Jak rozeznám výtok od plodovky?

deedeedee
10. bře 2014

Muze se vytok stale navysovat ? Ted sem si manualne trochu makla a nevim zda je to jen vytok nebo jesli muze plodovka propripadne odtekat po mensich davkach nebo tak nejak ? 😒

sykorkova
10. bře 2014

Může odtékat i po menších dávkách, ale není to úplně běžné. Když chceš mít jistotu, vezmi vložku s tekutinou na gyn. pohotovost, tam udělají jednoduchý test a budou mít jasno.

monahr
10. bře 2014

Me plodova voda odtekala v kuse az dokud jsem neporodila.a vypadalo to jako voda z vodovodu. 😒

missymici
10. bře 2014

Plodovka je jako voda,vytok je hustčí... Plodovka voní nasladle... klidne Ti to testnou na gynde,jak už výš uvaděla paní.

speedygon
10. bře 2014

@missymici plodovka může být i bez zápachu...a taky i bez narůžovělého zabarvení...takže tady jistota není.... 😒

deedeedee
autor
10. bře 2014

Diky za odezvy, asi to byl vytok protoze se teda zatim nic dal nedeje dikybohu este bysme potrebovali vydrzet spon 14 dnu v brusku

hakanka
10. bře 2014

@deedeedee já měla takhle "výtok" tři dny, bez barvy, zápachu, rodila jsem o 3 týdny dřív. A to jsme rodila potřetí... Pokud máš pochybnosti, šup s vložkou na gyndu. a držím pěsti, ať je vše OK.

hakanka
10. bře 2014

@deedeedee jo a krom výtoku (cca 3x denně promočené gaťky) se nedělo nic. Porod vyvolávaný, rychlovka, ale kontrakce síííla. Nějak jsme to nečekali, manžel přijel ze služebky půl hodiny před porodem, kdyby ho kolegyně nehodila do nemocnice, tak to nestihne. Na kontrolu jsme šla pro jistotu, chystala jsem se se staršíma do bazénu, bála jsem se infekce (a teda pak ten 3. den mi to začínalo být jasný, jen jsem si to nechtěla připustit a rodit do přeplněného bazénu jsem rozhodně nechtěla 😀).

deedeedee
autor
10. bře 2014

@hakanka az takle moc?tak to jo .. me to proste jenom vydesilo ...sem se totiz zatnula u te montaze kocarku 😒 rychlovka? to je kolik hodin ?

hakanka
10. bře 2014

tabletu zavedli v 10.30 od 11 kontrakce v 13.30 byl prcek na světě.
v těch 10.30 jsem byla prst, ve 12 na dva, tak jsme si to matematicky spočítala, že rodim kolem 18 hod 😀 (potřebovala jsme záchytný bod). V 13 hod jsem si říkala, že tohle teda do večera nevydržím, na porod nestihla doktorka málem ani doběhnout 😀

gabrielkaa
10. bře 2014

@deedeedee mne odtekala plodova voda postupne, nie naraz. Ale vedela som nejako intuitivne, ze to neni vytok, lebo toho bolo o dosť viac. A pôrod sa začal..bez kontrakcií som bola minimálne 5 hodín...

bureska
10. bře 2014

Může odtékat i po menších dávkách. Kamarádce takhle odtékala 3 dny, po troškách. Mně odtekla měsíc před termínem, trošku v noci, myslela jsem, že jsem si "cvrnkla" a když jsem šla na záchod, tak nic, pak jak jsem si zase lehla. Ale břicho mě nebolelo nic...jela jsem ale radši do porodnice a už si mě tam nechali...uvidíš co ráno, ale plodovka to určitě být mohla

deedeedee
autor
10. bře 2014

@hakanka tak to si mela pekny 😉 kez bych to mela taky rychle zasebou

deedeedee
autor
10. bře 2014

@bureska jojo uvidim ,.... proste uvidim ..

bureska
10. bře 2014

@deedeedee ale jak píšou holky, to asi intuitivně poznáš. Já tušila že to je plodovka, ale nepřipouštěla jsem si to, měla jsem měsíc do termínu. U mě to tak rychlý nebylo. Do porodnice jsem přijela v 11 v noci a do 5 ráno se nedělo nic, ani kontrakce, ani jsem se neotvírala. Až po tabletách a kapačce se tělo začlo připravovat na porod a malej je narozenej az v 16:16...tak uvidíš ráno. Ale jestli by ještě odtíkala, tak bych si aspoň zavolala do porodnice...oni ti poradí. Držím palce 🙂

hakanka
10. bře 2014

@deedeedee mno druhý porod byl asi 6 hod a užila jsme si ho víc, tohle bylo takové "rychle a zběsile", kontrakce fakt síla a skoro od začátku po minutě. ale dalo se to, mimino je krásné, zdravé, všechno dobře dopadlo, a to samé přeju i tobě.

veruska007
11. bře 2014

Mně odtékala plodovka od 30.tt, rodila jsem v termínu. Čekala jsem 3. dítě, tak jsem to "poznala" - plodovka jinak voní (sladce) a je narůžovělá (když mi zaschla na spodním prádle, byl tam růžovo-hnědý flek, což výtok nedělal). No, a pak to poznala dr. na gyndě.

kristynulinka
18. bře 2014

Ahoj, taky mám silnější výtok víc než kdy před tím... Je takový tekutější. Říkala jsem to gynekoložce a ta říkala, že je to normální. A všichni mi říkají, že plodovou vodu fakt poznám, že je jí víc a odteče buď najednou nebo postupně, ale zato intenzivně ... Já se už od začátku 7. měsíce neobejdu bez intimky, určité množství výtoku mi vyteče někdy i 3x denně a to hlavně po ránu nebo když třeba dlouho chodím... Tak snad to poznám no ... 😒 🙂

bliss111
18. bře 2014

@kristynulinka Jako bych to psala sama :D

alyssa.anna
18. bře 2014

prý může voda odtékat i pozvolna ale není to časté. U mě to byl náhlý vodopád a odtékala snad po litrech asi 2 hodiny, prý jsem jí měla abnormální množství, ale bývá to různé. Může být čirá ale i narůžovělá. Výtok má většinou jinou konzistenci, zápach i barvu. Pokud to bude pokračovat vyjela bych směr porodnice, tam ti řeknou hned

kristynulinka
10. dub 2014

Ahojte, no tak malý už se mi narodil a ta plodová voda ani nevím že mi odtekla ... Jela jsem do porodnice kvůli kontrakcím a doktor mi řekl, že plodovou vodu už nemám a já si fakt vůbec nevšimla, že by mi doma odtekla ... Takže při jakémkoliv podezření radím raději jet do porodnice 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru