Odtok plodové vody. Jak poznat?

michaelasv14
19. zář 2019

Ahoj, mám asi blbou otázku. Dá se nějak poznat, že mi odtéká plodovka? Dnes jsem byla na kontrole jsem 39+4 vše v poradku jsem maličko otevřená prcek má hlavu úplně dole, doktorka mi minulou kontrolu říkala ze je tam tak narvaný ze kdyby mi praskla voda nemá ani šanci odtéct. Teď odpoledne jsem jela s mamkou do města před tím jsem měla u babičky kafe po něm chodím hodně curat. Začalo ze mě občas něco téct, v obchode jsem musela na wc. Podotýkám ze v těhotenství po prodělanem kašly trpím trochu inkontinencí. Teď jsem přišla domu a opět ze mě trochu něco vyteklo. Nosím intimku, byla z ni cítit trochu moč. Nechci hned plasit do toho jsem trochu pristydla tak jsem ráda že jsem ráda.

mlynkova85
19. zář 2019

@michaelasv14 mě praskla voda doma,ale ještě 3dny mě udržovali protože jsem byla v 35týdnu. U té plodovky jsem ani nevěděla že ze me něco jde jen pak byla mokrá vložka. U klasické inkontinenci jsem vždy cítila že něco odchází. A teda nevím jaké mají zkušenosti jiné ale vždycky to byl nával vody tak 50ml určitě. To by byla intimka úplně mokrá. A ta plodovka mi odcházela celé 3dny.

michaelasv14
autor
19. zář 2019

@mlynkova85 No já cítím ze ze mě něco teče a na záchodě učůravám jak žabka slabím proudem.

kamila22877
19. zář 2019

@michaelasv14 ja jsem mela obcasny odtok a zustala jsem na rizikovem. A kdyz to prislo, tak jsem ze zacatku ucuravala a asi za 4 hodiny ze me lilo proudech. A to mi doktorka v patek vysvetlovala, ze mam byt v klidu, ze miminko musi uzrat a z nedele na pondělí jsem rodila.

michaelasv14
autor
19. zář 2019

Teď lezim a cítím jak občas něco vyteče.

makronka222
19. zář 2019

Takovy divny ucuravani a teceni ,,neceho,, co nevypadalo jako plodovka, byla plodovka. Jela jsem po pul dni do porodnice a dala jim vzorek vlozky. No a sup. Uz jsem tam zustala

makronka222
19. zář 2019

@makronka222 takhle blbe mi ta voda odtekala 24h. Porod se nehnul, tak se vyvolavalo (pohodicka) takze vem vlozku a jet to tam zčeknout

bonulinka
19. zář 2019

@michaelasv14 Pokud to vytéká takto nekontrolovatelně, asi to bude plodovka. Vezměte si porodní vložku a čekejte na další odtok, pak sjeďte do porodnice, stříknou na vložku roztok a podle toho poznají, zda se jedná o plodovku. Jestli je ale dítě narvané už dole, odtéká jen malinko, většinou při pohybu, měla jsem to tak také.

michaelasv14
autor
19. zář 2019

@bonulinka Ze mě to vyteklo když jsem přišla domů a teď jak lezim a nehýbu se tak to občas vyteče. Tak počkám na přítele a pojedeme.

mlynkova85
19. zář 2019

@michaelasv14 tak termín už se blíží a pokud Vám to takhle odteka tak bych jela do porodnice jak psali holky. Udělají test a uvidíte.

bonulinka
19. zář 2019

@michaelasv14 Držím pěsti a přeji hladký průběh porodu. Dejte pak vědět, až bude mimčo na světě. Počítám, že nejpozději zítra už ho budete mít v náručí 😉.

nita1984
19. zář 2019

Určitě jed. Já to takhle měla taky a malý se druhý den narodil. Pokud odtece a ještě nejsou kontrakce, je třeba dát ATB, aby nebyl průšvih. Držím palce

denca033
19. zář 2019

@michaelasv14 taky se přidávám k holkám a držím palce ať máš hladký průběh porodu a věž komplikací 😉

janablizka
19. zář 2019

I já si myslím že je to plodová voda jed raději do porodnice držím palce.

michaelasv14
autor
19. zář 2019

Jela jsem, voda mi dotekla v porodnici při kontrole nejdřív kontra po 2 minutách potom 5 a teď nic. 😞 Jsem na hekarně a je to teda pocuc.

astyna88
20. zář 2019

Plodovku nezastavis sveraci. Ja to tak poznala.

michaelasv14
autor
20. zář 2019

Skončila jsem v 9 večer na hekarne ve 4 ráno pravidelné kontrakce 5-3 minuty v 6:40 na sál s 5cm v 7:38 byl venku. 🙂

chumlee71
20. zář 2019

@michaelasv14 veliká gratulace 🤩

kamila22877
23. zář 2019

@michaelasv14 nunanek ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru