Jak veliké jste měly břicho ve 39. týdnu těhotenství?

niki1998
22. kvě 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak veliké jste měly břicho v 39. týdnu? Já jsem 38+3 a mám 98 cm, přibrala jsem už 15 kg, ale před těhu jsem vážila 50 kg při výšce 165 cm... Už mě nebaví od všech poslouchat, jak jsem pořádná a jak mám obrovský břicho.. 😠

jop
22. kvě 2012

ahoj, netrap se, já přibrala celkem 17 kg a břicho jsem měla obrovské, některé kamarádky byly evidentně v šoku, když mě viděly pár týdnů před porodem, protože jsem vypadala jak parní válec 😀 Ale do roka bylo všechno samo dolů a teď jsem asi ještě hubenější než před těhotenstvím.

terkaz
22. kvě 2012

A neni to jedno? Za chvilku budes mit po brichu 😉 🙂 Vykaslala bych se na nejake hloupe poznamky 😉

martaska78
22. kvě 2012

jako velryba, ale neboj, ono to porodem splaskne (u prvního 23 kg a u druhé 17kg) a vše v břiše 😀

aja123
22. kvě 2012

To neřeš, to jsou malé věci 😉 Ještě týden nebo dva a břicho zmizí, to už vydržíš 😅 🙂

anieanne
22. kvě 2012

Já teď přibrala deset kilo, a včera, tj. 39+3tt, jsem naměřila přes břicho 104cm. Však ono splaskne 🙂

andelka
22. kvě 2012

V 39tt jsem rodila 🙂 a bříško bylo 105cm (přibrala jsem 11kg, a před těhu váha 63 na 160cm) A zas mi všichni tvrdili že mám malé bříško 😅
Za pár dní bude bříško fuč, tak to neřeš a užívej si ho 😉

kocicinka
22. kvě 2012

Mám 118 cm přes pupík, 39tt ještě zdaleka nejsem a mám 20 kilo navrch. Výška 170 cm. Lidem bych asi něco řekla 😒
Taky si myslím, že je to jedno. Vždyť jsi těhotná. Horší by bylo, kdybys měla 100 cm v pase a těhotná nebyla 🙂

saminomimino
22. kvě 2012

a proč tě to tak žere,mně by to bylo putna,nepřibrala jsi moc já s dcerou přibrala 22kg,startovní váha byla 52kg na výšku 172cm,teď už mám nahoře 10 kg teď mám přes břuch 98cm,vůbec nechápu že tě to tankuje,jsi to ty tvé dítě a tvé těhu,poslala bych je někam 😵

blahova_andrea
22. kvě 2012

Já rodila 36+1, tak nevím, jak bych dopadla. I tak jsem přibrala 18kg a metr jsem raději ani nevytáhla 😀 Ale na řeči jiných se vykašli. Někdo přibere jen "mimčo" a někdo si holt nadělá zásoby a hodně je voda. Užívej si své těhotenství, co to jde a na míry kašli. Mě osobně má velikost víc trápí až po porodu, protože to se nemám na co vymlouvat 😀 Hlavní je, že tvůj drobeček bude ty správný míry 😉

petrusew
22. kvě 2012

No a co? Vždyť je to nejkrásnější období a za chvilku se ti po něm bude stýskat. Vykašly se na poznámky, ber to jako čirou závist!

rychetkami
22. kvě 2012

Nic si z toho nedělej, ty lidi jsou fakt někdy na ránu...já čekám dvojčata, dnesk končím 31tt a všichni se straaaašně diví, že mám rodit až v červenci, že už mám velký břicho a nabrala jsem 15kg. Kdyby zapojili kedlubnu, tak by jim došlo, že se to poněkud nasčítá🙂

broucek2
22. kvě 2012

Každý přibírá jinak. Já přibrala jen 8 kg a moc to na mě nebylo vidět. Pro změnu mě honili po vyšetřeních, že nemám břicho. Znám i holky, co přibraly ke 30 kg a všechno byla hlavně voda. Dnes už zase vypadají jako podvýživa, ale já pro změnu nabrala až po porodu.

pajav
23. kvě 2012

Já začínala na váze 52kg a výška 164cm, ted mám přes bříško ve 34tt 100cm a nahoře 16,5 kg a taky pořád poslouchám jestli nečekám dvojčata a že už to mám za pár,kdy už rodím atd..s tím se hold člověk musí smířit s takovými otázkami :D

majka1976
23. kvě 2012

Já první rodila v 38. týdnu. Předtím jsem začínala na 52 kg a do porodnice jsem šla s 60,5 kg. Teď u druhého jsem už začínala na 64 a jsem na nich zatím stále - zatím 🙂

pehaka
23. kvě 2012

jáj no takový kecy mám nejraději , když se mě někdo zeptá jestli tam nemám 2 tak jim s úsměvem odpovídám že 3 🙂 uzanale se na mě dívají 😀 a já odcházím středem jak dáma 😀 😀 taky je mě kus ,ale jsem vysoká a bříško mám dopředu no a co?? každej mi může...

camelinka
23. kvě 2012

me to taky tocilo,co mas z toho, zachvili budes mit uplne jiny starosti tak se na blby kecy vykasli a uz ij si zbytek tehu 😉 . ja mela bricho siiiileny, vim akorat ze v 6.mesici jsem pres nej mela 107cm 😀 takze mas miry jeste temer modelkovsky 😉

dludli
23. kvě 2012

primo obriiiiiiiiiiiii a byla jsem na nej hrda! kazdemu bylo hned jasne ze jsem tehu a taky jsme cekali podle vsech dvojcata 🙂

andy80
23. kvě 2012

Obrovské, nikdo mi nevěřil, že budeme mít jen jedno mimčo a to u obou těhu 😉 . Při prvním jsem přibrala 27kg, při druhém 15kg a ty děti za to stojí tomu věř 😉

kutcher
24. kvě 2012

já měla gigantický, doslova - hodně vody + mimčo přes 4 kg a to furt říkali, že bude mít 3,5kg

palomitacheca
24. kvě 2012

Moje bříško u syna ve 38+2tt. https://www.modrykonik.cz/fotoblog/palomitachec... , měla jsem navíc asi 11kg a obvod bříška skoro 100cm. Jinak před 1.těhotenstvím jsem vážila asi 46kg při výšce 167cm.

chezzule
24. kvě 2012

já ve 33 tt,mám bříško taky dost velké 😀 začínala sem na 53kg a teď mám 64kg při 174cm výšky,ale teď ta váha se drží už delší dobu na 64kilech,tak uvidíme kam to ještě dotáhnem 😉

majinka1981
27. kvě 2012

já ve 35. týdnu mám 61 kilo. Začínala jsem na 54 kilo. A přes břicho mám 92 cm. Jinak mi vyrostly jen trochu prsa. Zadek a boky mám stejný. Můžu nosit kalhoty co jsem nosila před těhotenstvím. Myslím že už ani moc nepřiberu. Ale máme to dědičný. Moje matka měla 4 děti a při každém těhotenství měla jen 8 kilo navíc a jen bříško. Doufám že i porod budu mít po ní, říká že by rodila za šišku salámu 😀

fram
27. kvě 2012

rodila jsem 38+1tt, den předtím jsem se měřila a měla 98 cm a 10kg navrch

bocinka
27. kvě 2012

já přibrala 23 kg a přes břicho jsem měla 39+6 ráno před vyvolávačkou 135 cm, byl mě kus a pořád je, ale kašli na lidi, ať si škubnou....

rennik
27. kvě 2012

Tak já jsem ve 39tt měla 119cm

ivarei
28. kvě 2012

@niki1998 Tak já měla ve 36. týdnu skoro 140 cm 😀, na to už opravdu koukali úplně všichni.

kkaattkk
18. zář 2012

já jsem teď 29tt a přes břicho už mám 103cm, měřím 164cm takže břicho obrovské, sposta kamarádek neměla takové břicho ani před porodem, a je mi to jedno. V prvním těhu jsem celkem přibrala 20kg, po porodu 4kg zůstala ale za pár měsíců bylo vše v pohodě, i břicho. Takže to teď neřeším 🙂

jennyska
19. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 39.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 39.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/39-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

verushe20
25. srp 2014

178 cm, obvod břicha 111 cm a váha 81kg. (39+2)

hojda
25. srp 2014

malé, v porodnici hledali metr, chtěli mi ho měřit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru