nahodou porodila. tedka jsem 36tt a jsem stale 2v1 🙂 taky beru velky davky magnezia, ale uz ho pomalu vysazuju 🙂

veronikadob
20. pro 2012

v 31tt jsem měla čípek 30mm, taky mě položil s nohama nahoru i když modernější gynekologové říkají, že do 25mm je to v normě a pokud nemáš jiné potíže není ležení nutné...teď jsem skoro 34tt a čípek je pořád 30mm a ležení moc nepřeháním 🙂

kruguer
20. pro 2012

Já jsem u druhého těhotenství ležela i měsíc na rizikáči, když se mi v 28tt zkrátil během 14 dnů na 15mm. V nemocnici za týden na 0.6, tak mi řekli, že tam asi budu až do porodu. Nakonec jsem šla po měsíci domů. Porodila jsem 38+2 s váhou 3.6kg 🙂 Takže mít v 31tt skoro 3 cenťáky je paráda, to bych byla úplně v klidu 😉

zlatickamoje
25. únor 2013

Ja uz lezim tyden v nemocnici ted jsem 29tt a cipek ve 28tt byl 24mm a to se zkratil prez noc.do toho mam silne bolesti takze udrzujem tehu

verushe20
15. črc 2014

35 mm

verusky
15. črc 2014

Ja, prosim pekne, 5cm ve 33t... Velka rezerva pry. Snad nebudu prenaset...

veruska007
16. črc 2014

2 - 2,5 cm, celé těhu.

avokzets
7. únor 2016

Dámy,tak já jsem ve 27tt a bylo mi sděleno,že tak dlouhé děložní hrdlo ještě neviděli. 94 mm 🙂 🙂 🙂

xxx91
29. únor 2016

Dobry den, jsem dnes ve 34+1 cipek mam 1cm jsem otevrena, a doktorka nahmatala hlavicku, mala vazi 2050g, rikala ze mam mit klid a lezet. A musim vydrzet aspon 2 tydny jeste. Myslite ze se to da vydrzet kdyz budu jenom lezet.

samaber
29. únor 2016

4,2 cm až do porodu (vyvolavacky), teď jsem 38tt a čípek už tak velký určitě nemám, ale zavřený tvrdý a nějaký ten správný tvar. Co jsem četla, tak čípek již není ukazatelem, jestli se blíží /hrozí porod, pokud není teda hodně otevřený, ale co se délky týče

avantgarda
29. únor 2016

Já měla v druhém těhotenství podobný průběh. Ve 25 tt jsem trochu krvácela a tak jsem šla k doktorovi. Čípek jsem měla 22 mm. Tak mi doktor nakázal do další kontroly za měsíc ležet v posteli, odpočívat a kvůli tvrdnutí břicha brát magnesium. Na kontrole po měsíci jsem měla čípek 28 mm. Na další kontrole také. A pak se zase začal pozvolna zkracovat. Ale to už bylo, s ohledem na pokročilé těhotenství, v normě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru