Jak jste zvládaly nálady při přenášení?

sudina
29. pro 2011

Ahojte, holky, jak jste zvládaly nálady při přenášení??? Mě už to fakt nebaví. Jsem protivná a neskutečně mě dráždí dotazy okolí typu KDY UŽ PORODIM!! Jak to mám, sakra vědět, sama jsem z toho nervózní a tohle mi na náladě nepřidá.. Denně mě kontaktuje několik lidí, že se chtějí stavit a ještě mě před porodem vidět, což teda fakt špatně vydejchávám!! Protože se necejtim - jsem obtloustlá, všechno mě bolí a strašně mě rozčiluje, když se na mě lidi choděj "dívat". Je mi jasný, že to nemyslijou zle.. ale je to už fakt náročný pro mě. Už teď se bojim šestinedělí... !! 😠

sookie
29. pro 2011

ahoj, já přenášela 16 dní po termínu (ale byl špatně spočítaný🙂). poslední týden jsem už komunikovala jen s mamkou a manželem, jinak jsem se odřízla od světa a ignorovala sms, volání a maily... akorát mě to strašně vytáčelo, byla jsem unavená a prostě měla všeho dost!🙂 pořád jen to samé: UŽ? jako kdybych porodila, tak to dítě přece tajit nebudu, ne?? 😀

sudina
autor
29. pro 2011

@sookie Přesně!!!! Dítě tajit nechci!! To je věta, kterou jsem už několikrát použila. Každýmu opakuju furt dokola, že jakmile se mimčo narodí, dám vědět!! Hodlám to dodržet!!! 🙂 Tak jak já neudělám bez mobilu krok, tak teď mám občas chuť ho mrsknout z okna! 🙂

pampeliska1
29. pro 2011

No asi bude něco na tom, co říkala PA na kurzu, ať si pro rodinu a přátele posuneme TP min. o 2-3 týdny dopředu, že se pak vyhneme tomu, co ty zrovna popisuješ 😅
Jinak bohužel žádnou radu nemám 😅 Asi bych se zavřela před světem a ať si všichni třeba prasknou zvědavostí 😝

lucy222
29. pro 2011

Tohle neznám - u nás byl nervózní jen muž 😎 Zbytku jsem nahlásila TP až cca o 2 týdny později, tak byl klid 😅 Zkus je ignorovat - a drž se 😉

camelinka
29. pro 2011

@sudina drzim pesticky at uz vas mrne dlouho netrapi,ja sice rodila 4 dny pred TP ale i u nas frcely smsky a telefony jestli UZ a byla sem vytocena i bez prenaseni. Pak uz sem nereagovala a at se klidne zblaznej, nejblizsi vedeli ze me nemaji tocit a ti ostatni mi byli ukradeni 😀

jasekd
29. pro 2011

@sudina Vzdyt jsi po terminu asi dva dny, nesil 😉 Ja prenasela 10 dnu, byla jsem unavena a utahana peci o prvni dite, oba jsme byli tesne pred porodem nemocny, mela jsem toho plny zuby. Na druhou stranu dite v brise je nejmin narocne, do te nemoci jsem rodit nechtela. Holce se darilo dobre, prutoky OK, monitory taky, tak jsem to neresila, akorat se furt resilo, ktery den kdy kdo pohlida dite, aby mohl byt m. u porodu, nakonec jsem sla na preindukci a ta zabrala 🙂 Ty lidi to mysli dobre, zajimaji se, na prcka se tesi... Prijdou horsi dotazy, priprav se 😀 Uz to mas za par , vydrz, pust si komedii, vlez si do vany, jeste si to snaz zprijemnit a tes se, clovek je nervozni ja pes, trochu se boji, ale je to pekny 🙂

oliv257
21. zář 2012

Tak já mám teprve den po termínu a teda ani mioc nevypadám, že bych měla každou chvilkou porodit. Fyzicky je to celkem dobrý nálady už jsou o něco horší, ale taky se dá. Ovšem dotazy tak co už me teda točí už dost. Hlavně dotaz: ty si ještě celá, když mě potkají na ulici - to je snad vidět na první pohled už fakt nevím co na to mám odpovídat jestli vůbec něco 😖 .

hanicka27
21. zář 2012

Joooo,ty dotazy už mě pěkně s.....,já mám 7 dní po termínu,takže sms a telefonátů denně milion,ale už neodpovídám,kašlu na ně!!!!!Páč už se mi včera stalo,že jsem byla dost sprostá a i na mýho tátu,kterej teda schodou okolností volal kvůli něčemu jinému 🙂 Oni mají asi všichni pocit,že jsou jediní kdo se ptá 🙂 Asi jsem divná,ale už ted jsem zatrhla návštěvy známých v porodnici,jen rodina!!!!! nejsem výstavní opice a až se budu chtít ukazovat i s malou tak se ozvu 🙂 Na otázku typu " Ty jsi ještě celá? " Mě přítel musel včera štípnout,abych tazateli něco neřekla něco moc nepěkného 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru