Jaká byla vaše váha v 30. týdnu těhotenství? Kolik jste ješte přibrali?

sarkal
26. srp 2008

Ahojky.Doufám,že toto téma už někdo nezaložil,ale nenašla jsem ho tak asi ne.
Zajímalo by mě kolik kilo jste měly navíc v 30tt a kolik jste ještě během posledních deseti týdnů těhotenství přibraly?Já mám v 30 tt 10kg navíc ☹ a bojím se kolik ještě přiberu a to se snažím nejíst večer,nejíst sladké atd.Kdybych přibrala ještě tak těch pět kilo tak by to šlo,ale mám strach,že to bude víc.Sice nosím kalhoty,které jsem nosila před těhu(samozřejmě po úpravě pasu),ale přes boky mám asi o 8cm víc 😖 .Tak mám strach aby to nebylo ještě víc a aby to šlo pak dobře schodit.Tak děkuji za každou odpověď.

martinka_33
21. črc 2016

Obecně platí, že je velký rozdíl mezi přivítáním zadržováním vody (otékáním) a tím, že se někdo jen cpe.. V prvním případě jsou to kila, která jdou snadno a rychle po porodu dolů, v druhym případě to samo rozhodně nespadne! V prvním těhotenství jsem si poctivě vyžrala 20 kilo, pak jsem horko těžko 10 zhubla (samotným porodem jen pět, zbylých pět šlo těžko), deset mi zůstalo do dalšího těhotenství a tlousnu znova podobnou rychlostí jako v prvním ☹ očekávám, že se na těch 20 zas dostanu.. vdycky jsem kroutila hlavou nad tlustoprdkama, co nabraly podětech a nikdy nezhubly, tak to mám asi za to, ale baby, fakt ne každý to jde po porodu samo dolů, znám víc takových, co jim během kojení váha stála nebo dokonce lezla nahoru.. ☹

sametacek1
16. lis 2016

Jee sem pisou snad sami hubenouri. Ja mam 158cm , 26kg nahore, tedy 83kg vazim.. tri tydny do konce porodu, rozestup panve, a kycli tak ze jsem uz jen v bolestech a na horsi se mam pripravit ... :/

svetlanalana
16. lis 2016

Jsem v 30tt a priprala jsem 17 kilo. Trapi me to a nevypada to dobre. Kvuli tem kilam si pripadam o par let starsi. Mam strach, kolik jeste priberu a zda se mi povede se toho pak zbavit. Nechci byt tlusta

rousse
16. lis 2016

@svetlanalana netrapte se, vůbec to neřešte - já jsem nabrala za celé těhu "jen"13 kg, v porodnici nechala 10 a pak s kojením jsem přibrala 4 kila a nešlo to za boha dolů. Na druhou stranu mám spoustu kamarádek, které byly jak tank a prakticky skoro všechno nechaly v porodnici a co ne, to spadlo samo při kojení. Já se těma kilama dost trápila a pak jsem objevila hubnoucí program na míru, překopala jsem jídelníček a začala pravidelně cvičit (3x týdně 20 minut) a teď už jsem dokonce pod původní váhou před otěhotněním, takže ve výsledku jsem za ty kila navíc ráda, protože díky nim mám teď váhu, jakou jsem neměla tak dobrých 10 let zpět 😀

svetlanalana
16. lis 2016

@rousse pekne. Doufam, ze to take budu mit nejak podobne. Moje mama treba po prvnim diteti pribrala cca 15 kg, za rok bylo dalsi, tak pribrala jeste dalsich 15... a zustala "vetsi" na porad

rousse
16. lis 2016

@svetlanalana je to strasne individuální - kamarádčina mamka to měla uplně stejně, kamarádka se toho taky děsila a nakonec při kojení zhubla o 1 konfekční velikost oproti stavu před těhotenstvím🙂

juliemichal
16. lis 2016

29+6tt 13kg nahoře 😀 😀 a to jsem si myslela,že toto těhu přiberu jen 10kg 😀 za 6 dnů jsem přibrala 2kg 😀 😀 má váha je 91kg ☹ ☹ u prvního jsem přibrala za celé těhu 33kg a u druhého 17kg,tak teď jsem zvědavá kolik přiberu do konce těhu 😀 ještě 10tt před námi ach jo ☹

zaneta238
16. lis 2016

Ze začátku jsem nabírala málo ke konci kila lítala nahoru jak blázen.Skončila jsem na 20 kg ,do roka po porodu jsem byla na svých 56 kg 🙂 .Kojení a časté vstávání mi stačilo 🙂

kytickaaa
17. lis 2016

Tak já už jsem 7 měsíců po porodu a přibrala jsem za těhotenství necelých +28kg... Hodně jsem otékala a oteklá jsem byla ještě 3 měsíce po porodu... Musela jsem brát léky na odvodnění a něco dolu šlo, ale pořád mám +12kg cca a jsem s toho dost nešťastná... Teď držím dietu, tak snad se to hned už.. Všem držím palce ať to mají co nejdříve dole, protože tohle je děs.

kulihrasekzeleny
17. lis 2016

Tak ja se jdu taky pochlubit, jak to tu ctu tak mam asi nejhorsi prirustek. Taky podle toho vypadam ze ;(((( 25tt + 21KG
Ma vaha k dnesnimu dni ke 103kg a kde je do porodu. Katastrofa vsude strie, bricho fialove popraskane. Nic neoblecu. Vypadam nechutne. A desim se toho cisla na vaze co tam bude za 3 mesice :(

hop_ita
17. lis 2016

Termin mam za par dni a aktuální prirustek je 20kg. A to mi bylo az do sedmyho mesice zle a v ramci moznosti jsem sportovala. Otikam od patyho mesice. Desila jsem se, jak ty otoky budou pokracovat, ale jde to (co jdem videla ostatni zensky u dr). Váha me stve, ale od jiste hranice to uz tolik neresim 😀 stejne s tim ted nic nenadelam a po porodu si holt maknu 🙄

cizinkaa
17. lis 2016

28+2 + 13 kg :(

dasa62
20. pro 2016

Ahojte, já jsem momentálně ve 30.TT a mám 15kg nahoře, dr. mě řekl, pokud přiberu dalších 5kg za měsíc, budu muset do nemocnice,,zakázal mi ovoce a sladké, což je pro mě katastrofa, tak snad to nějak vydržím 🙂

kulihrasekzeleny
21. pro 2016

@dasa62 ahoj a proc do nemocnice? Ja jsem pribrala 25kg tim se teda nechlubim spis naopak ;(( a doktor mi rekl ze uz nemam pribrat, tak jsem se ptala jak to mam udelat jestli nemam jist nic a on ze ze zvduchu ty kila nemam :///

absintka19
21. pro 2016

Ja jsem jen 21tt a mam +2kg, snazim se i na rizikovem alespon hodne chodit a pit, jim pravidelne a nepreziram se 🙂 i kdyz je to rizikove tehu zdravi k tomu patri tak se staram. Uvidime co to bude za par tt, moje mamka kdyz byla se mnou tehotna pribrala jenom 4,5 kg.

osmicka88
21. pro 2016

V prvním těhu jsem měla v tom cca 30 tt asi 12 kg nahoře a při porodu jsem měla 15 kg celkem. 10 zůstalo v porodnici a zbytek zmizel během asi 2 měsíců. Stačily nervy,kojení a časté vstávání.
Teď jsem v 23 tt a mám 6 kg nahoře, tak si myslím, že to bude hodně podobné 🙂 Za co budu ráda. Hodně štěstí a uvidíš ,že pokud budeš mít pevnou vůli, tak to půjde dolů 😉

kulihrasekzeleny
21. pro 2016

@absintka19 tak to ti jen tise zavidim. Taky hodne piju, mam dva psy jsem porad venku. Ale je mi to k prdu :( hlavne at jsou mimca zdrave 🙂

kika_21
21. pro 2016

@sarkal Já myslím, že se nemáš čeho bát. Zvláště potom, co víme-že se zajímáš o to, co jíš. Také jsem měla při nejmladším dítěti 15 kg navíc a mám-i když je mi 45-váhu zase stejnou jako před těhotenstvím.A to pouze chodím, bohužel necvičím.

nina8888
28. pro 2016

Pátek začínám 30tt a mám zatím 5,5 kg nahoře u prvního som nabrala dokopy 15 kg a v 30tt som mala taký nejako 9kg nahoře u prveho tak som zvedavá koľko naberem dokonca ted....😀 držím všem palečky deme do finale

terezs2716
28. pro 2016

Ahoj holky,ja ani nevim jak ten přírustek počítat 🙂 na začátku mi bylo tak neskutečně špatně,že jsem zhubla 11 kg,když jsem konečně začala trochu jíst tak to šlo postupně nahoru.Teď jsem ve 30t a stále mám 3 kg podváhu oproti váze před otěhotněním. Poslední týdny to šlo co týden nahoru tak po kile,ale na štědrej den jsem chytla nějakej bacil a zas nemohla jíst,takže zase -2kg. Přijde mi,že když se některej den odbudu na jídle,tak mimino hrozně moc spotřebuje z mých zásob,tak doufám,že teď ve finále to nepude rapidně nahoru 🙂 jo a hodně se hýbu ještě teď,mám dva koně,takže se stále nevyhnu kydání,krmení apod,asi díky tomu neznám žádné otíkání. Držím palce,aby se všem vrátily "vysněné" míry😉

dockysbazar
14. bře 2017

Na začátku těhu 47 kg. Teď ve 30tt + 4 kg, tak uvidíme jak to ještě půjde nahoru 🙂

bbubble
23. bře 2017

ahoj holky, ja som v 31tt a mam tiez zatial 4kg ale bojim sa ze to do konca vyleti hore skokovo..

lucik107
18. dub 2017

Já mám v 34.týdnu +11kg

absintka19
18. dub 2017

37tt +12kg

bondina
6. kvě 2018

10 dole od zvraceni a nechuti a necele 3 kg nahore

zelenaesmolda
6. kvě 2018

ja jsem v tehotenstvi nepribrala nic,z puvodnich 40kg jsem se dostala na 45kg ale to vsechno bylo dite,placenta a voda,hned po porodu jsem byla zpet na svych 40kg

podaji
6. kvě 2018

35tt a mám nahoře 10kg, ovšem kde? Nemám nic moc břicho za to "nahoře" jsem vybavená. Což u prvního vůbec neznám. 😀

dancamich
6. kvě 2018

38tt + 7 kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru