Jak si udržet pohodovou náladu při přenášení?

dalmationka
24. říj 2009

Ahoj holky, ráda bych vás sehnala co nejvíc. Věřím, že nejsem sama co přenáším. Přemýšlím o tom, kdy se mimi bude drát na svět. Ráda bych aby co nejdřív 🙂 Jak dlouho vás nechávájí přenášet. Mě chtějí vyvolávat porod už v 41+3, zdá se mi to docela brzo. Žádné komplikace jsem neměla a krom toho týdenního přenášení nemám.Jak jste na tom vy?

martimarti
24. říj 2009

Já přenášela 16 dní, z toho posledních 7 dní už v nemocnici na vyvolávání, které se tedy nezadařilo a nakonec jsem skončila na císaři. Myslím ale, že mne nechali přenášet zbytečně dlouho, pořád chtěli, abych rodila přirozeně, ale pořád jsem byla nepřipravená a uzavřená. Nakonec mi odtekla plodová voda /hnusná, zelonohnědá bažina, fakt humus/ no a pak zace najednou rychle rychle. Malá je v pořádku, naštěstí má i pokožku OK, to jsem měla obavy, přenášené děti mohou mít problémy, ale vše bylo v pořádku.

martimarti
24. říj 2009

Jinak já jsem žádné komplikace také neměla, i jsem málo přibrala, takže jsem byla plně pohyblivá, nenatékaly mi nohy, prostě pohoda těhotenství 🙂 , jenom se holt malej nechtěo na svět 🙂 Když tak nad tím přemýšlím, tak těch 7 dní před porodem byly poslední dny, kdy jsem se pořádně vyspala, takže relaxuj , odpočívej, užívej si a moc se nestresuj 😉 pak už to změní navždycky 😉

sylvka
24. říj 2009

dalma ahojky,já teda nepřenášela,ale porod mi taky vyvolávali.oproti marti ti asi vliju optimismus di žil,mě porod vyvolávali je tři dny.ale souhlasím že by ses měla vyspat a já jsem teda uklízela,páč potom už fakt nestihneš nic 😅 jééé já bych si lehla k televizi a koukala bych celej den 😀

martimarti
24. říj 2009

Jeje, já nechtěla, aby to znělo pesimisticky, můžu dalmatinku uklidnit, většina maminek přišla na vyvolávání dopoledne a za pár hodin šly na porodní 😀 . To jen já tam tvrdnula /doslova/ 7 dní zašpuntovaná.
Dalmationko, snad jsem tě moc nevyděsila, to bych nechtěla 😉

dalmationka
autor
24. říj 2009

Vyděšená nejsem, to né. S těma kilama nabírám nejvíc poslední měsíc ☹ Pak už si neodpočinu? Tak toho musím tedy teď co nejvíc využít 🙂 No první mimino vůbec nevím, co mě čeká. Chtěla bych pokud možno porodit přirozenou cestou.

kharik
24. říj 2009

ahojky, já teda přenášela "jen" týden, ale dr. už to nechtěli protahovat kvůli hrozící tachykardii, večer před porodem jsem mastila karty s dalšími čekatelkami na nemoc. pokoji. ráno mi šoupli tabletu a za 4 hod byla malá venku, rychlostí jsem překvapila i dr., takže i vyvolávaný porod může být rychlý 😉

kralicinka
24. říj 2009

dalmationko já tě uplně chápu.když jsem čekala na první porod tak mě každý den od 38 tt přišel že už to bude 🙂 ale boužel nic.doktorka mě poslala na vyvolání 40+1 protože mě zlobil tlak. holky co byly se mnou na pokoji k vyvolání tak se rozrodily do pár hodin.já až ráno.ale mě dávali slabší tablety.boužel mě nakonec fikly.ale to bylo zase tím tlakem.nejlepší jak to vydržet je zabavit se.i když to se těžko dělá v tomhle stavu.třeba bych si vyšla do divadla nebo něco takového.co si nějakej ten měsíc nebudeš moc dopřávat.

baruna
24. říj 2009

Dalmationko - já měla termín 23.3, na vyvolání jsem měla nastoupit 2.4. Strachy z vyvolání jsem porodila 1. dubna i bez tablety.
A u prvního těhu jsem přibírala taky až posledních 14 dní, asi jsem zajídala to čekání na porod 😉
Neboj však ono se miminko vyloupne až bude chít. A co tě čeká - no nebudu ti lhát, že to nebolí - bolí, jako prase, ale jak ti dají mimčo, tak to všechno zapomeneš.
Hodně štěstí

marooshka
24. říj 2009

ahoj, já jsem přenášela všechny 3 😉 U prvního jsem to měla podobně jako baruna, měla jsem termín 14.3., pořád nic, pozvali mě na 25. ráno na vyvolání a přišlo to samo večer 24. 🙂 U druhýho jsem "vydržela" až do termínu vyvolání, přijela jsem do porodnice bez bolestí a jen mi udělali Hamiltnův hmat cca. v půl 9. ráno, v 10 praskli vodu a ve 2 se malej narodil. No a teď naposledy jsem rodila ve 40+6 bez vyvolání. Ničeho se neboj dalmationko, chápu že jsou to nervy to čekání, ale uvidíš že to bude všechno v pohodě 🙂

dalmationka
autor
25. říj 2009

Dneska je venku nádherně, aspoň tady v Hradci. Už si pomalu zvykám i na to větší břicho a už tolik neskuhrám, když se v noci přetáčím z boku na bok. Zhruba před měsícem jsem už přemýšlela nad porodem, jaký to asi bude. Cítila jsem se hodně těhotně 🙂 Možná to bude znít trochu divně, ale mě teď ani nepříjde, že čekám mimi. Jestli to je tím, že jsem si už na to těhotenství zvykla? Je jasný, že ho cítím, když se pohne. To je takový milý. Teď mě napadá, jestli já ho v tom břiše nedržím, protože si říkám, jak je to všechno zvláštní skoro až posvátný ukrývat ve svým břichu další život. Přitom jsem na drobka strašně moc zvědavá, jestli je to kluk nebo holka, komu bude víc podobnej...které jméno nakonec zvítězí, až ho uvidím...Těším se na mimi i na samotnej porod, akorát v mém podvědomí vím, že 30.10. bych šla na tu vyvolávačku jako tělo bez duše. Nechám se překvapit, jak to všechno dopadne. Když bych porodila 29.10. tak by prťous slavil narozeniny s bráchou 🙂 Všem vám moc děkuji, za vaše příspěvky, pomáhá to 😵

terkajesterka
25. říj 2009

dalmationko, já jsem přenášela 12 dní, z toho poslení 2 dny v porodnici vyvolávali 😉 musím napsat, že jsem to nevnímala nijak fatálně, samozřejmě jsem chtěla porodit co nejdřív, ale když to prostě nešlo, tak to nešlo.
Jo a mělo to jednu zásadní výhodu: nemusela jsem se stresovat, že pro mě nebude místo v porodnici (ty dny, které jsem na vyvolávání trávila v porodnici byl stop stav 😉 )
A pak jsem byla ráda, že nemusím být nervózní, jestli poznám, kdy rodím a kdy ne, aby mě ještě neposlali domů 😉
hlavu vzhůru, připrav se na ted den D 😉 a těš se na miminko.

dalmationka
autor
25. říj 2009

Na miminko se těším moc a moc. Máme s manželem v úmyslu rodit ve Vrchlabí, když se prcek rozhodne jít na svět před tím vyvoláváním. Když by to mělo být vyvoláváné, odrodíme to v Hradci. Aspoň by to mělo výhodu, že by se na nás taťka mohl kdykoliv přijít podívat 15 minut autem je rychlejší než 1hodina a něco do Vrchlabí. Ještě malýmu dávám čas, nějak ho nedráždím, ať si příjde na svět, kdy uzná za vhodný.

terkajesterka
26. říj 2009

tak držím palce 😉 ať to všechno zvládnete. Všichni strašej, že vyvolávání je horší, ale pokud budeš mít první dítě, tak se to stejně nedá s ničím porovnat 😀 to spíš u druhýho porodu má člověk očekávání, jestli to bude lepší/horší než to předchozí.
A pokud je u tebe všechno v pořádku a doktoři tě nechávají přenášet, tak jim věř, oni vědí, co dělají. Spousta maminek začne rodit noc před nástupem do porodnice 😉 tak třeba to bude i tvůj případ.

terkajesterka
27. říj 2009

tak třeba to už dalmationka nemusí řešit a už má drobečka u sebe 😉

barusha
28. říj 2009

Ahoj holky, tak já jsem přenášela sice jen 4dny, nakonec mi odtekla plodová voda a porodila jsem normální cestou. Ale při přenášení jsem to brala tak, že mi dr. řekl, pokud nezačnu rodit, tak 11.7.nastupuji na vyvolání. Já jsem si to v sobě prostě dala tak, že mám tedy termín až toho 11. a pak jsem byla překvapená, že mi 4.odtekla plodovka 😀

bubbly
17. čer 2011

Pomohl nekomu Hamilton? (uvolneni hlenove zatky) Prenasim dva dny a na Hamiltona si me objednali ve stredu, pokud to nepomuze tak do nemocnice na vyvolani. ☹

jasekd
17. čer 2011

@bubbly Ja podezrivam doktorku pri kontrole na porodnici, ze tam trosku postourala, a syn se narodil druhy den (asi za 24 hodin po kontrole), i kdyz rikali, ze se nic nechysta, byl 40+0. Ted u dcery jsem prenasela, Hamilton byl ve stredu, v patek, a v pondeli byla vyvolavacka 😝 Drzela se jako kliste. Prvni porod byl 9 hodin od kontra a 5 min. Druhy byl 12 hodin od kontra a 5 min, bolesti o neco horsi. Ja ale rodim tak nejak zdlouhave a chodim rodit s blbym nalezem na cipku, ja ho nemela skoro ani zkracenej, zavrenej, sotva sel ten H. udelat, ted podruhy to bylo vubec naprd 😠 Zalezi i jak jsi otevrena, kamaradky moje porodily s vyvolavackou treba za dve hodiny 😉 Co bylo pozitivni na mem porodu, tak zabrala hned prvni tableta Prostinu a i kdyz bolesti byly silne, nezazila jsem ten drsnej nastup, jak nekdy holky rikaji, ze hned po 2 minutach a na umreni, tak tak hrozny to nebylo 😉 A vetsinou ty, co to mely, zas nerodily 12 hodin. Ja po zkusenostech kamosek se vyvolavacky az tak nebala, i kdyz nekdo tam trci 3 dny a nic, ale dopredu se nenervuj, mas i dost casu jeste. Drzim palce. Dceru jsem rodila asi 41+2 (mela jsem vic terminu).

storm07
17. čer 2011

@bubbly Mně tedy hamilton nepomohl a dělali mi ho 2x. Po prvním jsem se zaradovala, do večera odešla hlenová zátka (část) a měla jsem poslíčky,ale do rána se vše uklidnilo a ticho po pěšině. Po druhém už nic. Taky jsem byla nervózní a pořád je přemlouvala, že ještě počkáme, když se nález mírně pohnul ku předu 😉

bubbly
17. čer 2011

@jasekd dekuju, ja prave otevrena moc nejsem. Bojim se toho vyvolani, ja ziju v Anglii a holky co mi rikaly jak mely vyvolavane porody jsou pry hodne bolestive, protoze kontrakce jsou vyvolane umele a jak rikas nekdo je tam dlouho. Ja mela jednou umele vyvolany potrat hormonalnima tabletama (nechtelo odejit samo tak to chteli urychlit, pry lepsi nez vyskrab pod narkozou) a to mi stacilo, to byla fakt hruza. Vim ze mam jeste cas, ale s.rou me lidi co me bombardujou sms jestli uz se 'to' narodilo atd. a jak si hned vsichni mysli ze kdyz neporodis v terminu tak je neco spatne a mas komplikace.Jak jsi to resila ty?Co partner?Podporoval te nebo spis stresoval?

bubbly
17. čer 2011

@storm07 diky toho se prave bojim, ja citila poslicky tak mozna 2x a taky se to uklidnilo a nic.... ☹

jasekd
17. čer 2011

@bubbly Ja nevim, v kolikatem tt jsi mela ten potrat, ale uvedom si, ze potrat sam o sobe je hrozna, stresujici zkusenost a na konci te nic krasneho neceka, jen to, ze budes mit po tech bolestech, kdezto porod je ovlivnenej hormonama, na konci je miminko, na ktery se tesis, budes to o moc lip snaset 😵 Ja potrat za sebou nastesti nemam, ale umim si predstavit, jak blbe bych to nesla, to je opravdu velikanskej rozdil... Breci mi mimino, ja ti pak jeste napisu 😉

crawler
17. čer 2011

@bubbly ehm...no já bych s hamiltonem dobrovolně nesouhlasila - je to zbytečně násilné a i když jsi zavřená, tak se to ještě může rozjet samo...Mě nechali doma (úžasný primář, který mi sám řekl, že vyvolávání není nic příjemného) a porod se opravdu rozjel sám prasknutím vody v 41+4...to, že to nakonec stejně dopadlo císařem je věc jiná...Pokud můžeš a je vše s miminkem (placenta, průtoky atd.) i s tebou v pořádku, tak bych to nechala přírodě až do toho konečného termínu 42tt. Jinak psychika při přenášení u mě nic moc, okolí, které se ustavičně ptá taky nepřidá, ale co je 14 dní navíc oproti celým 9měsícům, ne? 😉 doporučuju - spi, jak jen to půjde - možná se pak nevyspíš hodně dlouho - já se vyspala poprvé celou noc rok po porodu 😉

jasekd
17. čer 2011

@bubbly Partner myslis v tom obdobi pred porodem? Spis me stval, protoze nechapal, z ceho jsem nervozni, on to nejak neresil. Jinak spis chtel, abych jeste pockala, jenze on nemel uz skoro mesic kazdou noc bolesti, pres den na krku rocni dite atd. Mne nabidli pondeli nebo stredu (v utery uz indukci meli), ja chtela tu stredu, jenze pak se ty nocni bolesti zvetsovaly a na kontrole v nedeli uz byly male kontra konecne videt na monitoru a to me presvedcilo na to pondeli, navic jsem musela zajistit hlidani pro malyho, aby manzel mohl byt se mnou v pripade, ze se to rozjede, v tu nedeli me neprohlizeli, tak jsem doufala, ze se nalez zmenil a to tedy ne, jak mi rekli rano na prijmu 😅 Taky mi rikali, ze porod po roce musi byt rychlej. To vis, ze kdyz se ten porod nehejbal, ze jsem si nadavala, ze jsem nepockala na stredu (zaclo to v 10 rano, jeste v 16 hodin jsem byla zavrena, i kdyz kontra uz silne po 2 minutach, , v 19 na 4, kontra nonstop, tak ve 20 prdli vodu a pak uz to jelo, masakr, ale rychlej, to se zurocilo to, ze jsem rodila po roce, narodila se ve 22). Mala celou akci zvladla bez jedineho problemu (loni urcite problemy se synem byly, i kdyz byl porod spontanni), rozhodne se na ni nepodepsalo, ze byla vyvolavana, navic se narodila s pupecnikem kolem krku (na volno), coz me nakonec utvrdilo v tom, ze jsem se rozhodla pro to pondeli spravne (ona se totiz furt tocila KP a zpet, hrozil mi i cisar, zpatky hlavickou se otocila snad v 38.tt 🙂 ) Co se tyka poradny, prutoky, ozvy atd, to bylo celou dobu tehot. naprosto OK, hlidali me dobre, takze o mimino jsem se pri prenaseni nebala. Ja kdybych nemela v tu nedeli na monitoru kontrakce a doma kluka, tak na tu stredu pockam, ale pak jsem byla rada, sice se to trochu tahlo, ale zabrala hned prvni tableta, nastup bolesti nebyl uplne brutalni, jak nekdo popisuje, dite bez problemu, pro me vyvolavany porod nebyl horsi zazitek nez ten prvni, navic uz jsem byla zkusenejsi a sikovnejsi. Bolesti mozna o fous vetsi byly, ale zase ten prvni porod uz si clovek nepamatuje tak do detailu, mozna proto to pak pripada horsi, a kdo rodil jen jednou, tak ti srovnani vubec neda 😉

bubbly
17. čer 2011

@jasekd 10 tt proste tam nebyl tep a ja nechtela cekat nez se telo zbavi plodu samo, coz nekdy muze trvat. Tady nabizeji tablety co ti spusti kontrakce a zacnes krvacet, rikali ze to bude jak vetsi menstruace, ze mam predtim hodit nejaky patacky proti bolesti, proste pohoda, no ty bolesti byly priserne. Nedokazu si predstavit vyvolany porod, ale treba nebudu muset. No a partner byl celou dobu v pohode jen tedka me furt kontroluje, kdyz se mu dlouho neozvu tak je nervozni, chlapi nechapou ze neporodis behem hodiny, ja ho chapu prostoze mu taky vsichni volaji jestli uz neco, at jdou vsichni do haje, jako kdyby to clovek mohl nejak ovlivnit a kdyz budes dlouho prenaset tak si hned vsichni mysli ze neco neni v poradku.

@crawler ja si myslim ze nejsem moc otevrena, tady se vnitrni vysetreni nedela. Co vim tak holkam v CR to pred porodem kontrolujou na kolik cm je kdo otevreny. Moje midwife se me jen vzycky zepta jestli me boli bricho dole, jako pri MS, kdyz jo, tak se prej clovek otevira. Za cele tehotenstvi se ti 'tam' nikdo nediva. Jen 2x udelaji utz spodem jestli se ti nezkracuje cipek a to je vse. Prave kamoska taky tady v UK si nechavala delat toho Hamiltona a mela kontrakce asi 3 dny, protoze asi taky nebyla otevrena, proste nemohla porodit. Tak nevim.

crawler
17. čer 2011

@bubbly to, že máš ms bolesti neznamená, že se otvíráš - to teda nevím, co ti řekla za bludy. já měla poslíčky od 20tt! sama jsem si říkala, abych neporodila předčasně...od nějakého 36tt byly ms bolesti takřka na denním pořádku, s manželem jsme se bez omezení milovali (což prý taky pomáhá)...no abych to zkrátila dělala jsem všechno možný, ale ještě ve 41+2 (poslední ko) jsem byla uzavřená a 2 dny na to praskla voda, během 2 hodin jsem byla na 3cm a pak už mi nepomohlo nic, absolutně nic...takže těžko říct - vůbec žádný bolesti nemusíš mít a přesto se již můžeš krásně připravovat nebo naopak - mít bolesti a nic...když vás nevyšetřují, tak babo rad...prostě uvidíš😉 však miminko prostě nikdy nezůstane navěky🙂 ono se rozhoupe a když nerozhoupe, tak už pak to vyvolání prostě vydržíš - jak psala @jasekd tělo je plné endorfinů a já nevím čeho - kupodivu jsem porod snášela mnohem líp než převrtání zubního nervu 😉 hlavně ať jste v pořádku a kdyžtak si vypni mobil a do hlasovky si dej "až porodím, tak vám dám vědět" - prostě si užívej poslední dny, kdy jsi sama s mužem, pak se ti svět otočí naruby 😉

misuuuule
17. čer 2011

@bubbly ahoj, me vyvolal porod, do pul hodinky jsem se zacala otvirat a zkracovaly se kontrakce.....

babulinkab
17. čer 2011

na dotaz jak si udržet pohodovou náladu při přenášení odpovídám těžko, zvláště, když se vás 100x denně někdo ptá, kdy už to bude, copak jsu jasnovidec 😝 😝

bubbly
20. čer 2011

@misuuuule
@crawler
@bubbly
@jasekd holky vsem vam tady dekuju za rady, moje obavy byly uplne zbytecne. porod trval 4 hod a 47 min 😀 zadne anestetikum, jen gas and air. proste to nestihli, zacala jsem se otvirat tak rychle, ze pritel musel volat sanitku, ani jsem nebyla schopna se doplazit do auta. prijeli sanitaci a ze uz muzem zacat rodit, ze mam pulku za sebou, po prevozu se nam do 1,5 hodiny narodila zdrava holcicka.no historka jak z filmu 😀

jasekd
20. čer 2011

@bubbly Slepa zavist a velikanska gratulace 😀

bubbly
20. čer 2011

@jasekd diky zas o to jak jsem roztrhana a pozasivana neni co zavidet, ani me nestrihali

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru