Jaká byla vaše váha v 30. týdnu těhotenství? Kolik jste ješte přibrali?

sarkal
26. srp 2008

Ahojky.Doufám,že toto téma už někdo nezaložil,ale nenašla jsem ho tak asi ne.
Zajímalo by mě kolik kilo jste měly navíc v 30tt a kolik jste ještě během posledních deseti týdnů těhotenství přibraly?Já mám v 30 tt 10kg navíc ☹ a bojím se kolik ještě přiberu a to se snažím nejíst večer,nejíst sladké atd.Kdybych přibrala ještě tak těch pět kilo tak by to šlo,ale mám strach,že to bude víc.Sice nosím kalhoty,které jsem nosila před těhu(samozřejmě po úpravě pasu),ale přes boky mám asi o 8cm víc 😖 .Tak mám strach aby to nebylo ještě víc a aby to šlo pak dobře schodit.Tak děkuji za každou odpověď.

sisstin
26. srp 2008

sarkal: hele..tak to jsme na tom byli asi stejně..já měla v tom 30tt asi deset kilo, a do porodu jsem dala ještě 6 😕 😅 ale já teda papala pěkně 😅 ale shodila jsem vše+asi 2kg navíc...takže jsem štíhlá..ale dalo to teda zabrat 😕

emily3
26. srp 2008

sarkal vsak to si ucebnicova 😀 , ja som priprala cca 17 - 20kg (dr. som na konci tehu uz ani nehovorila kolko vazim) ku koncu tehu sa to ustali, dokonca mozes ist trosku dole.
ak nemas ine problemy, tak to mas super. 😉
po porode pojde niekolko kil hned dole, a potom pocas kojenia...tak do roka by si sa mala dostat na povodnu vahu, bez diety, dieta da zabrat a vycuca co moze..
takze si uzivaj tehulkovanie , nebude to vecne a drzim palceky na prichod babatka 😀 😀

sisstin
26. srp 2008

no nevim, já šla z porodnice jen o 4kg lehčí..pak jsem dala dolů asi čtyři...a pak pět..a ten zbytek šel šíleně...dala jsem to dolů jen dietou a cvičením 😕

navíc na každýho to kojení nepůsobí tak, že hubne..nebo např.po ukončení zas nabere..takže na tohle bych teda nespoléhala sto pro 🤐

helcah
26. srp 2008

Sarkal nic si z toho nedělej. 10kg navíc v 30tt je krása. Já mam navíc už 18kg i když teda nijak extrémně tlustá nejsem, ale je to záhul. Hodně mě to štvalo a stála jsem každý den na váze, snažila se jíst zdravě a ne moc, ale nějak mi to nešlo ovlivnit. Tak už na váhu radši moc nelezu. A znám holky který přibraly i víc a shodily to. Jen se člověk musí hodně snažit.

emily3
26. srp 2008

sisstin na kazdeho to plati inac, mne hned po porode islo dole 10kg a potom do toho roka som sa ustalila na mojej povodnej vahe...
a momentalne cvicim s detmi, daju zabrat statocne, kazdu chvilu niekto vyzaduje pozornost... 😉

sisstin
26. srp 2008

emily: no já nekojila ani den 😉 a ve fitku trávim 5-10hodin týdně..uf uf 😅

sisstin
26. srp 2008

ale teda svoji váhu jsem měla do půl roku..a ted ještě mín, ale fakt to dává zabrat teda 😔

ale zas kámoška kojí a je fakt díky tomu vychrtlá 😉

miriamka
26. srp 2008

No ja som mala v 30tt navyse 8kg a na konci tehotenstva som mala +13kg.V porodnici som nechala 10kg a ostatne islo dole hned prvy mesiac po porode. 😉

sisstin
26. srp 2008

sarkal: a taky záleží, jak tloustneš..pokud se fakt nepřejídáš a tak..tak to jde dolů rychlejc, než když to máš vypapaný..já to vyžraný měla 😅

sarkal
autor
26. srp 2008

Jé to jste mě trochu uklidnily,tak snad už moc nepřiberu a půjde to pak dolů.Sestra v poradně se jen vždycky zeptá na váhu já jí řeknu a nic na to neříká,jen ji zapíše a je to.Myslím,že pak budu moc nosit věci,které jsem nosila před těhu,protože všechno mi je jen přes to břicho nic nezapnu.Snažím se užívat si těhu,protože je to takové bezstarostné a krásné období až na to stresování se s váhou 😖 ,žádné jiné problémy zatím nemám,jen večer padnu za vlast třeba už v osm hodin.

emily3
26. srp 2008

sisstin moj najmladsi vazi " iba 9,5 kg..fitko mam kazdy den 😉

ale je to individualne, kazdy priberie inac aj inac chudne...sarkal uvidis co plati na teba, ale s tvojou vahou by som si nerobila starosti. 😀 😉

emily3
26. srp 2008

sarkal s tym oblecenim...to bude este...po porode som nosila teho nohavice ( brusko ti trocha zostane, nesplaskne sa hned....ja som po porode 7,5mesiaca a este sa velmi nezmestim do nohavic pred tehotenstvom a zase mam sirsie boky 😅 , takze kazdym teho menim satnik... 😅

sisstin
26. srp 2008

sarkal: 10kg fakt není moc 😉 já po porodu brečela, že už nikdy nezapnu džíny, který mi byly před těhu volný...a ted už jsou mi velký opět 😉 tak si s tim nedělej hlavu 😉

sarkal
autor
26. srp 2008

To je mi jasné,že po porodu budu ještě chvíly nosit těhu kalhoty 🙂 ,ale zatím mi přes boky a zadek jsou takže nad to tak bude dál.Mě šlo vždycky dobře hubnout,pokaždý když jsem si řekla,že zhubnu tak jsem zhubla,stačilo začít cvičit a jíst méně,ale pětkrát denně a hodně pít.Ale nevím jestli pak právě budu mít čas na cvičení,všichni mě straší a říkají:Počkej pak přestaneš myslet na blbosti to na ně nebudeš mít čas,ale já si říkám,když to zvládly jiné,proč bych nemohla já?S tím kojením na tom asi něco pravdy bude,hodně jsem slyšela,že když se kojí takže to jde rychleji dolů,mlezivo mi vytéká už asi měsíc tak snad budu Tomíka kojit 😕

slavica2
26. srp 2008

ja som od 30t pribrala 5 kg 🙂 doteraz 22kg 🙂

miriamka
26. srp 2008

Sarkal...aby si nebola prekvapena.Ja som isla uz z porodnice v nohaviciach co som nosila pred tehu 🙂 a to som sa bala,ze ostanem ako gula.

moncicici
26. srp 2008

sarkal ja som zatial pribrala 8 kilo a dost sa bojim kolko este priberem,bo tych 8 kilo som pribrala za skoro 2 mesiace,bo dovtedy nic

dida_tn
26. srp 2008

Sarkal, pozerala som do tehu knižky, na konci 30tt som mala navrch 9,5 kg. Teraz mám celkovo navrch 12,5 kg. Takže si myslím, že si úplne v pohodičke, niekedy tie kg nie sú úplne presným merítkom, niektorým holkám telo zadržiava vodu vo väčšej miere, takže tá váha môže stúpnuť aj kvôli tomu..
No ale keď niekto celé tehu "papá za dvoch", tak sa nemôže čudovať, že má zrazu 25 kg navrch a s tým sa už dosť ťažko bojuje.
Ale myslím, že ty si úplne v poho, tak neboj a vychutnávaj tehu.. 😉

pattie
26. srp 2008

Mám nahoře 8-9 kg, ale mám malé miminko a vážně by mi nevadilo přibrat víc, za cenu toho že bude malá větší.... ☹

apfele
26. srp 2008

Já jsem měla ve 30tt +6,5kg, nyní ve 38tt (příští týden rodím plánovaným císařským řezem) mám + 9,5kg.

meggietn
26. srp 2008

ja som behom posledných 10 týždňov pribrala 1 kg, celkovo 5 kg zatial 😒

miruskaaa
27. srp 2008

sarkal ja za cele tehu pribrala 3 kila

holly1
27. srp 2008

miruskaaa 🙂)) jaks to udělala?

miruskaaa
27. srp 2008

ani nevim ale jedla jsem normalne a prijde mi ze jsem zacla jist jeste vic az ted v poslednich tydnech tak snad brzo porodim vcera jsem mela termin a zatim nic

holly1
27. srp 2008

tak to je dobré, a jsi hubeňour nebo jsi měla něco navíc? Ale ono je to fuk, když je mimi ok. Tak přeju hodně štěstí!!!

alterna
27. srp 2008

já mela v 30tt asi +11 a celkem 18. V porodce jsem nechala asi 5kg.
Plne kojim a dolu to jde pomaaaluuuu.......
A to se necpu.., ani v tehotenstvi.....
Ps: kazde telo je jiné, hlavne vaby bylo mimi o.k.
🙂

alterna
27. srp 2008

dida nekdo pribere a ani se necpe 25kg, je to hormonalne zpusobene. Kamaraka je hubenourc a u obou deti pribrala 30kg a vzdy do roka byla na sve vaze a v tehotenstvi se necpala 😎

janka_pn
27. srp 2008

ja som mala v 30tt tiez 10 do plusu a teraz mam 12 😒 takze tiez dufam, ze este mozno 3kg a dost 😀

lu777
27. srp 2008

ja mela ve 30.tt navrch asi 4 kg navrch.. a pak jsem nabrala jeste 3 kg

do tak 25.tt jsem se nemohla normalne najist, nefungovalo mi traveni, bylo mi zle i z kousku chleba nebo jablka, krece, no des... v 8.mesici na me prisla silena, ale silena chut k jidlu.. denne jsem se kazde rano vazila na digitalni vaze, naha, po WC 🙂 ... dala jsem si limit ctvrt kila za tyden a toho jsem se drzela zuby nehty

kdyz na me vecer sel velky hlad, tak jsem si treba v devet, v deset dala 10 piskot.. vic jsem si nepovolila, mela jsem hruzu ne jen ze shazovani, ale z problemu s pateri, ktera me zlobiva...

chce to zaplacnout zaludek necim nizkolalorickym... hromada dusene zeleniny... k tomu tofu... na to kousek masla nebo oliv. oleje, dobre okorenit... mne chutna vsechno, takze pro me to nebyl takovy problem..

ale musela jsem si stanovit pravidlo "Jedna sladkost za den"... takze jsem si koupila treba ledove kastany a v klidu si je vychutnala.. a bylo pro ten den.. pri dalsim navalu chuti na sladke jsem jedla susene ovoce, pila caj s medem nebo si dala jeden dva kousky hroznoveho cukru

skrecok
27. srp 2008

Ahojte,
ja som mala v 30.tt 11 kg navyse a teraz v 35.tt mam 15 kg navyse. Mala som medz 30. a 35.tt velke nervy kvoli robotnikom, ktori robili u nas a schudla som kvoli nim 2 kila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru