Jaká byla vaše váha v 30. týdnu těhotenství? Kolik jste ješte přibrali?

sarkal
26. srp 2008

Ahojky.Doufám,že toto téma už někdo nezaložil,ale nenašla jsem ho tak asi ne.
Zajímalo by mě kolik kilo jste měly navíc v 30tt a kolik jste ještě během posledních deseti týdnů těhotenství přibraly?Já mám v 30 tt 10kg navíc ☹ a bojím se kolik ještě přiberu a to se snažím nejíst večer,nejíst sladké atd.Kdybych přibrala ještě tak těch pět kilo tak by to šlo,ale mám strach,že to bude víc.Sice nosím kalhoty,které jsem nosila před těhu(samozřejmě po úpravě pasu),ale přes boky mám asi o 8cm víc 😖 .Tak mám strach aby to nebylo ještě víc a aby to šlo pak dobře schodit.Tak děkuji za každou odpověď.

zuzana113
4. srp 2013

Ahojte, ja som mala v 40. tyzdni 25 kg navyse, tak si viete predstavit aka som bola, a to som skoro vobec nic nejedla, pretoze mi bolo stale zle .

viktorka555
4. srp 2013

Ja som pribrala zo 60 kg na 82 kg, teraz má malá 1 rok a ja mám váhu 57 kg 🙂.

majadk
4. srp 2013

8, 5 kg, čakám dvojičky.

markytanka
7. srp 2013

Ahoj, já měla min. týden (32tt) +13 kilo, ale nervy si s tím nedělám, však ono to dolů půjde... spíš mě ty kila "se...rou", protože tahat tohle dobrovolně navíc je celkem mazec... a to ještě není tolik.. moje sestra nabrala 30 kilo 😀

jarmila82
9. srp 2013

ahojte,ja mama v 30tt o 8 kg viac

beecee
9. srp 2013

Ahoj, my mame s mimískem (aktualne v 35tt) 58kg, jsem tedy +9kg a jím doslova nonstop, hlavne sladke... 😒 -mlsna jsem za tři, spatne mi nebylo vubec a kila jsou videt jen na pupiku, ale asi to mimi potrebuje, tak mu upirat nebudu 🙂 Zacinala jsem na 49kg...

katka708
18. srp 2013

v 30t. som mala +8kg. dúfam že viac ako ďalšie 4 nepriberiem. zatiaľ od začiatku tehu to išlo hore čo mesiac to 1kg. ale vraví sa že od 8 mesiaca začne bábo najviac rásť tak asi ja kilá ešte vybehnú. nadbytok sa mi usadil asi len na zadku a stehnách 😒 a stadiaľ to išlo vždy ťažko dolu. Ale kašlem na to, jem čo mi chutí a obmedzujem sa len večer v množstve lebo potom mám problém s trávením

pabisova
18. srp 2013

v 36 tydnu/12kg,a cely den neco pojidam,ale stridme,a spise ovoce,zeleninu.
🙂

jennyska
4. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 30.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 30.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/30-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

zuzanadringus
4. zář 2013

Áno, len tu riešte svoje postavy. Nie aby ste boli radi, že je vaše dieťa zdravé alebo, že vám vôbec bolo dopriate otehotnieť. Viete koľko žien v dnešnej dobe nemôže mať dieťa?! A čo všetko by, tie ženy dali aj za 20 kíl navyše (len aby mohli mať to svoje dieťatko). Namiesto toho rozoberajte, koľko ste pribrali a koľko priberiete. Ženy sa spamatajte!!! Až sa to zle číta, ako tu každá jedna plače koľko kíl pribrala. Troška sa zamyslite nad tým, na čo sme vlastne na tomto svete - asi aby sme mali deti a je úplne jedno či budete mať 10 alebo 20 kíl navyše... Veď naši muži nás neľúbia pre krásnu postavu, ale preto, že im dáme niečo, čo bude mať kúsoček z vás oboch.

janapavlik
4. zář 2013

Zatím 7 kg navrch, tzn. 60 kg 🙂 Zatím spokojenost 😉

pisisvori
4. zář 2013

já jsem měla v 31tt plus 9kg, byla jsme spokojená (při výšce 181 cm a 69kg) jsem si říkala , že přibydou ještě 4 kg a bude to fajn a přibrala jsme pak dalších 9☹. Váha stoupala až asi od 13-14 tt.

jestericejedna
13. říj 2013

@sarkal : ahojky, zrovna jsem v 30tt. a za celou dobu jsem nabrala 2kg. Mimčo je v pořádku, hezky roste a bříško si odebírá z mých původních zásob. Jinak přes léto jsem skoro neměla hlad a jedla hlavně ovoce a zeleninu. Ted se snažim už jíst normálně, ale do toho velkého bříška se mi vejde sotva pár soust. Tak jim častěji po troškách. Doufám, že mi to tak vydrží, až do konce.
I před lety, kdy jsem čekala své první dítě jsem za celé těhu nabrala pouze 7kg a porodem šlo dolu 9.

barbara088
14. říj 2013

ja 4kg.toto je moje tretie baby 🙂

katkak9
15. říj 2013

Já jsem ted ve 27. tt a mám už 9 kg navrch a vůbec mě to netrápí ....váhu budu řešit až po porodu,hlavně že miminko je v pořádku a roste 😵 Čekám třetí dítě,u prvního jsem přibrala celkem 14 kg a u druhého 16 kg,tak si myslím,že to bude zase tak nějak podobně 😉

zuzanka2302
22. říj 2013

@zuzanadringus nechapem ale ked sa mi nepaci tema a nemozem ju citat tak ju necitam 😅

zuzanadringus
22. říj 2013

@zuzanka2302 Vieš čo? rieš radšej svoju váhu 😉 A pozor aby si veľa nepribrala 😀

zuzanka2302
22. říj 2013

@zuzanadringus vsak jasne ze davam pozor aby som vela nepribrala....aj zbytocne kila naviac babu skodia 😉 vsetkeho treba s mierou ... a nemyslim ze prepchavanie sa a 30 kg navyse je dobre pre zdravie ci uz baba alebo maminky... ale kazdy podla seba...neviem preco si myslis ze cim viac tym lepsie..ndavaha este nikomu nepomohla

zuzanadringus
22. říj 2013

Nie, tie kila škodia tebe a tvojej postave... Bábo si vezme to čo potrebuje - nie viac a nie menej... To, že sa človek prežiera je vec psychiky matky (že konečne môžem jesť čo chcem, lebo som tehotná). Môžeš pribrať 30 kíl a vôbec sa neprežierať. A môžeš sa prežierať a nepribrať skoro nič... Je to všetko v génoch...A asi si to všetko čo som vyššie napísala potrebuješ prečítať ešte raz, lebo tam nie je vôbec spomenuté to, že si ja myslím, že čím viac kíl tým lepšie 🙂 ... A po pôrode pôjdu aj tak všetky tie nabraté ,,tehotenské´´ kilá dole.

ketrin90
29. říj 2013

Ahojky,já jsem též tt jako ty a zatím jsem přibrala 13kg..Nevím kolik jsi měla před těhu ale já vážila 48kg takže i když jsem přibrala tolik,pořád mi všichni okolo nadávají že to vůbec nejde nikde vidět 😅 Věřím tomu že po porodu ti půjdou kilča dolů sami,až se budeš ohánět okolo svého drobečka (nespavost,fungování v domácnosti atd..atd..) Tak buď v klídku 😉

busted
9. únor 2014

Ja mam na konci 29tt 10, 5 kg

pisisvori
9. únor 2014

holky neřešte to pořád🙂🙂. Já jsme při prvním těhu jedla hodně málo...v 31tt jsme měla nahoře 9kg a do 40tt nabrala dalších 9kg🙂. (181cm/70kg před těhu) Tělo si to udělá jak chce a potřebuje a stejně tak mimi...vezme si co potřebuje. Nenechte se od žádných mamin (babiček, tchýní, doktorů) zblbnout. Spousta mamin tvrdí, že přibraly jen 5 kg, ale že před tím 5 zvracením zhubly = 10kg nahoře to už neřeknou a někdo to holt má dané geneticky jako je to se striema...někomu se neudělají i když ničím nemaže.....Takže normální jídlo, zdravá strava .....a když má tělo na něco chuť tak si to dejte, ono ví proč na to má chuť🙂

mmm82
10. únor 2014

Ahojky, já jsem dnes 32+0 a mám 14 kg navíc, necpu se, ale skáče to fakt samo..hlavně, že jsme v pořádku a já se cítím skvěle..je to me 3. těhotenství (a určitě take poslední), hodlám si ho užít i když nemám tabulkove přibírání..užívejte těhotenství a krásne skorojarní počasí.. 🙂

apfele
10. únor 2014

Ahoj, já měla 31+2tt + 9,7kg nahoře, dnes jsem 37+2tt a mám +11,4kg 😉

janefales
10. únor 2014

Já jsem ve 32. tt a nahoře 9 kg, snad už moc nepřiberu

martiiinkaaa
15. únor 2015

Ahoj, já mám ve 30tt 4,5 kg nahoře. Měla jsem problémy vůbec přibrat a ve 20tt jsem neměla nahoře ani kg. Teď už to jde hodně rychle nahoru 🙂

sisinka74
17. únor 2015

do 31.tt celkem 13 a pul a ted koncim 33.tt a nepribrala jsem uz nic. Ze vseho me pali zaha, bojim se i napit vody. Lekar to vi, ale mimi pribira, takze ok.

@zuzanadringus jestli nevadi, budu si resit to, co uznam sama za vhodne. Temata, ktera se mi zdaji byt zbytecna, ignoruji 😀

alt
14. bře 2015

mám 12kg, od 36tt co týden tak to kilo, ale nejspíš je to voda, už jsem oteklá, termín mám zítra, do 30tt to bylo myslíím 6kg, ale hlídala jsem se v jídle

molia
14. bře 2015

@alt tak ať ti to zítra vyjde a jste oba v pořadku 🙂

michalka77
3. dub 2015

Ahoj, ja jsem 31+1 a uz mam 20kg nahore, vypadam jak koule. Minuly mesic jsem pribrala 5kg, ale to jsem zacala hodne otekat, nohy jsem mela jak bambule, tak doufam, ze neco z te vahy bude i voda, jinak moc pohybu nemam, protoze pak zacnu hodne otekat a neskutecne me boly nohy, kdyz jsem na nich cely den a po par minutach chuze mi zacne tvrdnout brisko a mam v nem neprijemny tlak, takze prevazne jsem doma a nic moc nedelam, tak jsem zvedava kolik jeste priberu nez porodim, ale miminko je nastesti v poradku a krasne prospiva 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru