Jak poznám, že je mimi hlavičkou dolů?

janista83
6. pro 2013

Na poslední kontrole v 32.tt byl malý hlavičkou nahoru,chci se zeptat, jak poznám(bez utz),že je již otočený..třeba podle pohybů a škytavky či tlačení v podžebří...

renca_hanych
6. pro 2013

já jsem měla druhýho syna hlavou nahoru ještě v 36. týdnu, jednu noc mě děsně bolelo břicho a cítila jsem velkej tlak, den poté jsem šla na kontrolu a malej byl otočenej hlavu dolů 😉 já jsem teda měla naplánovanýho císaře tak ono bylo vlastně jedno v jaký bude poloze ale takto jsem to poznala já 🙂 no a bylo cítit jak mě kope nohama pod žebrama 😉 do tý doby jsem cítila kopance jen do močovýho měchýře 😉

janista83
autor
6. pro 2013

a ručičky jste cítila?

gosa22
6. pro 2013

a co třeba kopanečky v podžebří 😉 já jsem cítila zadeček a nožičky až u žaludku, taky škytání vycházelo hodně dole...dokonce jsme zaregistrovali i patičku, jak se malej pořád tlačil a odrážel od spodu - což mimochodem je dostatečný tlak, jak hlavička odpruží 😉

betelgeuzz
6. pro 2013

@janista83 první dcera byla celou dobu KP, druhá hlavou dolů. Žádné výrazné rozdíly jsem nepociťovala.

janista83
autor
6. pro 2013

já cítím pohyby snad všude..i na boku..pokaždé je to jiné..no jo, se budu asi nejspíš muset nechat překvapit na příští ko

berynka
7. pro 2013

větší kopání a boulení pod žebry a jemné ťukání dole v pánvi (škytavka) 😉

evulinkab
12. pro 2013

@janista83 Já jsem u synka poznala přetočení-byl porad hlavičkou nahoru a jeden den jsem cítila, když jsem zrovna sedela a koukala na TV, jak se v břichu přetáči.Šlo to proste poznat, celé břicho se mi hýbalo a bylo to přetočení cítit.NEhledě na to, že malej mel hodne škytavku-když byl hlavičkou nahoru, škytalo to nad pupkem....pak už dole v podbřišku.
Ted u dcerky, kterou čekám, tak jsem to poznala opet podle škytání-ale je fakt, že ona je hlavičkou dolů už dlouho...

lujdicka
29. pro 2013

Ahojky 🙂 Tak ja jsem to taky poznala, sedela jsem u telky a najednou jsem ucitila silny tlak a bricho se mi zacalo poradne vlnit a rikala jsem si tehdy, proboha, co to tam ta holcicka vyvadi? 😀 A od te doby jsem mela a mam porad tlak na mocaku a kdyz dele chodim, tak me tlaci hodne na ten mocak, az me to jakoby picha v podbrisku. Par dni na to jsem byla na UZ a mala byla hlavinkou dolu uz, takze ta ooobr vlna bylo fakt pretoceni 😀 Ted uz jen citim to stouchani pod zebry a do zlucniku a skytavku taky, presne, jak pise berynka, tukani dole v panvi 🙂 Navic se mala tou skytavkou pokazdy rozcili a zacne pak pekny kopani opet pod zebrama, no sranda 😀DD

klami
2. led 2014

Ahojky. Čtu tady, že vám mimčo škytalo nad pupkem když bylo hlavičkou hore.. je to logický.. ale mě když škytá, tak jedině dole v podbřišku a přitom je prcek podle utz pořád hlavičkou nahoru, tak jsem z toho nějaká tumpachová, jak je tohle možný? 😲

davele
2. led 2014

mě už týden kope pod žebrama a mám to tam tvrdé a cítím i hodně kopání na levé straně ...dnes jsem byla na kontrole a dr.říkal že už jsme hlavičkou dolů🙂

mirunka4
3. led 2014

my sme byli 23.12 na kontrole a hlavičkou nahore..tak jsem se docela vylekala že budu rodit takhle..KP..uff nožičkami dolu..jsem si už začala predstavovat hrozny porod 😀 ..tak uvidim jestli se prcek otočí ešte..kopáni a pohyby cítim furt jenom dole

pe3cka
3. led 2014

obě holky byly už ve 30 týdnu hlavičkou dole a kopání jsem vždy cítila v horní části břicha,většinou na některém z boku,téměř v podžebří... a škytavku a taky nějaké to šimrání jsem pak cítila většinou na levé nebo pravé straně podbřišku...a když jsem si prohmatala bříško,tak bylo na jedné straně nahoře cítit dupku a na druhé straně prázdno....

mrazulkav
3. led 2014

@klami Malá byla v podstatě od začátku hlavičkou dolů a škytání jsem cítila v celým břiše, jak to s ní lomcovalo... spíš bych se řídila těma kopancema 😉

dada074
3. led 2014

@janista83 chtěla jsem se jen zeptat zda se malý umoudřil a otočil se.Když jsem čekala první tak se otáčel v 35tt a byl to docela rachot.
@mirunka4 vždyť vy máte ještě dost času,na co se ve 32 tt stresovat s porodem KP 😉

mirunka4
3. led 2014

@ dada074...popište prosím ten rachot 🙂 at to pak muzu poznat ze jsme otočený :D

mirunka4
3. led 2014

@dada074 poradte jak vypada takovy rachot 😀 at jse pripravím

dada074
3. led 2014

@mirunka4 no nejdřív jsem si myslela,že malej chce jít ven dřív,opravdu jsem se držela za břicho a nevěděla co se děje 😉 zato tahle čudla se ne a ne pohnout a trůní si na prdce od 32 tt,tak uvidíme jestli se ještě umoudří,ale moc šancí jí nedávají,no necháme se překvapit.

ivarei
3. led 2014

Mne se miminko pretocilo ve 32. tydnu. Presne jsem to citila, byla to uvnitr opravdu mela, v noci me to vzbudilo. Rano jsem citila kopani u zeber a hlavne uz jsem nepocitovala takove ty trhave a bodave pohyby, po kterych jsem behala curat, misto nich spis takove pozvolne posouvani - tak mi bylo jasne, ze dole je misto nozicek hlava 🙂. Ale mimco se muze pretocit kdykoli do porodu, segre ve 39. tydnu...

mirunka4
3. led 2014

@dada074 a bolelo vás to? nebo jake bolesti ste cítila? co vás bolelo,pichalo?a jak to že ty vaši druhé prdolce nedavají šance?je velka nebo nema místo?
🙂

janista83
autor
3. led 2014

@dada074 jj umoudřil, již v 36tt byl hlavou dolů..ale já to stejně nějak nepoznala, i když ted to jasné je, jelikož dole cítím ručičky a takové jemné štouchání 😉

dada074
4. led 2014

@mirunka4 má málo místa,ale třeba si poradí,a mě to u malého bolelo,ale každá to má jinak,jak tu psala ostatní holky někdy jsou to jen obří vlny na bříšku,jde asi o to jak se prckové točí.Ale porodní bolesti to rozhodně nebyli 😉
@janista83 tak to je paráda,hlavně že se otočil,tak držím palce k porodu.

mirunka4
4. led 2014

tak uvidím no..jestli jse prcek nejak pohne 🙂 zatím citim všechny kopance,štuchance jenom dolu 🙂 tak 🙂 uvidime jestli jse umoudří 😀

janista83
autor
4. led 2014

@dada074 jj děkuji, ze začátku jsem to brala jako výhodu, že nebudu muset rodit vaginálně,ale pak jsem si uvědomila,že raději budu trpět než trpět pak, navíc, kdo by stál o rozříznuté bříško...děkuji neee 😉

jennyska
17. bře 2014

Ahoj @janista83 @mirunka4 @dada074 @ivarei @mrazulkav @pe3cka @davele @klami @lujdicka @evulinkab @berynka @gosa22 @renca_hanych a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Polohy miminka v bříšku https://www.modrykonik.cz/poloha-plodu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Polohami miminka v bříška, pomůžete další spoustě těhulek, které například nemají miminko otočeno ještě hlavičkou dolů a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení!
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

pe3cka
17. bře 2014

Už si nepamatuji,který to by týden, ale cítila jsem takový hodně silný pohyb v bříšku, až to zabolelo, a pak už mi doktor řekl, že je hlavičkou dolů...když jsem si prohmatávala bříško, tak bylo cítit zadeček na jedné straně... cítila jsem doe v podbřišku někdy takové šimrání a taky škytání...a pak kopání do žeber, do boku...já myslím, že to ponáte...

jancisek81
25. kvě 2015

Ahoj holky , já byla na kontrole ve 32 tt, malá seděla na zadečku a pan doktor mi říkal , že vzhledem k rizikové graviditě to vezmem císařem .Ve 36. dostala rozum a otočila se .Opravdu se mi vlnilo celé břicho a trochu to bolelo.Ted čekáme druhou holčičku a myslí,že je hlavou dolů.To ,že se miminko přetáčí na poslední chvíli určitě poznáte,je to jiné, než běžné pohyby.

vendy01
25. kvě 2015

Ahoj, zažila jsem oboje. Syn byl okolo 30tt hlavičkou nahoru a pak se otočil (kdy přesně nevím), ale nožičky nahoře jsem cítila jasně při kopání do žeber a to hlavně v noci 🙂
Dcera byla ve 32tt hlavičkou dolů a ta se zase otočila zadečkem dolů. Byl to velký rozdíl, žádné kopání do žeber, ale větší nucení na močení a v noci, když jsem vstávala to byla většinou velká bolest v břiše a tlak na močák, než jsem se narovnala. Sama jsem i upozornila Dr., že si myslím,že je malá dolů zadečkem (ve 38tt), ten mi udělal UZ a bylo to tak. Kdybych se neozvala, řešilo by se to asi až u porodu. Nakonec jsem měla plánovaného císaře právě kvůli poloze, malá byla ještě lehce stočená šikmo.

kacka1982
25. kvě 2015

Mě se otočil v 35 týdnu a začala jsem cítit kopance po žebra a hlavně když má škytavku tak to cítim dole. 🙂

anya18
24. led 2018

@klami mám to stejně a nechápu to :D

hannah234567890
20. srp 2019

@janista83 mám dva dny do porodu s malou necítím se hýbat. Hlavička je nahoře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru