Jaká byla vaše váha v 30. týdnu těhotenství? Kolik jste ješte přibrali?

sarkal
26. srp 2008

Ahojky.Doufám,že toto téma už někdo nezaložil,ale nenašla jsem ho tak asi ne.
Zajímalo by mě kolik kilo jste měly navíc v 30tt a kolik jste ještě během posledních deseti týdnů těhotenství přibraly?Já mám v 30 tt 10kg navíc ☹ a bojím se kolik ještě přiberu a to se snažím nejíst večer,nejíst sladké atd.Kdybych přibrala ještě tak těch pět kilo tak by to šlo,ale mám strach,že to bude víc.Sice nosím kalhoty,které jsem nosila před těhu(samozřejmě po úpravě pasu),ale přes boky mám asi o 8cm víc 😖 .Tak mám strach aby to nebylo ještě víc a aby to šlo pak dobře schodit.Tak děkuji za každou odpověď.

katull
18. črc 2015

Já jsem 29+0 a mám +6 kg, břicho mi nejde dopředu, ale spíš se rozšiřuju celkově v pase + zadek a hlavně prsa. Snažím se jíst zdravě, aby miminko dostávalo, co potřebuje. A taky se snažím vyhýbat sladkostem a různým nezdravým blbostem, protože to miminko fakt nepotřebuje. Myslela jsem si, že v těhotenství přiberu hodně, protože jsem vždycky měla trochu problém s přibíráním, ale tělíčko mě mile překvapilo a a zatím slouží, jak má. Tak uvidím, jak dlouho mi to vydrží 🙂

mmaajjaa
22. črc 2015

Já měla ve 30tt 11 kg nahoře, ale čekala jsem dvojčata... U syna to bylo v té době 8 kg. 🙂

karlajasmine
20. srp 2015

Tak ja jsem zacala 30tt vcera a mam nahore 9,5kg zatim.. kolik jste pribraly od 30tt do konce?? Rada bych uz moc nepribrala ale obavam se ze ted budu prave pribirat nejvic :(

frankie
20. srp 2015

Teď to jde nejvíc nahoru. Já jsem 38+4 mám 13 kg nahoře

karlajasmine
20. srp 2015

@frankie A kolik z toho jsi pribrala po 30tt?

pecora
20. srp 2015

To ja mela cca +15 kg 😀. Celkove jsem pribrala 22 kg ale rodila jsem v 36 tt... Byla jsem trosku hrosik 😉

frankie
20. srp 2015

@karlajasmine 5 kg po 30 tt

pecora
20. srp 2015

Priznam se ze mi to bylo jedno. Cca 6 kg jsem nechala v porodnici a to byl maly malicky a ja mela malo plodovky...pak se to zastavilo ale rodila jsem sekci a bylo mi receno ze muzu zacit cvicit nejdriv 6 mesicu po porodu tak jsem to neresila s tim, ze se uvidi za 6 mesicu. Dneska je to 6 mesicu a tyden, zustali mi 3 kg ktere opravdu neresim. Jo, a nekojila jsem.

speratovalucie
20. srp 2015

Celkově jsem přibrala 17kg, z toho asi 6kg po 30tt. Z 58kg jsem měla 75kg, ale byla jsem pořád štíhlá, jen jsem měla bříško, ale ne moc velké. Teď mám 64kg (6m po porodu), kojila jsem 4 měsíce.

thesun
21. srp 2015

konec 30tt + 8,5kg 🙂 tak bych řekla, že to jde..... snad už to nebude dalších 8kg 😀

jasnice
23. srp 2015

ahoj holky, já mám v 30. týdnu minus 4 kg 🤐 Ale při výšce 168 cm mi váha 72kg přijde normální, akorát mě trochu děsí, že mé tělo má tendenci hubnout zrovna v době, kdy by mělo přibírat...přitom to rozhodně není můj záměr a jím vše, na co mám chuť.

karlajasmine
23. srp 2015

@jasnice Zalezi urcite i na puvodni vaze 🙂 Moje maminka taky v prvnim tehotenstvi zhubla... Ja mam treba tedka pri vysce 170cm vahu 71kg, ale pred otehotnenim jsem byla na 61,5kg, takze pak je asi logicke, ze uz jsem pribrala skoro 10kg.. 🙂

dana3262
23. srp 2015

@sarkal 1.dite ve 30.tt taky 10kg a pak ještě skoro 5kg do konce. Těch 5 už bylo nad limit podle mě. Už mi zacly otekat nohy trochu a taky ty 4kg už jsem neshodila hned. 175cm/57kg-72kg
2.dite ve 30.tt jsem měla o 1 kg min než před otehotnenim. Tak už to zůstalo. 175cm/59kg-58kg
Po porodu 51kg a pak až 47kg 😖 to už nebylo pěkne..

pafca4
23. srp 2015

ve 30 tt. 9,3 kilogramu, celkem cca 11 kg.

lusila001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucykal
27. srp 2015

před těhotenstvím 62kg, v 30TT 67,5 33+3 64kg.
Nejvíc jsem přibrala 5,5kg .. Měřím 172cm.

havlisanda13
31. srp 2015

Ja jsem ted 28tt a kdyz jsem dnes rano stoupla na váhu, tak me malém odvezli k Chocholouškovi 😖 přídě mě, že ta váha pořád roste a jako né málo ☹ uz jsem přibrala 11 kg, ale moc nechápu kde ty kila mám páč me vyrostl fakt jenom pupík a trochu prsa, možna trochu boky ale jinak se pořad vejdu do oblečeni před tehu, akorát přes pupek rozhodně neee. Tak jako fakt už se začínám děsit, kolik příberu celkem 😕 Jím po malých porcích, páč mě toho velkej pupek moc najednou nedovolí a teda tím pádem častěji a snažím se hlavně zeleninu, ovoce, musli, ovesné kǎse, celozrnné pečivo atd a sladkosti teda na ty mám slabost, každy den musím mit, ale snažím se max jednu sladkost denně.. Kdybych byla celkove jak vorvaň tak chápu tu váhu, ale fakt nevím vůbec kam ty kila teda jdou? Pravda je, ze mam velký problémy s vyprazdnovanim 🙄

jasnice
31. srp 2015

@havlisanda13 Ahoj, ta kila můžou být například tady (je to sice rozepsáno pro 9.měsíc, ale pro představu)
plod – 3,5–4 kg
placenta – 750 g
plodová voda – 1 kg
děloha – 1 kg
prsa – 0,5–1 kg
váha krve – 1,5–2 kg
tělní tekutiny – 2 kg
tukový polštář – 2–5,5 kg
Jinak jsem to vzala z této stránky: http://www.babyweb.cz/kolik-muzeme-v-tehotenstv... 🙂

welunka
7. zář 2015

Ahojky, ja jsem 30tt a na kontrole pred tydnem jsem mela +13kg - jim pravidelne a zdrave (ikdyž občas zhresim stejne jako před tehu), mam dost pohybu a stejne to jse nahoru ale tak nikdy jsem nebyla hubenour a v rodine mame sklony k tloustnuti. Noooo, pevne doufam, ze nad 20kg se nedostanu, ale hlavne, ze je mimi v poradku!!!

welunka
7. zář 2015

@havlisanda13
Jinak na to vyprazdnovaniburcitw vyzkousej lnene seminko! Ja take mela potizw - i před tehu. Kazdy den si do sklenky dam tak dve kavove lzicky, napistim vodu necham odlezet alspon pul hodky a pak to do sebe kopnu.... Mimknku nijak neublizi a na stolici vaaaazne zabira!!!

jasnice
7. zář 2015

taky je dobré jíst hodně zeleniny a ovoce - obzvláště hroznové víno, to teď jím po kilech a chodím na velkou dvakrát denně 🙂 ale zase každý organismus funguje jinak, no...

cilka45
9. říj 2015

Ahojky, já jsem v 31týdnu a mám též 10kg navíc. V předešlém těhotenství jsem nabrala celkem 12kg a do 6měsíců po porodu jsem byla na své původní váze. Nyní bych řekla, že mám pohybu více, méně spánku ( ráno s dcerkou do školky, zájmové činnosti a odpoledne na procházky) a stejně jdou ty kila nahoru. No, nevím kolik mě ještě čeká do konce těhotenství. No, ale nevadí, myslím, že nejdůležitější je, aby ty naše miminka byla v pořádku, porod proběhl bez komplikací, my byly v pohodě a šťastný a určitě i ta nadbytečná kila půjdou dolů 🙂 Každá jsme jiná a záleží na mnoha faktorech ( jaká byla naše původní váha, metabolismus, věk, strava, pohyb, výška, zadržování vody, velikost mimča.....a určitě spoustu dalších věcí ) Sarkal, přeju krásný zbytek těhotenství bez problémů a zbytečných starostí, užívej si to 🙂

korinka8
9. říj 2015

Jsem 30tt a mam nahore cca 16kg ... Doktor do me furt huci ze mam drzet dietu ... Ale to fakt nejde .

welunka
11. říj 2015

@korinka8 dietu? No ten je divnej. Ja jsem 35tt a mam nahire 18kg doktor nerekl aninpip... mam dost pohybu jim orabidelne a zdrave a vic delat nemuzu. Rozhodne bych mimi netrapila dietama na ty bude cas pak....

iveta93
11. říj 2015

Na dietu bych se mu vyprdla... Já jsem jeden měsíc přibrala 5 kg tak mi jenom řekl že pokud nemám otoky tak bych si to měla hlídat, ale určitě neřekl ani píp o dietě. Jen nemám jíst za dva, což nejím jen jsem jedla hodně večer tak se snažím to rozdělit na celý den. Ale na dietu bude čas potom.

havlisanda13
12. říj 2015

Smarja tak jako dieta mě taky přijde dost ujetá :-/ ja jsem 34.tt a mam uz 16kg, su z toho nešťastná, ale mudr me neřekla ani slovo, ze bych byla buřt a měla přestat jíst 😝 Jinak teda je fakt, ze su závislá na sladkym a za žádnou cenu mě nejde přestat ☹ ale uz na sobe vidím trochu i otoky - nohy, prsty a tak no.. ale co muzu dělat? Prece nepřestanu v těhu jíst, chudak mimčo potom 😝 holt pak po porodu budu muset trochu maknout no 😀 takze prostě at se jdou kila i s doktorama a nejakyma dietama bodnout 😀

plavacek134
20. pro 2015

Já jsem nepřibrala do 30. týdne vůbec nic a teď jsem pod svoji původní váhou před otěhotněním. Jinak od středy to budu mít za 5 týdnů do odhadovaného termínu porodu tak jsem zvědava zda ještě přiberu nebo už ne.

markyska88
21. pro 2015

když se mrknu do průkazky, tak tam mám výchozí váhu na začátku 52,5 (mám 164cm) a na prohlídce ve 30tt jsem vážila 67. Aktuálně nevim, další KO mě teprv čeká a doma váhu nemáme 😀 Je to víc, než by mělo být, ale přijde mi, že hodně těhulí, které byly štíhlé a moc nevážily , začaly dost nabírat a naopak ty, které byly "silnější" už před těhu, tak přibírají minimálně. Jakože to jejich tělo má "z čeho brát" , kdežto u těch hubeňourů si ty tukový zásoby musí teprve vytvořit 😀 😀 😀

yildiz
21. pro 2015

Ja do 30tt +4-5kg...ted jsem zitra uz 36tt a mam celkem 7.5kg vse mam jen v brisku...jsem prcek 164cm) a nedovedu si u sebe predstavit tahat treba +15kg a vice :-/ ...

mpbk
21. pro 2015

@korinka8 tak ono záleží jakou jste měla váhu na začátku, pokud jste byla silnější, tak by pak člověk už neměl tolik přibrat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru