Jak si pomoct, abych začala rodit?

hanulka215
25. říj 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti jak si doma trošku dopomoct aby se rozběhl porod. Každý mi říká něco jiného... od domácích prací až po procházku atd. Poradíte? Díky 🙂

adusmamus
25. říj 2013

orgasmus a sex,pri orgasmu ty vyprodukujes oxytocin a partner ma ve spermatu prostygladyny obe tyto latky se pichaji k vyvolani porodu tak si je uzijte prijemneji doma,pokud chces porod vyvolat sexovala bych kazdy den 🙂

dadushe
25. říj 2013

U mě zafungovalo dráždění bradavek (je to taky o oxytocinu), do hodiny potom mi praskla voda...ale radši bych aby začaly kontrakce, takže příště urychlovat už nehodlám a nechám na přírodě:D (pokud teda nebudu funět po termínu stále 2v1)🙂)

eva118
25. říj 2013

@hanulka215 S tím sexováním bych byla opatrná, zvlášť, pokud ti nezjistili streptokoka. Byla jsem na poradně nedávno a sestřička tam nadávala, že maminky s velkýma pupkama ještě sexují, že po testu na streptokoka se už nesmí, protože pokud vyjde negativně a partner těhotnou nakazí potom, je to pro mimi strašně nebezpečné. Taky jsem kamarádce sexík radila, protože přenášela, ale tohle mi vůbec nedošlo. Měli by raději ti doktoři na tohle upozorňovat.

speedygon
25. říj 2013

@eva118 to tedy slyším poprvé a fakt by na tohle upozornit měli, jelikož určitě dost párů(my také) sexuje....všechna čest, že máš tak dobrou sestřičku na gyndě 🙂

hanulka215
autor
25. říj 2013

@adusmamus No to právě praktikujeme a nějak nám to nepomáhá 🙂

hanulka215
autor
25. říj 2013

Na gyndě mi sestřička nic takového neřekla, Vlastně nikdo mi neřekl, že by sex měl být nebezpečný, spíš naopak... co jsem slyšela tak je to vlastně jenom na tom páru jestli spolu spí nebo ne.. jen být opatrní...

petrusew
25. říj 2013

A mě přímo v poradně doktorka doporučila užít si pořádně sexu, nástup na vyvolání jsem měla druhý den a i dle PA to rozhodně pomohlo k rychlému porodu.

janulat18
25. říj 2013

Já jsem taky jela rodit díky sexu :D :D

paulittav
25. říj 2013

@eva118 já měla za to, že s tím streptokokem je to takové, že buď tam je nebo není, kdysi když se mi projevil (ještě před otěhotněním), tak mi bylo řečeno, že někdo ho tam má a někdo ne, zpravidla je neškodný, léčí se jen když "se ozve", popřípadě tedy při porodu, dokonce jsem se někde snad i dočetla, že pohlavním stykem není přenosný.... 😕 tak teď babo raď, jak to je... :o)

lindafr
25. říj 2013

Nic zaručenýho neexistuje 🙂 Sperma sice obsahuje prostagladin (stejný hormon který je i ve vyvolávacích tabletách např.), ale tak malé množství, že bys ho potřebovala aspoň kýbl. Pak svůj orgasmus, to je zas o oxytocinu, k tomu červený víno, horká vana, úklid atd. Kdybys neměla kde uklízet, napíšu ti do SZ naši adresu a naliju i to vínko ;)

leni78
25. říj 2013

Už je tady zase horká vana a víno. 😖

hanulka215
autor
25. říj 2013

No..🙂 tak fakt babo raď 🙂 zatím mi nic nepomáhá 🙂 teď jsme přišli z dlouhé procházky a cele dopoledne jsem pracovala... uvidíme no 🙂

tendrezka
25. říj 2013

Jeste,ze jsem totalne frifidni😀Snad nebudu prenaset....

petkula
25. říj 2013

@hanulka215 mně taky pomohl sex (a orgasmus) a deci červeného vína 🙂 S tím streptokokem má spíš pravdu paulittav@.

vespinka
25. říj 2013

Já přenášela skoro 14 dní a nepomohlo nic, vyzkoušela jsem vše! Udělali mi pak Hamiltona a za 12 hod. byla malá na světě. Kdybych věděla, že ta následná péče o dítě bude takový mazec, ležela bych do poslední chvíle na gauči a pouštěla si filmy. Garantuju ti, že se pak dlouho na nic nepodíváš, alespoň moje malá mně pěkně proháněla 😕

sefova
25. říj 2013

Na každou zabírá něco jiného, nebo taky vůbec nic a stav se klidně na hlavu 🙂 Já jsem ta druhá kategorie, taky jsem přenášela 14 dní, tyhle věci prý nejsou dědičné, ale moje mamka, ségra i tchýňka všechny porody vyvolávaný a u všech! porodů pomohlo až píchnutí vody, takže já si byla jistá, že spontánně prostě neporodím a taky jo 🙂 3 dny vyvolávání, Hamilton nezabral, ale jakmile mi píchli vodu, za 3 hoďky byl malej na světě😉

hanulka215
autor
26. říj 2013

Asi se začínám teda srovnávat s tím, že tomu nijak nepomůžeme 😉 ale tak co se dá dělat 🙂

yildiz
26. říj 2013

tak u nas ani ten sexik nepomohl a jak psala @sefova a @vespinka mohla jsem se stavet na hlavu a nic ! 😀 obe tehu jsem prenasela cca 14dni ! Tak jsem zvedava, zda budu prenaset i do tretice !!! 😀 svym zpusobem to ma i vyhodu ..ze to na me neprijde nekde, kde to nebudu cekat... tak drzim pesti at to mas, mame snadne ...a vse v poradku !

teddysek
26. říj 2013

Tak já jsem přesvědčená, že když se mimču nechce, tak ani sex nepomůže. Zkoušeli jsme to s manželem a výsledek byl jen ten, že se prcek narotoval do určité polohy a tak i zůstal. Teď jsem skoro 39 týdnů, mám pocit, že mezi nohama nosím pštrosí vejce 🙂 a mrňouskovi se ven nijak nechce. Tak to nechávám na něm. Jen chuť na milování mě tím jak mám bříško nízko, pomalu přechází. Mám dva kluky a oba jsem rodila ve 38+2. Počítala jsem s tím, že tohle bude podobné. Ale buď budu rodit v termínu, nebo nakonec po něm. Jen mě otázky okolí "Tak co už?" začínají vadit. Jen ta větší chuť k jídlu a menší místo na žaludek jde tak trochu proti sobě. Všem přeji trpělivost při čekání na zázrak, který se mi teď v břiše prohání a produkuje nebolestivé stahy.

kacenka1979
26. říj 2013

tak ja prenasela 14 dni....nepomohlo nic ....pak vyvolavacka...takze peklo 24hod. a stejne pak akutni cisar ...totalni kolabs...ale ja se otevrela jen na 2prsty....a fakt zkusila vse...kapacky vodu oxi...i tak to za to stalo🙂 je nam dnes 22dni...ja byla kupodivu v poho uz 3den🙂 takze pokud nechce ven tak nezbiva nez se smirit....jinak tepla voda a masaz bradavek co vim od holek ...prochazka...sex nekolikrat za den...uklid...ale u me teda nic ten by tam byl klidne az do vanoc!! 🙂nestresuj se predem..ja se bala jak prase...ale neudelas nic a ven musi🙂neboj stoji to za to ted tu haja a ja furt neverim ze tu je:-P

hanulka215
autor
27. říj 2013

Uvidíme no, už přrnáším týden, tak toufám, že se princezna už rozhodne... dnes jdu na KTG a v utery na vysetreni tak jsem zvedava co mo rekne pani doktorka.. Doufám teda že už bude příjemnější něž minule :D

tehulemamule
28. říj 2013

nejlepsi je si pomoct sexem ja budu rodit asi dneska a az prijde manzel pujdeme to zkusit 😀 uz se tesim 😀

hanulka215
autor
3. lis 2013

Já jsem porodila 29. 🙂 a bylo to sakra rychlý 🙂

markiiz
12. lis 2013

V první řadě se nestresovat.... Pila si lněné semínko? Má se s pitím výluhu začít tak 4-6 týdnů před porodem... Pan doktor doporučuje masáž prsou a sex s orgasmem... No a trošku si zacvičit není na škodu. Známá nechtěla přenášet, tak udělala několik dřepů a šlo to jedna dvě 🙂

zuzankap1
16. lis 2013

s tím sexem po vyšetření je to blbost ptala sem se... jedině že by měl partner ještě někoho prý :D

angelsb
16. lis 2013

Mě tedy nepomáhá nic ani vana ani sex ani víno na procházky také chodím masáž bradavek prostě nic, když se mimi nechce tak nevyleze ať se snažíte sebevíc ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru