Jak jste měli veliká mimča ve 34. tt?

palma111
26. lis 2013

Ahojda všem... Jak jste měli veliká mimča ve 34.TT? Dnes jsem byla na kontrole - prcek prý má 3173 g! První syn měl při porodu 3200. Ale teď mám ještě 6 týdnů čas a trošku mě polévá horko, že druhý prcek bude obřík... 😮😮😮😮

nevee
26. lis 2013

Já jsem právě skončila 34 tt a má 2600g. Ale oni tu váhu dost často moc přesně neodhadnou klidně i o půl kila.

martina_z
26. lis 2013

Malej ve 33tt vazil 1,7kg, kdyz se narodil. Odhad byl 2kg, takze byl nakonec drobnejsi.

kluziste
27. lis 2013

@palma111 neboj, on je to fakt jenom odhad a často se poměrně dost seknou, nedá se to brát tak vážně 😉

palma111
autor
28. lis 2013

@kluziste díky, snad jo... Jsem zvědavá, co mi řeknou za 3 týdny...

kluziste
29. lis 2013

@palma111 hlavně žádný stres, i kdyby byl synáček větší, tak to prostě nějak zvládnete, tak se neboj 🙂 ono strašně záleží na přesnosti a i když se ten doktor sebevíc snaží, tak to prostě tak dobře zobrazit nejde, no uvidíš, jak za ty tři týdny, určitě pak dej vědět 😉

palma111
autor
30. lis 2013

@kluziste dám... Sama jsem na to zvědavá...

anetadr
30. lis 2013

@palma111 ja mela odhad v 30+1tt 2000g a v 35+1tt 3600g. No a porodni vaha v 39+2tt byla 4700g. Ale i tak jsem rodila normalne a nebyt uplne jine komplikace, tak bych porodila uplne v pohode. Takze se neboj, velka vaha nemusi nutne znamenat tezky porod.

1miska
30. lis 2013

ve 34+3 jsme měli 2200 gramů (na to řekli že je drobnější ale v normě)

palma111
autor
17. pro 2013

@kluziste tak třeba to tak špatný nebude 🙂 36+6 mi ochladl 3300 g 🙂

misadof
17. pro 2013

Já ¨porodila v 34 a malý vážil 1780.kg

kluziste
18. pro 2013

@palma111 tak to je paráda 🙂 hlavně nezpaomeň, že to je jenom odhad, navíc už můžete každou chvilku frčet do porodnice 😵

palma111
autor
18. pro 2013

@kluziste zatím je to asi v poho - prý se zatím neotvírám. na kontrolu jdu v pondělí - a osobně jsem si to stanovila na 25/12 😀 (pomalu mu to zkracuju, původně jsem si říkala, že pojedeme na Silvestra) 🙂. dělám si z toho srandu, doma nic nachystanýho, takže mi nic jinýho nezbývá, momentálně jedeme na téma Vánoce... tak to třeba bude překvápko. V pátek bych se chtěla jet podívat do porodnice v Rychnově nad Kněžnou, ale uvidíme. Ono taky jsem chytla parádní rýmu a dneska ráno jsem se vzbudila jen se šeptem - prostě nemůžu mluvit, tak zrovna teď by to pro prcka asi nebylo úplně ideální.

kluziste
18. pro 2013

😀 tak to je výborný, seš koukám recesistka 🙂 ty poslední dny už nestojí za nic, viď.. ale ještě aspoň ty Vánoce v klidku, uvidíme, jestli Ti 25. vyjde 😀

lili1986
29. pro 2013

v 35tt 3200g

palma111
autor
8. led 2014

@kluziste tak toho 25/12 mi teda nevyšlo 🙂 nevyšlo mi ani jet se podívat do toho RK, protože jsem tak omarodila, že jsem byla ráda, že lezu a nakonec jsem stejně skončila na ATB. Nicméně 🙂, Matěj se v Rychnově narodil a to 31/12/2013 v 6:46, nakonec vážil 3170 g (takže ještě o 30g míň než první syn), narodil se týden před termínem (ten jsme měli 07/01/2014), měřil 51 cm. A co k Rychnovu? Porodnice suprová, lidi hrozně milí a i když teda to byl mazec, tak na to budu vzpomínat hezky. Užila jsem si sprchu, což jsem poprvé v porodnici v Pardubicích nemohla. Maximálně se mi věnovali. Vařili moc dobře. Zkrátka porodnice v Rychnově má za 1 🙂

kluziste
8. led 2014

@palma111 já Ti strašně moc gratuluju k Matýskovi! 😵 🙂 to je nádhera, tak snad všechno krásně klape, jste oba úplně v pořádku a už si pěkně užíváte domova. Doufám, že se taky brzy připojím 🙂

palma111
autor
9. led 2014

@kluziste jj, všechno je v pořádku. Máťa roste jako z vody 🙂 a je to andílek. Oproti prvnímu synovi jsem úplně za vodou - Filípek chtěl jen nosit, chodila jsem s ním i na záchod, protože položit ho, zbořil by barák, vstával na kojení co hodinu a půl víc než půl roku... ale asi jsem si za to mohla sama. Máťa sice měl dva dny, kdy vstával po hodině, naštěstí ho to přešlo a tak teď vstáváme na kojení tak 3x, 4x za noc, i přes den vydrží krásně spinkat, prostě je to znát jak jsou každý úplně jiný - i když podobou - no Máťa je kopie staršího brášky 🙂
Držím palce, ať ti to taky brzy dopadne. Ať všechno proběhne jak má, bez komplikací, v pohodě a podle tvých představ, ať máš krásné vzpomínky na první okamžik, kdy ten svůj uzlíček uvidíš 🙂 - jinak 27/1 je naprosto geniální termín - důvěrně ho znám - to mám narozeniny 🙂

kluziste
10. led 2014

@palma111 tak to mám velikou radost, že všechno takhle krásně zvládáte a jde to jak po másle 🙂 jen tak dál 😉
Víš co, taky mám 27/1 narozeniny 😀 a před dvěma lety se v ten den narodil i můj synovec, takže by to bylo fakt vtipný, kdybychom to zvládli přesně na termín 😀 no necháme se překvapit...

palma111
autor
12. led 2014

@kluziste jé, tak to se to hezky sešlo. no budu držet palce, ať vás je na tohle datum ještě víc 🙂

yildiz
12. led 2014

@kluziste - mas krasny datum TP - a bylo by hezky kdyby jsi to mela jako darecek , vid ? drzim pesti / mj: ja mam narozky taky 27.1. 😀 😀 to datum miluju 😀 preji hlavne hodne zdravicka pro Tebe a Karolinku 🙂

kluziste
12. led 2014

@palma111 @yildiz moc děkuju 🙂 no zatím to na žádnou akci teda nevypadá, takže to klidně může klapnout 😀 určitě dám vědět 😉

palma111
autor
12. led 2014

@kluziste u nás to na žádnou akci nevypadalo ani 30/12 dopoledne, ostatně ani odpoledne ne 🙂 akční jsme začali být až o půl deváté, ale jak už to u nás bývá, žádný po dvaceti minutách, ale rovnou po pěti 🙂 ale i tak, budu držet palce... ono je to stejně fuk, kdy to bude, hlavně aby to dobře dopadlo a byly jste obě zdravé 🙂

lorca
11. dub 2014

Já jsem 33+5 a mimčo má prý 2100g, doktor říkal, že je drobnější, ale prý v normě a mám být v klidu. Tak snad jo.

luisa28
29. zář 2015

Holky, prosím o radu. V pátek jsem byla na kontrole, to jsem byla 35+3 tt, dělali mi utz a dle utz mudr. říkala, že je malá o trochu menší, cca odpovídá 33+4tt a váží dle utz cca 2,3 kg. Za 14 dní jdu na velký utz na dopplera a mám strach. Za prvné mám strach, jestli se tedy malé u mě dobře daří a aby se za těch 14 dní něco nestalo, přijde mi to dlouhá doba a jsem jak na trní. Nechápu teda, proč mě tam neposlali rovnou:-/

lucikakajik
15. lis 2015

tak my byli ted na ultrazvuku 33+3 a vaha miminka je 2 100g prej normal mi bylo receno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru