Jak poznám kontrakce?

vercaflorinda
27. lis 2013

Dobrý den maminky jak poznám kontrakce, jaký to jsou bolesti? Děkuji za odpovědi 🙂

gingerone
27. lis 2013

U každého jsou prý jiné, bohužel ☹ Já měla různé bolesti pořád, skoro celé těhotenství, ke konci poslíčky taky pořád... a najednou bolest v podbřišku (a lehce v zádech), pak pauza naprosto bez bolesti, za několik minut zase bolest, pak zase pauza, jako by mi nebylo nic... no a pauzy se zkracovaly (z 10 na 4-6 minut) a bolest se zintenzivnila (říkala jsem po první hodině těchhle kontrakcí tak jako napůl ze srandy a napůl doopravdy au, au, jauvajs...). Jo a zezačátku se mi s kontrakcemi taky chtělo pokaždé hrozně čůrat, že jsem musela i vyběhnout z vany... Takže jsem to poznala. Myslím, že když dáš na instinkt, tak poznáš, že je najednou něco jinak než doteď.

dadushe
27. lis 2013

@vercaflorinda I kdybys přehlédla (ignorovala) ty počáteční kontrakce, které nemusí být žádná divočina, tak prostě za pár hodin ti to bude jasné, že je to ono 😎 Jsou to pak takové vlny bolesti, něco podobného jako když bolí břicho při průjmu/kolice, prostě křeče jednou za určitou dobu🙂 Pravidelně se to vrací a postupně čím dál častěji až už je to velké JÁÁÁÁU..... 😀 Tak přeju abys to měla rychlé a bezproblémové s krásným výsledkem 😉

fram
27. lis 2013

U prvního porodu kontrakce připomínaly silné menstruační bolesti, které přicházely ve vlnách. Vlastně jsem ty kontrakce nepoznala a do porodnice jela na poslední chvíli 😀 . U druhého jsem čekala stejný typ bolesti, takže jsem kontrakce "poznala" až když jsem skoro nemohla chodit a byly po 2 minutách (připomínaly spíše bolest při zácpě). Takže jsem OPĚT přijela do porodnice na poslední chvíli 😀 Ale neboj, budou i jiné příznaky, porod poznáš.

bio_shopik
27. lis 2013

Já jsem je poznala hned, prostě úplně jiný typ bolesti, než který jsem kdy zažila, ve vaně se to ještě víc rozjelo. Přichází to ve vlnách, a u mě po každé vlně návštěva wc 🙂. (myslím tím tu větší stranu 😀 ) . Takže jsme poctivě zapisovali a když to bylo co 7 minut, tak jsme vyrazili. 😉

klouzek
27. lis 2013

Ze začátku je budeš i přehlížet,ale věř mi,že pak je poznáš,budou zesilovat,že ani sprcha nepomůže

mrazulkav
27. lis 2013

No, já je napřed taky nepoznala... takový spíš tlačení břicha než bolest... ale když se to opakovalo se zkracujícíma se intervalama, tak mi to bylo jasný... a když se to rozjelo, tak mi to střílelo do zad. Takže jsem pak břicho nevnímala vůbec...

schnek
27. lis 2013

snadno 🙂 ze začátku si jich asi nevšimneš, budeš váhat, jestli je to ono, ale jak se začnou krátit intervaly a zvyšovat intenzita, nebudeš mít pochyby 😉

katyxq
27. lis 2013

Nám PA na kurzu říkala - dokud si nejste jisté, že to je ono, tak to není ono 😀. Kontrakce k porodu by měly zesílit, případně i zpravidelnit, chodit častěji po teplé vaně nebo sprše. Poslíčky, tvrdnutí břcicha je jakoby odspodu břicha, kontrakce k porodu zaćínají nahoře a jsou po stranách břicha dolů.

larac
21. pro 2013

Pravé kontrakce se stupňují. Tedy v bolesti a síle a také zrychlují v čase. Dokud to není pravidelné tak jsou to jen poslíčci.

vercaflorinda
autor
24. pro 2013

Tak už mám po porodu a opravdu jsem kontrakce poznala u prvních bolestech, že je to tady..... Sice mi doktoři museli pomáhat tabletkami, protože jsem malou přenášela týden a půl, ale zvládli jsme to a jsme zdravoučký obě dvě 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru