Jaká byla vaše váha v 30. týdnu těhotenství? Kolik jste ješte přibrali?

sarkal
26. srp 2008

Ahojky.Doufám,že toto téma už někdo nezaložil,ale nenašla jsem ho tak asi ne.
Zajímalo by mě kolik kilo jste měly navíc v 30tt a kolik jste ještě během posledních deseti týdnů těhotenství přibraly?Já mám v 30 tt 10kg navíc ☹ a bojím se kolik ještě přiberu a to se snažím nejíst večer,nejíst sladké atd.Kdybych přibrala ještě tak těch pět kilo tak by to šlo,ale mám strach,že to bude víc.Sice nosím kalhoty,které jsem nosila před těhu(samozřejmě po úpravě pasu),ale přes boky mám asi o 8cm víc 😖 .Tak mám strach aby to nebylo ještě víc a aby to šlo pak dobře schodit.Tak děkuji za každou odpověď.

andulka86
19. dub 2013

ve 30tt mám 10 kilo nahoře, nejdřív jsem se bála, že to vyjelo nějak rychle, ale váha se teď zpomalila, takže snad se vejdu do těch 15kg, u dcery jsem přibrala celkem 13kg z výchozích 56kg, což jsem měla i teď, šlo to kojením rychle dolů, snad to bude podobné

eva518
19. dub 2013

ahoj, na konci 30tt mám +6 kg, ale myslím, že záleží na výchozí váze ženy, na tom, jak moc se zavodňuje a jak se stravuje a hýbe. Takže univerzální měřítko stejně neexistuje 🙂

pajuska87
30. dub 2013

v 31. tt mám zatím 6 kg nahoře, s první dcerou to bylo myslím více tak uvidíme,ale ještě není konec 😀

irecerna
17. kvě 2013

Ahojky, tak já při Adélce přibrala cca 11kg, v porodnici jsem nechala asi 5 kg a zbytek šel dost pomalu. Nejrychleji to šlo, když jsem přestala v 9 měsících kojit a dostala jsem se ještě o 2kg níž 🙂 Teď jsem v 31tt a mám cca 7 kg nahoře a už měsíc mi to stojí, tak uvidíme 🙂 Váhu nijak neřeším, normálně mám kolem 70kg a když se to tak pak zase vrátí, tak budu spokojená 😉

speedygon
31. kvě 2013

Tak já zítra začínám 28.tt a už teď mám 12.5kg nahoře. Ale já jsem jinak drobnější, tak možná i proto. V prvním těhu jsem nabrala 20kg, tak uvidím, kam se to vyšplhá teď. Je pravda, že nemám tolik pohybu(v tomto počasí navíc ven fakt nchodím-jen v nutnosti).

brisalek
31. kvě 2013

v31tt jsem měla nahoře 9kg (před těhu při 181cm 68kg) tak jsem si říkala, že je to akorát zase každý měsíc 2 kg a bude to 13kg což je normální, protože jsem velká a byla jsem dost hubená - málo jsem před tím jedla. Hmmm a ono bylo všechno jinak a za dalších 9 týdnů jsem přibrala ještě dalších 9kg☹ rozhodně jsem se nijak nepřecpávala (ke stravě před tím jsem přidala jen hrnek mléka). Celkem teda 18kg, v porodnici zůstalo jen 6kg, přestože dcera měla 4kg☹, ale 3 měsíce po porodu jsme měla svojí váhu, znova přibírat jsem začala až jsem přestala kojit.

bambina18
31. kvě 2013

Tak ja som dnes 37 tyzden zacala a mam plus 25 kg. A to som zacinala vahou 58:-🙂) pri 164cm. Dnes mam 82🙂)

miska030
31. kvě 2013

Ja som mala na zaciatku tehotenstva 50kg a na konci 80kg,po 7mesiacoch vazim55kg,takze hura,bez diety,ale pri troch detoch idu kilecka dole 🙂 🙂 🙂

marketkameggib
31. kvě 2013

já sem začínala těhu na 77kg a neska mám 83.5 kg .... 🙂 asi štěstí 🙂

danca1810
7. čer 2013

já ve 30tt o 13kg na víc a doufám že víc jak 5kg už to nebude .A u prvního dítka jsem přibrala celkem 23kg tak doufám ,že se to nebude opakovat 🙂

matysekh
14. čer 2013

Ahoj. Já přibrala 13kg od začátku do 30.týdne. 😒

katche
14. čer 2013

Ja som v 30tt mala 80kg, rodit som sla ako 90kilova, celkovo som nabrala 27...na vianoce som sa ale vobec neobmedzovala a teraz, 3 mesiace po porode mam 77kg, a stale 15 kg nadvahy

lullaby87
20. čer 2013

já mám ve 30tt 10 kg navrch.. Ze začátku to šlo hrozně rychle, první 2 měsíce jsem nabrala asi 5 kg, pak se to pomalu spomalovalo a teď to mám tak max 0,5kg za týden, což je v normě.. ale popravdě se taky bojím, jak to bdue teď vypadat, čekají nás ty nejvíce přibývající týdny..

speedygon
20. čer 2013

Tak jsem tu opět a za těch 14 dnů jsem zas dost nabrala....celkový nárust + 15.5kg, takže za 14 dní 3kg...ale znát to podle mě teda není......já bych tipla tak +10kg max...

lucymk
21. čer 2013

Ja mam od zaciatku tehu kludovy rezim a do 30t som nabrala +12kil. Teraz som v 33t+5 a mam uz +16,tak pocitam ze do konca pôrodu este naberiem tie kila co mi nevadi,len nech je babo zdravucke. Pri prvom tehu som bola vkuse v pohybe a aj som cvicila tehu cviky do 7mesiaca a aj tak som nabrala 22kil. Zbytocne by som sa tym netrapila ked mas bribrat tak priberies a je to asi jedno ci mas pohyb ,alebo nie.

gepe
21. čer 2013

Od zacatku do 30tt celkovy narust vahy +1,8kg. Mela jsem vsak na zacatku trochu vahovy pokles diky nevolnostem apod.

wladka73
24. čer 2013

ahoj těhulky,jsem 30 týden a zatím jsem zhubla 4 kila ale před těhu jsem měla nadváhu tak je to asi tím.prcek roste dobře tak se nestresuju 🙂 mám těhu cukrovku tak doufám že nebude moc velký.

elastiq
24. čer 2013

Já měla v 30.tt 15kg navíc a rodit jsem šla s 25ti kg navíc..ale já jsem si z toho hlavu nedělala, ráda jsem pojedla když jsem měla chuť..po roce bylo všechno dole a po třech letech mám míň než jsem měla dřív..nemusíš se bát, všechno to vyběháš a teď by jsi se nemusela moc hamovat..

fishtamin
25. čer 2013

Tak já mám asi pořád stejně.. možná i o něco míň, ale nevím přesně tu počáteční hodnotu. Je mi celou dobu těhotenství tak špatně, že jsem ráda, že aspoň nehubnu nějak výrazněji. Mimi roste "tabulkově" a prospívá, takže ani můj lékař to zatím neřeší. Pravda ale je, že jsem už hodně unavená a vyčerpaná.. 😝 🙄 Máme dva malé kluky a dá to někdy dost zabrat. Minulá těhotenství jsem přibrala pokaždé asi 20 kg celkem, takže je to zajímavá změna.. nemít lachtaní postavičku 😉 přibližně do roka a do dne jsem ale byla po porodu zase na své váze 🙂

omrajka
29. čer 2013

Ahojky holky ,tak já jsem v 30.tt a přibrala jsem už 12kg ,bojuji s váhou celý život ... je to hrůza,dělám ještě v kaceláři ,takže celý den prosedím a po práci jsem tak mrtvá ,že zamířím většinou rovnou do postele .Teď už vážím 91kg ,při mých 175cm ,bojím se ,že za chvíli budu mít metrák 😒 ,navíc mě od 12.tt strašně bolej kyčle ,že se skoro nemůžu ani otočit a ani zvednou ,je to boj 😝

lucinecka12
29. čer 2013

Ahoj, já jsem teď ve 29 tt a mám nahoře +- 11-12 kg a taky mě to celkem děsí a to se nijak nepřejídám, jen mě poslední dobou honí docela mlsná, takže sladké pečivo a čokolády,mňam 🙂 Je ale fakt, že mi všichni nechtějí věřit, že mám tolik kilo nahoře, prý že to mám jen v bříšku a prsách, což pravda není, cítím to i na stehnech a zadku, ale tlustá opravadu nejsem. Taky doufám, že to po porodu půjde samo, vždycky jsem měla váhu tak cca 53, 54 kg, moje maximum bylo cca 58-59 a to jsem chodila cvičit. Mám i kamarádku, která byla vždycky hodně hubená, měla tak 30 kg i s postelí a v těhotenství přibrala 30 kg a teď vypadá jako dřív, člověk by neřekl, že někdy v životě rodila 🙂 Takže buďme v klidu :D

maja79
1. črc 2013

Ahoj, také sem přihodím svou zkušenost...S 1.synem jsem přibrala celkem +-24kg,ale bohužel vše dolu nešlo ☹. Začínala jsem tehdy na 57kg (160cm),cca 5měsíců po porodu 62. Teď jsem ve 37tt a zatím jsem přibrala cca 10kg, myslím,že mi to už moc nevyleze. Tak uvidíme jak rychle půjdou kila dolu a kam se dostanu. Jen doufám,že nemám v tomto geny po mé mamce. Ta se mnou během kojení nabrala 20kg a už jí zůstala ☹

pavcza
1. črc 2013

Ahojky, v prvním těhotenství jsem přibrala 12 kg a do tří měsíců jsem měla pryč 15 kg, bez jakékoliv snahy jen díky kojení. Nyní jsem se vážila 30+1 a zhrozila jsem se, mám celkem 11 kg, ale z toho 5 kg za poslední měsíc, což mi přijde šílený, ale tušila jsem to, protože se mi to pěkně za ten poslední měsíc usadilo na zadku, fuuuj. Tak to jsem zvědavá, kolik bude konečná cifra a asi to tak snadno už dolu nepůjde. U prvního jsem taky celé těhu prozvracela, teď ne a ještě mám hlad. 😉

michalaforb
1. črc 2013

Ahoj ja som teraz 35tt + 2 a mam 11 kg navyše. Myslim, že v 30, týždni to bolo okolo + 9 kg. Medzitym sme mali ale menšu črevnu virozu, tak sme trošku pribrzdili.

kackackaca
10. črc 2013

Zdravím, 30. týden a mám 15 kg navíc. Výchozí váhu jsem měla 57 kg při výšce 164 cm, což jsem měla cca 7 let stejnou bez cvičení a hlavně diet. Nějak se nepřejídám a stejně tloustnu, stresy už jsem přestala mít. Já si myslím, že takových 5 kg, co jsem nabrala z těch 15ti je kvůli toho, že jsem přestala ze dne na den kouřit po cca 11 letech 😵

ituska
29. črc 2013

+6 kil mam162cm a prve 3 mesiace som grcala, tak - vtedy som stratila 1kilo, ku koncu tehu to vsak pojde dvojnasobne rychlo.Pri dcere som celkovo pribrala 12 kil a priberam teraz rovnako rychlo.

mmaarrket
30. črc 2013

ahoj, jsem 30tt. a mám také 10kg nahoře, je mi fajn, věřím, že do 15kg se vejdu 😉

dorcia
2. srp 2013

Nyní ve 31 týdnu 5 kg nahoře, u prvního těhotenství jsem přibrala jen 6 kg. Ale netrápilo mě žádné otekání apod. A to jsem dosti jedlík ;) a miluju sladké. Mimo těhotenství jde váha nahoru rychleji, to se musím hlídat.

lucyvivien
4. srp 2013

zatím 0 kg 🙂

charlie1980
4. srp 2013

Z 57 na 72 doteraz 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru