Jak poznám, že mi tvrdne břicho?

vercaflorinda
29. říj 2013

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak poznám tvrdnutí břicha? Jsem ve 36 týdnu těhotenství a zatím jsem nic nepostřehla, že by mi tvrdlo břicho a nebo třeba jo, ale nevím jak se to projevuje 🙂

malaradost
29. říj 2013

Ahoj, dobrý večer🙂
já pociťovala takový nebolestivý, nepříjemný jakoby stah, možná trošicku zabrnění 🙂

melodygirl
29. říj 2013

Tak ti asi netvrdne 🙂 , nebo jen pocitově minimálně, pozná se to na monitoru. Mě tvrdlo od 5 měsíce a to velmi často a hodně, nebolí to, jen břišní stěna ztvrdne jak šutr, někdy jen dole v podbřišku, někdy celá. Často je to při chůzi, jiné zátěži, ale i v leže. Měla jsem mít klidový režim, který jsem příliš dodržet nemohla kůli chovné stanici psů, kde je práce okolo celý den. Nakonec jsem se vůbec neotvírala, přenášela 14 dní a ani vyvolání porodu se nezdařilo, tak jsem rodila sekcí.

evulinkab
29. říj 2013

Taky by me zajimalo, jak to poznám...V prvním tehu jsem žádné tvrdnutí nepocitovala, nyni také ne...

zuzamik
29. říj 2013

Břicho se jakoby stáhne, je to dost nepříjemné- když to přijde, poznáš to... Trvá to chvilku a pak to poleví...

ketrin90
30. říj 2013

souhlasím se @ zuzamik já to mám i po každém čůrání takže taky docela často 😖

jituska86
8. lis 2013

taky mi dneska zacina tvrdnout a docela je to neprijemni a na dotek asi i bolestivy

kacikaci
8. lis 2013

@vercaflorinda já jsem v prvním těhu taky nepoznala, co to je, ale v druhém jsem hned věděla, že je to ono..takže pokud nevíš, co to je, tak Ti netvrdne 🙂
mě se stáhlo jakoby celý břicho do křeče na chvilku a pak to polevilo, většinou při námaze

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru